set vozů "orient Expressu" v H0 od fy.Trix

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

ORIENT EXPRES

Příspěvekod Rtep » pát 11 pro, 2009 11:44 am

V současné době je několik sad a vozů Liliput na Ebay. jedna sada je opravdu funglovka. Koukněte.
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Příspěvekod radeksindy » pát 11 pro, 2009 12:49 pm

určitě mě opět někdo umeje, ale v letech 1921 - 1924 např.: parní loko třídy 310 řada 21. já mám č.: 310.21 na loko a 86.68 na tendru.

Jo umeje :D Řada je 310, 21 je inventární číslo, u ČSD řada 375.0. Ale jinak máš naprostou pravdu, tato řada vozila OE už za kkStB, ale i za ČSD. Jedna z větví OE po I.sv. válce jezdila přes Linz, Gmünd po KFJB do Prahy a tam určitě 375.0 jezdila. Jinak poměrně detailní informace o lokomotivách v čele OE (rozepsané podle období a úseků) jsou třeba v knize Wernera Sölcha. Až se dostanu ke knihovně, tak sem můžu doplnit detaily.


Čím víc se o Or.Ex. zajímám, tím více zjišťuji, že neexistují souhrnné informace, ve kterých by se nevysktla nějaká informace, která je jidne zpochybněna. Dokonce i některé fotografie, které na 100% ukazují soupravu Or.Ex. jsou zpchybňovány jinými "znalci" tématu.

Zrovna u OE tento pocit nemám. Jedná se o nejslavnější expres CIWL a existuje k němu spousta knih a v nich desítky nezpochybnitelných informací a fotek. I ostatních infomací je dost, takže není problém najít čísla vozů v jednotlivých letech, složení vlaků, změny tras apod. Ostaní vlaky CIWL jsou na tom občas hůře a nejméně informací je o jednotlivých kurzech a nejstarších vozech.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Příspěvekod Jiras175 » pát 11 pro, 2009 6:08 pm

Joo chlapi, jdete na mě moc vědecky. Pro mou spokojenost by mi stačilo, co můžu dát jako loko k tomu Trixu, já nevím, mám např, 18.402 nebo i jinou 18, a k Mitropě třeba 003 nebo 01? Mám to jen pro sebe ale zase aby to nebyla úplná pitomost. :D :D Knihy nemám a z fotek na webu toho moc nevymudruju, tam asi zapřáhly co měli po ruce. Stačí mi poradit např Roco to a to, nebo Fleischmann ten a ten a já trouba, pokud to ještě budu doma mít, to tam prdnu.... Díkec
Jiras175
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 31 říj, 2009 8:31 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod radeksindy » pát 11 pro, 2009 8:21 pm

Ten set TRIX je z I.epochy, takže připadají v úvahu jen následující lokomotivy. Z lokomotiv pro uzemí Rakouska-Uherska se vyrábí akorát 310 (ROCO). Kdybychom byli detailisté, tak bohužel ani tu nelze použít. Žádná verze této lokomotivy nebyla vyrobena ve verzi kkStB :-( Samozřejmě by k tomu pasovala ještě třeba 106, 108 nebo 110, ale vyrábí je jen Micro-Metakit. V Bavorsku to byla S3/6, pozdější 18.4-5 DRG (ROCO), S2/6 (BRAWA 0650 nebo 0654), ve Württembergu to byla např. AD (BRAWA 0640). A v Bádensku by to mohla být IVh, kterou vyrábí Liliput (104030). Nemám přehled jestli se vyrábí nějaká z lokomotiv vozící OE na území Francie, ale divil bych se kdyby ne. Ale jsem si celkem jistý, že lokomotivy maďarské, bulharské, rumunské, příp. srbské nikdo nevyrábí.

Takže ta 18.402 by byla dobrá k Mitropám (vznikla v roce 1916). Ale ne pro OE, tam je potřeba její původní bavorská verze .
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Příspěvekod Jiras175 » pát 11 pro, 2009 8:47 pm

Skvělé!!! tohle jsem chtěl vědět. Z toho co mám doma mám volbu: S3/6 Roco (63360), S 2/6 (brawa 0650) nebo IVh Liliput 104000. Pak bych ještě měl někde mít jednu svěle modrou S 3/6. Tak asi to bude Brawa nebo ten Liliput. Noo a k Mitropě 18.402 nebo jiná 18. A k té modré S 3/6 zatím nevím, co ta mohla tahat?
Jiras175
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 31 říj, 2009 8:31 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Rtep » stř 17 úno, 2010 9:19 am

Dobrý den, konečně jsem se dostal k porovnání obou sad ORIENT EXPRESU a to od LILIPUT a TRIX. Zvolil jsem porovnání stejné barevné kombinace. Začneme nejdříve poštovními vozy.
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Příspěvekod Rtep » pon 22 úno, 2010 5:59 pm

Porovnání zavazadlových vozů
Obrázek
Přední LILIPUT zadní TRIX
Obrázek
Vozy se liší nejenom čísly ale také provedením představků s dvěřmi.
Další markantní rozdíl je v nástavbě střechy ale i v jejím provedení.
Obrázek
TRIX je delší, ale LILIPUT působí robustněji a přitom není šírší než TRIX
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Příspěvekod kvasha » úte 23 úno, 2010 12:39 pm

a z tvého porovnání vychází jaký model jako precizněji zpracovaný?
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Rtep » úte 23 úno, 2010 12:56 pm

Oba vozy jsou velmi povedené, samozřejmě musíme se oprostit od určitých nesrovnalostí s originály viz. výše. TRIX má již detaily osazeny z výroby u LILIPUTu je u každého vozu ještě balíček detailů včetně přechodových měchů a LILIPUT má ještě odpružené nárazníky což u kurzkuplungu je určité plus. Vizualně ale i zpracováním jsou však oba rovnocenné. V této třídě to opravdu je top.
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Příspěvekod kvasha » úte 23 úno, 2010 1:04 pm

super díky moc.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod radeksindy » úte 23 úno, 2010 2:52 pm

Set od Liliputu nemám, vozy jsem měl jen na chvíli v ruce, ale žádně větší odchylky od předlohy si nějak nevybavuji. A TRIX taktéž velice dobře odpovídá předloze. Pokud si je někdo pořizuje kvůli OE, tak má smůlu, protože na OE nikdy nejezdily. Ale zaprvé se předlohy pro vozy TRIX vyrobily u Ringhoffera (čísla 1204 až 1207), a zadruhé byly nasazovány na tzv. lázeňské expresy do Mariánských Lázní a Karlových Varů. A také na expres z Petrohradu do Cannes, který projížděl naše uzemí po KFNB (Bohumín - Přerov - Břeclav). Vozy s čísly 1131 a 1133 si nějak nepamatuji, že bych je v soupisech materiálu pro střední Evropu zahlédl. Dodatek: kdybych koukal pořádně, tak rovnou vidím, že měl jezdit na Sud Expressu, tedy z Paříže do Portugalska.

Ale fanoušci vozů CIWL I.epochy už netrpělivě čekají s čím se vytasí Hobbytrain (Lemke). V H0 by se měly objevit dva sety. První je třídílný - F3 + 2 WL, druhý je dvoudílný - opět F3 + WR. Čísla vozů mi nejsou známa, ale opět by s mělo jednat o vozy z Ostende Wien expresu. Tedy opět vozy, které zajížděly do západočeských lázní :D A rozhodně budou mít k OE blíže než to, co se za OE dosud (třeba u TRIXe) vydává.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Příspěvekod Rtep » úte 23 úno, 2010 5:20 pm

To RADEK
Souhlasím s tímto názorem. Název OE vznikl nevím kdy ale u obou sad i když v přehledu novinek LILIPUT avizuje OE v novém provedení, ale to je hudba budoucnosti tento stav trvá už tak dva roky. Ajá mám i směrové tabule KARLSBAD. Myslím si že pro vozbu rychlíku v epo I je to zatím dostatečný vozový park bez toho, že budeme sledovat kursy vozů.
Uživatelský avatar
Rtep
 
Příspěvky: 353
Registrován: stř 08 dub, 2009 8:23 am

Re: set vozů "orient Expressu" v H0 od fy.Trix

Příspěvekod hrboun » pon 12 bře, 2012 1:57 pm

K těmto vozům jsem si koupil držadla na střechu od wainerta a 0,3drátek, vypadá to skvěle. http://www.wagenwerk.de/h0de/griffstang ... press.html
hrboun
 
Příspěvky: 123
Registrován: pát 02 bře, 2012 5:15 pm
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků