Brejlovec 754 od ROCO

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 09 pro, 2009 10:17 pm

Lukas píše:Šlo by to poslat masinu poslat zvlast? a vagonek by se poslal az bude hotovy ?
Jo, slo. Poslete mi mail abych nezapomnel az budu v praci.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Lukas » pát 11 pro, 2009 1:28 pm

A chci se zeptat kdy by se poslala zvlast masina tak do vanoc by to asi nebylo?
Lukas
 
Příspěvky: 204
Registrován: čtv 05 lis, 2009 10:57 pm
Bydliště: Stepanov

Příspěvekod Martin HO » pát 11 pro, 2009 5:05 pm

Vik píše:mám
o víkendu bych to asi natočil a dal na youtube


Už se stalo ?
Martin HO
 

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 11 pro, 2009 5:46 pm

Tak tady pár fotek jak vypadá odbarvená kastle slovenského brejlovce (odbarvováno Gunze ředidlem) a hnusná barva šedého plastu podvozků

http://picasaweb.google.cz/PetrZatrepal ... 9771758178
http://picasaweb.google.cz/PetrZatrepal ... 2092724338
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Martin HO » pát 11 pro, 2009 6:07 pm

Tak když si tak pročítám všechny ty výtky co naši (ve většině víc než tolerantní) modeláři vyslovili a zadokumentovali mne napadá jestli je s nimi seznámen i výrobce.

Takováto nekvalita dle mého soudu znamená velký zlom vůči dosavadní kvalitě modelů ROCO, a výrobce by měl reagovat bezodkladně alespoň tak, aby již žádný další model takovéto kvalitaitvní poklesky nevykazoval.
Martin HO
 

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 11 pro, 2009 8:03 pm

Jinak pilně dělám na sadě pro "upgrade" roco brejlovců - nové závěsky jsou už hotové a jdou do formy, začal jsem dělat na novém interieru pro druhé stanoviště obsluhy - ale potřebuji ujasnit, jestli umývadlo je ve výklenku co je v přepážce (výklenek zasahuje do strojovny) nebo vedle dveří je skříňka v jejímž výklenku umývadlo je. Nemáte někdo povědomí jak to vlastně je? Mám jen černobílou fotku z manuálu, co bohužel zobrazuje výklenek a ne jeho okolí...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod alf » sob 12 pro, 2009 9:23 pm

Umyvadlo je ve výklenku vedle dveří..není v zvláštní skříňce.U některých lok.chybí nad umyvadlem zrdcadlo..
Ještě mám dotaz k vašim fotkám-odbarvená karoserie ve středu okolo čísla vypadá jako prohnutá-prolisy..nebo je to optický klam?
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 13 pro, 2009 10:58 am

Prohnutí to není, bohužel ale důsledek technologické nekázně - tj. nedostatečná kontrola při vstřikování plastu do forem - "šupinky" co tvoří "schůdky" na povrchu. Myslel jsem že to při druhé jemné vrstvě surfaceru zmizí, ale bohužel, objevilo se to znovu po přestříkání surfaceru barvou. Co je blbý, že tyhle "šupinky" najdete na více místech kastle...

Tady je taky konečně odpověď na to, proč má originál brejlovec roco zalité jemné detaily barvou!!

Když to jako já budete odbarvovat a přestříkavat, počítejte s nástřikem silné vrstvy stříkacího tmelu, jinak se toho nezbavíte...

Pro mě ROCO tímhle svým dalším pokusem o kvalitu definitivně ztratilo důvěru - příští jejich jakýkoliv výrobek koupím pouze po osobní a celkové kontrole plus odzkoušení na prodejně. Bohužel, nejedná se o Hobby mašinu za 1500-1700 korun, takže si za svoje peníze představuju o dost více!!!

Nevím proč zk.... němku, a nyní i brejlovce...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Zx1974 » ned 13 pro, 2009 9:20 pm

Roco asi nepředpokládalo, že se budou kastle odbarvovat, proto v jaké kvalitě jsou výlisky je jejich věc. Odbarvoval jsem Hektora od ČS trainu a taky je tam objevili nějaké nedostatky, ale netroufnu si říct zda už to na výlisku bylo z formy nebo to má na svědomí odbarvení.

Docela by mě zajímalo jaké technologické nekázně se lisaři dopustili?
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 14 pro, 2009 2:00 pm

Pokud vím, tak plast než jde do vstřikolisu se dělá z granulátu, který se zahřeje a rozmíchá. A právě tady je ten kámen úrazu - šupinky vzniknou nedodržením postupu při přípravě plastu, tolik co mi řekli kluci od Eduardů...

A pokud jde o přestřik - to je fakt jen moje věc že jsem to odbarvil, ale že ta mašina z výroby má kvůli zahlazení stop po špatně odstříknutém plastu tlustou vrstvou barvy zalitý detaily, špatný stanoviště strojvůdce, naprosto nerealistickou barvu podvozků (lesklý šedý plast podivné barvy) hned vedle vzorně nabarvené nádrže a vzduchojemů, okamžitě po sejmutí kastle (podle návodu!!!) se rossypou po podlaze dílky co nedrží na rámu, o různých žaluziích na pravé a levé straně a odfláknutých madlech už řeč zde na foru byla, nevěrohodný zvuk u ozvučené verze mohu zmínit také - to mi na jeden "ne hobby" model přijde opravdu moc! Beru to tak, že za stejnou cenu mám možnost třeba koupit ROCO sergeje - a to je opravdu model v jiné třídě kvality!

Už to tady několikrát zaznělo - je dobře že ROCO udělalo model české mašiny, ale je opravdu nutné dobrý základ modelu kazit nedostatky při jeho výrobě? Formu s žaluziema asi nikdo předělávat nebude, to druhé stanoviště obsluhy taky asi ne, ale ten zbytek jsou podle mně zcela zbytečná pochybení při výrobě a kompletaci modelů. A to ještě sám nevím, zda se mi model nerozsype po hodině ježdění - viz příspěvek jiného autora na téma roco brejlovce v diskusi jinde - spoléhám na to že ne :D a že po osazení dekodéru bude vše OK. Doma jsem ho jezdil na zkušebáku z ROCO geoline jen cca 25 minut přes staré FZ1 k naprosté spokojenosti - trakční vlastnosti jako u ROCO sergeje, stoupání 10cm/110 cm zvládal s 20ti vagonama uplně v pohodě!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod Jarda H. » pon 14 pro, 2009 4:56 pm

Petr Zatrepalek píše: ...... ale že ta mašina z výroby má kvůli zahlazení stop po špatně odstříknutém plastu tlustou vrstvou barvy zalitý detaily, špatný stanoviště strojvůdce, naprosto nerealistickou barvu podvozků (lesklý šedý plast podivné barvy) hned vedle vzorně nabarvené nádrže a vzduchojemů, okamžitě po sejmutí kastle (podle návodu!!!) se rossypou po podlaze dílky co nedrží na rámu, o různých žaluziích na pravé a levé straně a odfláknutých madlech už řeč zde na foru byla, nevěrohodný zvuk u ozvučené verze mohu zmínit také - to mi na jeden "ne hobby" model přijde opravdu moc! Beru to tak, že za stejnou cenu mám možnost třeba koupit ROCO sergeje - a to je opravdu model v jiné třídě kvality! .....


Nejdál s modelem (kromě přestříkání brejlovce Michalem Daleckým) postoupil Petr Zatřepálek - rozborka, předělávka atd. Ač jsem mimo H0 a jsem jeden z těch, co vítají každou trochu reálnou českou mašinu, taky mám dojem, že je to málo muziky za mnoho peněz. Ta čínská práce je holt bohužel znát :wink:

Ale proč píšu - co tak zkusit sesumírovat své názory a poznatky, ty předat prodejcům - ať je pošlou do firmy ROCO. Je pravda, že se po těch modelech jen zaprášilo, ale ROCO přece může vědět, že s kvalitou nejsou modeláři spokojeni !! Asi si z toho ROCO mnoho dělat nebude, ale snad se aspoň chytnou za nos, co prodávají ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Martin HO » pon 14 pro, 2009 5:05 pm

Myslím, že stačí přečíst (přeložit) ta dvě vlákna o Brejlovcích (Recenze modelů a Velikost HO) a budou se divit.
Naposledy upravil Martin HO dne pon 14 pro, 2009 5:07 pm, celkově upraveno 1
Martin HO
 

Příspěvekod Zx1974 » pon 14 pro, 2009 5:06 pm

Sice nejsem lisař, ale nějaký čas jsem při zkoušení forem na lisovnách strávil, tak mě to pořád nejde do hlavy co to je za šupinky, bylo by možno udělat jejich detail?

Rozpětí teploty v jednotlivých zonách válce jsou předepsány od výrobce plastu, ale ostatní paramery: vstřikovací tlak, rychlost, dotlak, časy chladnutí a spousta dalších (na který si nevzpomínám) se musí vyzkoušet, protože to se nedá nikdy dopředu určit, záleží na formě jak je udělaná, v jakým je stavu. Takže záleží na zkušenosti technologa a obsluhy lisu. Všechny tyhle parametry ovlivnují modeláři oblíbené - otřepy, propadliny, nedoteklý místa, rozměry, povrch atd. Jenže někdy protichůdně např. když budu chtím mít pěkný povrch a bez nedoteklých míst, budu mít velký otřepy, protože musí zvednout teplotu a tlak ... prostě je to pořád alchymie. Která začíná už při návrhu dílu, přes návrh formy její výrobu a údržbu a to všechno něco stojí a nikdo nevěděl přesně kolik se jich povede prodat (vzlášť v dnešní době) a u Sergeje měli jistotu, že se bude prodávat ve větších množstvích. Takže si mohli troufnout víc investovat do přípravy výroby.
Naposledy upravil Zx1974 dne pon 14 pro, 2009 5:35 pm, celkově upraveno 1
Zx1974
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 17 říj, 2006 10:01 am
Bydliště: Písek

Příspěvekod mlha » pon 14 pro, 2009 5:08 pm

A co tak zkusit přestavbu od rivarosiho?Už ho někdo máte doma?Jaká je kvalita?
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Příspěvekod Martin HO » pon 14 pro, 2009 5:13 pm

Kvalita je jinde (podstatně lepší, jak model tak i zvuk). Bohužel podle mne má jinou střechu a některé detaily. Takže úprava do české podoby bude přinejmenším velmi obtížná, ne-li nemožná.
Martin HO
 

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků