T753.711 BREJLOVEC RIVAROSSI

Popisy modelů, odkazy na recenze, srovnávací testy.....

Moderátoři: Michal Dalecký, Jarda H.

T753.711 BREJLOVEC RIVAROSSI

Příspěvekod HO Dušan » úte 21 črc, 2020 8:25 pm

Ahojky,mohu podotknout,že je to pěkný,povedený model.Jezdí tiše,plynule i na rychlost posunu,necuká.Potisk je dokonalý.Detajly propracované.
Protože jsem z Krnova, tak po instalaci ZIMO na patici PLUX 22 jsem byl nahrát zvuk u pana Smutka-Jacka do Brejlovce.Tímto mu ještě jednou děkuji a omlouvám se,protože jsme se opět zakecali a já ho tak okradl o jeho drahocenný čas.Ale to podstatné.Jak se potom doma kochám zvuky, tak jsem si nechtěně všiml,že světla svítí špatně!!!Přepínají se jen krajní bílá/červená ve směru jízdy a to je opravdu špatně!!!Musí být přece krajní červená a vnitřní bílá.Tak jsem udělal rozborku a zjistil jsem,že světla jsou osazená od výroby špatným tištěným spojem a to asi z Bardotky.Ta má jen jednu parabolu a 753 má přece dvě. Tedy LQ pro světla jsou na tišťáku špatně rozmístěna.Jsou blízko sebe a mají být tedy každé zvlášť nad oběma světlovody a né obě nad jedním světlovodem.
Tak jsem udělal rozborku a trochu jsem LQ předělal a nyní svítí jak mají.Bílá střed a červená venek.Jako bonus jsem si udělal i osvětlení stanoviště.
Přílohy
střed přední F0.JPG
rozborka.jpg
špatný tišťák.jpg
špatný tišťák.jpg (120.13 KiB) Zobrazeno 943 krát
Naposledy upravil HO Dušan dne úte 21 črc, 2020 8:42 pm, celkově upraveno 2
Měl jsem krásné dětství.Vozil jsem se na parních mašinách a i na těch co smrděla naftou.
HO Dušan

Re: T753.711 BREJLOVEC RIVAROSSI

Příspěvekod HO Dušan » úte 21 črc, 2020 8:28 pm

...ještě pár fotek...a protože se jedná o rekonstrukci tak jsou již všechna LQ bílá.
Přílohy
dálková F1 F2.JPG
dálková F1 F2.JPG (89 KiB) Zobrazeno 942 krát
venek koncová F0.JPG
venek koncová F0.JPG (94.19 KiB) Zobrazeno 942 krát
kabina F5.JPG
kabina F5.JPG (82.8 KiB) Zobrazeno 942 krát
Měl jsem krásné dětství.Vozil jsem se na parních mašinách a i na těch co smrděla naftou.
HO Dušan

Příspěvekod Rudolf » pon 27 črc, 2020 5:10 pm

Jak jsi předělal plošný spoj s LED osvětlením ? Máš foto ?

Ruda
Rudolf

Příspěvekod HO Dušan » pon 27 črc, 2020 6:57 pm

Po jistých zkušenostech s jedním kolegou,asi mne teď budete kamenovat, nemohu zveřejnit vlastní namalované elektrické schéma lokomotivy a jeho úpravy které vlastním.V případě neodborné předělávky a poškození dekodéru by to šlo asi opět za mnou?Podotýkám,že také hodně záleží na zvukovém projektu pro úpravy mapování funkcí CV.

To Rudolf:Očekávej SZ.Tam Ti to popíšu.
Přílohy
VÝŘEZ HOTOVÉ SCHÉMA 02.jpg
VÝŘEZ HOTOVÉ SCHÉMA 02.jpg (20.65 KiB) Zobrazeno 636 krát
VÝŘEZ NÁČRT SCHÉMA 01.jpg
VÝŘEZ NÁČRT SCHÉMA 01.jpg (51.12 KiB) Zobrazeno 636 krát
HO Dušan

Příspěvekod HO Dušan » pon 27 črc, 2020 8:58 pm

Na tištěném spoji jsou vedle sebe LQ červená a bílá.Novou bílou LQ diodu kde jsou napájené smaltované drátky přilepím vteřiňákem v místě kde je nápis.
Přílohy
LQ světla.jpg
LQ světla.jpg (357.37 KiB) Zobrazeno 594 krát
HO Dušan

Příspěvekod Rudolf » stř 29 črc, 2020 8:42 am

Jen pro informaci, aby bez úprav svítily všechny světla, lokomotiva potřebuje 21 pinový dekodér MTC v případě Zimo ve verzi s C na konci, při použití verze s D na konci nebudou fungovat koncová červená světla bez úprav plošného spoje - MX632C, MX644C, ...

Ruda
Rudolf

Zpět na Recenze modelů