BR 119

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

BR 119

Příspěvekod George V. » ned 15 úno, 2009 1:17 pm

Velmi se mi líbí lokomotiva bývalé řady 119 DR. Rád bych si ji pořídil v barvách DBAG. Tento model vyrábí (budou vyrábět) dvě firmy, Gutzold a BRAWA. Jaký model mám zvolit, co doporučíte? Jaké máte zkušenosti s modely obou firem? Zajímají mne především trakční vlastnosti, provedení, věrnost, detaily, atd. Cena není až tak důležitým kriteriem. Dík za vaše názory.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod fousek » ned 15 úno, 2009 3:14 pm

Ahoj. Ani jednu z lokomotiv zatím nemám. Ale také uvažuji jednu z nich koupit, tak jsem probral nějaká německá fóra a zjistil jsem toto:

Jízdní vlastnosti:
Brawa- normál
Gutzold- model je hodně těžky, takže adheze a tím jízdní vlastnosti budou lepší

Detaily:
Obě značky mají dobré ztvátnění detailů. Je třeba dát pozor na to, zda chceš koupit verzi s reflektorem nad čelním oknem, nebo pod. Každý výrobce dělá aktuálně jinou verzi!
Model Brawa má otevírací dvířka kabiny strojvedoucího. Prý je model více křehký a snadno se ulomí nějaký ten detail. Ale je to asi dáno tím, že model Brawy má víc detailů jemně (reálně) provedených, ktdežto u Gutzoldu jsou více dimenzované.
Jinak Brawa je vyráběná v Číně a Gutzold? ...asi v Německu.

Kdyžtak mě opravte. Jsou to jen zprostředkované informace.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod George V. » ned 15 úno, 2009 3:36 pm

...trochu jsem se pídil po detailech obou modelů a našel jsem pár rozdílů:

BRAWA má hranaté nárazníky (správně), Gutzold jen kulaté u všech verzí.

BRAWA má v DC verzi zřejmě hnané všechny nápravy (plus!), Gutzold jen čtyři. Navíc BRAWA by měla mít osvětlení s teple bílými LED.

Takže mně to zatím vychází spíše na tu BRAWU. Ale určitě přivítám další osobní zkušenosti s oběma modely...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

BR - 119

Příspěvekod Vladimír Marek » ned 15 úno, 2009 5:16 pm

Ahoj já mám z lokomotivu od firmy Gutzold označení 219 059 - 3 .
Lokomotiva jezdí perfektně má hranaté nárazníky a mam ji osazenu
dekodérem Lenz Silver. Velká tažná síla perfektní při pomalé jízdě v
nádraží . Jedna závada se vyskytla prasklo mi plastové ozubené kolečko na hnané nápravě a sehnat náhradní, bil trochu problém . Po výměně jízda opět bez problému. Slyšel jsem že Gutzold má tuto závadu na svých loko.
častěji nebil jsem sám kdo se z tímto problémem setkal . V. Marek.
Vladimír Marek
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 09 led, 2009 3:10 pm
Bydliště: Smolnice

Re: BR - 119

Příspěvekod Jan Jirásek » ned 15 úno, 2009 6:06 pm

Vladimír Marek píše:Ahoj já mám z lokomotivu od firmy Gutzold označení 219 059 - 3 .
Lokomotiva jezdí perfektně má hranaté nárazníky a mam ji osazenu
dekodérem Lenz Silver. Velká tažná síla perfektní při pomalé jízdě v
nádraží . Jedna závada se vyskytla prasklo mi plastové ozubené kolečko na hnané nápravě a sehnat náhradní, bil trochu problém . Po výměně jízda opět bez problému. Slyšel jsem že Gutzold má tuto závadu na svých loko.
častěji nebil jsem sám kdo se z tímto problémem setkal . V. Marek.


S tím ozubením jsem měl problém taky, tentokrát u Sergeje od Gützolda. Popraskala mi v jednom mezidobí všechna 4 nápravová ozubení. Problém to sehnat není, je to normální náhradní díl, stačí si o něj napsat, v objednávce je potřeba specifikovat přesné číslo náhradního dílu pro tu kterou lokomotivu. Z Lipska jsem dostal nové, abych využil cenný balíček a volně nevyužitou váhu kterou jsem beztak cáloval, přiobjednal jsem si i další věci.

Jinak BR 119 doporučuji tu od f.Brawa! Jinak kde jsi přišel na to, že si Brawa vyrábí komponenty v Číně?
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod fousek » ned 15 úno, 2009 8:25 pm

Jan Jirásek:
Jinak kde jsi přišel na to, že si Brawa vyrábí komponenty v Číně?
Pokud to bylo míněno na mě, tak třeba tady: http://www.worldrailfans.info/forum/viewtopic.php?f=2&t=7601&view=next se o tom píše. S touhle informací jsem se setkal na více místech a nemám důvod jí nevěřit. Proč taky? Něco se prý vyrábí přímo v Německu (V320), něco v Číně. Mimochodem všimněte si cenového rozdílu obou lokomotiv.

Muj soukromý tip: Gutzold na ježdění, Brawa do vitríny.
fousek
 
Příspěvky: 465
Registrován: sob 17 led, 2009 11:33 am
Bydliště: Praha

Příspěvekod George V. » čtv 19 úno, 2009 9:25 am

Tak jsem se rozhodl, a objednal BR 219 185-6 DBAG od Gutzolda. Vzhledem k poklesu koruny a lepšímu obchodnímu zastoupení firmy v ČR (náhradní díly) lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše.... :) A navíc se mi toto barevné provedení líbí asi nejvíce ze všech provedení DB.

Doufám, že jsem, neudělal chybu...

P.S. Nevíte někdo katalogové číslo onoho poruchového dílu a kde se dají dobře v ČR sehnat ND od Gutzolda? Bohužel dvojkolí na BR 119 se v seznamu ND, co mají u Gutzolda na webu, nevyskytuje. Takže jedině ze sergeje, nebo BR 118.... 8)
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Jan Jirásek » čtv 19 úno, 2009 10:28 am

V té krabičce u modelu budeš (měl by být) mít papír Ersatzteilblatt tedy rozpis náhradních dílů v celém modelu.
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod George V. » čtv 19 úno, 2009 10:31 am

Doufejme... A ještě nějaký spolehlivý dodavatel ND...?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Jan Jirásek » čtv 19 úno, 2009 10:37 am

George V. píše:Doufejme... A ještě nějaký spolehlivý dodavatel ND...?


Tak to by měl zajistit prodejce jeho modelů, já jsem si už asi 4x objednával přímo z Lipska, za 3 dny od připsání EUR na jejich účet jsem měl balíček doma. Dopravné bylo 4.50,-EURO do 1 kg stejné... takže paráda!

Zeptej se u svého prodejce, měl by ti to zajistit!
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod George V. » stř 08 dub, 2009 6:15 am

Nevíte někdo, jaké jsou reálné dodací lhůty od Guetzolda? Objednával jsem BR119 (na modely.biz), model je podle webu Guetzolda skladem, ale stále model nemám. Za chvíli už to budou dva měsíce...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Jan Jirásek » stř 08 dub, 2009 6:33 am

George V. píše:Nevíte někdo, jaké jsou reálné dodací lhůty od Guetzolda? Objednával jsem BR119 (na modely.biz), model je podle webu Guetzolda skladem, ale stále model nemám. Za chvíli už to budou dva měsíce...


Viz. to, co jsem psal 27.4.2009 stejné je to i s modely, ačkoliv nevím zda Gützold který má v CZ svého obchodního zástupce, bude i dnes odesílat i kompletní modely. Jejich strategické podmínky jsou skoro měsíc co měsíc jiné...
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod George V. » stř 08 dub, 2009 6:56 am

Jan Jirásek píše:Viz. to, co jsem psal 27.4.2009 stejné...


....ty žiješ o měsíc napřed... :D
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Jan Jirásek » stř 08 dub, 2009 6:58 am

George V. píše:
Jan Jirásek píše:Viz. to, co jsem psal 27.4.2009 stejné...


....ty žiješ o měsíc napřed... :D


A jo!
Sem se upsal :lol:
Uživatelský avatar
Jan Jirásek
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 27 dub, 2007 3:01 am
Bydliště: Česko/Německo

Příspěvekod George V. » pát 19 čer, 2009 10:32 am

Tak BR219 od Gutzolda konečně dorazil. .

Mašina vypadá pěkně, s dílenským zpracováním je to ovšem mnohem horší:

1. Čelní okna: aby model vypadal co nejvěrněji je každé okno dosazeno zvlášť. Asi zřejmě výrobce snižuje výrobní náklady, tak se ani nenamáhal okna nějak zajistit proti vypadávání. Asi podle hesla: Modaláři, upatlej si je sám :) . Okna samozřejmě cestou někde vypadly a prodejce mi je zajistil formou náhradních dílů (proto dlouhá dodací lhůta). Okna jsem si tedy musel přilepit sám. Naštěstí se to povedlo beze škod, (i když zásobu náhradních oken mám opravdu rozsáhlou - díky Michale :) ).
2. Čelní reflektor - taktéž vypadlý. Když jsem to uviděl, měl jsem po zkušenostech s G1700 docela šok. Naštěstí byl uvnitř kastle, takže opět přilepen.
3. Uložení karoserie. Karoserie je na mašině uložena dost volně. Sice se snadno sundavá, což je samozřejmě plus, ale na rámu se dost viklá. Což se projevuje i při jízdě občasným klapnutím.
4. Jízdní vlastnosti. Model je velmi těžký, skoro bych řekl až zbytečně moc, doufám že se to moc neprojeví na opotřebení pojezdu. Ovšem co se týká uspořádání hnacích dvojkolí mne potěšilo, že nejsou hnaná krajní dvojkolí podvozku, ale vždy první a druhé od čela, jak je to třeba u starého sergeje, což doufám přispěje k menšímu opotřebení pastorků dvojkolí. Model jinak jezdí po záběhu celkem tiše, dokáže se pohybovat i velmi pomalu, ovšem na rozdíl od modelů Roco potřebuje poměrně velké napětí na rozjezd (může to být ovšem dáno i slabým napáječem). Pouze v obloucích jsou trochu slyšet převody, tak doufám, že to nevěstí nic špatného...

Co závěrem? Asi to byl můj poslední model Gutzold, který jsem si pořídil. Raději budu příště investovat do osvědčených značek. Pokud by jste někdo o BR 219 uvažoval, zkuste raději model od Brawy. Když už nic, tak určitě je levnější...

P.S. Finta s náhradními dvojkolími ze Sergeje asi nevyjde. BR219 má pravděpodobně menší průměr (neměřil jsem, pouze odhaduju kalibrovaným okem). Ještě zbývá BR118. Zkoušel jste je někdo?
Naposledy upravil George V. dne sob 20 čer, 2009 10:22 am, celkově upraveno 1
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Další

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků