Brno a okolí

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Brno a okolí

Příspěvekod MirekTT » čtv 28 črc, 2011 11:50 am

Já jsem doma penetroval zdi čerstvým modrým duvilaxem a všechen zůstal na povrchu jako lesklá igelitová vrstva, a to jsem je před tím máčel vodou s jarem, protože jsem potřeboval zpevnit podklad.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Brno a okolí

Příspěvekod Ferda » čtv 28 črc, 2011 2:22 pm

airwar píše:... Dokončit devět modulů do konce září, hmm vy to děláte holt ve velkým, my to začnem dělat na kšeft až příští rok ... :mrgreen:

Abys byl v obraze.

Dokončit 9 modulů nebude až taková hrůza. Jsou to všechno moduly, které už znáte a jsou v různém stupni rozpracovanosti. Taky nepředpokládáme, že budou hotové do posledního detailu :wink: . Sjízdné už jsou teď a na první ježdění je dáme jen do koukatelného stavu. Třeba budovy jsou zatím na vzdáááááleném obzoru. Děláme první pokusy v Corelu a řádné školení s ukázkou výsledků, které polezou z laseru je naplánováno předběžně na konec prázdnin.

S tím kšeftem to taky není tak horké. 10 modulů představuje nádraží Frýdlant nad Ostravicí pro kolegu Fofrose (z toho 2x oblouk R=3450, 4x nestandard), něco málo pro nás a na "kšeft" jen ten zbytek. Mimochodem, tímhle "kšeftem" bych se opravdu živit nechtěl :mrgreen: , ale když už jsme nacpali spoustu peněz do vybavení, tak se aspoň něco z toho umoří.

Jinak nuda nás zatím nepotkala. Ono se vždycky najde něco, co člověka překvapí a to je na tomhle koníčku krásné.
Tak hlavu vzhůru a ať se dílo daří :!:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Brno a okolí

Příspěvekod airwar » čtv 28 črc, 2011 7:22 pm

Ferda píše:
airwar píše:... Dokončit devět modulů do konce září, hmm vy to děláte holt ve velkým, my to začnem dělat na kšeft až příští rok ... :mrgreen:

Abys byl v obraze.

Dokončit 9 modulů nebude až taková hrůza. Jsou to všechno moduly, které už znáte a jsou v různém stupni rozpracovanosti. Taky nepředpokládáme, že budou hotové do posledního detailu :wink: . Sjízdné už jsou teď a na první ježdění je dáme jen do koukatelného stavu. Třeba budovy jsou zatím na vzdáááááleném obzoru. Děláme první pokusy v Corelu a řádné školení s ukázkou výsledků, které polezou z laseru je naplánováno předběžně na konec prázdnin.

S tím kšeftem to taky není tak horké. 10 modulů představuje nádraží Frýdlant nad Ostravicí pro kolegu Fofrose (z toho 2x oblouk R=3450, 4x nestandard), něco málo pro nás a na "kšeft" jen ten zbytek. Mimochodem, tímhle "kšeftem" bych se opravdu živit nechtěl :mrgreen: , ale když už jsme nacpali spoustu peněz do vybavení, tak se aspoň něco z toho umoří.

Jinak nuda nás zatím nepotkala. Ono se vždycky najde něco, co člověka překvapí a to je na tomhle koníčku krásné.
Tak hlavu vzhůru a ať se dílo daří :!:


Myslím že moje poslední ikonka byla docela výmluvná, Vaše stránky jsem viděl, něco z vybavení jste tam už odprezentovali a některé projekty jsou pro nás zatím hodně odvážné, je mě jasné že jste pár let před námi ... takže my si budeme dávat pětiletkové plány fakt až příští rok :D , ten kšeft byla sranda, naštěstí každý umíme něco jiného lépe než ty moduly, některé věci nám fakt trvají trochu dýl, ale to je tím že se učíme, ale hlavně nás to baví a nezlobíme :D , což jsi konečně viděl i na našem prvním srazu.

K přání se připojuji, ať se daří.
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Brno a okolí

Příspěvekod mnitka » pát 29 črc, 2011 6:17 pm

Měl jsem volný den, tak jsem konečně nastoupil na diorama které jsem měl sebou na setkání.
Takhle to dopadlo http://mnitka.webnode.cz/diorama/neco-do-vitriny-ii/

Už jsem tak zblblej z finescalistů, že už mi vadí i v HO tvar a velikost kolejnicového profilu :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brno a okolí

Příspěvekod cipisekmp » pát 29 črc, 2011 8:37 pm

Ahoj, pekna prace, je videt, ze kdyz si clovek chce s necim pohrat tak to stoji za to. Jen tak dale, smele pokracovat v drnovani chi. Zdarec Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Brno a okolí

Příspěvekod MirekTT » pát 29 črc, 2011 8:53 pm

Jó Martin. Je den ode dne lepší 8)
Ani nevíte, jak se dmu pýchou, že jsem s ním v partě :D

Řeknu to tak:
Vyrobte lepší zatravňovátko, sežeňte lepší trávu a udělejte to líp jak Martin..........a odvolám výše napsané :wink:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Brno a okolí

Příspěvekod mnitka » pát 29 črc, 2011 9:10 pm

nóóóóóó táááák, zas tak dobrý to není, i když slova obdivu mě těší.
Vlastně mě zajímá, který z nás začne takto dělat svoje moduly :?:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brno a okolí

Příspěvekod mnitka » pát 29 črc, 2011 9:16 pm

... myslím Mirku pomalu bychom měli domlouvat zápujčku autobusu na náš výlet do Bzenca (15-18.9):wink:
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Brno a okolí

Příspěvekod depo201 » sob 30 črc, 2011 8:03 am

co máš mít nízké, máš vysoké a naopak :mrgreen:


ostatní je parádní :D
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Re: Brno a okolí

Příspěvekod Lubomír » pon 01 srp, 2011 5:56 am

Moc pěkné mnitko, až na ty kolejnice, jak jsi sám naznačil... :)
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: Brno a okolí

Příspěvekod airwar » pon 01 srp, 2011 6:58 am

milan ferdián píše:Co se týče uhlí,používá se skutečné.Uhlí se rozdrtí na přijatelnou velikost,důkladně propláchne,náloží na tendr a pak se řádně spálí v kotlu lokomotivy :lol:


Tak uhlí jsme se synem řešili o víkendu na chatě, ono sehnat uhlí v Brně je docela problém, ale v Kuřimi na cestě na chatu je obchod s palivi, obsluha byla trochu v šoku když jsem chtěl jen cca. 1 kg uhlí, ale nakonec jsme se dohodli. Horší to bylo z drcením uhlí, respektive z nalezením správného postupu, nakonec zvítězila metoda, kdy jsem uhlí rozbili zabalené v hadře na cca. 1 cm kousky a následně rozemleli v elektrickém mlýnku, ještě že to nevyděla babička... :mrgreen:
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Brno a okolí

Příspěvekod novottom » stř 03 srp, 2011 9:56 am

Dobrý den, pánové,

Vím, že tohle téma je zaměřené na železnice, nicméně rozhodl jsem se, že vám zde napíšu. Snad to správcům nebude moc vadit.

Poměrně dlouho dobu jsem byl sběratelem RC modelů aut. Bohužel se zanedlouho stěhuji do zahraničí a tuto sbírku nejsem schopen si vzít sebou. To je jeden z hlavních důvodů, další pak, že mě tato vášeň již omrzela. Rád bych Vám tedy nabídl k prodeji RC Modely iWaver. Jedná se pouze o modely s body BMW viz. odkaz.


Cenu nechám dohodou. Fotografie zašlu na vyžádání. Pokud byste byl někdo z Brna a okolí, možnost osobního prohlédnutí a vyzkoušení. Všechny modely jsem v perfektním stavu.

Piště mi sem do zprávy!

Jěště jednou díky za zveřejnění. Tomáš.
novottom
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03 srp, 2011 9:53 am

Re: Brno a okolí

Příspěvekod Lubomír » úte 09 srp, 2011 6:22 am

Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

Re: Brno a okolí

Příspěvekod airwar » úte 09 srp, 2011 6:42 am



Super informace, díky. Určitě se přijedu se synem minimálně podívat (no dost pravděpodobně s celou rodinou).

Ještě musím zjistit jak je v Šatově otevřený ten pěchotní srub, pokud tedy je:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Are%C3%A1l ... %C5%A0atov
http://www.technicalmuseum.cz/index.php ... &Itemid=30
TT, I a II. epocha, jihomoravská lokálka, začátek dvacátého století
Uživatelský avatar
airwar
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 07 led, 2010 11:07 am
Bydliště: Brno-Bosonohy

Re: Brno a okolí

Příspěvekod Lubomír » úte 09 srp, 2011 1:26 pm

airwar: Rádi Tě uvidíme, podle všeho byste to mohli stihnout i s tím srubem, v Šatově máš čas mezi příjezdem a odjezdem v opačném směru 12:04 - 14:00. Polední přestávku tam teda mají do 13:00, ale i tak...
Lubomír
 
Příspěvky: 203
Registrován: ned 20 črc, 2008 5:45 pm

PředchozíDalší

Zpět na Region Morava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků