Okres Olomouc

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod milan ferdián » pon 22 bře, 2010 8:30 pm

stoupa píše:Zdravím Vás,pánové tady sekce Mohelnice - Loštice Je nás tu asi 7 trosečníků a nějaká droboť . Právě jsme ve stádiu zakládání občanského sdružení. Více méně TTčkáři (analog i dcc) já osobně dělám DB 3.epocha H0 dcc (nějak na ty malý potvory špatně vidím). :D.Kdyby se našla nějaká další duše,rádi ji přivítáme.Scházíme se každé úterý v DDM Magnet Mohelnice.
Náš kolektiv je od 10-40 let.Uvažujeme o stavbě modulů 3-4(5)epocha ČSD



Zdravím další nadšence pro moduly.Kdyby jste cokoliv potřebovali ,klidně se na mě obraťte..Držím vám palce v prvních krůčcích :wink:

Jsem velmi rád ,že vzniká další plnohodnotná sekce v Mohelnici.Po vzniku sekce SLOVÁCKO jste další....ještě ten název ,snad mě něco napadne.. :D :D :D
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod stoupa » pon 22 bře, 2010 8:50 pm

Díky za podporu,MŽM zatím nemá oficiální status občanského sdružení to by mohlo nastat příští rok.Na námětu se více méně zhodujeme asi to bude trať Hanušovice - Jeseník.
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Příspěvekod milan ferdián » úte 23 bře, 2010 3:15 am

stoupa píše:Díky za podporu,MŽM zatím nemá oficiální status občanského sdružení to by mohlo nastat příští rok.Na námětu se více méně zhodujeme asi to bude trať Hanušovice - Jeseník.


Máte v plánu ,jako výchozí uzel žst.HANUŠOVICE :?: Sice v TT ,už by to bylo kapku větší sousto,ale zde je šance budovat stanici postupně nebo jiné náměty stanic :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod stoupa » úte 23 bře, 2010 5:33 am

To bude záležet na dohodě členů,velikost pro modulovku byla určena h0 ale co z toho bude uvidíme.Osobně začnu tak trochu od prostředku zastávkou Jindřichov Nové Losiny,na první modul to bude stačit půjde primárně o zvládnutí stavby. Do dnes jsme dělali spíš na bázi masiv dřevo polystyrén.Ale máme tu poblíž firmu která by byla schopna říznout čela z překližky paprskem,aby to trochu vypadalo.
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Okres Olomouc

Příspěvekod Howky » stř 14 črc, 2010 3:30 pm

Tak pánové žije Olomoucko?
Město Přerov
Velikost H0
skype: Howkys
Uživatelský avatar
Howky
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 27 pro, 2008 10:35 am
Bydliště: Přerov

Re: Okres Olomouc

Příspěvekod ondras » stř 14 črc, 2010 5:24 pm

Ten modulový projekt mě celkem zajímá.Jakožto ostraváka se vztahem k trati 292 (Šumperk - Krnov).
Hlavně již zmiňovaný úsek Jeseník - Hanušovice.Jak Váš projekt vypadá ? Začali jste už ? Máte foto ?
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Okres Olomouc

Příspěvekod stoupa » stř 14 črc, 2010 7:19 pm

ondras píše:Ten modulový projekt mě celkem zajímá.Jakožto ostraváka se vztahem k trati 292 (Šumperk - Krnov).
Hlavně již zmiňovaný úsek Jeseník - Hanušovice.Jak Váš projekt vypadá ? Začali jste už ? Máte foto ?


Zdravím,vzhledem k tomu že se demokraticky :( odhlasovala jako primární úkol dostavba panelu TT pro výstavy, tak jsem zatím na 0.
Veškeré drobné vybrané od členů se zatím sypou do panelu v TT bahn stylu. :x Tak snad se to začne realizovat před koncem roku.
Trochu se nám to názorově tříští. Jinak mechanicky to bude ( snad ) dle Fremo. Elektrika měla být také,kolegové však zastávají systém Lenz/Roco. :oops:
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Okres Olomouc

Příspěvekod ondras » stř 14 črc, 2010 7:24 pm

Pokud to dotáhnete do zdárného konce,tak se bude na co dívat.Jen se tak zeptám.Fotodokumentaci stanic máte ? Můžu nabídnout mé služby.Od 24.7. se budu pohybovat okolo Jeseníku,Lipové,Ostružné,Branné ... atd. atd. ?
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Okres Olomouc

Příspěvekod stoupa » stř 14 črc, 2010 7:39 pm

ondras píše:Pokud to dotáhnete do zdárného konce,tak se bude na co dívat.Jen se tak zeptám.Fotodokumentaci stanic máte ? Můžu nabídnout mé služby.Od 24.7. se budu pohybovat okolo Jeseníku,Lipové,Ostružné,Branné ... atd. atd. ?

Děkujem,fotek není nikdy dost ale pro většinu znás je to srdcová záležitost tak že podkladů je fůra ( osobně si nevzpomenu,že bych co dorost,vynechal některou nádražní hospodu od Mohelnice po Jeseník - jo to byly časy :mrgreen: ) Jinak byla trochu bitva o typ kolejiva Tillig /Peco osobně mám raději Tillig 2,1 ale je fakt že Peco je provozně velmi spolehlivé.
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Okres Olomouc

Příspěvekod ondras » stř 14 črc, 2010 7:49 pm

stoupa píše: Jinak byla trochu bitva o typ kolejiva Tillig /Peco osobně mám raději Tillig 2,1 ale je fakt že Peco je provozně velmi spolehlivé.

Tomu se ani nedivím,čím víc lidí,tím víc názorů.
Jsem zvědavý jak to bude vypadat.
H0 , DCC , III. a IV. ep. , ČSD , Segmentovka
1:8 - SDŽ, o.s. 310.017 a 275.021
Uživatelský avatar
ondras
 
Příspěvky: 735
Registrován: ned 15 čer, 2008 1:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Okres Olomouc

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » sob 13 lis, 2010 10:14 am

Ahoj tak na tento projekt jsem zvědaví i já jinak jsem z Javorníku okr.Jeseník a v Mohelnici chodil na učňák v 87-90 tam fungoval kroužek pod náměstím k sídlišti náhodou stoupa nebyla to tvoje práce? Ten pán měl veliké kolejiště TT :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Okres Olomouc

Příspěvekod stoupa » sob 13 lis, 2010 11:50 am

Tkadlec Jaroslav píše:Ahoj tak na tento projekt jsem zvědaví i já jinak jsem z Javorníku okr.Jeseník a v Mohelnici chodil na učňák v 87-90 tam fungoval kroužek pod náměstím k sídlišti náhodou stoupa nebyla to tvoje práce? Ten pán měl veliké kolejiště TT :wink:


Tak to lituji ,jsem v mohelnici přivandrovalec (z Holomóca) ale je tu tt-čkářů plno. Dodělal se projekt malého přenosného tt kolejiště do podoby "už to alespoň jede" ale moduly zatím nic .Moře času uteklo no snad už konečně s nový rokem dojde na tu H0.
Uživatelský avatar
stoupa
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 09 dub, 2009 6:43 pm
Bydliště: Palonín

Re: Okres Olomouc

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » sob 13 lis, 2010 5:06 pm

jasný ten pán měl okolo 35-40 let tak teď má 60 no jasný ,hlavně ,že budete stavět :wink:
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Okres Olomouc

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » stř 24 lis, 2010 11:42 am

Taky mě zajímá, jak se vám bude dařit s moduly. Je to možná trochu sobecké, ale asi budu nucen přejít na modulové kolejiště, takže hledám, kde kdo něco tvoří. Snažím se nasbírat zkušenosti. Jinak vám držím palce, ať už vám to jezdí. Občas se pochlubte, jak jste daleko.
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: Okres Olomouc

Příspěvekod Howky » ned 15 kvě, 2011 8:57 am

Hojky pánové zájímalo by mě jak jsou na tom modeláři z Přerovska?, hlavně Přerov,v práci jsem narazil na pár modelařů a tož mě to zajimá jak je to tu.
Já se tedy převážně zajimám o H0 a hlavně o elektroniku.
Město Přerov
Velikost H0
skype: Howkys
Uživatelský avatar
Howky
 
Příspěvky: 53
Registrován: sob 27 pro, 2008 10:35 am
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na Region Morava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník