Modeláři v Praze

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod fulda » stř 04 lis, 2015 9:12 am

BohousP píše:Kdyby někdo doufal, že nás tento čtvrtek (5.11.2015) najde v Naganu, ať raději nechodí. Budeme mimořádně ukryti před zraky veřejnosti někde jinde ...

No jasně, Martinské posvícení je Martinské posvícení a Bohouš se bojí, že někdo přijde a sežere všechny dobroty co jsem navařil, tak raději zamkne dveře a založí je židlí. :twisted:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod BohousP » stř 04 lis, 2015 9:28 am

fulda píše:
BohousP píše:Kdyby někdo doufal, že nás tento čtvrtek (5.11.2015) najde v Naganu, ať raději nechodí. Budeme mimořádně ukryti před zraky veřejnosti někde jinde ...

No jasně, Martinské posvícení je Martinské posvícení a Bohouš se bojí, že někdo přijde a sežere všechny dobroty co jsem navařil, tak raději zamkne dveře a založí je židlí. :twisted:

:lol: Spíš jde o to, ať pak někdo nenadává, že nás nenašel na obvyklém místě. "Všechny Fuldovy dobroty" už známe. Ale přežili jsme i "dobroty" od "kuchaře" v Naganu ... :mrgreen:
TT, DCC, NanoX-2017, TC8, ... http://masinky.info
Uživatelský avatar
BohousP
 
Příspěvky: 2927
Registrován: stř 12 kvě, 2010 9:17 am
Bydliště: Praha - Malešice

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod Jardax » stř 04 lis, 2015 11:01 am

... a zrovna jsem se chtel zastavit... :)
N scale a vsechno kolem 1/150
Uživatelský avatar
Jardax
 
Příspěvky: 159
Registrován: pon 09 bře, 2009 1:58 pm
Bydliště: Praha

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod Zuzzuk » čtv 19 lis, 2015 9:28 am

Dobrý den, paní a panove.

Chtěl bych se připojit k vašemu klubu. Omlouvám se za mou češtinu, ale se učím ji jenom půlroku a bydlím v Praze přesně tolik.
Jsem modelář v meřítku N, sbírám všechno co se mi líbí, proto mám nemecké, americké a japonské vlačky (málo té). Umí a rád předělám analogové mašinky do DCC. Rozvíjím americký standard modulového kolejiště TTrak.
Budu moc rád se potkat s vámi. Bydlím v Praze 4 - Lhotka.

Pěkný den.
S pozdravem,
Konstantin.
S pozdravem, Konstantin.
// per aspera ad astra
Uživatelský avatar
Zuzzuk
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 11 lis, 2015 9:23 am
Bydliště: Praha 4 Lhotka

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod Pavel-HP » čtv 19 lis, 2015 10:06 am

Jardax píše:... a zrovna jsem se chtel zastavit... :)


Tak dneska můžeš.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod milan ferdián » čtv 19 lis, 2015 4:06 pm

Zuzzuk píše:Dobrý den, paní a panove.

Chtěl bych se připojit k vašemu klubu. Omlouvám se za mou češtinu, ale se učím ji jenom půlroku a bydlím v Praze přesně tolik.
Jsem modelář v meřítku N, sbírám všechno co se mi líbí, proto mám nemecké, americké a japonské vlačky (málo té). Umí a rád předělám analogové mašinky do DCC. Rozvíjím americký standard modulového kolejiště TTrak.
Budu moc rád se potkat s vámi. Bydlím v Praze 4 - Lhotka.

Pěkný den.
S pozdravem,
Konstantin.

Tož vítej Konstantine,jsi vzácný květ,protože N-kařů je dost zde málo.Co se týče amerických drah,u vás v Praze modeláří otec se syny Kamišovi ryze americké motivy.Jejich kolejiště bylo několikrát prezentováno v časopisech.Bohužel web nemají.Já tedy o něm nevím.Zde je aspoň odkaz http://www.litomysky.cz/kolejiste/NKamis01.htm
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod trainzjohny » čtv 19 lis, 2015 8:06 pm

Nevíte o nějakém klubu kde by člověk, který nemá prakticky žádné základy mohl něčemu přiučit ? Za pár let bych rád začal doma stavět vlastní větší kolejiště. Mašinky mám od mala rád, konečně mám na ně čas, nějaký prostor, náladu i peníze a tak bych se rád vzdělával. Jak ve stavbě kolejiště, tak v digitálním ovládání, ale zjišťuji, že i když na internetu se dá najít spousta věcí, není nad osobní jednání s jinými "postiženými" :)
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod milan ferdián » pát 20 lis, 2015 6:44 am

trainzjohny píše:Nevíte o nějakém klubu kde by člověk, který nemá prakticky žádné základy mohl něčemu přiučit ? Za pár let bych rád začal doma stavět vlastní větší kolejiště. Mašinky mám od mala rád, konečně mám na ně čas, nějaký prostor, náladu i peníze a tak bych se rád vzdělával. Jak ve stavbě kolejiště, tak v digitálním ovládání, ale zjišťuji, že i když na internetu se dá najít spousta věcí, není nad osobní jednání s jinými "postiženými" :)

Těžko poradit,když nevíme odkud jsi :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod trainzjohny » pát 20 lis, 2015 10:04 am

Jelikož jde o téma "modeláři z Prahy" tak mi přišlo zbytečné psát, že jsem pražák. Jinak západní pražák.
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod fulda » pát 20 lis, 2015 11:37 am

Zrovna na západě moc nevím, ale třeba na Pankráci je hobby centrum, na Žížově je tuším také aktivní klub, pak je aktivní Prosek se svojí nulkou, pak moduláři bubny a naše separatistické volnomyšlenkářské hnutí mělo včera své pravidelné zasedání v hospodě.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4876
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod trainzjohny » pát 20 lis, 2015 12:29 pm

Díky, na prosecký nulkaře bych měl i kontakt, ale jako celoživotního fandu TT jsou na mě dost veliký. O bubnech jsem ještě neslyšel, zkusím pohledat nějaké informace. Každopádně díky
Jsem začátečník,mám TT ovládané z21 a mobilem.Flotila čítá 6 lokomotiv-377.0,749,750,753,754 a BR18.
trainzjohny
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 17 dub, 2015 10:19 am

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod Pavel-HP » pát 20 lis, 2015 12:35 pm

KŽM na Praze3, to je TT a jinak toho 3-tího.
TT, epocha III. - V., U profil
www.vlakytt.cz
Uživatelský avatar
Pavel-HP
 
Příspěvky: 1023
Registrován: čtv 11 pro, 2008 2:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod Zuzzuk » pát 20 lis, 2015 12:52 pm

milan ferdián píše:Tož vítej Konstantine,jsi vzácný květ,protože N-kařů je dost zde málo.Co se týče amerických drah,u vás v Praze modeláří otec se syny Kamišovi ryze americké motivy...

Děkuju Milane za vítaní a taky za informace o rodině Kamišovi - zkusím najít její adresu nebo telefonní čislo. Mám několik amerických vlačků s sebou, a taky mám velký zajem pro Sante Fe železniční společnost (nyni je už BNSF).
Postupně se budu seznámit s lokálními N-kaři.
Pěkný vikend.
S pozdravem, Konstantin.
// per aspera ad astra
Uživatelský avatar
Zuzzuk
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 11 lis, 2015 9:23 am
Bydliště: Praha 4 Lhotka

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod radula63 » úte 24 lis, 2015 11:06 pm

Pavel-HP píše:KŽM na Praze3, to je TT a jinak toho 3-tího.

TT ano, ale modulovka je analog s pwm. Na foto je ovl. pult st. Kácov a ovladače jsou pulsní regulátory řízené procesorem - proto display s ukazatelem rychlostního stupně a směru.
kac-model-f3.jpg
kac-model-f3.jpg (35.88 KiB) Zobrazeno 6151 krát

(foto zdroj: http://www.kzm-praha.cz/ http://www.kzm-praha.cz/ostatni/kacov.htm )
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Modeláři v Praze

Příspěvekod radula63 » stř 25 lis, 2015 11:16 am

Kluci, 3.12. budete kde? V 18:00 v Naganu? Ze bych se za vami prisel podivat, seznamit se s vami... Radek
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1306
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

PředchozíDalší

Zpět na Region Čechy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků