Kolín a okolí

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod milostt » ned 24 črc, 2016 10:29 am

Tomáš píše:Pánové,je z vás někdo přímo z Kolína?

Mančice u Kolina vzdálenost cca 7 km
Miloš
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod Tomáš » ned 24 črc, 2016 10:51 am

No hele,minulý týden při cestě z Prahy přes Kolín jsem si všiml,že hned vedle nádraží mají kovošrot. Přesně takový ( viděl jsem to pouze z vlaku) jaký mám v plánu já. A tak než se tam vydám z Brna,tak mě zajímá jestli se tam dostanu. Na mapách je vidět prd. Chtěl bych si udělat fotky vnitřní organizace šrotu. Všiml jsem si,že mají i magnet. A jen já chci taky. U nás kovošrot v Heršpicích je už moc velkej,tak z toho moc použit nelze.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod milostt » ned 24 črc, 2016 11:19 am

No a jak ti můžu pomoci?
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod Tomáš » ned 24 črc, 2016 11:50 am

milostt píše:No a jak ti můžu pomoci?


No jestli tě můžu zneužít (vím jak je čas dneska vzácný i pro mě) tak bych ti byl vděčný,kdybys mi to tam mohl omrknout,jestli se tam dá dostat do areálu i bez toho šrotu (u nás kvůli hnědočechům tě do areálu nepustí pokud nevezeš šrot) a nemohl bys mi udělat jednu dvě fota,abych věděl,jestli má cenu se tam vůbec vypravit.
Toto by mělo být ono
https://www.google.cz/maps/@50.0266951, ... !1e3?hl=cs
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod milostt » ned 24 črc, 2016 11:56 am

Ok , myslíš kovošrot přímo za nástupišti v týdnu se ti tam stavím a uvidím co půjde domluvit
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod Tomáš » pon 25 črc, 2016 9:45 am

milostt píše:Ok , myslíš kovošrot přímo za nástupišti v týdnu se ti tam stavím a uvidím co půjde domluvit


Jo to je on ! :)
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod milostt » čtv 04 srp, 2016 6:34 pm

Dnes jsem měl konečně čas zastavit v Kolíně, moc jsem nepochodil , na vrátnici v areálu , neochotny až to nebylo pěkný , neví proč bych tma měl fotit , prej ať se domluvím s vedením že tam nic na focení není.Vedení je ale samozřejmě na dovolené tka jen dvě fotky s venčí...Stavím se jindy třeba to bude lepší..
Přílohy
k2.jpg
k1).jpg
TT moje hobby http://www.mancicke-vlaky.wz.cz/
milostt
 
Příspěvky: 876
Registrován: úte 29 črc, 2008 4:01 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod Tomáš » čtv 04 srp, 2016 8:19 pm

Kašli na to,představu už mám. Mě podobně vyhodili u nás v Remetu taky. Jako za totality,zřejmě strategický objekt. Myslel jsem,že tohle je už za náma. A nebo tam dělají něco nekalyho.
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod Michal Vaniš » čtv 04 srp, 2016 9:34 pm

...Poslední dobou se rozmáhá používání kvadrokoptér, poněkud diskutabilní využití pro (ne)legální fotografování či video, ale do té doby než to zakážou, což toho využít... :idea: 8) :wink:
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod nadkachna » pon 12 zář, 2016 7:48 pm

Tomáš píše:Kašli na to,představu už mám. Mě podobně vyhodili u nás v Remetu taky. Jako za totality,zřejmě strategický objekt. Myslel jsem,že tohle je už za náma. A nebo tam dělají něco nekalyho.

A co jsi čekal? Že vrátný/ostraha někam pustí nějakého "joudu" s foťákem a pak budou řešit, že se mu tam něco stane, nebo to bude tipař, co se tam půjde kouknout mimo pracovní dobu? To, že v kolejišti si šotouši courají jak po pěší zóně neznamená, že tomu tak je i soukromém sektoru. Povolení od vedení předem bych chápal jako samozřejmost a nehledal bych v tom žádnou nekalost či třídního nepřitele.
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod grexx » čtv 21 zář, 2017 4:11 pm

Velký Osek
Uživatelský avatar
grexx
 
Příspěvky: 79
Registrován: pon 22 pro, 2008 7:02 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod Martin70 » čtv 21 zář, 2017 7:25 pm

nadkachna píše:
Tomáš píše:Kašli na to,představu už mám. Mě podobně vyhodili u nás v Remetu taky. Jako za totality,zřejmě strategický objekt. Myslel jsem,že tohle je už za náma. A nebo tam dělají něco nekalyho.

A co jsi čekal? Že vrátný/ostraha někam pustí nějakého "joudu" s foťákem a pak budou řešit, že se mu tam něco stane, nebo to bude tipař, co se tam půjde kouknout mimo pracovní dobu? To, že v kolejišti si šotouši courají jak po pěší zóně neznamená, že tomu tak je i soukromém sektoru. Povolení od vedení předem bych chápal jako samozřejmost a nehledal bych v tom žádnou nekalost či třídního nepřitele.

No mě se stalo, že jsem byl upozorněn ať nefotím překladiště kontejnerů! Soukromá firma. Jinak mě napadá, že pozemky pod kolejema a v nebližším okolí jsou asi v majetku SŽDC, takže poflakování se po kolejích asi může být bráno jako přestupek. Na peroně mě akorát jeden fíra upozornil, že pokud je venku z kabiny, abych ho nefotil. To jsem respektoval. Je v práci a nepotřebuje publicitu. Chápu. Nevím zda je nějaký předpis o focení a natáčení videa na nádraží. Poslední dobou hodně lidí pořizuje snímky vlaků. Jaké máte zkušenosti vy ostatní?
Začátečník a obdivovatel H0, nyní bez kolejiště. Hledám informace a uvidím zda se pustím do stavby.
Uživatelský avatar
Martin70
 
Příspěvky: 351
Registrován: sob 19 bře, 2016 9:07 am
Bydliště: Zlín

Re: Kolín a okolí

Příspěvekod nadkachna » pát 22 zář, 2017 11:38 am

Pozemky pod kolejemi zatím stále patří ČD, ale jinak máš pravdu, courat neoprávněně v kolejišti je zakázáno zákonem. Fotit tedy podle litery zákona můžeš z míst volně přístupných cestující veřejnosti (např. nástupiště, most, cesta, louka, apod.). Pokud se nechováš jako někteří jedinci, kteří mají pocit, že je oranžová vesta či pouhý zájem o dráhu opravňuje ke vstupu kamkoliv, nebo co lezou po sloupech tr. vedení apod., většinou je provozními zaměstnanci tolerováno i focení mimo výše uvedená místa. Pokud si někdo focení nepřeje, je slušnost to respektovat, ať už je to fíra či cestující, byť v případě pořízení pro osobní potřebu to není v přímém rozporu se zákonem. Ale to už je na delší povídání...
G
TT
nadkachna
 
Příspěvky: 391
Registrován: stř 28 lis, 2007 12:02 pm

Předchozí

Zpět na Region Čechy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků