Model vozu Zans ČD od Tilliga v HO

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Koupíte si tento model?

Ano
0
Žádná hlasování
Ne
3
50%
Nejsem rozhodnut
3
50%
 
Celkem hlasů : 6

Model vozu Zans ČD od Tilliga v HO

Příspěvekod George V. » stř 22 dub, 2009 5:09 am

Rád bych se s vámi podělil o pár dojmů, které mám z tohoto modelu. Model jsem objednával ještě vloni na podzim, neboť šla fáma, že o jeho výrobě rozhodne až množství objednávek. Dnes už vím, že to byla chyba. Měl jsem si pár měsíců počkat na obdobný model od Pika. Model na mne působí velmi amatérským dojmem. Výlisky jsou nepřesné, špatně opracované. Na zábradlí plošiny je velké množství otřepů, atd.. Prostě provedení modelu silně neodpovídá ceně. To i model vozu Falls z ověřovací serie od Michala Daleckého působí na mne mnohem profesionálněji, byť je to jenom malosériovka, dělaná v podstatě na koleně, o modelech cisteren od Bramosu ani nemluvě. Od firmy s renomé a zázemím jako je Tillig jsem očekával daleko více. Jediné, co je možné na modelu pochválit, je potisk, který je proveden čistě a čitelně. Podle potisku je vůz provozován jako pronajatý fy. Unipetrol Litvínov s domovskou stanicí Most n.n.

Takže jestli někdo uvažujete nad zakoupením tohoto modelu, velmi to zvažte. Pokud chcete mít na svém kolejišti cisternový vůz ČD tohoto typu, rozhodně si raději počkejte na model od Pika, který bude zajisté lépe provedený.


P.S. Ještě doplním - při jízdě modelu v oblouku R425 kola jednoho podvozku o cosi drhnou...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod George V. » pon 03 srp, 2009 2:26 pm

Tak jsem se nakonec rozhoupal a objednal jsem si vůz Zacns i od firmy PIKO a přináším vám srovnání. Aneb, když dva dělají totéž, není to totéž.

Tak na začátek dva snímky pro srovnání:

Obrázek

Obrázek

Na první pohled je jasné, že modely zobrazují dva dosti odlišné vozy, ačkoli jsou oba označeny stejně a to Zacns s indexem 382.0, tedy by měly být stejného provedení, obzvláště i pokud se jejich seriová čísla liší jen o 7. Jak je možno vyčíst z fotek na stránce

http://www.parostroj.net/katalog/nv/cla ... _vozy.php3

vypadá to, že mnohem blíže pravdě je vůz od PIKA (vůz na první fotografii má totožné číslo, jako model), i když pár detailů by se našlo. Např. černé zábradlí "balkonku" posunovače, jiné provedení vzduchojemu brzdy (bližší Tillig) a výpustí. I co se týká kvality provedení, jednoznačně musím upřednostnit vůz PIKO. Především je podstatně čistěji proveden kotel bez viditelných škvír, daných technologií sestavování. Kotel je odlit z jednoho kusu plastu, pouze čela tvoří jakási víka. Mnohem čistěji a bez výrazných otřepů jsou provedeny žebřík, "střešní" lávka i "balkonek" pro posunovače, na druhou stranu je trochu "odfláknuto" provedení mechanizmů brzdy. Zde má mírně navrch model Tillig, byť tuto část si musí každý modelář dodělat sám. Stejně tak lépe hodnotím provedení podvozků Y25 od Tilliga, především věrohodnějších pružin, na druhé straně modelu PIKO "sluší" menší průměr kol. Kvalita potisku i nástřiku je srovnatelná u obou modelů. Takže teď je jen na vás, který vůz si vyberete...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků