Hodoninsko Uherskohradistsko

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod mlha » ned 06 lis, 2016 6:07 pm

H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod mlha » ned 13 lis, 2016 4:53 pm

Právě skončilo FREMO Hluk 2016, takže poslední letošní akce za námi, už si budu užívat klidu. Díky Pavle za lék.....
H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod Barbucha » ned 13 lis, 2016 5:47 pm

mlha píše:Právě skončilo FREMO Hluk 2016, takže poslední letošní akce za námi, už si budu užívat klidu. Díky Pavle za lék.....

Není zač, Milane, já děkuji za pozvání.
https://plus.google.com/u/0/photos/+Pav ... 5163693969
Pár fotek, kdyby se někdo chtěl podívat.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod mlha » stř 16 lis, 2016 7:42 pm

H0/MODULY SLOVÁCKO/ep.IV
http://www.kzmslovacko.cz/.
Uživatelský avatar
mlha
 
Příspěvky: 2688
Registrován: ned 27 led, 2008 7:27 pm
Bydliště: Hluk

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod Martin70 » ned 29 říj, 2017 11:06 am

Navštívil jsem v pátek akci v Redutě v Hradišti. Tak ať se daří v modelařině pánové ze Slovácka.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod cipisekmp » pon 30 říj, 2017 3:49 pm

Ahoj, kdyz vidim ten podpis pod prizpevkem Martina70, tak ono se to chce jednou odhodlat. Nevim jak to kdo ma ze zkusenosti, ale da se premyslet, predelavat, planovat a hledat do nekonecna. Takze at se hledani zadari.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1581
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod Martin70 » pon 30 říj, 2017 10:23 pm

cipisekmp píše:Ahoj, kdyz vidim ten podpis pod prizpevkem Martina70, tak ono se to chce jednou odhodlat. Nevim jak to kdo ma ze zkusenosti, ale da se premyslet, predelavat, planovat a hledat do nekonecna. Takze at se hledani zadari.
Cipisekmp.

Však jo... Já přemýšlím jak vylepšit stávající (např. stavebnice budov), plánuji co si kdy (ne)postavím atd. :D Zatím mě drží myšlenka postavit si budovy, tak nějak si je nasyslit předem, stavba kolejiště je náročnější... Sleduji v jiném vláknu, že i návrh v H0 ve větší místnosti není jednoduchý a má spoustu nástrah.
Ještě se osmělím zeptat na tu slovenskou nákladní Bertu. Nevím kterého šikovného modeláře byla? Viděl jsem ji z dálky, vypadala krásně provozně opotřebená. Taková "vyšisovaná". To je patina bílou barvou nebo něčím upravený ten origo Roco nátěr. Díky za info. :idea:
Já tu ve Zlíně nikoho neznám kdo modelaří. Jezdím proto ˇšmírovat" a obdivovat modeláře v dosahu vlakového spojení. No modulář v tomto životě již určitě nebudu, nemám ani auto. Takže je to jasné a dané. :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod milan ferdián » úte 31 říj, 2017 3:06 pm

Martin70 píše:modulář v tomto životě již určitě nebudu, nemám ani auto. Takže je to jasné a dané. :D

Ale modulářem klidně můžeš být i bez modulu.Je třeba šikovných rukou při stavbě a bourání layoutu.Při tahání vedení skrze modulů.Nákladak/výkladka modulů z dopravních prostředků.Během provozu manšinfíra nebo náčelník stanice atd. Vždy se něco najde s čím můžeš pomoc,ale je to vždy něco za něco.Představa,že přijedeš na setkání jen tak na čumendu,sem tam něčím projedeš a nenápadně zmizíš,na to rychle zapomeň :D .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod Martin70 » úte 31 říj, 2017 3:21 pm

milan ferdián píše:
Martin70 píše:modulář v tomto životě již určitě nebudu, nemám ani auto. Takže je to jasné a dané. :D

Ale modulářem klidně můžeš být i bez modulu.Je třeba šikovných rukou při stavbě a bourání layoutu.Při tahání vedení skrze modulů.Nákladak/výkladka modulů z dopravních prostředků.Během provozu manšinfíra nebo náčelník stanice atd. Vždy se něco najde s čím můžeš pomoc,ale je to vždy něco za něco.Představa,že přijedeš na setkání jen tak na čumendu,sem tam něčím projedeš a nenápadně zmizíš,na to rychle zapomeň :D .Milan

Chápu a souhlasím bez práce nejsou koláče. Už jsem slyšel o králi bezzemkovi, ministrovi bez portfeje, ale o moduláři bez modulu zatím ne. :D Já bych mohl dělal akorát toho "blbého a silného" jak se říká. (no a zase tak silný nejsem).Vím, že největší je síla v sehrané partě. Nakládku/vykládku bych zvládl, no myslel jsem, že to majitelé zvládnou v pohodě sami a nepotřebují nezvané externisty.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod milan ferdián » úte 31 říj, 2017 3:36 pm

Martin70 píše:ale o moduláři bez modulu zatím ne. :D

S jedním zrovna mluvíš :mrgreen: .
Martin70 píše:Já bych mohl dělal akorát toho "blbého a silného" jak se říká. (no a zase tak silný nejsem).Vím, že největší je síla v sehrané partě. Nakládku/vykládku bych zvládl, no myslel jsem, že to majitelé zvládnou v pohodě sami a nepotřebují nezvané externisty.

Ale jo,jsou majitelé co mají více modulů než jeden a jak jsou rádi za ochotné ruce při výkladce/nakládce.Určitě máš nějaké specifikum,které by se dalo u tebe využit.V něčem určitě vynikáš v oblasti modelové železnice.Podumej :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod Martin70 » úte 31 říj, 2017 4:59 pm

milan ferdián píše:
Martin70 píše:ale o moduláři bez modulu zatím ne. :D

S jedním zrovna mluvíš :mrgreen: .
Martin70 píše:Já bych mohl dělal akorát toho "blbého a silného" jak se říká. (no a zase tak silný nejsem).Vím, že největší je síla v sehrané partě. Nakládku/vykládku bych zvládl, no myslel jsem, že to majitelé zvládnou v pohodě sami a nepotřebují nezvané externisty.

Ale jo,jsou majitelé co mají více modulů než jeden a jak jsou rádi za ochotné ruce při výkladce/nakládce.Určitě máš nějaké specifikum,které by se dalo u tebe využit.V něčem určitě vynikáš v oblasti modelové železnice.Podumej :wink: .Milan

Co k tomu dodat? Pod svícnem největší tma? Nevěřím, že nějaký modul nikdy nebyl. Široká projektová činnost a inspirace se taky počítá.
Mám dojem, že jsem někde četl, že někdo má těžké moduly na přepravu.
Nevím v čem vynikám, poslední dobou určitě v ničem. Budu muset méně psát a více tvořit. :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod cipisekmp » úte 31 říj, 2017 7:50 pm

Ahoj, ja jen k tem lokomotivam ze Slovenska. Kontakt na toho kluka ma Mlha tak mu napis. Jinak ma opravdu krasne modely a abych pravdu rekl ani nevim jeslti je treba nekde prezentuje a jestli je i tu na foru nebot nevim jeho nick.
Cipisekmp.
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1581
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod hummus » úte 31 říj, 2017 7:56 pm

Autorem modelů je (snad to není tajné :o ) Petr Hanko. Provozuje stránky http://modelovy-sklipek.webnode.cz/.
A mimochodem, je to Zlíňák :lol:
HO - DCC, IVb
Uživatelský avatar
hummus
 
Příspěvky: 574
Registrován: pon 04 pro, 2006 8:13 am
Bydliště: Praha 9

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod Martin70 » úte 31 říj, 2017 10:50 pm

cipisekmp píše:Ahoj, ja jen k tem lokomotivam ze Slovenska. Kontakt na toho kluka ma Mlha tak mu napis. Jinak ma opravdu krasne modely a abych pravdu rekl ani nevim jeslti je treba nekde prezentuje a jestli je i tu na foru nebot nevim jeho nick.
Cipisekmp.

Díky za odpověď. Já jsem myslel, že to je člen klubu KŽM Slovácko. No to je jedno model lokomotivy je to opravdu povedený. Už mě to tu píše hummus, že je to Petr Hanko.
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Hodoninsko Uherskohradistsko

Příspěvekod Martin70 » úte 31 říj, 2017 10:53 pm

hummus píše:Autorem modelů je (snad to není tajné :o ) Petr Hanko. Provozuje stránky http://modelovy-sklipek.webnode.cz/.
A mimochodem, je to Zlíňák :lol:

Díky za info. Já jsem na těch stránkách už někdy určitě byl, akorát jsem na to pozapomněl a taky jsem netušil, že je tvůrcem tohoto modelu slovenské Berty. Vida jak je ta Morava malá. :D
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Region Morava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník