Zeuke & Wegwerth TT katalog

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Zeuke & Wegwerth TT katalog

Příspěvekod Trainmaniak » pon 24 říj, 2016 5:01 am

Zdravím vespolek, dostal se mi do ruky katalog Zeuke od Roba Dikkena, tak jsem něco málo sepsal. Osobně hodnotím kladně, pokud vyjde druhý díl o BTTB, budu jenom rád.
Článek zde: http://www.trainmania.info/clanky.html#katalog_zeuke

katalog_zeuke.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1460
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Zeuke & Wegwerth TT katalog

Příspěvekod Donatelli » pon 24 říj, 2016 9:43 am

Uvedené dílo mám již přes dva roky doma. Osobně ho řadím jako číslo dvě v různých " přehledech " modelů TT. Cenu neřeším, i když v Německu se dá sehnat levněji než v uvedeném e-shopu. Líbí se mi, že fotky jsou celobarevné a také že každý model je focen z více pohledů. Co mě však mrzí, je že přehled není kompletní - chybí zde některé modely. A potom taky výběr jednotlivých kusů modelů. Myslím, že v takovéto publikaci bych asi neměl najít Hektora s uraženým zábradlím, rosničku s poškozenými houkačkami, BR 92 s vyrvaným spřáhlem, vozy s nekompletními spřáhly a chybějícími ( uraženými ) brzdovými špalky.....A potom mě zde chybí přehled tiskovin a katalogů...
Jako suverénně nejlepší považuji dílo nazvané TT - Encyklopedie vydaná ke 40 letům TT. Je sice černobílá, ale jsou zde popsány varianty jednotlivých modelů a jsou zde hlavně srovnávací tabulky odlišností. Je zde přehled historie TT ve světě, přehled tiskovin a katalogů ( neúplný )obalů a přehled kooperačních podniků. Tuto Encyklopedii si postupně předělávám do barvy a k obrazu svému. Je také nezanedbatelné že je v češtině.
Jako úplně nejhorší z " přehledů ", které mám doma považuji výtvor pana Haišmana z Plzně. V předmluvě si stěžuje, jak mu všichni ubližují, jak na nic nemá čas a jak hodně peněz ho stál počítač, skener a digi foťák. Co mě však na uvedeném díle vadí nejvíc je jistá nekoncepčnost. Sice hezky rozdělí jednotlivé varianty modelů písmeny, ale už nenapíše v čem se liší. Jenom onen uvedený model sáhodlouze popíše a hledej si co tím autor chtěl říci....Dále jsou zde různé nedodělky, například " Popisy tendrů jsou na str..... - číslo stránky chybí, nehledě na to že stránky nejsou číslovány......
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm

Re: Zeuke & Wegwerth TT katalog

Příspěvekod lol » stř 12 zář, 2018 3:04 am

Zdravím, nevíte někdo náhodou, jestli se dá ještě někde sehnat ta "Encyklopedie vydaná ke 40 letům TT"?
lol
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11 zář, 2018 4:03 pm

Re: Zeuke & Wegwerth TT katalog

Příspěvekod jamik22 » stř 12 zář, 2018 8:23 am

ozvi se na SZ. Pošlu ti ho přes úschovnu
jamik22
 
Příspěvky: 477
Registrován: pát 22 úno, 2008 9:05 pm

Re: Zeuke & Wegwerth TT katalog

Příspěvekod BohousP » stř 12 zář, 2018 8:45 am

Donatelli píše:Uvedené dílo mám již přes dva roky doma. Osobně ho řadím jako číslo dvě v různých " přehledech " modelů TT. Cenu neřeším, i když v Německu se dá sehnat levněji než v uvedeném e-shopu. Líbí se mi, že fotky jsou celobarevné a také že každý model je focen z více pohledů. Co mě však mrzí, je že přehled není kompletní - chybí zde některé modely. A potom taky výběr jednotlivých kusů modelů. Myslím, že v takovéto publikaci bych asi neměl najít Hektora s uraženým zábradlím, rosničku s poškozenými houkačkami, BR 92 s vyrvaným spřáhlem, vozy s nekompletními spřáhly a chybějícími ( uraženými ) brzdovými špalky.....A potom mě zde chybí přehled tiskovin a katalogů...
......

Lze s tím souhlasit, ale uvědomme si, že asi nikde na světě není k dispozici 100% sada všech vyráběných modelů, navíc po těch letech nepoškozená.
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2922
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Zeuke & Wegwerth TT katalog

Příspěvekod Donatelli » stř 12 zář, 2018 4:43 pm

......[/quote]
Lze s tím souhlasit, ale uvědomme si, že asi nikde na světě není k dispozici 100% sada všech vyráběných modelů, navíc po těch letech nepoškozená.[/quote]

To záleží na pohledu na věc. Ano jeden člověk to doma nemá. Ale i ta encyklopedie je dílem několika lidí. Autoři jsou celkem čtyři a navíc se v předmluvě píše že děkují dalším čtyřem lidem z ČR za zapůjčení a podklady, pak několika lidem z Německa....Navíc celé dílo je tvořeno v době, kdy internet nebyl běžně dostupný a autoři si vše posílali poštou.
Já sám znám osobně dva sběratele, kteří mají spoustu modelů ve velmi dobrém stavu v Čechách a jednoho Němce. Sám jsem si zpracoval kapitolu obaly, která tam je jenom velmi stručně a za kapitoly katalogy a prospekty mě chybí jenom pár drobností.
Můj názor je takový, že to chtělo trochu víc času při přípravě. Udělat si nějakou koncepci a postupně dosbírávat podklady. Navíc tady nejde o nákup modelů, ale " jenom" o sběr fotografického materiálu. Já to taky tak dělám. Prostě vím co potřebuju a jenom čekám, kdy přijdu na ten konkrétní model a variantu a možnost si ho vyfotit ( případně ho koupit ). Fotky nových modelů mám prostě z internetu, nejsem schopen financovat vše co v TT vyleze na trh.
Donatelli
 
Příspěvky: 354
Registrován: sob 17 kvě, 2008 6:50 pm


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků