Lepty Kuber

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Patrik Novák » ned 11 črc, 2010 7:27 am

psal jsem k leptům už někde na tomto foru ,

lepty Kuber : dá se s nimi pracovat , největší mínus - absence návodu / rozpisu dílů

POZOR nedoporučuji brát lepty - stavebnice na dobírku či jinak bez DŮKLADNÉ osobní prohlídky

bývají proleptané žaluzie , mřížky , i jiné drobné díly ( u leptů ostatních výrobců jsem zatím takový problém neměl )

hotové skelety : dříve se stávolo že se kastle rozskočila z důvodu špatného sletování , stává se že nejsou dodělané pluhy

a někdy nejsou ani přiložené
Patrik Novák
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod petrh » ned 11 črc, 2010 8:43 am

to Petr Zatrepalek: zepltam s ejinak. kuber nabizi balm/u sestaven z leptu, nabarven atd za 1200 za kolůik toto postavis pro me ty? nejde mi o to, zda to chces stavet ci ne, jde mi o kalkulaci, at je jakakoliv. ono rikat, on to dela spatne, ale samt do toho nechtit jit je dost :?:
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Patrik Novák » ned 11 črc, 2010 10:06 am

otázka sice nepatřila mě , ale KOLIK MÁ NA JEDNOM LEPTU ?
protože já koupím lept za 600,- udělám ti to za 1000,- dá to 1600,-

hotové má za 1200,- proč já to udělám dráž
když za práci si vezme třeba 800,- ??

to je marže na leptu ,

ale taky to že náklady na různé přípravky , pomůcky .......atd se mu rozpustí v počtu kusů

ale pro toho kdo udělá třba jen 20 ks je to pořád dost času a peněz na to aby pořídil pomůcky a mohl dělat rychleji a levněji
Patrik Novák
 
Příspěvky: 733
Registrován: stř 15 črc, 2009 6:51 pm
Bydliště: Horní Podluží

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod petrh » ned 11 črc, 2010 6:16 pm

jak jsme psal vyse, nemam problem s cenou pokud i u tebe objednam stavbu z leptu TU47 a rekneme treba dodam halling podvozky a motory, nebo mashimy tak proc ne, ale mozna to tady melo byt jako nehanme praci nekoho, kdo ji dela umerne cene, jelikoz kecat, ze to je na shita, ale vlastne do toho nedelat nebo nechtit delat je dle meho proste jen placani vody... v cr dost lidi jen kritizuje, ale kdyz mu napises zkus mi nacenit tak ti rekne, ja vlastne ani nechci, tak proc podrazet toho co treba nedela top zababa ale na takoveto domaci zvykani, pardon jezdeni, to dotycnemu plne dostacuje...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod mlha » ned 11 črc, 2010 6:34 pm

Petře,ruku na srdíčko,ty bys takový model pustil do světa?Ten zahlý plech na střeše mě docela vzal.To že se kuberovi prohýbají boční stěny na kastli ani neřeším,ale toto přímo bije do očí.Jinak vím,že dokáže udělat pěkné kastle
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Tomáš » ned 11 črc, 2010 6:43 pm

mlha píše:Petře,ruku na srdíčko,ty bys takový model pustil do světa?Ten zahlý plech na střeše mě docela vzal.To že se kuberovi prohýbají boční stěny na kastli ani neřeším,ale toto přímo bije do očí.Jinak vím,že dokáže udělat pěkné kastle


tak to potom nevím co jste od něj kdo koupil,ale mám sestavenu jednu kastli take od.p.Košťála jeho lept má podstatně tenší stěnu neý kubíček...takže prohýbání stěn u modelů co od něj mám je to prakticky nemožné při normálním používání,navíc jsou do nich umístěny jakési výstuhy
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod petrh » ned 11 črc, 2010 7:42 pm

mlha píše:Petře,ruku na srdíčko,ty bys takový model pustil do světa?Ten zahlý plech na střeše mě docela vzal.To že se kuberovi prohýbají boční stěny na kastli ani neřeším,ale toto přímo bije do očí.Jinak vím,že dokáže udělat pěkné kastle

no to je otazka, kdyz to prevedu na svuj business, tak pokud zakaznik chce informacni system ci datovy sklad a chce mi za nej dat 100k tk mu dam low cost product za tu cenu, pokud prijde s cenou 1mio tak dostane reseni datoveho skladu jako ma banka.cili zpetne - pokud si nekdo z h0e leptu balm/u da cca 500 za sestaveni a nater tak to beru vsema deseti, ale pak pocitam s tim, ze to neni digital profi model (jako od Krale zeleznic), ale standard home hobby. a mimo rec, kdo z vas ma doma hoby vagony tilligu a staci vam? nekomu ano, jinemu ne, jiny si vezme profi za 2-3x tak vyssi cenu.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod maayaa » ned 11 črc, 2010 10:50 pm

Je škoda že nenabízí víc kvalitativních verzí.Já bych si radši připlatil za dokonalejší udělanou kastli,ale než tohle.To to radši nějak dám dohromady sám od začátku.
TTe moduly,TT,polní dráhy
maayaa
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:15 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod petrh » pon 12 črc, 2010 6:56 am

maayaa: to ja klidne taky, ale bohuzel na trhu je bud kral zeleznice a jeho prodkut jsme jeste nikde nevidel (btw. je vubec:D), nebo bastlit doma,coz me moc nejde a nebo holt koupit hobby verzi a nebo posledni varuiantou uplatit kolegu modelare, at mi ty 3,4 kousky an moje hobby za nejakou cenu postavi, ta bude vyssi nez hobby a zaroven nizsi nez profi, ale uroven bude dosti dobra.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 12 črc, 2010 8:07 am

petrh píše:to Petr Zatrepalek: zepltam s ejinak. kuber nabizi balm/u sestaven z leptu, nabarven atd za 1200 za kolůik toto postavis pro me ty? nejde mi o to, zda to chces stavet ci ne, jde mi o kalkulaci, at je jakakoliv. ono rikat, on to dela spatne, ale samt do toho nechtit jit je dost :?:



Zcela upřímně, já si stavbu modelů z vyleptaných kastl po své dřívější zkušenosti nechávám dělat! Jinak cena práce ode mě plus materiál (tmel, barvy) za tuhle kastli viz diskutovaný motorák, je 4500. To jen pro dopřesnění.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod petrh » pon 12 črc, 2010 8:34 am

Petr Zatrepalek píše:
petrh píše:to Petr Zatrepalek: zepltam s ejinak. kuber nabizi balm/u sestaven z leptu, nabarven atd za 1200 za kolůik toto postavis pro me ty? nejde mi o to, zda to chces stavet ci ne, jde mi o kalkulaci, at je jakakoliv. ono rikat, on to dela spatne, ale samt do toho nechtit jit je dost :?:



Zcela upřímně, já si stavbu modelů z vyleptaných kastl po své dřívější zkušenosti nechávám dělat! Jinak cena práce ode mě plus materiál (tmel, barvy) za tuhle kastli viz diskutovaný motorák, je 4500. To jen pro dopřesnění.

Jasne Petre, cili uz od tebe nejde hobby model, ale spise ta profeska:) a v tom je samozrejme ten rozdil, aspon to tak citim, ja citim nektere modely pana kubicka jako zaplnenni poptavky na trhu po levnejsich (ne top profesnich) modelech na domaci jezdeni.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod mlha » pon 12 črc, 2010 3:31 pm

Ne všichni mají od pánaboha nadělenou trpělivost a šikovnost,ale o tom život je.Pár věcí už jsem od p.Kubíčka viděl,sám jsem teď začal s odlitky a lept chci zkusit přes zimu.Ale to nic nemění na tom,že bych ty kastle nekoupil,
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod depo201 » pát 16 črc, 2010 7:51 am

viděl jsem Tomášova brejlovce - kvalita makety byla dostačující, pevná, nic se neprohýbalo, dokonce bych to i půjčil synovi na ježdění. Nátěr mě až tak neuspokojil a tak jsem mu napsal, zda by mi prodal pouze sestavený lept - rychlá odpověď byla ano, detaily si už dodělám sám. Za cca tisícovku dostanu pěknou pevnou kastli jako základ, kterou si můžu sám doladit dle svých požadavků. Kvalita a cena odpovídá.

1000,- sestavený lept
300,- odlitek bez vybroušení, to mě to trvalo cca 6 hodin práce a i tak to při detailu nebylo pěkné

Ještě dodám, že lepty od DK modelu bych dítěti do ruky nedal.
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod "Beňa" » ned 18 črc, 2010 7:31 pm

depo201: To souvisí s tím že lepty od DK modelu nejsou hračky pro děti ale modely pro dospělé modeláře. Od Kubera se dá vzít jen to na co nedělal návrh on sám a i tak je potřeba to vidět než to člověk koupí, a to i plech. Maketu ve slušné kvalitě jsem od něj zatím neviděl. Zásadní je si říct jestli chci pořádný model nebo mi stačí jezdící cosi, ale pak je otázka proč to cosi dělat z plechu a snažit se tomu říkat model.
Když se potkají peníze, volný čas a chuť, vznikají modely...
Uživatelský avatar
"Beňa"
 
Příspěvky: 148
Registrován: ned 06 črc, 2008 11:47 am
Bydliště: Olomouc

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod depo201 » pon 19 črc, 2010 12:47 pm

"Beňa" píše:depo201: To souvisí s tím že lepty od DK modelu nejsou hračky pro děti ale modely pro dospělé modeláře. Od Kubera se dá vzít jen to na co nedělal návrh on sám a i tak je potřeba to vidět než to člověk koupí, a to i plech. Maketu ve slušné kvalitě jsem od něj zatím neviděl. Zásadní je si říct jestli chci pořádný model nebo mi stačí jezdící cosi, ale pak je otázka proč to cosi dělat z plechu a snažit se tomu říkat model.


jasně, rozhoduje typ použití. já v TT už z pozorovací vzálenosti 0,5-1m detaily nevidím (dioptrie do 1 :D). Takže mi postačí pěkný nástřik a hranatě vybroušené okna do pravého úhlu - odlitky jsou zkrátka málo. U detailů doplním to, co sám zvládnu.

Na vitrínové modely nepotřebuju kvalitní pojezdy, ale stačí mi BTTB. Preferuju jízdu.....
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků