Motorová jednotka M 494.001 ČSD od firmy Kres (TT)

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

Motorová jednotka M 494.001 ČSD od firmy Kres (TT)

Příspěvekod Trainmaniak » úte 12 dub, 2016 8:59 am

Zdravím, na http://www.trainmania.info/clanky.html#koln je recenze výše uvedené jednotky v TT.

21.jpg
Naposledy upravil Trainmaniak dne úte 06 čer, 2023 10:32 am, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Motorová jednotka M 494.001 ČSD od firmy Kres

Příspěvekod Ronoath » stř 13 dub, 2016 12:03 pm

... a ta, která vyšla v železničáři, je také od tebe, ne? Vše pro to hovoří :D

Je super, že v tom časopise začali spolupracovat s lidmi, kteří mají v recenzích co říci. Díky.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 225
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Motorová jednotka M 494.001 ČSD od firmy Kres

Příspěvekod Trainmaniak » stř 13 dub, 2016 12:08 pm

Ano, taky. Oslovili mě, když předělávali podobu Železničáře. Tak jsem to zkusil. :-)
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Motorová jednotka M 494.001 ČSD od firmy Kres

Příspěvekod Trainmaniak » úte 19 dub, 2016 10:35 am

Na http://www.trainmania.info/m494.html jsem přidal fotogalerii k výše zmíněné recenzi.

m494-23.jpg
Uživatelský avatar
Trainmaniak
 
Příspěvky: 1459
Registrován: pát 13 lis, 2009 7:54 am

Re: Motorová jednotka M 494.001 ČSD od firmy Kres

Příspěvekod RSC » pát 22 dub, 2016 6:15 pm

Je to vážně krásný model, který také parádně jezdí. Osobně jsem rád, že se zrodil a v TT pomalu přibývají hezké kousky - mohlo by toho být víc 8) . Cena je sice vyšší a v případě zvukové verze je to ještě drsnější, ale neváhal jsem ani minutu. Uvítám další takové modely a nevadími mi, když stojí víc a je to na modelu vidět. Mohl by se tillig vzchopit a také oprášit a předělat jednotku po JATT. Nebo raději ať to udělá Kres.
Ta přiložená spojka určená k propojení souprav se skutečně nepovedla, nepředpokládám, že bych ji někdy takto použil. Ano byl jsem hodný, tak jsem našel pod stromečkem ještě jednu soupravu a vůbec mi nevadí, že čsd měly jen jednu.
Jen si nemyslím, že byly tehdy použity takto matné barvy, očekával jsem lesklejší variantu, ale nemám s tím problém.
A již jsem čistil zmiňované nápravy hnací části jednotky určené pro sběr proudu, nachytal se na ně celkem slušně prach až poskakovaly jak standardně šmajdající nápravy od pana tilliga :D , nikde jinde na jednotce se toto nevyskytlo.
Takže vřele doporučuji jednotku zakoupit pokud ji nemáte, stojí za to. Malá bezvýznamná poznámka: Dá se složit jako dvouvozová a jezdí, byť to není podstatná informace.
Velmi se mi líbí zabalení a obložení modelu, mám to tak osobně rád na rozdíl od jiných dnes používaných možností, které mne netěší.
Uživatelský avatar
RSC
 
Příspěvky: 519
Registrován: sob 28 bře, 2015 4:07 pm
Bydliště: Pardubice


Zpět na Recenze modelů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků