Liliput (obecně)

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod TTmili » ned 10 úno, 2013 1:39 pm

Zkusil bych se na to být tebou podívat trošku s nadhledem a logikou. Přecenej uvažuješ nad tím že elektrifikace tvého kolejiště bude v plenkách (maximálně 1 nebo 2 koleje v nádraží), takže bych to bral jako nejranější fázi provozu toho expresu. Z toho logicky vyplývá že by tam měla být ta starší z nich (ať už to je E18, E44 nebo jakákoliv jiná).
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 10 úno, 2013 5:22 pm

jirkan píše:Omlouvám se :wink: , jak jsem se teď trochu hrabal starou literaturou, tak vidím, že to bylo trochu mimo. Protože jsem se ale dočetl, že některé E44 i E44.5 byly pro provoz na tratích s velkými stoupáními vybaveny odporovou brzdou, tak to vypadá logicky, že by tam mohly být nasazeny.
S E44.5 od Liliputa nemám zkušenost, ale E44 od ROCO mám, a je zatím zcela bez problémů.


Teď nechápu za co se omlouváš :D Ty E 44 a E 44.5 tam skutečně s největší pravděpodobností jezdily,ale bohužel je na netu nějak málo dobových fotografií,které by je usvědčily,že byly na místě činu.Ta E 18 je spíše takový výkřik do tmy,protože to byla mašina určená spíš pro vyšší rychlosti,kdežto ty první 2 spíše pro tratě s vyšším stoupáním.Uvažoval jsem o ní spíš z toho důvodu,že se dá sehnat za dobré prašule a ladila by barevně s těmi vozy. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 11 úno, 2013 6:58 pm

Tak 3 kočáry Karwendel expresu dorazily a hned mám o zábavu postaráno,neprojedou kolem výměnových návěstidel,takže budu muset trošku přitesat schůdky.Nevím proč,ale když to porovnávám s Rocem nebo FLM,tak jsou schůdky nějak moc nízko.Asi měli horalové krátké nohy,či co. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod Jarda H. » pon 11 úno, 2013 7:22 pm

miroslav lengyel píše:Tak 3 kočáry Karwendel expresu dorazily ...


Tak to máš doma moc krásnou soupravičku ! Mně se tyhle vozy líbí, dělají se i v TT .....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 11 úno, 2013 7:40 pm

No ještě chybí jeden vagón a mašina :D taky je budu muset zprovoznit,aby všude prolezly a sehnat někde osvětlení. :shock:
Koncový vůz je vybaven sběrači proudu a dokonce má osvětlené návěstní svítilny,ty ostatní jsou holata.A ještě jedna věc,dostat se do nich je docela zážitek :o
P.S.Tak se nebraň a skoč do nich,i když mám ten dojem,že v TT se dělají v trošku jiném provedení.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod TTmili » pon 11 úno, 2013 9:38 pm

No to by nebyl Míra aby s novou hračkou která není od Fleischmanna neměl problémy :lol: . Jinak jo, v TT je Tillig dělá (nebo alespoň dělal, nevím jak je to s dostupností), ale v tom asi pozdějším provedení, tj. krémová místo té světle modré.

Jinak viděl jsem teď někde E10 v barvách světlemodrá a modrá, ale to je na tebe asi moc mladice, že?
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 12 úno, 2013 3:47 am

Ale tak ono to nemá moc co do činění s Fleischmannem,ale spíš s tím,že v oblouku ty vozy pochopitelně vybočují a schůdkama škrtají o výměnové návěstidlo.Ony jsou také o pisl delší než všechny ostatní rychlíkáče které mám,ať už se jedná o Roco nebo FLM.Není to ale nic,z čím by si golden czech hande nedovedly poradit. :lol: Co bude horší,sehnat sběrače proudu na podvozky :? na stránkách výrobce je ticho po pěšině a u prodejců jsem zatím úspěšný nebyl.Vtip je v tom,že klasické sběrače tam nabastlit půjdou ztuha,protože na podlaze vozu je závaží,které zároveň slouží k přenosu proudu nahoru do vozu.No,když bude nejhůř,tak použiji elektrická spřáhla,aspoň ušetřím za dekodéry a jako bonus nebude mít souprava ta velký jízdní odpor. :D
E 10 je opravdu mladice,já potřebuji něco takového: http://de.wikipedia.org/wiki/DR-Baureihe_E_17 nebo tohle
http://de.wikipedia.org/wiki/DR-Baureihe_E_44
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 13 úno, 2013 11:17 am

Tak proběhla první jízda s novými vozy,byť ještě bez služebního vozu a správné lokomotivy. :D Video nic moc neb je pořízeno MT,ale je pro ilustraci.
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice#MOV00008.jpg
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice#MOV00007.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod mlha » čtv 14 úno, 2013 5:11 am

Málem Ti ty vozy odraly vnitřní část portálu,jakou mají délku?
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 14 úno, 2013 6:10 am

Vypadá to děsivě,ale cestující můžou klidně koukat z okna :D Větší starosti mi dělaly ty schůdky,ale to se povedlo doladit.Vozy jsem neměřil,ale jsou cca o 20 mm delší než mám od Roca nebo FLM,takže cca 240-250mm přes nárazníky.To víš,modulovka s velkým rádiusem to není,ale radost to udělá taky. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod mlha » čtv 14 úno, 2013 6:20 am

Jasně,jenom mě to padlo do oka.... :D
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Liliput (obecně)

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 14 úno, 2013 4:35 pm

No já totiž neměl rozměry těch vozů,tedy měl jsem jenom toho služebáku,který jsem si dnes mimo jiné :D přivezl z říše a ten měl uvedeno 226 mm.Ty pro cestující jsou o pisl delší,ale naštěstí to klaplo.Teď bude ještě veselo,až tam budu roubovat oberleitung. :lol:Teď ještě vybrat tu mašinu a bude hotovo. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Předchozí

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků