Hodoninsko Uherskohradistsko

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

none

Příspěvekod Irudzi » úte 14 dub, 2009 11:39 am

Tak ten rozměr u dvojkolejné trati je 62mm mezi osami kolejí, ostatně jsem ti tento profil a další právě poslal emajlem. Jinak s tím cestováním je to opravdu škoda, protože čas od času člověk potřebuje s něčím poradit a od profíka je to nejlepší. A nejen to samozřejmě, rád bych tě zase někdy viděl :!:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: none

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 14 dub, 2009 2:50 pm

Irudzi píše:Tak ten rozměr u dvojkolejné trati je 62mm mezi osami kolejí, ostatně jsem ti tento profil a další právě poslal emajlem. Jinak s tím cestováním je to opravdu škoda, protože čas od času člověk potřebuje s něčím poradit a od profíka je to nejlepší. A nejen to samozřejmě, rád bych tě zase někdy viděl :!:

Nemyslím, že bych měl být považován za profesionála. ;-)
Za kamaráda však bych velmi rád. ;-) ;-)
Dík za mail !
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod cipisekmp » sob 18 dub, 2009 9:46 am

Ahoj,
Tak sme pokrocili ve stavbe modulu, dostali sme se k problemu s presnym usazenim koleji na hranu modulu. Jakym zpusobem tohle resite, nejakou sablonou? Bylo by mozne tuhle sablonu od nekoho zapujcit?
A dale mame dotaz na cleny zababova. Byla by moznost odkoupeni plosnych spoju pro rozhrani X3?
Diky mejte se cipisek.
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 18 dub, 2009 10:18 am

cipisekmp píše:Ahoj,
Tak sme pokrocili ve stavbe modulu, dostali sme se k problemu s presnym usazenim koleji na hranu modulu. Jakym zpusobem tohle resite, nejakou sablonou? Bylo by mozne tuhle sablonu od nekoho zapujcit?
A dale mame dotaz na cleny zababova. Byla by moznost odkoupeni plosnych spoju pro rozhrani X3?
Diky mejte se cipisek.


No přesné usazení není až zas tak kritické.
Děláme to buď šablonou to zejména u 2. kolejky kvůli vzdálenosti a položení kolejí nebo na zrcátko což je u jednokolejky dostatečné.
Šablonu vám případně pošlu.

Co se týče X3 - dneska ho už do traťových modulů nedáváme.
Řešíme to pomocí LN Boxu dle FREMO.
Zatím jsme se zasekli na jejich výrobě a tak musím doporučit již prověřené řešení OSTRAMO
http://ostramo.parostroj.net/clanky/LN_box/LN_box.htm.
Pokud chcete plošnáky udělat pošli mi mail.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod cipisekmp » sob 18 dub, 2009 3:29 pm

Pohybuje se tu nekdo z Ostrama, aby poskytl nejake blizsi informace o nakupu dilu na LN-BOX?
Diky Cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Příspěvekod Zdenek Valter » sob 18 dub, 2009 3:54 pm

cipisekmp píše:Pohybuje se tu nekdo z Ostrama, aby poskytl nejake blizsi informace o nakupu dilu na LN-BOX?
Diky Cipisek


Obrať se na ně nejlépe mailem přímo na Milana Černohorského či Vláďu Hranoše mým jménem.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

To Mr. Valter

Příspěvekod Irudzi » úte 21 dub, 2009 7:40 am

Zdeno, ohledně těch rozhraní X3. Zřejmě budeme vyrábět nějaké kousky pro sebe a pokud zbyde (což asi ano), budou k mání. Byl by z vaší strany zájem? Budou zřejmě podobné jako LN box od Ostrama, jen made by LET a Irudzi :wink: .
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: To Mr. Valter

Příspěvekod Zdenek Valter » úte 21 dub, 2009 9:11 am

Irudzi píše:Zdeno, ohledně těch rozhraní X3. Zřejmě budeme vyrábět nějaké kousky pro sebe a pokud zbyde (což asi ano), budou k mání. Byl by z vaší strany zájem? Budou zřejmě podobné jako LN box od Ostrama, jen made by LET a Irudzi :wink: .


Zeptám se. Pošli detaily via mail.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

moduly

Příspěvekod Irudzi » ned 03 kvě, 2009 5:35 am

Hola hola, Svátek práce jsme oslavili s Cipískem jak jinak než prací a tak jsou další dva moduly ´´hotové´´, připravené na položení kolejiva. Udělal jsem několik chyb, které se musely při stavbě odstranit. No poučil jsem se a na příštích modulech si již nebudu vymýšlet ´´békoviny´´ :lol: , že Cipísku :?: Ostatně mrkněte sem na nových 9 fotek http://irudzi.rajce.idnes.cz/moduly/ Mimo modulů jsme také stavěli na Cipískově pozemku dílnu-vláčkárnu, která bude mít 8x6m. Po včerejšku máme z 90% hotové základy a v průběhu tohoto měsíce se již začne zdít. Je to trochu jiná práce než modelařina, ale nutná k tomu abychom se měli kde scházet, kde si hrát a nebyli tak odkázáni na dílnu v polních podmínkách a s modrým nebem nad hlavou :roll: Tuto práci jsem však nenafotil, neboť jsme měli všichni plné ruce práce-písku, cementu, armatur...atd.
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: moduly

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 03 kvě, 2009 6:41 am

Irudzi píše:Hola hola, Svátek práce jsme oslavili s Cipískem jak jinak než prací a tak jsou další dva moduly ´´hotové´´, připravené na položení kolejiva. Udělal jsem několik chyb, které se musely při stavbě odstranit. No poučil jsem se a na příštích modulech si již nebudu vymýšlet ´´békoviny´´ :lol: , že Cipísku :?: Ostatně mrkněte sem na nových 9 fotek http://irudzi.rajce.idnes.cz/moduly/ Mimo modulů jsme také stavěli na Cipískově pozemku dílnu-vláčkárnu, která bude mít 8x6m. Po včerejšku máme z 90% hotové základy a v průběhu tohoto měsíce se již začne zdít. Je to trochu jiná práce než modelařina, ale nutná k tomu abychom se měli kde scházet, kde si hrát a nebyli tak odkázáni na dílnu v polních podmínkách a s modrým nebem nad hlavou :roll: Tuto práci jsem však nenafotil, neboť jsme měli všichni plné ruce práce-písku, cementu, armatur...atd.


No a co takhle příští víkend provézt inspekci ? ;-)
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

to Mr. Valter

Příspěvekod Irudzi » ned 03 kvě, 2009 6:45 am

Jasan javor, už se Zdenku moc a moc těšíme :!:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod Zdenek Valter » ned 03 kvě, 2009 7:07 am

Ještě jsem koukal na vaše pěkné dílko a mám k tomu doporučení - pod překližku traťové pláně vlepte hranol cca 3 cm na výšku.
Zásadně to tu trať zpevní !!
V oblouku to sice přesně takhle nebude a ten hranol bude jako sečna toho oblouku ovšem i zde to zásadně zpevní traťové těleso modulu.
Zdenek Valter
 
Příspěvky: 2683
Registrován: pon 09 říj, 2006 2:38 pm
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvekod Irudzi » ned 03 kvě, 2009 7:17 am

:idea: já to Cipisovi v pátek říkal, že se to tam musí vyztužit. Samozřejmě, že to uděláme, nějaké hranolky jsem připravil. Pokud tě ještě něco napadne, co máme připravit a nachystat na položení kolejí dej prosím vědět, ať ta inspekce dopadne dopadne bez nějakých sankcí a pod. :wink:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvekod cipisekmp » ned 03 kvě, 2009 10:45 am

Ahoj, tak co se tyce inspekce pristy tyden tak ono toho k videni moc neni, jen hromada betonu v hline.
Jinak se vseci tesime co z toho vyleze a jak budeme pokladat koleje. Snad vyjde pocasi protoze nemam momentalne rozumny prostor kde to delat zavreny doma.
PS: Psal jsem ostramu na email jednoho z tech lidi co jsi me Zdenku psal a neozval se. Tak ten LNbox nebo jak se menuje ta rozbocka X3 budeme resit podobnym spusobem ale budeme muset vymyslet jak na to. Ale to je soucasti vseho takze i to nam nejak moc nevadi. Jen sme se mohli treba vyvarovat nejakych chyb ale co uz.
Tak se mejte a ja du pokracovat v dile betonarskem.
Ahoj Cipisek
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1583
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

moduly

Příspěvekod Irudzi » ned 17 kvě, 2009 6:36 pm

Zdar, tak jsem tu s pokračováním fotoseriálu ze stavby modulů. http://irudzi.rajce.idnes.cz/moduly/#100_8694.JPG Postavili jsme konečně modul na nohy a pokusili se položit koleje, no však posuďte jestli se nám to povedlo, nebo ne. Všimněte si zvláště fotky, na které kolejivo zkracuji a také v jakém stádiu je naše vláčkárna na Cipískově pozemku. Pokud by nás chtěl někdo sponzorovat, abychom stavbu urychlili, není problém. Číslo účtu pošlu per SZ. :idea: Nepodceňujte nikdy, ani při modelařině ochranné pracovní pomůcky :idea:
Uživatelský avatar
Irudzi
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 02 bře, 2008 8:49 am
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na Region Morava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků