SBB/NS RAm-TEE/DEIV

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

SBB/NS RAm-TEE/DEIV

Příspěvekod richard0404 » stř 20 úno, 2008 1:31 pm

TEE Ram / DE

Výrobce .
RailTop
Trix
Roco

Reálná předloha:
Dieselelektrická jednotka v projektu Švýcarska a Nizozemska ke spojům mezi Švýcarskem Beneluxem a Francií.v síti TEE. SBB mělo značení 501-502 a NS značeno 1001-1003. Říká se jí podle čelní části PSÍ HLAVA.

Parametry výrobce Werkspoor v Ultrechtu ,nemotorové části švýcarská spol.SIG
Hmotnost prázdné soupravy 229 t
Délka soupravy 98 m
Poháněno 2 motory o výkonu 2 x 700 kW
Zvláštností bylo že v soupravě byl ještě jeden motor o výkonu kolem 210 kW na provoz klimatizace a sítě vlaku.
Nejvyšší rychlost 140 km.


Model : mám od ROCO

Velmi kvalitně proveden venkovní plášť soupravy .Pokud mohu posoudit viděl jsem tuto soupravu od Trixe výrobci opravdu dbaly na věrohodnost barevného provedení.Nápisy jsou velmi dobře čitelné.

Hnací souprava
Souprava je poháněna 5 pólovým motorem Roco s přenosem na všechny nápravy. Je jich 6.
Je použito dlouhých kardanových hřídelí šnekových a ozubených kol.
Váha hnacího vozu je 575g.Proud je sbírán všemi koly hnacího vozu .Musím říci že při této váze jsou velmi dobré jízdní vlastnosti.

Nemotorové vozy
Váha 494g.
Vnitřek jak to roco dělá je z jednoho odlitku v barvě ale není problém dobarvit a do vybavit pasažéry.Možnost do vybavení osvětlení vagónů. Toto osvětlení jsem provedl a výsledný efekt je příjemný.Použil jsem osvětlení přímo od Roca.

Roco použilo speciální spřáhla na propojení vagónů a k jejich osvětlení.

Osvětlení soupravy
přední Led-diod teplá bílá jako u originálního vlaku a koncová červená

Zvukový dekodér.
Jak jsem se dozvěděl je tato souprava první u které bylo už od výroby vybaveno zvukovým dekodérem jak v analogu tak v digitálu.



Funkce soupravy
Zapínání a vypínání čelní a koncová světla
Zvuk startování motoru
Houkačka 1
Houkačka 2
Vnitřní osvětlení
Posunování
Zvuk spojky
Uvolnění brzd
Ventilátor
Start kompresoru
Houkačka krátce 1
Houkačka krátce 2


Na závěr bych chtěl říci že tato souprava je i pro začínajícího modeláře velmi zajímavá a to i že v setu je kompletní digitální set a koleje s podložím a gumovými špunty na odhlučnění při stavbě. Při použití všech zvuků je provoz této soupravy opravdu paráda.

Jedinou ne výhodou jsou spřáhla se kterými není snadná manipulace jinak není co vytknout.
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník