Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod Trainmaniak » úte 20 čer, 2023 9:13 am

Sice to není model, nýbrž kniha, ale to asi nevadí. Na http://www.trainmania.info/clanky.html#zeuke+bttb jsem vyvěsil článek o knize Die Geschichte von Zeuke & BTTB, kterou vydal Tillig. Velice zajímavá, mně se líbí, doporučuji.

0.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod Donatelli » úte 20 čer, 2023 8:51 pm

Knihu mám a potvrzuji, velmi se povedla. Dovolím si však nesouhlasit s recenzí. Spolupráce ROKALu s firmou Zeuke proběhla. Zde se autor recenze mýlí. Sám ve své sbírce vlastním několik vozů vyrobených Zeukem pro ROKAL. Vozy se liší popisy ( místo DR je DB ), dvojkolími a spřáhly. Mimochodem dost dlouho byl jeden z takových vozů v prodeji na Aukru.
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod Trainmaniak » stř 21 čer, 2023 4:54 am

Autor vychází z informací, které jsou uvedeny právě v této knize. Jiný zdroj v souvislosti s touto spoluprací bohužel nemám, předpokládám ale, že v knize nejsou bludy. Možná se to vyrobilo, ale nic z té spolupráce asi nakonec nebylo. Nechci spekulovat. Cituji:

DE: Wenn man die letzten Neuheiten-Blätter des westdeutschen Herstellers "Rokal" ansieht, so entdeckt man dort übrigens ebenso Modelle aus dem Hause Zeuke. Damals war es zwischen beiden Herstellern geplant, mittelfristig die „Passfähigkeit" der beiden Sortimente herzustellen Diese Pläne konnten jedoch nicht mehr umgesetzt werden. Ein Grund war die Weisung des damaligen Generaldirektors des Spielwarenkombinats, der kurzerhand die weitere Zusammenarbeit untersagte. Weitere Ursache war der damals ohnehin bevorstehende Konkurs von Rokal.

CZ: Když se podíváte na poslední stránky novinek západoněmeckého výrobce „Rokal“, objevíte i modely od Zeuke. V té době bylo mezi oběma výrobci plánováno, že bude jejich sortiment ve střednědobém horizontu „kompatibilní". Tyto plány však již nebylo možné realizovat. Jedním z důvodů byl pokyn tehdejšího generálního ředitele hračkářského kombinátu, který souhrnně zakázal další spolupráci. Dalším důvodem byl fakt, že v té době se dostal Rokal do bankrotu.

Pro zajímavost přikládám náhled listu. À propos, Donatelli, nemáš prosím nějakou fotečku po ruce pro potěchu oka? Asi nejen mě by ty kousky zajímaly, přeci jenom je to raritka, která není běžně k vidění. :wink:

zeuke+rokal.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod hank » stř 21 čer, 2023 5:19 am

Trainmaniak píše:...přeci jenom je to raritka, která není běžně k vidění.


Na německém eBay je t.č. v nabídce přes 500 položek modelů od ROKALu. Ceny jsou většinou vcelku snesitelné i pro našince. Sice už to asi nemá větší význam než sběratelský, ale zas tak úplná rarita to není. :wink:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6112
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod Trainmaniak » stř 21 čer, 2023 5:34 am

Já jsem myslel konkrétně ty Zeuke kousky pro Rokal, jak píše Donatelli, že je má. Jestli jsem ho tedy správně pochopil.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod Donatelli » stř 21 čer, 2023 5:53 am

Ano, fotky zveřejním. Akorát nevím kdy. Dneska jsem celý den v Práglu, domů přijedu až někdy v noci...
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod Trainmaniak » stř 21 čer, 2023 5:59 am

Donatelli píše:Ano, fotky zveřejním. Akorát nevím kdy. Dneska jsem celý den v Práglu, domů přijedu až někdy v noci...

Však to nehoří. Díky. :)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod marian_r » stř 21 čer, 2023 2:18 pm

Prečo tú knihu vyhľadávač nepozná?
marian_r
 
Příspěvky: 181
Registrován: sob 10 čer, 2023 1:59 pm

Re: Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod JendaTT » stř 21 čer, 2023 3:21 pm

marian_r píše:Prečo tú knihu vyhľadávač nepozná?


Ahoj zkus zadat " tillig 502500 " ...
JendaTT
 
Příspěvky: 500
Registrován: pát 06 bře, 2015 2:56 pm

Re: Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod Trainmaniak » stř 21 čer, 2023 3:38 pm

Protože třeba Tillig ji má na webu jako Die Geschichte von Zeuke & Berliner TT-Bahnen, to samé TT modelář (+ český název), Hobby Shop zase Die Geschichte von Zeuke / BTTB, Svět na kolejích pro změnu Historie Zeuke & Berlin TT-Bahnen. Já prostě opsal název uvedený na obálce, a ten se nikde nevyskytuje. :) Takže ano, nejlepší je hledat podle kat. čísla.
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1463
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod Donatelli » pát 23 čer, 2023 11:09 am

DSC09885.JPG

DSC09883.JPG

DSC09884.JPG



Posílám slíbené. Zatím jenom jeden. Kdy budou další záleží na to jak na to budu mít čas... Teda nevím jestli se to zobrazí, fotky vkládám prvně. Pokud ne ta se ozvu na někoho o pomoc. No a teď při kontrole koukám, že fotky jsou rozmazané, modely jsem mezi tím uklidil ( abych je neponičil ) tak někdy budou snad lepší. Ta nemázlá je standartní vůz od VEB Berliner TT Bahnen, ta mázlá s jedním vozem je vůz dodávaný od Zeuke pro ROKAL a tam kde jsou oba vozy je horní ROKAL spodní BTTB.... Omlouvám se, ale teď fakt nemám čas, tak snad jindy. Nebo občas na výstavách. Občas jsem požádán různými pořadateli o zápůjčku různých modelů ( hlavně neobvyklých např 4 nápr kotel MOBIL od Zeuke, 4 nápr kotel MÁV a TEXACO s otočenými barvami od BTTB, různé chybotisky a podobně )...
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Kniha "Die Geschichte von Zeuke & BTTB" od Tilliga

Příspěvekod Donatelli » pát 23 čer, 2023 11:11 am

A ještě bych zapomněl. Ono to na té mazanině není vidět, ten vůz pro ROKAL je DB...
Donatelli
 
Příspěvky: 355
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků