Brejlovec 754 od ROCO

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod mlha » pon 14 pro, 2009 5:17 pm

Jaká je cena se zvukem?Jak je řešený pojezd?
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Příspěvekod George V. » pon 14 pro, 2009 8:13 pm

Z Rivarossiho se dá udělat akorát OKD-D nebo Unipetrol...
Naposledy upravil George V. dne čtv 14 led, 2010 9:07 am, celkově upraveno 1
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 15 pro, 2009 7:03 am

George V. píše:Z Rivarossiho se dá udělat akorát OKD-D nebo Chemopetrol...


No někde tady na foru se psalo že maj udělat i čd verzi - pak není co řešit!!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod George V. » úte 15 pro, 2009 8:22 am

...no aby to jenom nepřestříkali do ČD barev....

Uvidíme, co udělají se 753.7 ČD-Cargo. Tahle loko má totiž původní kastli s nesníženou střechou, nemá zmenšenou nádrž, nemá mřížky v kulatých oknech a má původní žaluzie. Takže až ten model někdo uvidíte v reálu, zaměřte se na tyto detaily a poreferujte... :)
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 15 pro, 2009 10:46 am

Zpátky k ROCO brejlovci - jak jsem právě zjistil, dělat umyvadlový výklenek do ROCO je zcela na h.... neb chytrý pan roco vývojář dal hned za přepážku kotvení pro tišťák horního reflektoru. Takže ten výklenek jde udělat jen max do hloubky 1 mm!!!! Z odlévané nové přepážky bohužel nic nebude, kdo chce může to podle fotek sbastlit sám tak jako já...

Závěsky pro upgrade na čsd budu odlévat někdy příští týden, takže do konce tohoto týdne mi pošlete mejla kolik jich kdo bude případně chtít...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod fousek » stř 16 pro, 2009 7:35 pm

Zajímavé bude srovnání s BR 155 DB, která je taky nová konstrukce a taky s prolisy na bočnicích. Pokud na ní bude něco špatného, němečtí modeláři jí nebudou šetřit :-)
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod medvidek » pát 25 pro, 2009 7:10 pm

Petr Zatrepalek píše:Zpátky k ROCO brejlovci - jak jsem právě zjistil, dělat umyvadlový výklenek do ROCO je zcela na h.... neb chytrý pan roco vývojář dal hned za přepážku kotvení pro tišťák horního reflektoru. Takže ten výklenek jde udělat jen max do hloubky 1 mm!!!! Z odlévané nové přepážky bohužel nic nebude, kdo chce může to podle fotek sbastlit sám tak jako já...

Závěsky pro upgrade na čsd budu odlévat někdy příští týden, takže do konce tohoto týdne mi pošlete mejla kolik jich kdo bude případně chtít...
Zdravm,nemam Vaš email a měl bych zajem o zavěsky na brejlovce ROCO. Mužete mi ho poslat do SZ i s cenou? Děkuji
Uživatelský avatar
medvidek
 
Příspěvky: 264
Registrován: pon 16 bře, 2009 12:09 am
Bydliště: Liberec

Příspěvekod Petr Zatrepalek » sob 26 pro, 2009 6:22 pm

Bohužel... Dělám jen jednu serii pro 20 brejlovců - a celá serie je už rozebraná :D

Jinak e-mail je v záhlaví každého mého příspvěvku.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod jakdus » sob 09 led, 2010 3:53 pm

Ježiši kriste mně snad praskne napříč nebo podél ja nevím. Tady jsou dohady esi je podvozek mm se nebo tam,esi jsou žaluzie v pořádku,esi není schůdek nakřivo.Co by jsme za to dali my Téčkaři,kdyby už onečně někdo vyráběl brejlovce nebo zamračenou v našem TT. A kdyby se rozhodlo Roco skákal bych 2m.
Opět znovu tentokrát na kolejích s podložím a jako vždy TT. Hraju si se syny,složitosti potom.
Uživatelský avatar
jakdus
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 31 pro, 2008 8:11 pm

Příspěvekod vorisekml » sob 09 led, 2010 5:15 pm

No se dávno ví že TTčkáři jsou prasata a koupí všechno......jste zkrátka méně nároční a TTmodely podle toho vypadaly-až teď co se do toho obula firma s tradicí solidních modelů se laťka pošoupla trochu výše. Fascinují mě rady TTčkářů na zprovozňování vraků které bych dávno mrsknul do koše. Jen díky tomu že TTčkáři koupí cokoliv se mohou vyskytnout takové perly jako sergej v ČD cargo verzi a jiné TT pitominy.
Já chci solidní modely a konstruktivní kritika a chování zákazníků jsou jediným motorem zvyšování kvality. Jen když firma neprodá začne se ptát proč neprodala? Ale dokud měl Tillig monopol proč by se snažil....a moc se nesnaží ani teď. Obšlehnutá 555.1 je dílo zkázy, nedá se to s H0 srovnat a cena skoro stejná.Měl jsem tu 555.1 na zakázkovou patinu tak jsem to prozkoumal a né zlatá , ale platinová H0 !!
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 09 led, 2010 5:58 pm

jakdus píše:Ježiši kriste mně snad praskne napříč nebo podél ja nevím. Tady jsou dohady esi je podvozek mm se nebo tam,esi jsou žaluzie v pořádku,esi není schůdek nakřivo.Co by jsme za to dali my Téčkaři,kdyby už onečně někdo vyráběl brejlovce nebo zamračenou v našem TT. A kdyby se rozhodlo Roco skákal bych 2m.


Není třeba plakat - přestavba nového hektora a lept od DK-modelu !!
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2684
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod greenery » sob 09 led, 2010 7:09 pm

vorisekml píše:Jen když firma neprodá začne se ptát proč neprodala?

No ono je to asi dvojsečný, viz 555.010. Důvodem ukončení výroby jsou nízké prodeje. A on taky nový katalog českými modely nehýří. Vono české kverulantství (vysoké nároky + nízká cena) a malý trh taky může zafungovat tak, že nebude příště nic.
Stesky nejen na pokažené žaluzie brejlovce mohou taky způsobit, že se výrobce zalekne budoucích nízkých prodejů (vycházím z toho, že formu předělávat nebude, tu tam prostě nějaký hoch pokazil zřejmě už v konstrukci v CADu a nikdo si toho nevšiml) a do vývoje pro český trh investovat nebude. Myslím si, že zrovna kvůli této věci byl poprask na tomto fóru trochu přehnaný.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod mlha » sob 09 led, 2010 7:25 pm

Můj názor je,že ROCO si z tohoto fóra zrovna žíly netrhá :D
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Příspěvekod greenery » sob 09 led, 2010 7:26 pm

vorisekml píše:Jen když firma neprodá začne se ptát proč neprodala?

No ono je to asi dvojsečný, viz 555.010. Důvodem ukončení výroby jsou nízké prodeje. A ani nový katalog českými modely nehýří. Vono české kverulantství (vysoké nároky + nízká cena) a malý trh taky může zafungovat tak, že nebude příště nic.
Stesky nejen na pokažené žaluzie brejlovce (a ty zřejmě pokazil nějaký hoch už v konstrukci v CADu a nikdo si toho nevšiml - ROCO kvůli tomu určitě novou formu dělat nebude) můžou způsobit, že se výrobce zalekne budoucích nízkých prodejů a pro český trh prostě investovat nebude. Myslím si, že poprask zrovna kolem tohoto nedostatku byl na tomto fóru trochu přehnaný.
greenery
 
Příspěvky: 1058
Registrován: úte 04 pro, 2007 10:12 pm

Příspěvekod vorisekml » sob 09 led, 2010 8:35 pm

Pánové, jsem schopen a ochoten ze svých nároků slevit-např. jsem jásal nad BR 110 DR za kupovanou v 4.2008 za 68,40€. Tady je jasně dáná úměra nižšší cena=nižší propracovanost /špatně udělaný podvozky,jednoduchý rám-stačí ten model porovnat s Brawou a je jasný kde se šidilo/.Bohužel jak tady někdo napsal, přechází se na vyšší level. Stejný model, stejná kvalita, ale cena po 3 letech o 30€ výš. Ano pár stovek je nás ochotno na tuto hru přistoupit, ale pár nás přejde na megalevel a koupí si raději jeden špičkový MODEL od Winerta,MM Crottendorf, nebo jiných, než 5 mašinek. Toto je ovšem diskuzní fórum MODELOVÉ železnice, mašinky se prodávají v Kauflandu za jiné ceny. Proto jsem rád že se tu poukazuje na nedostatky modelů a probírají jejich přednosti a občas se tu objeví dobré tipy na přestavby či vylepšení modelů. Ale ustrašené výkřiky, buďme zticha, vždyť jsme malí, nebude nic....to je cesta do pekel. To je jak za bolševika. Naše peníze mají stejnou váhu jako peníze jiných.
Citace z níže: "Vono české kverulantství (vysoké nároky + nízká cena)"- platíme stejný peníze, né-li ještě víc než naši "západní" sousedé a proto chci naprosto totožně kvalitní modely jako mají oni-viz případ s podvalovýmy vozy na H0e od Roco -moc se neprodávají dík své kvalitě.
U modelu za 165€ se už toho moc neodpouští / no něco přeci jen,ale je třeba na to poukázat prstem, že to není správně/. To si tedy radši koupím komponenty a dám si to do kupy sám. Když se to umí dá se udělat solidní model. Nebo se to ošidí a je z toho levný paskvil /já s oblibou říkám mašinka/. Ale nejhorší kombinace je dráhý paskvil. To přeci nikdo z nás nechce. Jsem ochoten přimhouřit oko ale ať taky sleví výrobce z ceny. Nemím kupovat mašinky za cenu modelů.
A ještě k němce. Zastavena výroba z důvodu nízkých prodejů- proč se tak důsledně tají počty prodaných jednotlivých modelů? Každá automobilka se ráda pochlubí kolik aut prodala, ale f. Roco a jiné jí podobní to důsledně tají. Koliko se prodalo brejlovců že už nejsou, kolik se prodalo TT sergejů že už nejsou....ukončena výroba z důvodu malého prodeje - tak velká firma bohužel nemůže mít tak rozsáhlý sortiment, jak se říká "kdo pozdě chodí, sám sobě škodí" a taky " pan farář také dvakrát nekáže podruhé pr... ukáže". Model se má včas objednat aby firma odhadla poptávku. Některé firmy volí správnou politiku -objednáš dopředu a včas, dáme slevu. Jenže to je právě u Roco potíž. Jak si mám něco objednat když nevím co vlastně objednávám. Nic neříkající popis T 478 u zeleno/šedého brejlovce. Nebo u s tím setem s 365.4. Tam byly vozy vyobrazeny s žlutým popisem a v prodejně jsem málem padl když jsem tam viděl vozy s bílo/červeným popisem.
Ale zpět k brejlovci. Ví někdo jaké má číslo ten zeleno/šedý co je v novinkách od roco?? Je to ta T 478.3101 z Lužný? Já to z toho počítačovýho plakáku nerozluštím. Až se vrátí lidi z Norimberka a zjistí víc ať to sem dají...díky.
Naposledy upravil vorisekml dne sob 09 led, 2010 9:10 pm, celkově upraveno 2
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků