Liliput (obecně)

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Liliput (obecně)

Příspěvekod George V. » pon 19 kvě, 2008 4:36 am

Nemáte někdo rozsáhlejší zkušenosti s modely této firmy?

Já jsem si teď v sobotu koupil na akci v Lužné 6-n plošinový vůz OBB Sa-y od této firmy a mám z něj dost rozporuplné pocity. Výlisek vozu i podvozků mi připadá poněkud "neostrý", absentuje "brzdová výbava" na spodku vozu, kolo ruční brzdy je na rámu vozu jen naznačeno. Na druhé straně vůz disponuje dobře fungujícími odpruženými nárazníky. Dvojkolí (oboustranně izolovaná) jsou provedená pěkně. Na jízdních vlastnostech se výrazně projevuje to, že vůz není dovážen závažím, veškerou "adhezní" hmotnost zajišťuje jen váha dvojkolí. Pokud je vůz ve vlaku tažen, ještě to celkem jde, horší je to, pokud je třeba vlak tlačit. Tady bude třeba vůz dovážit vhodným nákladem. Těžký tank bude optimální :D .

Jinak model je Made in China...
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 04 úno, 2012 9:09 pm

Zdravím,trošku oživím toto zapomenuté téma a zeptám se vás kolegové na to,jaké máte skušenosti s hnacími vozidly této firmy.Mě zaujala tato novinka: http://www.elriwa.de/de/Liliput-131181- ... Ep.II.html
ale nerad bych šlápnul do lejna jak se říká.Jedná se mi hlavně o spolehlivost a jízdní vlastnosti,jestli mají nějaké mezery co se týče bižuterie je mi fuk,stejně na to nevidím. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod jirkan » ned 05 úno, 2012 12:05 pm

Mé zkušenosti jsou rozporuplné. U hnacích vozidel je to spíše pozitivní, jedinou výjimkou byla neplášťovaná 05, která stále vykolejovala :evil: (zejména zadní dvounápravový podvozek lokomotivy). Zajímavé je, že tutéž 05 mám i od původního Liliputa, tj téměř 30 let starou, a ta vše projíždí zcela spolehlivě :D (zajímavé je i to, že tento starý model má již kulisové vedení podvozků, krátké spojení mezi lokomotivou a tendrem atd. prakticky ve shodném provedení, jako model současný, jen jsou ty díly kovové, a ne plastové, jako nyní - možná tady je i příčina..). Další zajímavost je, že mám i oplášťovanou 05 ("cab forward"), a ta projíždí vše 0K. Také poměrně dlouhá 42 i 45, které mají uveden min. r = 415, nemají problém ani na r = 360 mm. Z menších lokomotiv mám jen ETA 177 a 91, tady je trochu problém se sběrem proudu, protože podvozek je dost "tvrdý". Jinak jsem žádný problém typu provozních opotřebení, opadaných detailů a pod nezaznamenal. V případě té 75 bude asi rozhodující, zda budou sbírat proud i běhouny, pokud ano, asi to bude OK.
Poněkud horší je to v případě vozů. Tady je zejména u dlouhých čtyřnápravových osobních vozů problém se stabilitou kulis a jejich vypadáváním z vedení popř. i v provedení podvozků, což v důsledku způsobyje poměrně časté vykolejování zejména v delších soupravách. Protože postupně se tyto problémy objevily zhruba u čtvrtiny vozů, postupně se snažím o náhradu od jiných výrobců :!: .
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 05 úno, 2012 1:10 pm

Díky za odpověď,mě v podstatě zaujala jen výše uvedená pára,kterou uvadí jako kompletně přepracovanou.Proti původní verzi má bandáže a zaujala mě rovnež příprava na reprák.Co se vozů týče,tak tam já ujíždím na FLM. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod jirkan » pon 06 úno, 2012 8:30 pm

Jen jako upozornění - myslím že stejnou verzi 75ky má v novinkách i Rivarossi, tak tady bude asi možnost volby. A podobnou 75 (i když s jiným zemským původem) nabízí i Brawa, i když ta je cenově jinde.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 07 úno, 2012 5:35 am

Že by?No mrknu se,času na rozhodnutí bude dost.O Brawě vím,dokonce jsem ji už držel v ozvučené verzi,ale je to raketa a já se teď musím chovat rozpočtově odpovědně. :lol:
Naposledy upravil miroslav lengyel dne ned 08 dub, 2012 10:56 am, celkově upraveno 1
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod aldrin » stř 08 úno, 2012 11:14 am

No ja muzu pridat veskrze pozitivni hodnoceni na N. Dlouho jsem vahal nad Flirtem. Nakonec jsem si pres e-bay objednal limitku. Byl jsem celkem napnutej, jak to bude fungovat, preci jen je to jejich prvotina v N. A celkem nezklamali. Sice do ni dostat decoder vyzaduje vzit do ruky i sroubovak, ale jinak jezdi nadherne, ma vnitrni osvetleni a hnane oba koncove vozy. Takze zadne problemy s jizdou na jednu, nebo na druhou stranu.
Ne nadarmo to bylo vyhlaseno na 1zu160 modelem roku. Zme strany spokojenost.
Snad jen jedna poznamka. Marne jsem se ho snazil sehnat v CR. Mel jsem ho objednanej snad pul roku. Pak jsem vymek a za 4 dny prisel z e-bay.
aldrin
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 12 úno, 2010 8:55 am
Bydliště: Praha / Jilemnice

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod ota.macak » ned 08 dub, 2012 9:11 am

Zdravim,
s hnacími vozidly to tedy nesouvisí. Nicméně nedávno jsem si do mé sbírky pořídil od výrobce LILIPUT tento montážní vůz, http://www.liliput.cz/montazni-vuz-mv-7 ... -0238.html . Musím říci že má očekávání nebyla moc vysoká, ale překvapil. Provedení naprosto odpovídá ceně a s vykolejováním o kterém bylo zmiňováno výše jsem se zatím nesetkal.
ota.macak
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 08 dub, 2012 8:24 am

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod aldrin » stř 18 dub, 2012 8:44 am

Rozsiril jsem svou sbirku o nekolik cisteren v N od Liliputu a opet celkova spokojenost. Vozy jsou takrka naraznik na naraznik a jizdni vlastnosti v pohode.
aldrin
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 12 úno, 2010 8:55 am
Bydliště: Praha / Jilemnice

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 02 úno, 2013 5:39 pm

Tak jsem si dnes dal malou ochutnávku od Liliputa za 21 jurošů a zatím dobrý. :D S vagónama od FLM se skamarádil bez problémů a jízdní vlastnosti taky bez problémů.Nebyl bych to ovšem já,abych si nezadělal na problém. :shock: při koupi jsem totiž objevil nádherné vozy Karwendel expresu a tak jsem si maloval,že by se báječně šikly k BR 18.5 FLM,kterou jsem si nedávno pořídil.Jenže ouha,při pátrání na netu jsem zjistil,že je to pitomost,protože Karwendel expres tahaly údajně od samého začátku pouze elektriky :twisted:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod radeksindy » sob 02 úno, 2013 8:32 pm

Jasně, zadrátováno bylo z Mnichova do Garmische už pár let před výrobou těchto vozů. Ale jako fanouškovi DRG by ti ve sbírce nějaká elektrika neměla chybět :) Liliput hned jednu vhodnou dělá (E44), ROCO ji dělá také.

Pokud si chtěl něco vhodného za svoji 18.5, pak by to měl být Rheingold. Dá se pořídit TRIX i Liliput. S 18.5 lze použít hlavně ten co odpovídá provedení po roce 1931, tedy už s novými čísly a nápisem REHEINGOLD na bocích. Jenomže Liliput dělal takovou velice krátce existující mezi variantu, kdy vozy nesly ještě stará čísla, ale už dostaly na bok nápis. Snad už dnes dělá i to nové provedení (nová čísla s nápisem RHEINGOLD). Původní provedení (bez nápisu na boku, s MITROPOU) lze pořídit jen jako TRIX set. Oba jsou barevně pěkné, bez chyb, já si pořídil TRIX a je to špička.
radeksindy
 
Příspěvky: 2514
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 03 úno, 2013 2:52 am

radeksindy píše:Jasně, zadrátováno bylo z Mnichova do Garmische už pár let před výrobou těchto vozů. Ale jako fanouškovi DRG by ti ve sbírce nějaká elektrika neměla chybět :) Liliput hned jednu vhodnou dělá (E44), ROCO ji dělá také.

No ono se lehko řekne elektrika,ale jaká?Koukal jsem na Stummiforum a oni se nejsou schopni dohodnout ani Němci,co tam vlastně jezdilo. :D Navíc bych musel přidělat troleje,do čehož se mi 2 x nechce nebo jezdit s elektrikou bez zatrolejované tratě což je taky zvětstvo. :roll:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod juroH0 » ned 03 úno, 2013 8:51 am

Keď zistíš ktorá mašina by bola vhodná a mal by si na ňu chuť, môžeš jazdiť tak, že pred vlak ťahaný elektrikou dáš paru a pôjde odklonom po trati bez troleja kvôli výluke :wink:
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 03 úno, 2013 10:37 am

No uvidím jak to pořeším :D na fóru jsem objevil informace,že v určitém úseku to klidně pára mohla tahat.Když bude nejhůř ,tak prostě do toho tu páru zapřáhnu a nějak to okecám. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 05 úno, 2013 7:02 pm

Tak po velkém přemýšlení jsem dospěl k názoru,že asi šlápnu do té elektriky :D Dál jsem vypátral,že nejvíce frekventovaná byla skutečně E 44,ale tady jsem se prozatím zasekl,protože je třeba ještě rozčísnout kterou.E 44 Roco nebo je autentičtější E 44.5 Liliput?
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Další

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků