Pára 335.1

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod badliner » úte 07 črc, 2009 5:00 pm

Jardo jestli výhledově ,tak to máš smůlu...měla by to být jen jednorázová záležitost....aspoň podle toho co se šušká :D
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Jarda H. » úte 07 črc, 2009 5:35 pm

badliner píše: ..... tak to máš smůlu...měla by to být jen jednorázová záležitost....


Ach jo :cry: , ještě jsem zkusil Deltax, na jejich stránkách je u limitky uvedena výroba cca II. / 2010 (přitom to bylo přidáno na podzim 2008), takže jde asi o překlep ?! Poslal jsem jim mail, uvidím co mi odpoví a pak se tady podělím o informace.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod michalkomarek » úte 07 črc, 2009 6:57 pm

Ahoj Jardo.Do kopečka jsem ji zatím nezkoušel ale vyzkouším.Myslím že já sní problém mít nebudu.Jestli se mi podaří nějaké to kolejiště tak bude tahat malý osobní vlak /tak 3 až 4 vagony/ někde na zapadlé příhraniční trati.A nebo ten samý počet vagonů se dřevem na místní pilu.
Co se týká těch termínů u Deltaxu měli tam dříve jiný termín a pak se tam objevil až tento na 2010.Tak nevím co se stalo.
michalkomarek
 
Příspěvky: 82
Registrován: ned 20 led, 2008 9:40 pm
Bydliště: zlín

Příspěvekod romino » úte 07 črc, 2009 7:28 pm

ja som im uz pisal, ale nedostal som odpoved. No podla vsetkeho to bude naozaj ina limitka ako tato. Mala by mat cervenu hviezdu na dvierkach kotla. Kazdopadne ja mam objednanu tu z 2/2010 a momentalne mi nic neprislo a to uz ich vraj vsetci posielali, tak uvidim.
Uživatelský avatar
romino
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 11 kvě, 2008 12:28 pm
Bydliště: Nove Mesto nad Vahom, SR

Příspěvekod Jarda H. » ned 12 črc, 2009 2:32 pm

romino píše:ja som im uz pisal, ale nedostal som odpoved. ...


Bohužel máš pravdu, z hlediska komunikace je DELTAX tak na 4- :!: Na mých 5 mailů, co jsem jim tam kdy napsal odepsali POUZE 1x !!! Od nich se nic nového a zajímavého nedozvíme :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Jarda H. » pát 17 črc, 2009 10:51 am

Doplňuji informace k párovce 365.4 :

a) jak jsem předpokládál, do dnešního dne se Deltax ani nenamáhal odpovědět :wink: jak jinak, že ?! Nechápu, na co mají e-shopy kontaktní maily :!: :!: Raději ať je ani neuvádí, když jim je potencionální zákazník fuk. Bohužel stejný postoj mají i další nejmenované shopy.

b) pro případné zájemce o 365.4 (ČSD, měř. TT) - měla by být k dostání u Tesaře (www . zeleznicni-modelarstvi . cz), viz jeho web a zpráva :
Vážení zákazníci, model parní lokomotivy řady 365.4 ČSD od firmy Schirmer byl vyroben v jedné limitované sérii a to jen v počtu pouhých 100 kusů. Několik málo kusů se nám podařilo sehnat pro všechny naše zákazníky, kteří si model ještě nestihli objednat. Doporučuji proto všem, kdo o tento krásný model má zájem, co nejdříve objednat.

PS : dovolil jsem si ho trochu pravopisně upravit :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Pára 335.1

Příspěvekod radula63 » úte 06 říj, 2009 10:49 am

michalkomarek píše:Zdravím Vás kolegové.Na stránkách pragomodelu jsem objevil nové modely ve velikosti TT.Velmi mě zaujala parní lokomotiva ČSD ř.335.1.
Máte prosím někdo stímto modelem zkušenosti??Je to přestavba od výrobce JATT.Dokonce jsem včera jednu našel na Aukru.Zajímají mě jakékoliv vaše poznatky,hlavně jízdní vlastnosti,použitý motor,hlučnost modelu,možnost digitalizace,osazení novým spřáhlem..no prostě všechno!!
Předem dík za vaše poznatky!!


Ahojky přátelé, popisovaná parní lokomotiva ČSD 335.1 skutečně pochází z dílů fi. JATT. oproti původní verzi má úpravu kotle a detailu na střeše budky, odstraněny horní světla. Motor tuším MASHIMA se setrvačníkem a šnekem na hřídeli motoru. Model je jen analogový, světla osazena SMD LED diodami s bílou barvou světla, příprava na digitál není, lze vestavět do budky, ale jen přímo na drátkách, není místo na konektor :( , což mi nevadí - jedu v analogu :wink: .
Jízda modelu odpovídá standartu JATTu - klidná vyrovnaná :P i v pomalých rychlostech.
Doporučuji!
p.s. Dobré je dodělat nástavbu uhláku a dosypat uhlí, doplnit brzdové hadice a figurky železničářů.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Příspěvekod radula63 » ned 14 bře, 2010 9:05 pm

ČSD ř.335.1501 - výtopna Suchdol nad Odrou (viz.foto). Nově jde na trh ČSD ř.335.1510 - výtopna Brno. Vzhledově je naprosto stejná jako předchozí - liší se tedy pouze v popisu.
Obrázek
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Příspěvekod George V. » pon 15 bře, 2010 10:12 am

...a co 335.1 od Fleischmanna v HO. Už ji někdo máte?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

335.1

Příspěvekod sotous » čtv 06 kvě, 2010 3:19 pm

zde miniupoutávka na model 335.1510 :)

http://www.train-model.net/modely-ho-ze ... i.php?id=9
sotous
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 06 kvě, 2010 3:16 pm

Re: Pára 335.1

Příspěvekod pantany » sob 09 říj, 2010 9:19 am

zdravim kolegov modelarov. bol tu dotaz ohladne pary 335.1 CSD v mierke TT, vcera mi dofrcala takze mozem napisat len zopar strucnych postrehov, koho to bude zaujimat nech teda cita:
1. model bol zabaleny v plastikovej krabici podobne ako patrove vozne Kuehn CD - vynikajuca ochrana modelu pred poskodenim, krabica je ovela vacsia ako samotny model
2. model je vybaveny osvetlenim ktore sa prepina podla smeru jazdy, osvetlenie je uplne v pohode
3. cely model je kovovy, a naozaj prepracovany do detailov
4. jazdne vlastnosti su myslim si v pohode, neskusal som taznu silu. nebol cas ale nakolko sa jedna o malu parnu masinku bude tahat len max. 4, 5 osobnych voznov takze problem by nemal nastat ani v stupani 3,5 cm na 1 m

mensie chybicky:
1. absentuje nejaky ten popis o modelu ako sme zvyknuty u roca alebo tilliga, myslim tu brozurku
2. motorcek je hlucnejsi ako u modelov tillig a roco, po zabehani sa vyrovna hluku BR64 od schirmera, takze pohoda
3. digitalizacia nie je moja domena takze tu rozoberat nebudem
4. ojnice su z kovu, podobne ako u BR64 od schirmera, plastikove by mozno vyzerali lepsie ale to neznamena ze tieto su zle, su v pohode
5. nakolko som len vcera testoval model, zatial som sa nepozeral na vnutornosti a dumam jak na to, ako som pisal chyba nejaky ten popis ako z modelu sundat kasnu

celkovy dojem: model je vydareny, som s nim spokojny, a pribudla dalsia pekna parna masinka CSD do vozoveho parku a na mensie kolajisko bude ako uliata.
pantany
 
Příspěvky: 61
Registrován: čtv 25 úno, 2010 12:00 pm

Re: Pára 335.1

Příspěvekod radula63 » ned 10 říj, 2010 12:21 pm

to pantany
Návod na "otevření" modelu ČSD 335.1 (501 i 510).
Otoč ji vzhůru koly, vyšroubuj šroub v přední části víka, a můžeš opatrně vyjmout (prsty za válce) celý pojezd z kastle. Drží to ten šroub skrz rám a je zašroubován v kotli. Vzadu jsou jen zámky, takže vysuň mírně směrem nahoru (u válců) a pak to vyhákni ze zadních zámků. Na motorku je pak 2pinový konektor s drátky - vede to k destičce pro osvětlení. Je přilepena na střeše kabiny ( zevnitř - samozřejmě :lol: ). Digi rozhraní budeš hledat marně - model vychází z původní koncepce modelu BR 91 fi. JATT a tam se s ním nepočítalo.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1305
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Předchozí

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků