Brejlovec 754 od ROCO

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 03 pro, 2009 9:32 pm

MAREKHO píše:Dnes opět brejlovec svítil bez chyby ----- :D :D :D
Po změně směru opět jedno světlo zhaslo. :cry:
Dále se rožla bílá i červená zároveň- nelze již ovládat........
zvuk..........nelze ovládat, pouze to syčí
troubení.....funguje
vpřed- vzad...funguje
Můj brejlovec dojezdil......... Poprvé mě ROCO zklamalo. :cry: :cry:


To mi napadá jako bys měl jiný nastavení na dekodéru a jiný na centrále - zkontroluj si počet kroků jízdních stupňů na dekodéru a centrále.
Možná říkám blbost ... :-(

Mimochodem už jste ho konečně někdo rozebral ?
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod MAREKHO » čtv 03 pro, 2009 10:25 pm

Model už je zabalen, zítra po dohodě s p. Daleckým posílám zpět, tak uvidíme , co to bylo.....
ČD-V-;DCC-LENZ, PECO, PC.- PO 20.TI LETECH.
www.ModulyBrno.cz
Uživatelský avatar
MAREKHO
 
Příspěvky: 189
Registrován: úte 15 dub, 2008 8:14 pm
Bydliště: UHERČICE

Příspěvekod Kocmik » sob 05 pro, 2009 9:46 pm

Tak já mám obdobný problém. Pro změnu mi světla nejdou rozsvítit vůbec a zkraje šly. Zvuky mi přijdou taky odlišné. Ale asi jsem nějak domrvil nastavení dekodéru. Na pondělí jsem dohodnutý s prodejcem, že se na to podívá. Tak snad to nebude důvod na reklamaci.
Kocmik
 
Příspěvky: 43
Registrován: stř 06 pro, 2006 5:45 am
Bydliště: Trutnov/Dvůr Králové

Příspěvekod Lukas » pon 07 pro, 2009 2:30 pm

Chci se zeptat jestli jsou jeste brejlovci od roca?kdyz ja jsem si ho objednalv unoru?
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Příspěvekod Michal Dalecký » pon 07 pro, 2009 3:28 pm

Lukas píše:Chci se zeptat jestli jsou jeste brejlovci od roca?kdyz ja jsem si ho objednalv unoru?
Ano, jeste jsou a na vas vyjde. Zitra nebo ve stredu to odejde.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 07 pro, 2009 7:04 pm

Zdenek Valter píše:Mimochodem už jste ho konečně někdo rozebral ?


Už je rozebranej - co potřebuješ? Jestli jde o rozteč podvozků, je to 2400 v HO jak vyšije, a vzdálenost os podvozků je 103,4 mm.

Jinak můj první postřeh z rozborky "slovenské" verze - tak hnusně šedou barvu plastu pojezdu jsem už hodně dlouho neviděl!!! Tady ROCO šetřilo až moc...

Pro ty co budou model přestříkávat - šedý plast pojezdu je tak hnusnej, že je nutno přestříkat jak rám, tak i komplet podvozky. Čili -
1) po sundání kastle odpájet černé dráty od tišťáku, uvolnit dráty ze šachet (jsou kryté pomocí vkládaných plastových dílů), nakonec sundat černou krytku co je nad kardanem u obou podvozků.
2) Opatrně vysunout podvozky, na spodku z nich odšroubovat plastový kryt, sundat kola a opatrně z podvozků vycvaknout plastové díly. POZOR, je tam v nich zacvaknutý plíšek na sběr proudu, a po vycvaknutí plast. dílů se podvozek může rozpadnout na dvě půlky, není šroubovaný, tak bacha!
3) Při rozborce dejte super pozor ať neztratíte černé rámečky co jsou na rámu kolem diod - jsou samolepící a vůbec nedrží, takže je pak budete půl hodiny hledat pod stolem!!
4) Rozborka kastle je pohodová, jen trochu opatrnosti v oblasti interiéru - nedříve všechna madla z boků ven, pak šroubovákem "vycvaknout" podlahu a tu vyndat, pak vytlačit ven světlovod horního reflektoru, opatrně roztáhnout kastli a vyndat zbytek interiéru - okna pak v pohodě vycvaknete směrem dovnitř kastle
5) Pro přestřik kastle - NEZBYTNE komplet odstranit nátěr - rozhraní barev co udělalo ROCO je stále pod novým nástřikem vidět, takže odstranění původní barvy se lze vyhnout jen nástřikem silně vrstvy surfaceru = potlačení jemných detailů na kastli. To samé bohužel platí i v případě "odmytí" nápisů tamp. potisku....

Nečekal bych, že "předělat" tuhle mašinu je poněkud složitější....

Jinak jsem dnes slyšel i zvuk - a opravdu je to jak traktor! Takže bohužel tahle mašina se ROCO fakt nepovedla - v porovnání s V100 či Sergejen, ty obě jsou kvalitativně někde uplně jinde... Příště si raděj připlatím tisícovku - dvě za větší úroven detailů a "nehračkový" pojezd! Nemůžu si pomoct, ale jak dříve Němka tak nyní i Brejlovec jsou pro mě s kvalitou hodně dole v porovnání s jinými ROCO modely stejné cenové úrovně!

Na druhou stranu je ta mašina fakt připravená na kompletní série všech možných T478!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod vvitty » pon 07 pro, 2009 7:47 pm

Zejmena US vyrobci delaji lokomotivy v omezenem mnozstvi jako "undecorated". Nedalo by se neco podobneho ziskat i od Roco ?
Cena muze byt klidne stejna a spokojeni budou vsichni, modelari nebudou muset pracne sundavat lak a vyrobce jeste usetri...
Stavebnice, díly, nářadí pro modeláře, - [url]https://www.pojezdy.eu/eshop[/url]
vvitty
 
Příspěvky: 2627
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Zdenek Valter » pon 07 pro, 2009 11:53 pm

Petr Zatrepalek píše:
Zdenek Valter píše:Mimochodem už jste ho konečně někdo rozebral ?


Už je rozebranej - co potřebuješ? Jestli jde o rozteč podvozků, je to 2400 v HO jak vyšije, a vzdálenost os podvozků je 103,4 mm. ...


Jde mi o to zda podvozky a jejich čepy jsou v podélné ose či mimo ni jako u V100 o 0,4 mm
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 08 pro, 2009 8:12 am

Zdenek Valter píše:
Petr Zatrepalek píše:
Zdenek Valter píše:Mimochodem už jste ho konečně někdo rozebral ?


Už je rozebranej - co potřebuješ? Jestli jde o rozteč podvozků, je to 2400 v HO jak vyšije, a vzdálenost os podvozků je 103,4 mm. ...


Jde mi o to zda podvozky a jejich čepy jsou v podélné ose či mimo ni jako u V100 o 0,4 mm


No já je mám souosé :D , ale vzhledem k tomu, že osu na rámu tvoří trn, co je odlitý spolu s tím rámem, nelze vyloučit "odchylku" způsobenou nešikovností při výrobě...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Lukas » stř 09 pro, 2009 5:39 pm

Jak to vypada stema vagonkama Faccs/Sas Čd? k tem brejlovcim?
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Příspěvekod jirikejzar » stř 09 pro, 2009 6:24 pm

Jsi si ještě nezvykl, že na modely.biz ti na jednoduchou otázku dají žádnou odpověď. Po roce jsem se přestal ptát. :-)
jirikejzar
 
Příspěvky: 68
Registrován: úte 22 dub, 2008 2:21 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 09 pro, 2009 7:23 pm

Uz jsem to psal v magazinu a bohuzel nestiham sledovat vsechny vlakna i zde na foru jak si mozna myslite. Vozy Sas budou do konce ledna. Ted delame na vozech Zaz a Gags. Vozy Daak uz jsou venku.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Lukas » stř 09 pro, 2009 7:53 pm

Chci se zeptat ti brejlovci k tem vagonku Sas uz budou asi z druhe serie?
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 09 pro, 2009 8:23 pm

Lukas píše:Chci se zeptat ti brejlovci k tem vagonku Sas uz budou asi z druhe serie?
Omlouvam se, ale momentalne lezim s chripkou a nevim presne pocty. Nektere samotne lokomotivy bez Sasek jsme uz rozeslali. Jeste tam je hodne nevykrytych objednavek i s ostatnimi typy vozu. Nevim kolik loko je na sklade, ale po rozeslani vsech uz budou dodany az z druhe serie. Priorita byla nasledujici: objednavky vyrizujeme odzadu a prioritu mely i objednavky s Ds-kami. Ted jsem rozeslal info zpravodajem z eshopu, mam jiz presne info o druhe dodavce.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Lukas » stř 09 pro, 2009 10:14 pm

Šlo by to poslat masinu poslat zvlast? a vagonek by se poslal az bude hotovy ?
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků