Lepty Kuber

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Lepty Kuber

Příspěvekod mawerick » pon 09 úno, 2009 9:22 pm

Jaké máte poznatky a zkušenosti s lepty od Kubera? Co se Vám podařilo postavit? Já mám od Kubera S 458.0, T 499.0 a T 457.0 a ani jedna mě nenadchla. U S 458.0 jsou čelní dveře u představků úplně jiné. A o maskách podvozků se vůbec nedá mluvit. U kyklopa chybí mřížky ventilátorů (ani po několikerém požádání výrobce nedodány) a výdechy za kabinou ve střeše. U T 457.0 :) vůbec nepasuje zábradlí ochozu. Můžu tedy říci, že mě tento výrobce docela zklamal i když má obsáhlou nabídku modelů.
TT - analog
r.v. 1975 LD Plzeň

[url]http://www.mzalarm.cz[/url]
Uživatelský avatar
mawerick
 
Příspěvky: 374
Registrován: čtv 15 bře, 2007 6:21 am
Bydliště: Dom. st. Plzeň

Příspěvekod kubulak » úte 10 úno, 2009 10:40 am

Ja od nej nic nestavel, ale koupil primo uz hotovou M152 (prodava i s pojezdem), a na pojezd (tusim od p. Pletichy) mi napasoval kastli Zamracene, kterou prodava taky i jako hotovou (maketu). Do obojiho slo po predchozi dohode za pakatel i LEDkove osvetleni bila/cervena prepinane podle smeru jizdy, do M152 slo i osvetleni interieru. Komunikace po mailu vynikajici, vsechno co slibil splnil, ochota na moje pozadavky maximalni.

Jizdni vlastnosti obojiho na moje pozadavky velmi dobre.
Jedine co bych vytkl u te M152: prostorove usporadani soucastek pohonu a elektroinstalace dost komplikuje zastavbu interieru (od vyrobce je vnitrek prazdny) a sice to ma sachty na sprahla, ale v nejake podivne vysce, obecne je to cele hrozne nizke, kde se vsim jinym projedu bez problemu, tak ta M152 drhne (ruzne prechody pres koleje ve stanici apod).

Vzhled - nejsem detailista, nepocitam nyty a nemerim presnost umisteni obtisku na pikometr :) Mym pozadavkum na vzhled obe ty masiny bohate vyhovuji.

PS: meritko u obojiho HO samozrejme.
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod Tomáš » úte 10 úno, 2009 5:11 pm

firma sídlí v Brně a to kousek od mé práce,bohužel lenost mé osoby je převeliká a ještě jsem se za nima nedostal.Napadlo mě totiž koupit právě maketu modelu za těch 1200,- a do ní napasovat pojezd p.Vilingera.Pokud by to šlo byl by to bezkonkurenčně nejlevnější model ČSD nebo ČD na trhu a řekl bych ve velmi slušné kvalitě,alespoň podle toho co jsem viděl na netu.
Pak by moje domácí odlitky putovali na vrakoviště
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Jarda H. » úte 10 úno, 2009 5:43 pm

Tomáš píše: ..... koupit právě maketu modelu za těch 1200,- a do ní napasovat pojezd p.Vilingera.Pokud by to šlo .....


Pokud půjdeš touto cestou, upozorni při objednání p.Vilingera, že pojezd bude napasován do leptu (skříně) ! Jak už tady bylo kdesi probráno, dokáže dělat pojezdy o různé šířce s ohledem na to, je-li skříň z leptu nebo z odlitku !! U některých typů (modelů) už takto byly pojezdy zadány a vyrobeny.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 11 úno, 2009 8:26 am

No být tebou tak si raději ke Kuberovi zajdu nebo domluvím osobní odběr přes někoho nebo na burze. Moje zkušenost je totiž taková, že ty hotové věci jsou hoodně proměnlivé kvality. Křivé kastle či nalepené díly, mezery ve spojích, přestřiky(fleky) u rozhraní barev. Na netu to mnohdy vypadá o moc líp! Nechci Kuber zatracovat, to rozhodně ne - když jsem měl s jeho věcmi problém, uznal chybu, ale od té doby už raději s ním vše řeším osobně.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod JBr » stř 11 úno, 2009 9:42 am

Moje zkusenost je spis takova, ze ty fotky na netu vypadaji daleko hur nez makety, ktery prodava na burze. Ale samozrejme nejlepsi je si to na ty burze jeste poradne prohlidnout a vybrat si. Brejlovcu tam miva hodne. Ostatni rady uz mensim mnozstvi. Nicmene Kuber je treba zatim jediny, kdo dela masiny CD Cargo (163, 731 a 704).

Ja mam od nej maketu 714 na pojezdu Vilinger. Az na drobnosti je hodne dobra, na pozadani mi ji udelal i s tabulkami rakovnicke masiny. Dosazeni na pojezd spocivalo vlastne jen ve zkraceni takovy cupliku uvnitr kastle, kterymi se da presne zafixovat pojezd.

Jedine vytky u 714 jsou masky, ktere jsou odlite a nevypadaji nijak extra (hur nez masky Molata/Ciz; nicmene docasne jsem je pouzil), obcasna skvirka, ktera se ale dala vetsinou opravit a nemoznost si na modelu osvetlit pozicky (alespon pro me - nemam odvahu se pokusit otevrit ty pidikrabicky svetel, natoz tam rvat smd).

Pozicky na brejlovci/zamracene by mely jit osvetlit dobre, svetlomet bez radikalnich uprav asi ne. Mam ted od nej jeste stavebnici 704 a ta vypada celkem dobre a pokud se tam dobre vleze pojezd, tak by mela jit i pekne osvetlit.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod VoVo » stř 11 úno, 2009 10:51 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:53 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod roman25 » úte 06 črc, 2010 7:44 pm

ja mam od neho T 238.0 alias 704 a som velmi spokojny. stavba bola v pohode a cely model je uz nastriekany. cakam uz len na vypalenie sucasti pojazdu laserom a dekoder.
roman25
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 06 črc, 2010 1:50 pm

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod radula63 » stř 07 črc, 2010 6:10 am

Moje první zkušenost s lepty KuBer.

Objednávka po internetu + telefonát a přebrání hotových maket 842 + 943 na burze 12.6.2010. Ještě čekám na vůz 843. I když mám zkušenosti se stavbou modelů z leptu, tak po zhodnocení situace se mi nevyplatilo extra na jeden model dělat kopyto na ohýbání střech (1000,- stavebnice -versus- 1500,- hotová kastle včetně barvy). Uvedení do provozního stavu : Pojezd z V100 napasovaný do plechového rámu vozu 842, dovážení vozu (i řídícího) olovem, stavba osvětlení SMD LEDkami (i vnitřní) a doplnění sedaček, postaviček (v rámci možností prostoru i okolo motoru) a naznačení ovl. pultů. Dosazeny kulisy pro spřažení nakrátko. První video s nimi je na http://www.youtube.com/watch?v=GBbOHQgFLUw . Dodělat zbývá ještě osvětlení ne jednom konci vozu 842.
Poznatek ze stavby: Nevím zda pan Kubíček používá něco jako základní barvu, protože barva drží i nedrží :? .
Obrázek
Volal jsem mu, cože tam používá za barvu, prý syntetiku (aby se mi barva po přestříkání střechy nezdrcla). Vzhledem k tomu, že mám modely takřka hotové a i když jsem si dal pozor na barvu, tak se mi stalo u obou modelů, že se mi barva začala omakáním loupat se střech. Jak se naruší, tak se sloupne v pásu (tj. barva drží jako celek, avšak přilnavost k plechu je nízká). Když jsem mu vysvětlil můj problém, tak byl velmi vstřícný a ochotný mi i hotové modely přestříkat i zadarmo. Posílat či vézt modely do Brna se mi nechtělo a vůz 943 jsem už přestříkal barvou a lakem(střechu) , totéž čeká po dokončení i vůz 842. Je možné, že jsem měl třeba modely špatně odmaštěné. Nevím. Ale vůbec se nebojím od pana Kubíčka nakupovat dál. Jsem s jeho prací spokojen.
Přikládám fota ze stavby:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1303
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod mlha » stř 07 črc, 2010 5:56 pm

no ta střecha na tom voze vlevo je špatně zatmelená
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Petr Zatrepalek » čtv 08 črc, 2010 6:43 am

mlha píše:no ta střecha na tom voze vlevo je špatně zatmelená


No kdyby jen ěpatně zatmelená, ale celý předek mi nějak přijde šejdrem! Tedy pokud to není efekt čočky fotáku že to na fotce vypadá zkřiveně... Viz pohledové porovnání rovin střechy a spodku kastle! A to nemluvím o kvalitě nástřiku - digitál je svinstvo, ukáže i to co normálně nevidíš! Viz ta prasárna zbytků barvy/přestřiku masek kolem nápisu čd! To že sem tam je rozprach na přechodu barev, dejme tomu, ale to výše zmíněné - fuj tajbl!!!!

A co ty křivé nárazníky???

Pravda ale je, že nevím kolik je marže K. na leptu, ale budu-li brát že 500 je za práci spojenou se sestavením a barvením toho modelu (plus dekál), tak já bych to ani takhle za tu cenu nedělal...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod radula63 » pát 09 črc, 2010 9:31 am

Souhlasím s 2 názory uvedenými výše. Ta střecha už tak byla při koupi, no na kolejišti v domácích podmínkách mi to tak nevadí. Třeba ji přetmelím. A jak píše Petr - něco udělala i optika - že sice není zrovna kastle dosazena pořádně a tudíž je škvíéra mezi podvozkem a kjastlí a k tomu nejspíš úhel podledu foťáku - po doražení kastle s podvozkem stojí model rovně a i střecha. Mimochodem už jsem se takhle jednou divil, cože mi to foťák vyfotil a model páry byl vpořádku. A nárazníky byly taky takhle od výrobce. Na čele je moje práce jen osvětlení, hadice, hák se šroubovkou a popisy (použito z aršíku pro vozy 810, čela byly bez popisů).
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1303
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Tomáš » pát 09 črc, 2010 3:59 pm

Já mám od p.Kubíčka už taky několik strojů a jsem s jejich provedením velmi spokojen.Ono se to totiž velmi špatně hodnotí,zvláště když není s čím srovnat.
Připojím tedy pouze můj osobní postřech a ten ať si každý přebere po svém:
Lept u p.Kubíčka stojí +-600kč celý "hotový" model pak 1200,-.Což si myslím,že na trhu nemá absolutní konkurenci.Jak už zde bylo napsáno Petrem kdo z vám by to tedy za 600kč postavil.Netvrdím že konkurence nemá třeba lepty lépe propracované (možná) ale a to je např.pro mě zásadní neprodává lepty sestavené.Za 1200kč tedy dostanu hotovou karoserii plně vybavenou doplňky,sadu masek podvozků + nádrž.Provední nástřiku přesně odpovídá mojí představě v dané cenové kategorii.Na nedostatky si opravdu nemůžu stěžovat.Jeden stroj mi dokonce p.Kubíček nastříkal dle mé předlohy za totožnou cenu.Takže pro modeláře který by rád provozoval "naše" stroje a je stejně levej na konstrukci vlastního modelu jako já,je to naprostá fantazije..do nedávna pro mě nedosažitelná když vemu v úvahu modely malovýrobců v kategorii 5000,- nahorů.
V kombinaci s pojezdem V100 za 1500kč se dostává hotový model do úplně jiné kategorie než nabízí naši malovýrobci.(Hlavně cenově)
1200kastle 120kč rám 1500 pojezd.Až se doladí poslední střípky překážek,jako je spřáhlo a osvetlení bude model opravdu bezkonkurenční.Jinak s p.Kubíčkem jsem celkem často v kontaktu a do budoucna se počítá s dalšímy stroji.Momentálně se těším na 830ku v TT :wink:
Na závěr na zamyšlení: možná by nebylo od věci kdyby někteří šikovnější,byly schopni za nějaký úplatek,pro ty méně šikovné komponenty skompletovat a nabídnout za rozumnou cenu jako celek.Myslím,že poptávka by byla
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod radula63 » pát 09 črc, 2010 6:56 pm

jo jo Tomáši, právě proto mi některé nedostatky u 943 nevadí (díra na čele). Finančne je p. Kubíček někde jinde než leckterá konkurence - vždyť mi ta souprava vyšla na necelých 4,5 tis. (1500,- V100, 1500,- 842, 1200,- 943 + pár ptákovin okolo) a to je cena skvělá. Jinde bych měl za tu cenu jen jeden motorák a to ještě z odlitku - tohle je přece jenom kov. A tak to beru. Jak už jsem psal výše, tak mám objednán vůz 843 a uvažuji o dalších modelech od KuBera.
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1303
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Lepty Kuber

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 11 črc, 2010 6:06 am

radula63 píše:jo jo Tomáši, právě proto mi některé nedostatky u 943 nevadí (díra na čele). Finančne je p. Kubíček někde jinde než leckterá konkurence - vždyť mi ta souprava vyšla na necelých 4,5 tis. (1500,- V100, 1500,- 842, 1200,- 943 + pár ptákovin okolo) a to je cena skvělá. Jinde bych měl za tu cenu jen jeden motorák a to ještě z odlitku - tohle je přece jenom kov. A tak to beru. Jak už jsem psal výše, tak mám objednán vůz 843 a uvažuji o dalších modelech od KuBera.


Jo jo, škoda jen že p. Kubíček "ustřeluje" na nedotažených věcech - viz moje přípomínky výše... Není to nic co by se nedalo ohlídat během fáze kompletace... A pokud jde o "dodělávání" jinými - no nevím, kdyby to někdo dělat chtěl, už dávno to dělá! Ono dostat do ruky "zpraseninu" a udělat z ní zázrak (např. nějaký nic moc odlitek Číž či Molata) dost dobře za cenu do pár stovek nejde, pokud nechceš být vyloženě charita :D
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2679
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Další

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník