Jihlava, Jihlavsko, Vysočina

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod TTmili » úte 11 lis, 2008 2:46 pm

Každopádně když tu došlo na představování tak já su Petr Müller, je mi skoro 16 a shodou okolností bydlím v taky paneláku a taky se teď budu stěhovat ale do dřevostavby.
Na svůj věk mislím že mám dost zkušeností neboť se tomu věnuji od tří let (co chcete děda mě brával do depa a teď tuhle "potrhlost" dávaj za vinu jemu, ale jak já říkám modeláže a obvzlášť železničním se člověk rodí tak bych si k tomu stejně cestu našel). Modelařím od cca 6 let no a TT-čka vlastním 6 let. Předtím sem měl HO ale to mi nevyhovovalo (o tom se nebudu rozepisovat). Co do vozovýho parku tak priority sem si určil poměrně nedávno (cca 2 roky zpátky) takže českých vozidel z přelomu III. a IV. epochy mám celkem málo. Jinak je to spatlanina především německých vozidel. Momentálně se chytám přejít na digitál a po dokončení toho "zkušebního" kolejiště se chystám na segmentový kolejiště. Momentálně pracuju i na vlastním webu.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pan.martinek » úte 11 lis, 2008 3:14 pm

JJ, tam na to jsem zapomněl, plánuji digitál, pro řízení loko a analog por výhybky, návěstidla, osvětlení apod.
Ale plno těchto věcí jde ze začátku udělat ručně- buďto přepínat přímo na panelu, nebo ze strany, pomocí takové speciální páčky.
Jinak bohužel to je s tou modelařinou na Vysočině pravda.
U nás v baráku jsem se snažil přesvěčit sousedy- kluk s tátou, aby upustili od toho nicneříkajícího oválu, že budeme společně dělat kolejiště a jednou za čas se sejdeme a všechno sestavíme dohromady, bohužel, nevyšlo to- jak jinak a oni si dál jezdí pořád dokola-dokolečka.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod libor69 » čtv 13 lis, 2008 4:49 pm

Jmenuji se Libor Beranovský je mně 39 roků a mému synovi 14 roků ,asi sedivíte že jsem teprve začal modelařit ale koupil jsem synovi set Mehano před 2,5 roky tak trochu nás to vzalo.Dříve jsem slepoval lodě a letadla,tak teď jsem přešel na vláčky.Postupně jsme začali přikupovat koleje od roco protože pasují na Mehano.Teď máme kolejiště do L 3500mm-1250mm ale je to vše ve vývoji je to kolejiště H0, jsem trochu v tomto začátečník a tak se ptám modelářů na diskuzním f'oru na rady a tak.Budu rád když mně někdo z vás poradí,na rady je toho víc na ptaní.Kolejiště bych těl mít asi 2 patra zatím mám zhruba vršek, dělám to z kartonů je to podobný styl co má Shimiland ale trochu jsem ho vylepšil podle sebe .Příště vám ho vyfotím a dám vám ho na posouzení.A tak končím jdu pokračovat na modelu . LIBOR
libor69
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 19 říj, 2008 10:10 am
Bydliště: Rokytno-Vysočina

Příspěvekod TTmili » pát 14 lis, 2008 1:04 pm

No a to je další problém související s vysočinou. když už se tady nějakej ten modelář najde tak je to "hánulkař" takže já z toho mám stejnak prd :lol:
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod petrh » pát 14 lis, 2008 1:41 pm

TTmili píše:No a to je další problém související s vysočinou. když už se tady nějakej ten modelář najde tak je to "hánulkař" takže já z toho mám stejnak prd :lol:

ja sice su puvodne od Kamenice nad Lipou, ted teda uz dlouho v Kralupech a v Praze, ale planuju doma taky TT a to segmenty dle sveho rozhrani na konci s nejakym standardem, cioli doma a segment (had) je super a pokud se s nekym takhle pak nahodou potkas staci udelat 10 cm prechodovy kousek a muzes jezdit i snim cas od casu;)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod pan.martinek » pon 24 lis, 2008 4:32 pm

Jaká škoda, když už o tom mluvíme, není to někdo, kdo staví modulové kolejiště ? Myslím si, že kdyby se někdo našel (což si myslí, že by byl takový malý zázrak), tak bych byl hrozně šťastný, kdybychom byli oba u Zababova a vlastně měli i stejné rozhrání čel modulů a jednou za čas bychom se mohli sejít , vše spojit dohromady a hurááá do toho!
No, jse to jen sny a představy, ale kdyby tu byl někdo, kdo je přibližně ve stejné situaci jako já ve vývoji kolejiště a samozřejmě chce kolejiště modulové, určitě napište ať už sem, nebo do SZ.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod TTmili » pon 24 lis, 2008 5:26 pm

Tak já jak sem psal tak modulový kolejiště mám momentálně na stole a pracuju na něm (je to obrazně řečeno). Zatím mám navržený 1. zhlaví "Velký Stanice" a kousek širý trati. Každopádně furt nad tím přemejšlím. Ješě k zababovákům. Tak to se do budoucna chystám udělat si modlul podle zababovskýho rozhraní ale asi jen jeden....
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pan.martinek » pon 24 lis, 2008 5:31 pm

Já si na velkém provozu moc nepotrpím, v plánu mám jednu větší koncovou stanici (2dopravíkoleje, 2 manipulační, remíza, PHM, vlečka) a pak jednu menší mezilehlou stanici s 2 dopravními, jednou manipulační a také vlečkou.
Mezi nimi širá trať a na druhém konci vratná smyčka.
Myslel jsem, že kdyby se dva spojili, vratné smyčky by se nevzali a bylo by to od koncové ke koncové stanici někde v propůjčené hale, bylo by to výborné...
No, kdybychom se domluvili, určitě by se to dalo nějak domluvit.
Jinak v plánu mám lokálku.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod TTmili » pon 24 lis, 2008 6:06 pm

Já tam mám v plánu 2 lokálky a jednu hlavní. Dohromady by to pomalu vypadalo jako triangel. Ale nevylučuju že na tý jedný lokálce by nešlo udělat rozhraní tak aby to pasovalo i k tomu tvýmu aby se prodloužila. Nebo bych vzal jenom části s těma svýma lokálkama a střetávací stranicí OBOU lokálek a byli by rovnou 2. Na tý jedný hurvajzové atd. a na tý druhý třeba bardotky s těma novýma "ipsilonama" který dělá teď Jaro.
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pan.martinek » pon 24 lis, 2008 6:52 pm

Ach joooo, jaký mi nemáme štěstí, teprve teď jsem si všiml.
Koukni se k sobě na přezdívku a ke mě do popdisu.
U tebe se nachází TT, kdežto v mém podpisu H0.
Bože proč mi to děláš...
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod libor69 » pon 24 lis, 2008 8:04 pm

Nic hold nedá se nic dělat je nás asi na Vysočině více Ho ale já TT nezatracuji se mnou vpráci dělá kluk který má velké modelové TT ale dříve to bylo hodně preferované a nejvíce dostupné, já osobně mám rád Ho že je to o něco větší a přehlednější ale je potřeba zase více místa než TT.
libor69
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 19 říj, 2008 10:10 am
Bydliště: Rokytno-Vysočina

Příspěvekod pan.martinek » pon 24 lis, 2008 8:20 pm

Ano, je potřeba více místa, ale v pokud to mám v modulech, zase to tolik nezabere a můžu tím zastavět celou místnost... :wink: :lol:
To potom budou rodiče naštvaní... :D
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod TTmili » pon 24 lis, 2008 8:24 pm

Jo já si taky tý velikosti nevšim. Ale to nevadí udělá se mezi modul kde se bude měnit rozchod a pude to :lol:
TT
DIGITÁL
Epocha: IV
Snažíme se dokonale napodobit skutečnou nedokonalost, má to význam?
Uživatelský avatar
TTmili
 
Příspěvky: 1688
Registrován: čtv 17 črc, 2008 9:48 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod pan.martinek » úte 25 lis, 2008 6:08 am

Ono H0e a TT je taky trošku rozdíl...
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod libor69 » úte 25 lis, 2008 4:23 pm

To máš pravdu že Hoe že je jiné než TT,ale ten modul s jiným rozchodem by možná šel ,ale musel bys udělat speciální přechod na jinou rozteč.Bylo by to na zamyšlení.
libor69
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 19 říj, 2008 10:10 am
Bydliště: Rokytno-Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Region Morava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron