TGV Mehano, Lima nebo Jouef?

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

TGV Mehano, Lima nebo Jouef?

Příspěvekod marek.zavadil » sob 17 kvě, 2008 8:09 am

Zdravím všechny, rád bych Vás poprosil o radu. Chci si koupit rychlovlaky TGV Thalys a TGV Duplex které vyrábí firmy Mehano, Lima a nebo taky Jouef ale bohužel nemám ani s jednou firmou žádné skušenosti. Mohly by jste mi poradit která z nich by byla nejvhodnější? Která má lepší pojezdy či motor? Rád bych k nim v budoucnu zapřáhl více vagonků tak aby mi to potom nedělalo problémy ve stoupání.

Díky Marek
Uživatelský avatar
marek.zavadil
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 30 lis, 2007 3:36 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod xxvojtikxx » sob 17 kvě, 2008 10:56 am

já měl kdysi dávno TGV Sud-Est od Jouef a to byla jen plastová hračka s jedním podvozkem hnaným v celé soupravě, ale nevím jak to vypadá dneska, H0 už nedělám...
xxvojtikxx
 
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 07 úno, 2008 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: TGV Mehano, Lima nebo Jouef?

Příspěvekod milan ferdián » sob 17 kvě, 2008 4:32 pm

marek.zavadil píše:Zdravím všechny, rád bych Vás poprosil o radu. Chci si koupit rychlovlaky TGV Thalys a TGV Duplex které vyrábí firmy Mehano, Lima a nebo taky Jouef ale bohužel nemám ani s jednou firmou žádné skušenosti. Mohly by jste mi poradit která z nich by byla nejvhodnější? Která má lepší pojezdy či motor? Rád bych k nim v budoucnu zapřáhl více vagonků tak aby mi to potom nedělalo problémy ve stoupání.

Díky Marek


Tady tomu nerozumím,tyto rychlovaky jsou snad ucelené soupravy.Jak jsi myslel ,zapřáhl bych více vagónků :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod marek.zavadil » sob 17 kvě, 2008 6:03 pm

Tady tomu nerozumím,tyto rychlovaky jsou snad ucelené soupravy.Jak jsi myslel ,zapřáhl bych více vagónků



No ono se ke každé soupravě, tedy aspoň k těm novějším dá dokoupit set tří vagonků.
Uživatelský avatar
marek.zavadil
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 30 lis, 2007 3:36 pm
Bydliště: Olomouc

Re: TGV Mehano, Lima nebo Jouef?

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 18 kvě, 2008 7:20 am

milan ferdián píše:
marek.zavadil píše:Zdravím všechny, rád bych Vás poprosil o radu. Chci si koupit rychlovlaky TGV Thalys a TGV Duplex které vyrábí firmy Mehano, Lima a nebo taky Jouef ale bohužel nemám ani s jednou firmou žádné skušenosti. Mohly by jste mi poradit která z nich by byla nejvhodnější? Která má lepší pojezdy či motor? Rád bych k nim v budoucnu zapřáhl více vagonků tak aby mi to potom nedělalo problémy ve stoupání.

Díky Marek


Tady tomu nerozumím,tyto rychlovaky jsou snad ucelené soupravy.Jak jsi myslel ,zapřáhl bych více vagónků :?:


Je to tak, že výrobce prodá základní set s určitým počtem vozů - uvedu příklad PIKO ICE 3 má v základním setu 4 vozy.
Dále výrobce nabízí další dva vložené abys, koupíš-li si je, dostal alespoň 6 vozů. Ve skutečnosti má ovšem souprava 403 vozů 8.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2681
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod milan ferdián » ned 18 kvě, 2008 8:20 am

Tak tomu rozumím a jestli chápu co chce kolega marek,tak koupit zkrácenou verzi TGV ,vyzkoušet v obloucích a na stoupáních a podle potřeby přivěsit jiné vozy (třeby Y), no dle provozních zkoušek dosažených, dokoupit další nové vložené vozy.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod marek.zavadil » ned 18 kvě, 2008 3:16 pm

Tak tomu rozumím a jestli chápu co chce kolega marek,tak koupit zkrácenou verzi TGV ,vyzkoušet v obloucích a na stoupáních a podle potřeby přivěsit jiné vozy (třeby Y), no dle provozních zkoušek dosažených, dokoupit další nové vložené vozy.



ano přesně tak, zatím chci koupit zkracené verze TGV a posléze dokoupit zbyklé vozy aby jich bylo celkem 8 jak říká Zdenek, akorát nevím od jake firmy jestli Lima nebo Mehano.
Uživatelský avatar
marek.zavadil
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 30 lis, 2007 3:36 pm
Bydliště: Olomouc

Re: TGV Mehano, Lima nebo Jouef?

Příspěvekod michal_n_cz » ned 18 kvě, 2008 4:54 pm

marek.zavadil píše:Zdravím všechny, rád bych Vás poprosil o radu. Chci si koupit rychlovlaky TGV Thalys a TGV Duplex které vyrábí firmy Mehano, Lima a nebo taky Jouef ale bohužel nemám ani s jednou firmou žádné skušenosti. Mohly by jste mi poradit která z nich by byla nejvhodnější? Která má lepší pojezdy či motor? Rád bych k nim v budoucnu zapřáhl více vagonků tak aby mi to potom nedělalo problémy ve stoupání.

Díky Marek


To zalezi co koupis. Pokud start set za nejakych 80-100 EUR tak to bude takovy ten hrackovy co ma je jeden hnany podvozek s motorem na podvozku - jako treba Fleischmann a sprahuje se to pomoci takovych hacku. Pravdepodobne bez interieru a nepruhledne okna, mozna nebude takovy vyber vlozenych vozu, pokud se vubec dodavaji. Plnohodnotne modely budou mit 4 hnane napravy, interier a pruhledne okna, rozsirujici sety vozu jsou vetsinou dva druhy po 2-3 vozech - kazdy vuz jiny atd.. Lima, Rivarossi, Jouef to je prakticky to same uz koncem 90-tych let tyhle firmy byly v podstate dohromady, nez uplne vyhlasily upadek. Ted to vsechno patri pod Hornby. Koukni treba sem: http://www.hornbyinternational.com/ maji konecne nove stranky. Jsou tam ke stazeni i kusovniky ND takze se da porovnat hobby hrackovy s plnohodnotnym:
http://jouef.hornbyinternational.com/_a ... xpress.pdf
http://lima.hornbyinternational.com/_as ... Thalys.pdf
Zaroven neni uplne jiste zdali plnohodnotne modely ze starsi produkce Lima, Rivarossi a Jouef Italy pujde 100% kombinovat s nouvou produkci od Hornby. Spojovat to asi pujde ale mohou byt treba rozdily v odstinu barev. To jen si dat pozor, muze se objevit nejaka zdanlive zajimava cena na casti z drivejsi produkce - vetsinou je to tak ze jsou k dispozici celni vozy a ne vlozene nebo naopak. To plati u techto modelu i pri koupi z druhe ruky - ebay apod.
Ty nektere nove modely od Hornby jsou k videni napr v Praze v byvalem Krokodilu - tam bych si to nechal predvest. Pred koupi bych pro jistotu porovnal ceny s Hornby v Nemecku http://www.hornby.de/index.php - jelikoz oni nekdy cesti prodejci porad kalkuluji ceny jakoby EURo bylo za 30,-...

Stejne tak Mehano dela levne sety napr TGV a pak i Prestige - plnohodnotne modely. V tom si myslim, ze bude asi to Mehano Prestige malinko lepsi - dotaz se trba uzivatele Kvasha - ten tu v jinem vlakne polozil recenzi na jiny Mehano model. Ja jse mel v rukach od Mehana Bluetiger a Vossloh 2000 - velice pekne udelane modely.
Sprahovaní s jinými modely bude ale pravdepodobne v obou pripadech nemozne jelikoz co jsem videl tak ty lepsi maji treba kinematiky, ale sprahlo je atypicke, nebo se naktere vlozene voza sprahuji pomoci spolecneho podvozku. Mam ETR470 od Lima Italy je to tam takhle. I kdyz je to jakoze plnohodnotny model - 4 hnane napravy, tak ten pojezd budu muset upravit, jelikoz se to docela kolibe - hlavne pri nizsí rycholsti. Motor sice petipol, ale pri malych otackach a napr. dekoderem se zatezovou regulaci to neni nic moc. Proste oba podvozky jsou naklapeci malinko do boku a mel by byt jen jeden. Zaroven prevody dost hrube - modul 0,5.
Michal
Uživatelský avatar
michal_n_cz
 
Příspěvky: 842
Registrován: stř 09 led, 2008 9:17 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod marek.zavadil » ned 18 kvě, 2008 6:25 pm

diky moc Michale za skvelou radu.......ted jsem se dival na odkazy co jsi uvedl a vidim ze nejlepsi volba bude firma Jouef, sice nenabizi model TGV Thalys ale zato !!!!...... a to me dost prekvapilo nabizi TGV Alston V150 ve stribrno-cernem provedeni.....nadhera.....a dokonce vsechny modely TGV maji digitalni rozhrani. Ceny jsou sice o vic jak polovinu vyssi nez u Mehana nebo Limy ale taky ta kvalita je uplne nekde jinde. Takze na zkousku obednam jeden set a pak dam vedet jestli to byla dobra volba :lol: :lol:

Dik Marek
Uživatelský avatar
marek.zavadil
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 30 lis, 2007 3:36 pm
Bydliště: Olomouc

TGV Jouef

Příspěvekod kvasha » sob 23 srp, 2008 1:35 pm

Ahoj, tak jak jsi spokojený?! já jsem si opatřil z produkce Jouef dvě soupravy “TGV Sud-Est” (HJ2012) a "TGV Duplex" (HJ2013). Ke každému pak ještě třívozový set #1 s restauračním vozem.

Obojí mám osazené dekodéry Lenz Silver Direct.

Z vlastní zkušenosti musím říci, že Duplex má podstatně lepší jízdní vlastnosti než Sud-Est. Ten sebou docela škube a kýve se ze strany na stranu. Také je výrazně hlučnější. U obojího jsem byl nucen upravit hodnotu CV50 v dekodéru na hodnotu 2. U obou modelů hodnotím velice negativně plastová spřáhla. Ta se fakt nepovedla.

díky předem, za Tvé zkušenosti.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků