V36 od firmy Lima

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

V36 od firmy Lima

Příspěvekod George V. » ned 07 pro, 2008 12:16 pm

Udělal jsem si radost k narozeninám a pořídil jsem si model motorové lokomotivy řady V36 provozovatele DB (III.epocha) od firmy Lima (kat.č. HL2014), tak bych se s vámi rád podělil o své dojmy. Model vyrobený v Číně je z plastu, výlisky jsou poměrně přesné, je znázorněno mnoho detailů na karoserii i další detaily, jako vzduchové hadice, přechodový můstek a madla. Potisk je proveden precizně, i když zvolený "font" písma pro označení řady na mne působí nevěrohodně moderním dojmem. Karoserie je v černé barvě a není stříkaná, což je výhodou pro případné přebarvení na stroj T334.0 ČSD. Model má poháněny všechny tři nápravy přímo převody. Převodovka je umístěna v masívním kovovém odlitku, který slouží zároveň jako závaží, nicméně hmotnost modelu je podle mne nedostatečná. Odběr proudu je proveden pouze první a třetí nápravou, přesto však prostřední náprava není vybavena bandážemi (!!!), nicméně jízdní vlastnosti jsou slušné, model dobře přejíždí výhybky (Piko Gleis-A s izolovanou srdcovkou) i nízkou rychlostí. Motor je vybaven setrvačníky, o počtu pólů není nic známo, nicméně předpokládám pouze tři. Model má funkční čelní osvětlení v provedení LED, ovšem namodralého odstínu. K modelu je přibalen sáček s příslušenstvím, kde dominují "náhradní" čelníky bez výřezu pro spřáhlo pro vystavení modelu. Zajímavostí je alternativní provedení některých doplňkových detailů, jako např. žebříků, které usnadní přestavbu vozidla. Zajímavostí jsou i náhradní čelní světla včetně světlovodu (???). Model nemá KKK, klasické očkové spřáhlo (ovšem zajímavého provedení se zajištěním proti samovolnému rozpojení "pružinkou") se šachtou NEM má omezený výkyv do strany, nicméně průjezd oblouku 360mm s připojenými vozy nečiní lokomotivě žádné problémy. Lokomotiva má vlivem nízké hmotnosti a absenci bandáží malou tažnou sílu, přesto po rovině bez problému uveze 6 osobních IC vozů ROCO (1:100). Model se dokáže bez problémů pohybovat velmi nízkou rychlostí, na druhé straně je jeho maximální rychlost při 12V nemodelově vysoká, odhadem přes 100km/h. Přesto si myslím, že za cca 1550Kč je to docela zajímavý a přínosný model.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod alf » sob 10 led, 2009 8:54 am

Mám podobnou zkušenost..i já si udělal radost.Koupil jsem model přes internetový obchod,přišel solidně zabalený,leč bez nějakého popisu a hlavně náčrtku jak model domontovat aby se něco nepoškodilo..po prosíku na netu jsem odkaz na nákres rozebraného modelu získal,jenže bez popisu stejně nevím jak ho rozebrat,hlavně kapotu a budku..nerad bych něco ulomil.Jinak s výše uvedeným popisem souhlasím,vzhledem k určení skutečné lok.je myslím tažná síla dostatečná.Samozřejmě počítám s přestavbou na T334.Prozatím jsem sundal chladič výfukových plynů(černá krabice na čele nad motorem)šel kleštičkami překvapivě snadno sundat-je do kapoty nasazený pomocí dvou "čudlíků"..Zatím jsem se do toho dál nepustil..
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod George V. » ned 11 led, 2009 11:44 am

Nazdaar Alf. Ten servisní návod máš asi ode mne...
Takže žádný další pokrok? Mně se podařilo sundat aspoň budku a docvaknout kapotu, takže už je OK. Ale rozebírat ji budu zřejmě také, protože budu chtít zabudovat dekoder. Ta bouda chce trochu násilí, tahat nahoru a trochu dozadu. Ale bacha na dráty k osvětlení! Tu kapotu bych zkusil sundat tak, že bych ji zkusil v dolní části zmáčknout směrem k převodovce...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod alf » pon 12 led, 2009 7:34 am

:lol: to je dobrej fór.. :lol: no taknějak to tuším dle obrázku..jen ten čas..Až něco bude,dám vědět..
alf
 
Příspěvky: 222
Registrován: úte 01 led, 2008 11:43 pm
Bydliště: Letohrad


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků