Kolik jsme ochotní dát za model mašiny

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Kolik jsme ochotní dát za model mašiny?

5-10000 Kč je maximum
65
70%
10-15000 Kč je maximum
15
16%
15-20000 Kč je maximum
4
4%
20-25000 Kč je maximum
2
2%
25-30000 Kč je maximum
3
3%
30-40000 Kč je maximum
1
1%
40-50000 Kč je maximum
3
3%
50000 Kč i víc žádný problém, model musím mít!
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 93

Příspěvekod Zdenek Valter » čtv 30 dub, 2009 6:18 am

alf píše:No..všechna čest blahopřeji..já tolik peněz nemám a tak holt nedám :( Pak si můžou výrobci stěžovat že není dorost..pravda,každý asi klukovi nekoupí štokra od Elkomu.. :lol: Občas jsem svědkem v obchodě u známých jak se lidé vracející se k mašinám diví jak je vše nyní pěkné ale taky drahé..Zmiňovaný "papouch" v polostavebnici je za 7200Kč pro mne už moc..šel bych tak právě do těch 5tis.když je v tom stavu v jakém je..


Otázka mi nepřipadá úplně relevantní.
Pokud je myšlena v teoretické rovině pak osobně žádný limit nemám vášeň je holt vášeň ;-)
Jiná věc je kolik kdo má v současné době prostředků na naše hobby.
V současné době třeba já mám 0.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2675
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod alexander » čtv 30 dub, 2009 7:43 am

Presne tak!
Kto má, tak môže byť aj ochotný. A v podstate k akejkoľvek sume.
Kto nemá, môže byť ochotný ako chce............
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Re: To Alf

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 30 dub, 2009 8:02 am

Irudzi píše::lol: Budu citovat jednoho herce.: No jo no, zřejmě lepší oddíl...STS Chvojkovice Brod. (Víme z čeho to je, že?)


:D :D!!

Pravdou je, že abych si ty výše zmíněné modely dovolil, musel jsem prodat 3/4 sbírky letadel a tanků co jsem měl doma nasyslený od r. 1987 (byly toho dvě skříně, dvě válendy a půl bedny od televize přesně!) a skoro všechny postavený modely letadel - sice za "draho" do Němec, ale... Takže od čerta k dáblu - i tak se to dá pojmenovat :D Jinak by manželku asi trefilo :roll: Teď mám doma prázdný vitríny, který zas pomalu plním vláčky a sem tam nějakým tím letadlem či tankem...

Jinak nevěřili by jste, k jaký sumě se člověk může dostat, když sečte v excellu všechny položky související s koníčkem - včetně literatury, nářadí, barev a jiných blbostí. A když mi navíc vyšlo u těch plastikových modelů že jich mám 559, z toho jen 75 postavených, bylo mi jasný, že TOLIK modelů v životě už fakt postavit nedokážu!
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod andrejH0 » čtv 30 dub, 2009 8:16 am

zdar
ohladom investicii do masiniek..niektore seriovky od vyrobcov tak za tie urcite nad 10000 je moc opitmum podla mna je 3000 ale zase to zalezi od typu.
Zase za rucne robene na zakazku zo vsetkym co k tomu patri...pocnuc farba, cislo v danom obdobi a aj patina a dalej dekoder a plus zvuk a poriadne do detialov tak za tie aj 20000 je niekdy malo. to s anetyka parnych masiniek to ide do inych nadrozmernych hodnot ale zase v tomto kvalita je prvorada nad seriovkou
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Re: To Alf

Příspěvekod Dušan 0 » čtv 30 dub, 2009 10:53 am

Petr Zatrepalek píše:Pravdou je, že abych si ty výše zmíněné modely dovolil, musel jsem prodat 3/4 sbírky letadel a tanků co jsem měl doma nasyslený od r. 1987 (byly toho dvě skříně, dvě válendy a půl bedny od televize přesně!) a skoro všechny postavený modely letadel - sice za "draho" do Němec, ale... Takže od čerta k dáblu - i tak se to dá pojmenovat :D Jinak by manželku asi trefilo :roll: Teď mám doma prázdný vitríny, který zas pomalu plním vláčky a sem tam nějakým tím letadlem či tankem...

Jinak nevěřili by jste, k jaký sumě se člověk může dostat, když sečte v excellu všechny položky související s koníčkem - včetně literatury, nářadí, barev a jiných blbostí. A když mi navíc vyšlo u těch plastikových modelů že jich mám 559, z toho jen 75 postavených, bylo mi jasný, že TOLIK modelů v životě už fakt postavit nedokážu!


Sysel - to je slabý slovo :D
PROTO:45
Uživatelský avatar
Dušan 0
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25 bře, 2009 11:02 am

Příspěvekod vorisekml » čtv 30 dub, 2009 12:57 pm

[quote="andrejH0"]zdar
ohladom investicii do masiniek..
Ono by se mělo začít konečně rozlišovat kdo staví, sbírá, upravuje MODELY a kdo dělá MAŠINKY. Za špičkově provedený model lokomotivy jsem ochoten dát balík (15.000,- a i víc podle musu). Ale za mašinku ani korunu, páč já mašinky nedělám.
Mašinky si ať chodí lidi kupovat do kauflandů. Vždy před vánoci mají krásné čínské sety s mašinkama na "baterky". A fakt "levně".
H0
Uživatelský avatar
vorisekml
 
Příspěvky: 890
Registrován: pát 06 bře, 2009 8:43 pm
Bydliště: Lom u Mostu / Most

Příspěvekod andrejH0 » čtv 30 dub, 2009 1:12 pm

ad vorisekml
sorry za oznaceni masinka..to nech si kupuju aj v lidlu aelbo vo viedni mne to jej jedno.
ak nerobis masinky tak to je ok ak ed robis modely tak hod ceny. ja mam teraz objednanu lokomotivu za cca 600€ a jedna sa motorovu.
H0, ČSD, IV 1985 - 1990, digital
andrejH0
 
Příspěvky: 77
Registrován: úte 27 led, 2009 7:34 pm
Bydliště: SR Sekule

Příspěvekod TTmili » čtv 30 dub, 2009 7:49 pm

Já sem se taky zamyslel nad tím jak na otázku odpovědět nakonec sem zvolil to do 15-ti tisíc. Ostatně když se na tím zamyslím tak si uvědomím že za "obyčejný" model (otázka je i to jaký je obyčejný) bych dal tak do 15-ti tisíc (např. delfín od Krese) ale i koneckonců za ten malosériový bych nedal víc. Je to tak kdy už si člověk uvědomí kdy už je třeba říct dost protože já bych si i třeba jen v tý teoretický rovidě řek že sem se asi zbláznil začít uvažovat byť nad sebehezčí parní mašinou v TT okolo 25 až 30-ti tisíc.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kwazi » pát 01 kvě, 2009 12:15 am

Zdar, já nevím, ale abych dal za lokomotivu 10 000kč. To už by muselo být! Ale, nevím co? Nejvíc peněz jsem dal za 555.111, a to 6 500 kč. Je to má nejdražší loko. Dnes bych ji pořídil za 5 000 Kč. Ale, před 1,5 roku mi to nedalo a musel jsem ji prostě mít. Ale, nějak toho nelituji, lokomotiva je opravdu moc krásná, a celou dobu mi dělá radost. Takže, čert vem 1500. Jinak je to celkem jedno. Závidím člověku. který se upne na jeden typ loko, a pak je ochoten dát i 20 000 kč a je spokojen. Já mám pouze průměrný plat, takže se do něčeho většího nepouštím. Sranda je v tom, že mam 15 lokomotiv v průměrné ceně 5 000 kč. Takže, kde je středobod? A popravdě Vám řeknu, kdyby šlo do tuhého, byl bych se ochoten vzdát čtyř lokomotiv. Dál by mě to trochu trhalo srdce. Takový je život. Doufám, že se to zvedne. Ta ekonomik...
Kwazi
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09 dub, 2008 10:19 pm
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kwazi » pát 01 kvě, 2009 12:43 am

Těch 10 000 kč , je pro mě strop. Zatím!!! Až, mi modeláři, budeme milionáři, pak se vše změní. Alspon na těch 30 000 kč. Ha Ha Ha. Všem bych to přál.
Kwazi
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09 dub, 2008 10:19 pm
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Lubomír Dudek » pát 01 kvě, 2009 9:08 am

U mne strop 10 000.Jsem téčkař,ČSD sedmdesátých let zatim jen plánuju(něco vlastnim,ale zatim je to v krabičkách) a DR v parní trakci mi tu cenu určuje docela dobře samo.Vystačím si s BR-50, BR-01 a plánuju BR-86,BR-64 nebo pošilhávám po Beckmann BR-94,nebo BR-75.V mym případě jde o to,za tři měsíce ušetřit 7000 a prostě si něco z toho pořídit. :lol: Ale chápu,že někdo dá i 50 000.Hold když jí miluješ a máš na ní.... :wink:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Příspěvekod Dušan 0 » pát 01 kvě, 2009 10:31 am

To aby člověk krad! :o Ne vážně, ve velikosti 0 jsou modely poněkud v jiných cenových hladinách, takže pro normálně vydělávajícího (momentálně dlouhodobě na nemocenské - ještě horší případ) nezbývá než vlastní výroba
PROTO:45
Uživatelský avatar
Dušan 0
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 25 bře, 2009 11:02 am

Příspěvekod Tax » pát 01 kvě, 2009 6:07 pm

Nedávno ( pol roka, rok dozadu ) som videl na burze model šlachtičnej z dielne známeho slovenského majstra modelára. Suma, ktorú za svoj model chcel bola síce dosť vysoká, ale pri handmusteri a pri povesti, ktorú tento pán má tých nejakých 30.000 Sk nebolo za ten model veľa. Ovšem je otázkou, či som za ten model túto sumu dať. Momentálne to vidím tak na 5 - 10.000 za solídny sériový model parnej lokomotívy. Za diesel by to bolo asi veľa, za 5.000 by už musel byť naozaj pekný, nie ako T435.0 z Čstrainu.
Uživatelský avatar
Tax
 
Příspěvky: 191
Registrován: sob 12 led, 2008 12:16 pm
Bydliště: Bratislava

Předchozí

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků