DFa od Igry

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

DFa od Igry

Příspěvekod Milan.D. » úte 24 říj, 2023 6:14 pm

Tak jsem se konečně dočkal a stal se majitelem dlouho očekávané novinky DFa od Igry. Nechci model nějak podrobně pitvat, spíš mám jen pár postřehů. Přímo se nabízí srovnání s vozem Da který už mám asi pět let. DFa má na rozdíl od Da správně posazenou střechu, ty dva větrače, které jsou blíž u sebe, mají být na straně výhledového okna. I světlejší barva střechy DFa se mi zdá lepší. Stejně jako u Da zůstaly svislé vtaženiny na bočnicích u rohů skříně. Spodek vozu je u obou shodný. Docela mne překvapila absence potisku oken u Da je černý potisk imitující těsnící gumu, u DFa toto chybí, krom malých okýnek přechodových dveří v čele vozu, které černý potisk mají. Paradoxně toto nebude v soupravě prakticky vůbec vidět. Zajišťovací červená západka na dveřích má u Da stříbrné kování, u DFa už stříbrné kování chybí je tam jen červená západka. U DFa je ještě naznačené modré světlo, které upozorňuje na obsazení vozu osobami, je ale v barvě bočnice. Šikovný modelář bez problémů dobarví. Pěkně jsou naopak provedeny popisy, včetně sytě žluté barvy. U Da je žlutá taková nevýrazná. Co úplně nechápu, je cena téměř dva tisíce, přestože se vůz ničím nevymyká standartnímu provedení ostatních osobních a služebních vozů od Igry.
Přílohy
DSCN2974 (2).JPG
Milan.D.
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 20 říj, 2022 7:39 pm
Bydliště: Větrný Jeníkov

Re: DFa od Igry

Příspěvekod Hungry Bear » sob 18 lis, 2023 1:45 pm

Cena logicky odpovídá inflačnímu přechodu na "novou cenovou hladinu" :(
Hungry Bear
 
Příspěvky: 8
Registrován: sob 05 srp, 2023 9:24 am

Re: DFa od Igry

Příspěvekod Jirka Černý » sob 18 lis, 2023 7:36 pm

Hungry Bear píše:Cena logicky odpovídá inflačnímu přechodu na "novou cenovou hladinu" :(

Cena odpovídá tomu že většina z těch co dělá ČSD dané epochy ho bude chtít a ty peníze za to prostě dá, navíc je pravděpodobnost hraničí s jistotou že žádný jiný výrobce to v dohledné době neudělá, takže pokud vynecháme možnost samotvorby je to jediná šance jak k němu přijít. V mém případě si můžu variantu samotvorby rovnou škrtnout, takže ano už ho mám doma. Osobně se mi líbí, ale je to názor založený na neznalosti předlohy, posoudit můžu jen jízdní vlastnosti a s těmi jsem spokojený, zrovna s tím Da jsem se docela vyvztekal než tak nějak fungoval.
Jirka Černý
 
Příspěvky: 123
Registrován: úte 05 led, 2021 5:17 pm

Re: DFa od Igry

Příspěvekod Colonel32 » ned 11 úno, 2024 2:34 pm

Je potřeba započítat náklady výrobu formy, která se u osobních vozů vždycky rozpočítá na mnohem více kusů než u služebních. Je to krásně vidět např. u Tilliga a vozů ze soupravy Salonwagenzuges der DDR-Regierung, že cena za vagón ulítává úplně někam jinam než cena za vagón z běžné a existující formy.

https://www.tillig.com/Produkte/produktinfo-01086.html

https://www.tillig.com/Produkte/produktinfo-01084.html
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků