Brejlovec 754 od ROCO

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr_J » pát 23 črc, 2010 2:04 pm

Petr Zatrepalek píše:
mnitka píše:zkoušel někdo z vás sundat z brejlovce pouze nápisy bez poškození barvy karoserie a rámu? čím na to?



Gunze ředidlo MR Color leveling thinner na uchoštour a opatrně smrdlat přes nápis. Funguje spolehlivě a máš to pod kontrolou!!


A zkoušel jsi to přímo na brejlovci, nebo je to obecný postup? Protože včera jsem se bavil s prodejcem a ten mi tvrdil, že žlutý pruh je údajně taky potisk a nikoliv nástřik. To by pak muselo jít dolů i s popisem ať už bys to dělal čímkoliv. Nicméně jetli to funguje tak se tluču do hlavy že jsem to tak p.....l
Petr_J
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:33 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod mnitka » pát 23 črc, 2010 7:35 pm

Petr_J píše:
Petr Zatrepalek píše:
mnitka píše:zkoušel někdo z vás sundat z brejlovce pouze nápisy bez poškození barvy karoserie a rámu? čím na to?



Gunze ředidlo MR Color leveling thinner na uchoštour a opatrně smrdlat přes nápis. Funguje spolehlivě a máš to pod kontrolou!!


A zkoušel jsi to přímo na brejlovci, nebo je to obecný postup? Protože včera jsem se bavil s prodejcem a ten mi tvrdil, že žlutý pruh je údajně taky potisk a nikoliv nástřik. To by pak muselo jít dolů i s popisem ať už bys to dělal čímkoliv. Nicméně jetli to funguje tak se tluču do hlavy že jsem to tak p.....l
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod mnitka » pát 23 črc, 2010 7:45 pm

Petr_J píše:
Petr Zatrepalek píše:
mnitka píše:zkoušel někdo z vás sundat z brejlovce pouze nápisy bez poškození barvy karoserie a rámu? čím na to?



Gunze ředidlo MR Color leveling thinner na uchoštour a opatrně smrdlat přes nápis. Funguje spolehlivě a máš to pod kontrolou!!


A zkoušel jsi to přímo na brejlovci, nebo je to obecný postup? Protože včera jsem se bavil s prodejcem a ten mi tvrdil, že žlutý pruh je údajně taky potisk a nikoliv nástřik. To by pak muselo jít dolů i s popisem ať už bys to dělal čímkoliv. Nicméně jetli to funguje tak se tluču do hlavy že jsem to tak p.....l


Já jako vyznavač epochy V jsem se na to ptal proto, že mi zatím v schází verze ČD zelená/šedá. Zajímalo mě, jestli je tímto způsobem a za použití obtisků lehce možná změna modelu z ČSD na ČD.
Jinak žlutý pruh je tisk a vůbec se mi nelíbí (barva špatně kryje a proto je tmavší a vís do oranžova)
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 25 črc, 2010 12:29 pm

Sundat jen nápisy jde - pokud budeš tím gunze ředidlem přešmrdlávat opatrně zvolené místo, odmýváš to po vrstvách. Pokud chceš kompletně odbarvit, ponoříš model do kádinky. Šmrdláním si odmývám nápisy na DR vagonech a mašinách pro čsd přeznačení. Jinak Gunze ředidlo by údajně mělo být ředidlo PPG na autolaky.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr_J » úte 03 srp, 2010 9:35 pm

Další poznatek k potisku Brejlovce: co je černou barvou, tj. nápis ČD na čelech a naznačení gumového těsnění kolem dveří lze při troše trpělivosti sundat obyčejným suchým hadrem. Pro dočištění je dobré hadřík navlhčit vodou. Holt kvalita :D
Petr_J
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:33 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod medvidek » úte 03 srp, 2010 10:16 pm

Ja jsem si nechal předělat slovenskou verzi po vzoru pana Daleckeho a vysledek je zde,autorem přestavby je velice šikovny modelař z Lokte u KV
Přílohy
P1012275.JPG
P1012275.JPG (24.92 KiB) Zobrazeno 6442 krát
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod up.challenger » čtv 05 srp, 2010 4:00 pm

Tak tedy - sečteno a podtrženo, brejlovec se nepovedl, hanba rakouskému výrobci! Nepochybuji o tom, že model byl "popraven" také těmi, kteří se ještě donedávna hluboce dojímali nad příšernými odlitky opatřenými pohonem východoněmecké provenience, který jim propůjčoval přímo strašidelné jízdní vlastnosti... Jestliže vím, že boční stěny brejlovce se od rámu směrem vzhůru zužují o dva stupně (správně mají být kolmé, dobře to má jak ČS Train, tak Rivarossi, tady udělal zřejmě chybu v CADu český kreslič), nedělal bych si asi starosti s přestříkáním modelu. Rivarossi má také své mouchy, například příliš širokou střešní nástavbu. Je sice pěkné, že Rivarossi má lepší zvuk, ten však patří Caterpillaru 3512, který není v našich brejlovcích právě nejrozšířenější. Těm borcům, kteří se chtějí pustit do úprav Rivarossiho ČD-CARGO přeji hodně štěstí, znamenalo by to docela velké množství brutálních zásahů do karosérie, včetně výměny stanovišť obsluhy, která při rekonstrukci v ČMKS doznala značných změn ( řízení mají "Taloši" vlevo). Myslím, že by bylo lepší, kdybychom Rocu těch pár chybiček odpustili. Vždyť za jak dlouho se nám zase poštěstí, aby světový výrobce udělal model české konstrukce? :mrgreen:
up.challenger
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 05 srp, 2010 7:25 am

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Houmr » čtv 05 srp, 2010 4:07 pm

K těm dvoum stupňům sklonu, je to dáno konstrukcí formy, ne chybou kresliče.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr_J » čtv 05 srp, 2010 5:31 pm

Částečně to lze odstranit, když se oddělají stupačky a závěsky a kastle se pořádně napasuje. Já musel upravit zámky na kapotě aby to hezky zacvaklo, ale teď je to ok. Pak to chce ty stupačky a závěsky vhodně zbrousit a natvrdo přilepit k rámu. Tohle se prostě Rocu taky nepovedlo, ale pár hodinek práce a brejlovec podle mě nemá chybu
Petr_J
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:33 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod up.challenger » čtv 05 srp, 2010 6:54 pm

Ano, je možné, že je to konstrukcí formy. Zajímavé je, že jsem se o této chybě dozvěděl od rakouského recenzenta v německém časopise.
up.challenger
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 05 srp, 2010 7:25 am

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod medvidek » čtv 05 srp, 2010 6:55 pm

Budme radi,že mame aspon co upravovat,mašina je za normalni penize,pojezd se da použit i jinde tak co chcete. Dokonaly model je ten co si každy postavy sam :wink:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 06 srp, 2010 11:41 am

medvidek píše:Budme radi,že mame aspon co upravovat,mašina je za normalni penize,pojezd se da použit i jinde tak co chcete. Dokonaly model je ten co si každy postavy sam :wink:



Žaluzie, sklon i ty vystouplý madla a dvakrát stejný interiér - tyhle chyby, budiž, i když je to škoda. Co je ale šunt nonplusultra, a to za ty prachy - trvající špatný nástřiky kastle "jak se Číňan vyspí", šupinky na plastu (výrobní vada) co jsou na kastli stále při podrobném pohledu vidět, a pak podvozky v barvě "hračkoplastu" u první serie brejlovců (ty nový už to maj zdá se v pořádku... Takhle tedy vážení borci z ROCO fakt NE! :twisted:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod medvidek » pát 06 srp, 2010 1:26 pm

Naštěsti mě dieselove lokomotivy moc neberou a mam je spiš jako doplněk vozoveho parku,ale je pravda že to mohly udělat mnohem lepši,s firmou ROCO to jde pěkně z kopce. Jsem zvědavy kdy oprašej formy od Klein modell bahn :?:
HO 3-4 epocha čsd DCC začinam. Pořadna mašina ma kotel a komin
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod fousek » pát 06 srp, 2010 2:37 pm

Re: medvidek:
Však to se právě začíná dít. Viz 3071 OeBB, alias naše M273.1 v podzimních novinkách :D
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod radeksindy » sob 07 srp, 2010 8:14 pm

U nákladních vozů se už tak dávno stalo. Pouze u lokomotiv to trvalo déle, protože pojezd KMB by z toho udělal neprodejnou věc. :)
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků