Okres Trutnov

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod ladino1 » čtv 31 črc, 2014 3:13 pm

No něco, čím by se dal "naleptat" epoxid? Tak to bohužel ani netuším...
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod Myšpulín » čtv 31 črc, 2014 4:12 pm

Čouda píše:... ale při namáhání (rozevírání rozsoch) lepido vždycky povolilo. Potřeboval bych lepidlo podobné lepidlu na plasty, kdy obě spojované plochy naleptá a následně se to pevně propojí. ...

Tady to nečte moc lidí, strč to v tyto diskusi někam, kde to není regionální. Nebo na K-report, tam by se mohl chytit třeba Tempotaxi.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod mizl » pát 01 srp, 2014 10:17 pm

Čouda píše:... ale při namáhání (rozevírání rozsoch) lepido vždycky povolilo. Potřeboval bych lepidlo podobné lepidlu na plasty, kdy obě spojované plochy naleptá a následně se to pevně propojí. ...


Nevím zda ti to pomůže, ale kdysi v "pravěku" jsem četl jeden návod jak opravovat rozbité kastle na mašinky. V podstatě postup byl velmi jednoduchý. Rozpustit obyčejné čiré pravítko v ředidle, nebo v acetonu tak, aby s toho vznikla "tekutá kašička". Ta se poté nanesla na kastli a zafixovala. Samotný spoj se nijak neošetřoval a ani nijak neupravoval. Po vypaření rozpouštědla spoj nebyl téměř vidět.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod ladino1 » sob 02 srp, 2014 5:04 am

No jo, to fungovalo, ale protože celuloid ze kterého se pravítka dělala byl mimo jiné silně hořlavý, tak se už leta dělají s plastu (polystyren?). Dneska z nich už "čouďáka", ale ani takovéto lepidlo neuděláš. Možná z pingpongového míčku. Jinak jestli umí admin nebo někdo přehodit tuto diskuzi tam kam patří, ať to, prosím udělá.
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod Myšpulín » ned 03 srp, 2014 12:08 pm

mizl píše:... Rozpustit obyčejné čiré pravítko v ředidle, nebo v acetonu ...

Takto si vyrábím lepidlo pro lepení svých modelů neustále. Problém s pravítky jsem nahradil krabičkami od CD (polystyren) a rozpouštědlo - místo toluenu používám nějaký podobný čistič. Funguje to opět jen a pouze na díly z polystyrenu (původní modely, destičky a profily apod.). Bohužel odlitek to nenaleptá a tudíž neslepí.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod mizl » ned 03 srp, 2014 4:33 pm

Já osobně tuto možnost nikdy nezkoušel. Jen jsem chtěl poukázat, že nějaké možné řešení tu je. O této možnosti možná neví mnoho lidí zde na fóru a možná to někomu pomůže (i když to bude zahrabané zde)

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod Myšpulín » pon 04 srp, 2014 9:52 am

V pohodě! Toto je metoda p. Kratochvíla, který tímto "lepidlem", ovšem řidším, napustí papír a pak a z toho lepí modely. A já to od něj pouze převzal. Možná že sem časem hodím pár foto, aby se mohli zapřísáhlí odpůrci papíru válet smíchy.

Jinak mám dojem, že ne všichni zde na fóru čtou tyto regionální místnosti. Proto jsem navrhoval, ať dá dotaz někam do stavby modelů.

No a odkaz na Tempotaxi-ho je myslím na místě, protože pokud sleduješ jeho novostavby z plastových destiček, tak taky používá odlitky rozsoch a nějak je lepí k polystyrenu. A pokud vím, jeho modely jsou schopné provozu na kolejišti. Tady bude asi nejvíc zkušeností s lepením odlitků.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod mpinta » pon 04 srp, 2014 10:14 am

Třeba se někomu bude hodit i článek, kde je odstavec o lepidlech. Uvažoval jsem o tom, že bych na něj upozornil ve vlastním tématu zde na diskuzi, zdá se mi to ovšem tak triviální, že jsem k tomu (zatím) nepřistoupil.
http://lokopin.wz.cz/body.php/ruzne/pomucky.htm
Martin (LokoPin)
Uživatelský avatar
mpinta
 
Příspěvky: 783
Registrován: úte 08 led, 2008 11:55 am
Bydliště: Písek

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod Myšpulín » ned 17 srp, 2014 7:31 pm

Čouda píše:... jinak 17 jsem v práci - končím ve 20:00 a 18. jdu na noční. Je dost možný, že se to všechno ještě 100x změní. Jsou výluky, někdo bude marod, to s túrama zahejbá :|

Tak Čoudo, jak jsi na tom? Předpokládaný čas 17 až 19 hod.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod Čouda » stř 03 zář, 2014 5:41 am

Ahojda!

Já jsem hroznej sklerotik. Úplně jsem na to zapoměl. No ale už je září, tak můžeme jít znova :P
TT V. epocha // H0 IV. epocha.
Uživatelský avatar
Čouda
 
Příspěvky: 222
Registrován: sob 11 říj, 2008 8:59 am
Bydliště: Trutnov

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod Myšpulín » úte 23 zář, 2014 4:24 pm

Takže ve čtvrtek 25.9. 17 - 19 hod. restaurace u Truta Trutnov. Má-li někdo další zájem, může se zastavit.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod ladino1 » čtv 25 zář, 2014 7:54 am

Tak bohužel, dnes to nevyjde.
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod jali » úte 11 lis, 2014 9:53 pm

Koukam, ze se tu opakuje par stejnych nicku, tak zkusim tuto radu trochu rozsirit. Nejsem sice primo z Trunova, ale je to jen 14km po kolejích. Jen nevim, jestli spravne zapadnu, protože se momentalne zabyvam meritkem 1:8. Nicmene na pude mam nejake beznejsi velikosti, tak nejak od kazde něco.

Mirek
jali
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 09 lis, 2014 6:07 pm
Bydliště: Velké Svatoňovice

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod ladino1 » stř 12 lis, 2014 7:09 am

14 km po kolejích? Tak to je někde kolem Hostinného nebo Úpice?. 1:8 a vláčky? To bydlíš v hangáru? Nevěděl jsem, že něco takového vůbec existuje, ale musí to být paráda. Můžeš poslat nějaké foto třeba na mail nebo sz?
ladino1
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte 13 led, 2009 5:12 pm
Bydliště: Fialková 450, 541 02 Trutnov

Re: Okres Trutnov

Příspěvekod jali » stř 12 lis, 2014 8:32 am

Ahoj

nevsiml jsem si, ze by do Upice vedly koleje :-)
koukni třeba sem :
http://www.malazeleznice.cz/index.php/g ... ovice-2013
ale je toho tam na podivani vic
jali
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 09 lis, 2014 6:07 pm
Bydliště: Velké Svatoňovice

Předchozí

Zpět na Region Čechy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků