Vagóny Fleischmann

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Vagóny Fleischmann

Příspěvekod George V. » úte 23 čer, 2009 10:47 am

Chtěl bych se vás zeptat, jaký máte dojem z modelů vagónů fy. Fleischmann? Mám už tři modely nákladních vozů a přijde mi to jako takové lepší Hobby, co se třeba provedení detailů týče. Co se nedá určitě upřít, je snaha udělat model bytelnější (bytelné stupačky a pod, žádné dolepovací díly). V tomto směru mne docela dorazilo provedení vozu Res. Vršek jakž, takž, ale ty podvozky... Čelníky rámů a nosiče zdrží jsou zbytečně moc silné, takže podvozky na mne působí dost nevěrohodným dojmem. Vážně uvažuju, dát tam jiné... Docela mám obavu, přídit si někdy od Flaischmanna nějakou lokomotivu. Ty ceny jsou přeci jen dost vysoké... Jak jste na tom vy?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod jiri739 » úte 23 čer, 2009 7:51 pm

Koukal jsem osobně u Ben-Model na BR41. Mají jí tam ve vitríně a musím říct, že je opravdu pěkně provedená.
O jízdních vlastnostech bohužel nic nevím.
HO DCC
Uživatelský avatar
jiri739
 
Příspěvky: 125
Registrován: pát 16 led, 2009 10:53 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod Citrus » úte 23 čer, 2009 8:45 pm

Já mám doma od Fleischmanna kompletní Rolu a jsem spokojenej s provedením detailů.
ÖBB Ep.V vel.H0 řízení DCC Lenz
Citrus
 
Příspěvky: 102
Registrován: pon 14 led, 2008 3:03 pm
Bydliště: Kosmonosy

Re: Vagóny Fleischmann

Příspěvekod michal_n_cz » pon 29 čer, 2009 12:02 am

George V. píše:Chtěl bych se vás zeptat, jaký máte dojem z modelů vagónů fy. Fleischmann? Mám už tři modely nákladních vozů a přijde mi to jako takové lepší Hobby, co se třeba provedení detailů týče. Co se nedá určitě upřít, je snaha udělat model bytelnější (bytelné stupačky a pod, žádné dolepovací díly). V tomto směru mne docela dorazilo provedení vozu Res. Vršek jakž, takž, ale ty podvozky... Čelníky rámů a nosiče zdrží jsou zbytečně moc silné, takže podvozky na mne působí dost nevěrohodným dojmem. Vážně uvažuju, dát tam jiné... Docela mám obavu, přídit si někdy od Flaischmanna nějakou lokomotivu. Ty ceny jsou přeci jen dost vysoké... Jak jste na tom vy?

Je to model od modelu. Některé typy nákladních vozů - hlavně dvouosé Ep. I, II jsou velice dobře provedené, Fleischmann jich má slušný sortiment, v tomto segmentu se to jednoznačně zajímavější než Roco, jak sortimentem, tak i provedením. Všude přesné hrany, žádné zkrouceniny, i plast mi připadá lepší než třeba Roco. U modelů s kinematikama (prakticky všechny novější) naprosto výborný přesný jednoznačný chod kinamatik, žádné tuhé pružinky.
Ten Res je docela slušný a asi jediné co by se tomu dalo vytkout, tak jak píšeš na těch podvozcích je něco nepatrně macatější než by mělo být, stejně jako třeba u vozů se stejnými podvozky od Pika - tady má třeba Roco u jiných vozů tento typ podvozku výrazně lepší.
U lokomotiv je to obrovský rozptyl - je to dáno hlavně tím, že některé modely jsou tímto výrobcem vyráběny s nepatrnými změnami více jak 20 let. Ale naopak některé novější modely a výrazně inovované modely hlavně párovky jsou bezvadně provedené. Viděl jsem nějakou novější těžkou tendrovku pětikuplák tuším BR95 - super-de-luxe model se sníženými okolky - radost pohledět. Asi bych vyloučil prakticky všechny elektriky a motorovky s vyjímkou BR101, BR 145 a BR185, protože všechno ostatatní je od jiných výrobců lepší. Ale i tyto výše uvedené koupíš třeba od Roca ve velice slušné kvalitě, pravděpodobně za lepší cenu.
U párovek je to lepší - vyloučil bych hračkouvou "Černou Anču" pak pokud se ještě vyrábí BR53, BR64 - ta je na hranici - Roco bude lepší, BR24 bych počkal až co bude od Roco, u bavorské BR98 bych váhal kvůli motoru a ořezanému okolku jedné nápravy, BR03 i BR01 co se už asi nedělá má podezřele malé běhouny, ale sice více variant ve skutečnosti, ale vypadají dost divně, asi bych se přiklonil k Roco. Všechno ostatní je velice dobré nebo výborné - teda jestli jsem na něco nezapomněl - psal jsem tady co raději nebrat.
Michal N.
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod George V. » sob 11 črc, 2009 11:30 am

Díky za reakci,

o párách od Fleischmanna moc neuvažuji, jedině něco zajímavého od DB ke konci parního provozu, ale spíše bych potřeboval nějaký universální diesel DB z epochy IV, optimální by byla BR 218 a klony. Roco bohužel vyrábí spíše hračkovou verzi a Trix je zatím pro mne dost drahý. Já s podvozky Y25 od PIKO problém nemám, naopak, zdají se mi docela věrné především použitím vhodných dvojkolí o průměru 10,5 mm. Nejlepší "Ypsilonky" dělal asi Kleimodelbahn. Jejich uchycení se podobá tomu na Resu od Flaischmanna, tak to zkusím prohodit. Na těch od Roco mi vadí nápis SKF, na některých vozech působí dost rušivě...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod michal_n_cz » sob 18 črc, 2009 10:13 pm

George V. píše:Díky za reakci,

o párách od Fleischmanna moc neuvažuji, jedině něco zajímavého od DB ke konci parního provozu, ale spíše bych potřeboval nějaký universální diesel DB z epochy IV, optimální by byla BR 218 a klony. Roco bohužel vyrábí spíše hračkovou verzi a Trix je zatím pro mne dost drahý. Já s podvozky Y25 od PIKO problém nemám, naopak, zdají se mi docela věrné především použitím vhodných dvojkolí o průměru 10,5 mm. Nejlepší "Ypsilonky" dělal asi Kleimodelbahn. Jejich uchycení se podobá tomu na Resu od Flaischmanna, tak to zkusím prohodit. Na těch od Roco mi vadí nápis SKF, na některých vozech působí dost rušivě...

BR 218 - co třeba Brawa?
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 841
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod vorisekml » ned 19 črc, 2009 4:34 am

Teď v pátek mě doputovaly modely od Bena-zlevněné Fleischmanny 2osá cisterna a 2osý krytý oba jsou velmi solidní a co mě překvapilo je uložení náprav u té cisterny. Je to uloženo v kovu, plechová podkova šikovně překryta plastem. Takové uložení se hned tak nevyžvejká a nepůsobí to nemodelově jako u Vacka a jiných co používají plech. podkovy. Přijemné překvapení. Od Fleischmanna mán ještě BR-86 DR a ta mě zklamala - hlavně pohonem - dost řve, má 3polový motor a memá setrvačník. Po zajetí se to dost zklidnilo. Stejnou koncepci pohonu má i 537.0505 ex T-16.1 pruš/94.5-17 ale ta je zcela bez potíží - tichá. U Fleischmanna platí jedna zásada víc než u jiných modelů - kdo dost jezdí musí MAZAT !!!
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 889
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod George V. » ned 19 črc, 2009 6:45 am

to michal_n_cz:

Brawa zatím dělá jen BR 216, ale hlavně tady nemám povědomí o ceně. Neznáte ji někdo?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Jarda H. » ned 19 črc, 2009 10:56 am

George V. píše: .....Brawa zatím dělá jen BR 216, ale hlavně tady nemám povědomí o ceně. Neznáte ji někdo?


Podel ceníku na modeltrainu (který patří mezi dražší e-shopy), ceník zde http://www.modeltrain.cz/ceniky/Brawa.pdf (str.18.), cena BR216 - od 4 do 7,6 tis (asi podle vybavení, zvuk.dekodér apod ?!), taky je tam BR219 - od 3,4 do 6,8 tis ! Asi bude nejlepší se podívat na stránky BRAWA a podívat se, co které katalog.číslo je a co vlastně obsahuje ?!

Jen na okraj - na 4.Q/2009 chystá BRAWA novou BR 219 - http://www.brawa.de/en/products/h0/loco ... 19-db.html

Snad to to jako základní info stačí ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod George V. » ned 19 črc, 2009 11:33 am

Dík za info.
BR219 už mám od Guetzolda; ta ale ve IV. epoše za DB nikdy nejezdila, neboť pochází z NDR a s BR 218 memá pranic společného. Modeltrain je dost drahý. Modelová železnice Děčín onehdá BR219 nabízela za něco kolem 2500,-. Ta BR216 za 4000,- je už pro mne docela drahá, nehledě na to, že se jedná spíše o okrajový typ. Holt budu muset počkat až BR218 někdy přepracuje ROCO...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Osobní vozy Fleischmann

Příspěvekod George V. » úte 11 srp, 2009 3:59 pm

Ještě se vrátím tentokráte k moderním osobním vozům Fleischmann. Co mne velmi zarazilo je, že fy. Fleischmann nabízí všechny "moderní" osobní vozy ve zkrácené verzi, zřejmě v měřítku 1:100, a to pak za docela nehorázné ceny. Já jsem se nechal "napálit" a objednal jsem si v akci u BEN-model dva patrové vozy Görlitz DBz 751 a DABz 755. Vozy mají v modelu délku 282mm, ve skutečnosti však mají délku 26,8 m tj. v modelu by měly mít přes 300mm!!! A takto jsou na tom, bohužel, všechny nabízené vozy. Takže bacha na to, kdybyste měl někdo o osobní vozy Fleischmann zájem!

Vozy byly za akční cenu 675Kč, což je ještě přijatelné, ale za původní cenu 1660Kč bych je tedy nikdy nekoupil! :evil:
Naposledy upravil George V. dne stř 12 srp, 2009 7:18 am, celkově upraveno 1
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Osobní vozy Fleischmann

Příspěvekod kvasha » úte 11 srp, 2009 6:54 pm

George V. píše:Ještě se vrátím tentokráte k moderním osobním vozům Fleischmann. Co mne velmi zarazilo je, že fy. Fleischmann nabízí všechny "moderní" osobní vozy ve zkrácené verzi, zřejmě v měřítku 1:100, a to pak za docela nehorázné ceny. Já jsem se nechal "napálit" a objednal jsem si v akci u BEN-model dva patrové vozy Görlitz DBz 751 a DABz 755. Vozy mají v modelu délku 282mm, ve skutečnosti však mají délku 26,8 m tj. v modelu přes 300mm!!! A takto jsou na tom, bohužel, všechny nabízené vozy. Takže bacha na to, kdybyste měl někdo o osobní vozy Fleischmann zájem!

Vozy byly za akční cenu 675Kč, což je ještě přijatelné, ale za původní cenu 1660Kč bych je tedy nikdy nekoupil! :evil:


tak asi bych to nenazval "napálení", spíš nepozornost. U modelu je uváděna délka 282 mm (alespoň na Fleischmann.de). Zjevně to není ani 1:100. Ten vyráběl, možná ještě vyrábí, Märklin pod číslem 43584. Ten měl opravdu délku 26,8 cm. Byl to ale také hybrid, jelikož zase poměru 1:100 neodpovídala výška. Osobně si myslím, že tato kompromisní délka je právě ve shodě s kompromisní výškou ?!?! Jen domněnka.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod George V. » úte 11 srp, 2009 7:54 pm

Obávám se, že teď je to spíše nepozornost Tvoje. Psal jsem délku 26,8 m skutečného vozu (tu jsem si přečetl až z modelu na bočnici). A těžko i v mém případě mluvit o nepozornosti, neboť pokud neznáš délku skutečného vozu, pak Ti délka modelu nic neříká, resp. podle ní těžko poznáš použité měřítko. Že jsou i ostatní vozy od Fleischmanna zkrácené jsem zjistil až dodatečně z webu...
Co se týká výšky a délky vozu a především výšky "obytného prostoru" v tomto konkrétním voze, skutečně to ukazuje na měřítko blízké 1:100. Pár "hračkových" vozů od Roco máme s malou na hraní, tak mám s čím srovnávat. Tyhle k nim asi přibudou...
Naposledy upravil George V. dne stř 12 srp, 2009 7:17 am, celkově upraveno 1
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod radeksindy » úte 11 srp, 2009 8:42 pm

Vozy Fleischmann s zkracují délkově v měřítku 1:93,5. A v rámci rozdělení produkce mezi značky Fleischmann a ROCO tak i nadále v budoucnosti bude. ROCO naopak od zkracování v měřítku 1:100 upustí.
radeksindy
 
Příspěvky: 2511
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Příspěvekod kvasha » stř 12 srp, 2009 5:37 pm

George V. píše:Obávám se, že teď je to spíše nepozornost Tvoje. Psal jsem délku 26,8 m skutečného vozu (tu jsem si přečetl až z modelu na bočnici). A těžko i v mém případě mluvit o nepozornosti, neboť pokud neznáš délku skutečného vozu, pak Ti délka modelu nic neříká, resp. podle ní těžko poznáš použité měřítko. Že jsou i ostatní vozy od Fleischmanna zkrácené jsem zjistil až dodatečně z webu...
Co se týká výšky a délky vozu a především výšky "obytného prostoru" v tomto konkrétním voze, skutečně to ukazuje na měřítko blízké 1:100. Pár "hračkových" vozů od Roco máme s malou na hraní, tak mám s čím srovnávat. Tyhle k nim asi přibudou...


myslím, že až teď jsem Tě pochopil. Osobně koupí vel. H0 nezpoléhám na přesné měřítko a řídím se právě údajem z webu. Pokud chci přesný model, pak teprve ověřuji skutečnost. Jinak si myslím, že u běžně prodávaných modelů většiny výrobců nějaké "zkreslení" v měřítku je celkem časté.

Jinak faktické vysvětlení poskytuje radeksindy.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Další

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků