Svitavy a okolí

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Svitavy a okolí

Příspěvekod urkidi » úte 23 srp, 2016 8:10 am

No jo, ale Svitavy (i okolí) sou přeci na Moravě... :shock: Stejně tak Moravská Střebová... Ta už jenom ménem... :lol: Tak jakejpak "Region Čechy", prosimvás!
urkidi
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 17 srp, 2016 8:11 pm

Re: Svitavy a okolí

Příspěvekod Matys » pon 21 zář, 2020 5:14 pm

Já se, prosím, dodatečně taky hlásím jako Svitavan... :D Tedy, ne ten obchod co býval na konci náměstí, když jsem ještě tahal kačera, ale jako celoživotní obyvatel města Svitav :D
Matys
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 03 úno, 2020 9:45 am

Re: Svitavy a okolí

Příspěvekod jipol57 » pon 21 zář, 2020 9:39 pm

urkidi píše:No jo, ale Svitavy (i okolí) sou přeci na Moravě... :shock: Stejně tak Moravská Střebová... Ta už jenom ménem... :lol: Tak jakejpak "Region Čechy", prosimvás!

Jó, pro některé je Morava sprosté slovo, kdesi na dálném východě. Dovršil to kraj Vysočina. Taky Třebíčsko, rodiště mých rodičů, už je dnes v Čechách, na vytouženém západě. :lol:
jipol57
 
Příspěvky: 1168
Registrován: pát 06 dub, 2018 5:18 pm

Re: Svitavy a okolí

Příspěvekod Matys » úte 22 zář, 2020 4:36 am

My tu máme takovou hezkou říkanku. Svitavy prd.. (hýždě) Moravy. Pro případné moravofobiky, eventuálně čechofobiky, mohu upozornit na čerstvě vyznačenou pomyslnou hranici Čechy/Morava, kterou teď najdete na silnicích spojujících Svitavy s okolím. (Hlavně si ji můžete všimnout na silnici R35, kousek před bezinkou shell ve směru od Litomyšle. Nemůže se Vám tedy již stát, že byste se nechtěně ocitli na Moravě/ v Čechách :D ). Katastrálně jsme ovšem Čechy a to tak že východní. Trochu schizofrenní situace :D
Každopádně těch hranic tady probíhá povícero. Z mašinkářského hlediska je tou nejpodstatnější asi ta, že na výjezdu ze Svitavského nádraží směr Brno dochází k přechodu napájecího napětí z 3kV DC (směr od České Třebové) na 25 kV 50Hz AC (směr Brno). Když se vám poštěstí, tak na parkovišti u místního hypermarketu Albert, můžete sledovat jak mašinky po odjezdu z nádraží stahují pantograf, aby o „kousek“ dále zase zvedli už pod jiným napětím.
Matys
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 03 úno, 2020 9:45 am

Re: Svitavy a okolí

Příspěvekod Kubrt_Lesní » čtv 23 úno, 2023 9:17 am

Ahoj Milane, koukám vlákno už je založené hodně dlouho a moc lidí se zde neozvalo. Já se k tobě chystám už delší dobu, ale pořád nějak není čas. :D Já jsem zatím ve stádiu přípravy místnosti.
Uživatelský avatar
Kubrt_Lesní
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 19 kvě, 2022 4:17 pm
Bydliště: Svitavy

Předchozí

Zpět na Region Čechy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků