Stránka 1 z 1

rychlíkáče Y Piko a Roco

PříspěvekNapsal: pát 12 čer, 2026 7:10 am
od JaroHo
Včera jsem si dal k sobě dvě soupravy, které ještě doplním. Před Roco rychlíkáčema, je to dost dávno, jsem kupoval poslední tilligy ze starší formy, které měly krásnou zelenou barvu a hezké šedostříbrné rámečky oken, hezky oblé, a zastánci Roco kritizovali u Tilligu zjednodušená okna a já jsem si říkal, že prostě ten Tillig vypadá na těch kolejích líp. ČSD Y vozy Roco jsem nikdy neměl, mám zelené ČD a včera jsem si vybalil ČSD poslední produkci Roco a postavil na koleje s částí Západního expressu od Piko pro srovnání a musím říct, že co se týče provední laku a obtisků, detailů, obě produkce vypadají dobře. Každá má jiný odstín zelené, rámečky oken Roco v porovnání s Piko jsou hrozivé, ano, jsou složitější ale finální vzhled je prostě hezčí u Piko a starýho Tilliga. Jako celek se mi líbí obojí.
Jen přemýšlím jak postavit ryhlíky z každé z nich, co dokoupit nebo připojit. Myslel jsem, že obě soupravy spojím ale ty okna jsou prostě vidět a nedělalo by to dobrotu. Služebák k Piko vozům dám Tillig. Mám v zásobě BDSka dvě.
Cena..no Roco cca 1500,- a Piko skoro dva tisíce. Za kvalitu se prostě platí, navíc Roco nemá osazený dopňky a Piko jen vybalíte z krabičky a postavíte na koleje, vyměníte max. spřáhla.
P.s.: v popředí je světlejší roco bez obsazených doplňků a vzadu Piko, část záp. expresu

Re: rychlíkáče Y Piko a Roco

PříspěvekNapsal: pát 12 čer, 2026 7:10 am
od JaroHo
zbytek foto. Nejsem odborník na železniční vozidla, vím, že každá souprava je jiný tip vozů ohledně asi topení či větrání, i podle delků na střeše. To mi je jasné.
Ale šlo mi o celkový dojem klasickýho rychlíkáče co tu jezdil v mém dětsví a dospívání 8)

P.S: takže vlastně k západnímu expresu by se správně asi měla dokoupit druhá půlka? Hmm, jenže mě tu záadní express přes Nymburk asi nejezdil a zase ta cena tří vozů v setu byla fajn ,na rozdíl od kusového prodeje krásných Piko vagónů...Piko jsem musel mít a ty Rokácký? Ty se doplní snáz, první třídou a můžeme jezdit

Re: rychlíkáče Y Piko a Roco

PříspěvekNapsal: pát 12 čer, 2026 8:11 am
od Milan.D.
Ne že bych byl odborník na osobní vozy, ale tady se navíc potkávají dvě období, tmavší vozy mají černý podélník, to měly ypsylony zhruba do poloviny sedmdesátých let. Ty světlejší v popředí už mají podélník v zelené barvě bočnice, pod označením vozové třídy už je piktogram označující kuřácký nebo nekuřácký oddíl, což bylo zaváděno někdy na začátku osmdesátých let. Nápisy a nátěry na vozech ale procházely změnami postupně, takže se i v této podobě snad mohli potkat. To jen pro doplnění, rozhodně nechci kazit radost z tak pěkných modelů. P.S. osobně se mi daleko víc líbí Piko. :D

Re: rychlíkáče Y Piko a Roco

PříspěvekNapsal: pát 12 čer, 2026 9:11 am
od lubz
Měl bych dotaz na JaroHo: z popisu nevím, zda Piko Y jsou ty tmavší vzadu. Poprosím o upřesnění, a taky si myslím, že v 70tých letech rozhodně s rychlíky nejezdily ještě BDs, ale samostatné vozy Da, Fa maximálně pak DFa. V osmdesátkách už to ke konci (tj. cca 1977 a výš) mohlo být jiné. Jinak pěkné soupravy, já ty starší vozy (ale výroba Schicht a původní Tillig) mám i s celočervenou Bardotkou :P

Re: rychlíkáče Y Piko a Roco

PříspěvekNapsal: pát 12 čer, 2026 11:35 am
od JaroHo
[quote="Milan.D."]
Tak tento náhled na vozy je přesně to, proč jsem to sem taky dával. Díky za to. Ono je těch vozidel strašně moc a člověk ty Pikácký prostě chtěl ale teď s čím je provozovat, jestli teda se služ. oddílem nebo ne? Všach Tillig udělal serii vozů s černým podélníkem a taky je tam služebák ale asi s černým spodkem, teď nevím nebo se pletu?

Re: rychlíkáče Y Piko a Roco

PříspěvekNapsal: pát 12 čer, 2026 11:36 am
od JaroHo
[quote="lubz"]
ty vzadu jsou Piko, černý sokl mají

Re: rychlíkáče Y Piko a Roco

PříspěvekNapsal: pon 15 čer, 2026 3:57 pm
od JaroHo
Takže jsem dokoupil 1. třídu Roco a tedy mám soupravu. Dokoupil jsem Piko čtvrtý vůz ale nějak jsem přehlídl že je vlatně úplně jiný, zelený jak Tillig a nemá černý sokl. Tak jsem je alespoň postavil k sobě s Tilligem. starší produkce, cca 15let staré

Re: rychlíkáče Y Piko a Roco

PříspěvekNapsal: pon 15 čer, 2026 4:01 pm
od JaroHo
Roco v popředí vpravo