Brejlovec 754 od ROCO

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 19 říj, 2010 8:04 pm

No vyfotit ti to samozřejmě můžu, jen ta nálepka je už za ta léta v pr.... :wink: Pokud jde o Alclad - není nutný dát černou, tu podkladovku řešíš v závislosti na tom, jaké finální barevné nádechy chceš docílit - 100% chrom chce skutečně lesklou černou (i když to není tak uplně chrom...) Pod alclady stříkám bílý nebo šedý surf, černou, modrou, žlutou a někdy i oranžovou - rozbíjím tím povrch panelů na letadlech a větších plochách. Alclad dál nelakuju, stejně tak i ten chromový sprej - ztratíš definitivně lesk. Jinak ten sprej používám jen na drobný díly (na ty pravda nesahám ani já ani klienti pro který modely dělám - masky u aut, nárazníky, zrcátka aj droboť) a pak jsem s tím stříkal (první použití) "opravený" dekl-kalíšek pod tchánův lustr.

A malý nápad kterak "stínovat" stříbrnou - základ alclad a přes něj lokálně hodně naředěná leštitelná agama stříbro - ta je o něco matnější - takže se tím u menších měřítek perfektně napodobí zvlněný povrch aniž to musíš proškrabávat. Prostě hra s optickým dojmem na modelu :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod George V. » čtv 21 říj, 2010 7:48 am

...ta čtyřka ČSD je super. Ale trochu mi tam haprujou ty široký nárazníky, jsi si jistý, že je měla? Montujou se až od r. 1986-87 v souvislosti s dodávkami osobních vozů délky 26,4m a tou dobou už tahle loko byla v Chomutově.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 22 říj, 2010 7:24 am

George V. píše:...ta čtyřka ČSD je super. Ale trochu mi tam haprujou ty široký nárazníky, jsi si jistý, že je měla? Montujou se až od r. 1986-87 v souvislosti s dodávkami osobních vozů délky 26,4m a tou dobou už tahle loko byla v Chomutově.


Ano, dle fotky z Chomutova je nejen měla, ale navíc měla i moc hezký bílý proužky na pluhách - bohužel díky dírám na kinematiku to s proužkama pak vypadá děsivě, proto jsem je tam raděj nedělal a smířil se s "hybridem" (nemá, i když by podle té fotky co na něj mám, mít měl, ani provizorní bílé označení 754 na dvířkách a bílý madla, co ale taky hezky vůbec nevypadaj...). Časem si upřesním jestli to bude "jako" Chomutov nebo původní Děčín - nárazníky mám už připravený z ROCO t478.3
Přílohy
754-chomutov.jpg
754-chomutov.jpg (148.25 KiB) Zobrazeno 9834 krát
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod George V. » pát 22 říj, 2010 7:31 am

...tak tohle je už docela "pozdní" fotka, rok 1988-89 (nové číslo na dveřích kabiny).
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 22 říj, 2010 9:02 am

Právě! A jsme u toho. Pokud člověk nemá víc fotek, tápe a musí dedukovat pravděpodobný vzhled - ty proužky byly už z Děčína? Ty bílý madla? aj aj... Právě díky tomu provizor. označení je jasný, že to je r. 1987 výš, ppně jak píšeš 88/89 a tomu jasně odpovídaj i ty nárazníky. Bílý proužky i čísla na dveřích, bílý madla - to vše lze dodělat dodatečně, bohužel naopak to už je horší... Uvídím co s tím nakonec udělám.

Jinak pro zájemce o přestavbu - není problém původní nárazníky předělat - stačí to zabrousit do požadovanýho tvaru, a ne hned shánět od ROCO ty ze t478.3 zelený, nebo to pracně upravovat na čs train nárazníky, ale bacha při vyndavání a zasouvání nárazníků, jde to dost ztuha a je snadný při použití větší síly poškodit osazení na kastli (praskne).

Pár lidí se mě ptalo jak roco brejlíka rozebrat - tedy přesněji jak vyndat stanoviště obsluhy:
Nejprve je třeba pomocí šroubováčku rozcvaknout západky podlahy a přepážky stanoviště, pak podlahu vyjmout (nejlíp pomocí opatrného zapáčení od stěny stanoviště), pak stačí vytlačit z vnitřní strany kastle špejlí světlovod horního reflektoru ven a následně vyjmout zbytek stanoviště, skla pak už jdou vyndat v pohodě - nejdřív boční, nakonec čelní.
Pokud chcete přebarvovat i podvozek, je nutný nejdřív odpájet drátky přívodu proudu od podvozku k tišťáku, pak vycvaknout horní plast. kryt převodovky (drží podvozek na rámu), vyjmout šnek a kardany, podvozek pak v pohodě vysunete z kastle ven. Pro kompletní odstrojení podvozku od detailů je nutný nejdřív odšroubovat spodní kryt, zbytek pak jde v pohodě vycvaknout.

Nádrže a vzduchojemy jsou do kastle nasunutý - při vytahovaní pozor, použitý plast je opravdu do kastel silou natlačený a snadno můžete některý z plastových čepů poškodit, to samý platí i pro následné sestavení, takže raděj mín síly!

Jinak ta moje 754 má i předělanou přepážku s umyvadlem - viz níže. Není nutný původní přepážku celou odřezat, stačí jen odbrousit povrchový detaily, pak z tenkýho plastu udělat kryt nářadový skříně vlevo, dveře s okýnkem uprostřed přepážky a vybrousit otvor na hygienický koutek. Otvor se po obvodu podlepí plastem a zaslepí destičkou 0,5mm - pozor je nutný dát jen na hloubku koutku, pokud to přeženete, bude nová přepážka vadit zpětné instalaci rámu s pojezdem. Pak jen dodělat detaily - umyvadlo, skřínku a vodovod :D Zrcadlo tam bohužel nemám, neb jsem se spokojil s nátěrem stříbrnou a vyšel z toho "jen" nevýrazný flek co není moc vidět - příště bych použil stříbrnou samolepící zrcadlovou folii Hasegawa (prodává MPM).
Přílohy
P1030649.jpg
P1030649.jpg (60.76 KiB) Zobrazeno 9817 krát
P1030648.jpg
P1030648.jpg (57.39 KiB) Zobrazeno 9817 krát
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod vorisekml » stř 01 pro, 2010 10:47 pm

Teď se vyrojila nová várka šedo/zelených ČSD brejlovců s novýmy provoznímy čísly. Má někdo info zda má tato Vánoční serie konečně popisy na podvozcích? Dík.
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Michal Dalecký » čtv 02 pro, 2010 5:09 pm

Potištěné masky podvozku tato verze nemá.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod mnitka » úte 31 kvě, 2011 6:45 pm

Zajímalo by mě zda ROCO připraví i dvousvětlovou verzi brejlovce?
Ví někdo něco víc?
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1223
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod George V. » stř 01 čer, 2011 7:36 am

Třeba, až vyřeší osvětlení bardotky, tak něco bude... :D

P.S. Červený zvukový u Roco v zeleném.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Charlie » čtv 09 čer, 2011 9:18 am

Jak to vypadá s tím odstínem červené, zatím co jsem viděl fotky, tak se zdá, že červeň višňová to nebude...
ČSD, H0, H0e, DCC LENZ LZV200 z ovládacího pultu a ještě trochu BTTB
Uživatelský avatar
Charlie
 
Příspěvky: 392
Registrován: čtv 15 led, 2009 7:24 pm
Bydliště: Luka nad Jihlavou

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod George V. » pát 10 čer, 2011 3:48 am

...asi ne (červeň višňová je podle mne předepsaná až od r. 1988), ale odstín odpovídá tak, jak si tyhle loko pamatuju. Myslím že se používal odstín rumělka tmavá.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Čouda » ned 26 čer, 2011 9:25 am

Džordži nejsem echt znalec, ale mýlíš se. Brejle - ostatně jako i jiný traktory - se lakovaly pouze červení višňovou. Rumělková tmavá byla použita na bílo/červené pluhy viz bardotka atd. Tak praví norma.

Z dostupných fotografií je ovšem zřejmé, že co lokomotiva to maličko jiný odstín barvy. Je to dáno leštěním - použitím nafty a různých jiných směsí k dosažení "lesku jak psí kule" ev. zašpiněním kastle. Také se vždy nepodařilo míchat úplně stejné odstíny. Dle mého mínění má ROCO barvu na brejlích správně (mám je doma). Lakoval jsem totiž bardotku autolakama dle převodníku ČSN/RAL a červeň vyšla na stejno. Šedivou mám trošku světlejší než ROCO, ale při porovnání se skutečnýma historickýma strojema a dobovýma fotkama mi vychází správně. Dle mého má ROCO šedou prostě tmavší. Je to pouze můj subjektivní názor, nikomu ho nevnucuju! Model se mi velmi líbí a kritizované nedostatky už z 10cm nejsou okem takřka pozorovatelné :wink: .

Na závěr mám jednu otázku. Jelikož nejsem vlastníkem katalogu, dá se koupit kastle brejlovce jako náhradní díl a za jakou cenu? Díky.
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Martin HO » ned 26 čer, 2011 10:19 am

Kompletní karoserii jako ND nabízí Roco v cenové skupině 72 :75,75 Euro

http://www.roco.cc/fileadmin/downloads/ ... /62919.pdf
Martin HO
 

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod George V. » ned 26 čer, 2011 11:00 am

Červeň višňová je prokazatelně předpisem pro traktory předepsána opravdu až od r. 1988, předtím se lakovalo, a nejvíc to bylo patrné právě u brejlovců, vším možným, co bylo zrovna po ruce, takže některý brejlovce po dílnách svým odstínem připomínaly dnešní verkehrrot DB. Skutečná červeň višňová byla opravdu až s novým unifikem (600mm žlutý pruh). Ostatně, dobrým důkazem, že to červeň višňová vždy nebyla, je i model Roco. Stačí srovnat 753.193 a novou T 478.3174. Ten rozdíl odstínu je více než patrný... Přesto si myslím, že je ten odstín pořád moc tmavý. Kdyby byl o malinko světlejší, třeba jako na Letohradským sergeji (který je zas pro sergeje moc světlý), slušelo by mu to víc.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Brejlovec 754 od ROCO

Příspěvekod Martin HO » čtv 14 črc, 2011 4:45 am

Nejnovější červený zvukový Brejlovec ROCO (H0) má zvukový dekodér ESU 3.5 nebo ZIMO ? Nikde to není uvedeno.
Martin HO
 

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník