OEBB a Bratislava - Semmering

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

OEBB a Bratislava - Semmering

Příspěvekod RobH0 » ned 30 pro, 2007 10:49 am

Ahojte, no nejde o region a ani modelářskou aktivitu, ale na službu, kterou nabízejí rakouské dráhy a slovenské dráhy.

Vyzkoušel jsem a byl jsem nadšenej.
Každou sobotu a neděli ( + svátky ) jezdí speciální vlak Wiener Alpen z Bratislavy Petřžalky do Muerzzuschlagu tedy přes Semmering.
Součástí lístku, který si kupujete i v eurech v pokladně v Bratislavě je skipas na střediska Semmering, Stuhleck nebo Unterberg. Cena za lístek a skipas dohromady je 32 Euro. Což je levnější než normální lístek Z Bla na Semmering.

Vlak je tvořen slovenskou garniturou včetně bistro vozu a tažen převážně loko 1014 nebo 1044 rakouských drah. Stejný vlak se potom vrací večer zpět.

No co může být krásnějšího než si vychutnat kafe v bistro voze a koukat na průjezd přes Kalte Rinnen viadukt......Jel jsem ikdyž jsem až z Olomouce a stojí to zato. ( Jsem lyžař takže jsem toho využil i sportovně , ale šel jsem už párkrát kolem semmernig dráhy na jaře a v létě a v zimě mě to taky láká.........tak pojeďte...........................) Takže vám na slovensku moc závidím !!!!!
Uživatelský avatar
RobH0
 
Příspěvky: 16
Registrován: sob 08 pro, 2007 6:43 pm
Bydliště: Olomouc

Zpět na Region Slovensko

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků