Modeláři z okolí Rakovník-Kralovice

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod milan ferdián » pát 18 črc, 2008 2:05 pm

Ale ty jdeš na mně pěkně od lesa :D :D :D Jen pro zajímavost,aniž jsem to věděl, tak na schéma stanice RAKOVNÍK ,jsem se nevědomky díval 20let.......
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod pavmar » pát 18 črc, 2008 2:09 pm

milan ferdián píše:Ale ty jdeš na mně pěkně od lesa :D :D :D Jen pro zajímavost,aniž jsem to věděl, tak na schéma stanice RAKOVNÍK ,jsem se nevědomky díval 20let.......

asi vím kde v knize od pan Zusky.
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 18 črc, 2008 4:36 pm

V knížce V. Zusky Lok. depa a jejich modely je přehledný plánek Rakovnického depa. MMch. Rakovník s okolím v modelu by se mi taky líbil, ještě nad tím popřemýšlím... Přece jen místo by bylo, ale pořád mám strach, že podobné kolejiště je pro jednoho na doma k neuřízení, ale třeba na modulech by mohl být moc hezký... jenže by se nejspíš nikam nevešel.


Pokr.: Tak mi to nedalo a hned jsem si to nádraží změřil. Mezi krajníma výhybkama je to cca 1150m. Což je v HO skoro 13m, na konec depa je to dalšího půl kiláku. A to jsem vůbec nepočítal s odbočkou u Rakony a vlečkama. No zhlaví by se dalo zkrátit podle použitých výhybek, možná by šly mírně očesat i délky staničních koleji. Jsem čím dál zvědavější s čím přijde Milan F. Já vím pořadník je dlouhý a konec v nedohlednu.
Naposledy upravil Michal Šuhajda dne pát 18 črc, 2008 5:02 pm, celkově upraveno 1
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod milan ferdián » pát 18 črc, 2008 4:59 pm

Správně Michale a Pavmare.Celé schéma mimo vlečky do RAKONY je právě v těch dvou knížkach ,plus ještě v jedné a ta je 100let Rakovník-Mladotice.Kluci moje představa je celá stanice a právě směr na Mladotice by se dalo realizovat.Samozřejmě né celé traťové úseky ,plus všechny stanice ,to by se dalo jedině fakt na moduluch,ale i to je diskatubilní.Ostatní traťové směry schovat do skrytých prostor.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 18 črc, 2008 5:05 pm

milan ferdián píše:Správně Michale a Pavmare.Celé schéma mimo vlečky do RAKONY je právě v těch dvou knížkach ,plus ještě v jedné a ta je 100let Rakovník-Mladotice.Kluci moje představa je celá stanice a právě směr na Mladotice by se dalo realizovat.Samozřejmě né celé traťové úseky ,plus všechny stanice ,to by se dalo jedině fakt na moduluch,ale i to je diskatubilní.Ostatní traťové směry schovat do skrytých prostor.

Ta knížka 100 let je super, několikrát jsem ji prohlížel u rodičů přítelkyně neřekl jsem si (blbec) o dlouhodobější zapůjčení a když jsem ji hledal naposledy, nepodařilo se ji najít. Naštěstí jsem ji viděl na burze, tak si ji koupím.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod milan ferdián » pát 18 črc, 2008 6:36 pm

Nedalo mi to a podíval jsem se do svého archívu,jak jsem vlastně chtěl projektovat žst.RAKOVNÍK.Modelová velikost N/1:160 a celá stanice se vešla na dva segmenty o celkové délky 2400 mm.Při přepočtu do H0 mi vychází 4400mm,takže jestli mám k dispozici místnost o délce 6400 mm ,tak mám k dobru ještě dva metry,které můžu využít pro prodloužení staničních kolejí plus lokomotivní depo (samozřejmě rozumně délkově zredukované).Hloubka při přepočtu mi postačí bohatě pro stanici i s pozadím města cca 900mm.Když to odečtu z celkové šířky místnosti 3200,zůstane 2300mm a s tím musím rozumně hospodařit.
Co se týče lokomotivního depa,místo původního rakovnického jsem měl navrženo horažďovické.Ještě jsem tam našel odkazy na informace o této trati i s tehdejším obsahem všech parních lokomotiv,motorových vozů atd.co zde byly přítomné v provozu.

Já si myslím,že se dá realizovat v této místnosti žst.RAKOVNÍK s přilehlými tratěmi do skrytých prostor mimo té tratě do žst.KRALOVIC.Samozřejmě ne celou trať,ale vybrat pro realizaci určité stanice např. žst.ZAVIDOV nebo žst.ČISTÁ nebo ty žst.KRALOVICE.Škoda ,jen že to je v H0 .V N-ku by byli ještě větší možnosti.

Ještě existuje další možnost,žst.RAKOVNÍK ,jako skrytou a nechat vyvést celou trať do žst.KRALOVIC .

A ještě existuje jedna varianta,ale tu si nechám pro sebe :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » sob 19 črc, 2008 8:51 am

Myslím, že je fakt škoda vynechat trať z Mladotic do Kralovic. Sice už je jedenáctý rok bez provozu, ale pro modelování to snad nevadí.
Tady se dá přiblížit k realitě i stoupáním, protože v reálu je sklon mezi Mladoticemi a Trojany dost přes 20%o. Skoro jak na modelech :D Navic se po výjezdu z Mladotické stanice trať otáčí přes údolí skoro o 180°.
Někde jsem měl plánek na menší domácí kolejiště, který byl inspirovaný právě touhle tratí (hlavně Maldotickou stanicí). Zkusím ho vyšťourat.
Asi už jsem to někde psal, ale neodpustím si sebepropagaci. Článek o tomhle kousku tratě z loňského roku je na adrese: http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/002016-10-let-bez-provozu-trat-c-162-usek-Kralovice-u-Rakovnika-Mladotice.asp
PS: Na slibovaném pokračování uvedeného článku se pracuje, sice lezu Pavlovi "do zelí" :D , ale když už jsem s tím začal rád bych zmapoval trať až do Rockovníka.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod pavmar » sob 19 črc, 2008 9:07 am

Michal Šuhajda píše:Myslím, že je fakt škoda vynechat trať z Mladotic do Kralovic. Sice už je jedenáctý rok bez provozu, ale pro modelování to snad nevadí.
Tady se dá přiblížit k realitě i stoupáním, protože v reálu je sklon mezi Mladoticemi a Trojany dost přes 20%o. Skoro jak na modelech :D Navic se po výjezdu z Mladotické stanice trať otáčí přes údolí skoro o 180°.
Někde jsem měl plánek na menší domácí kolejiště, který byl inspirovaný právě touhle tratí (hlavně Maldotickou stanicí). Zkusím ho vyšťourat.
Asi už jsem to někde psal, ale neodpustím si sebepropagaci. Článek o tomhle kousku tratě z loňského roku je na adrese: http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/002016-10-let-bez-provozu-trat-c-162-usek-Kralovice-u-Rakovnika-Mladotice.asp
PS: Na slibovaném pokračování uvedeného článku se pracuje, sice lezu Pavlovi "do zelí" :D , ale když už jsem s tím začal rád bych zmapoval trať až do Rockovníka.

JJ je škoda že trat pomalu a jistě nenávratně zarůstá a naděje na zprovoznění není protože jsou už některé železniční přejezdy zcela zaasfaltovaný a někde ani koleje už nejsou.... místy vyrůstá k kolejí vcelku již statný strom je to škoda že ČD nechali tuto krásnou trat zničit... uplně vidím super víkendový provoz hist vlakem Rakovník- Mladotice možná až Plzen a zpět.
Jinak do zelí mě nelezeš, naopak třeba bychom se mohli domluvit a vyrazit společně na zmapování trati...
Jinak bych byl i pro tu modulovku třeba i časem rozhodně ale chci vyřešit domácí kolejiště.... Na základní škole vedu modelářský kroužek děláme převážně letadla ale jsou docela tlaky začít s železnicí, už mam na nový školní rok přichystán zkušební okruh vel TT jen ovál kde by si kluci mohli zkusit tvorbu krajiny, a po té se pustit do H0 modulovky... dělat čistecké nádraží by mohla být super motivace, když se tam mužeme jít přímo podívat kdykoli, je to lepší než 100 fotek.
Škoda že tu není více "dospělých modelářů" dal by se založit KŽM nebo jen taková skupina nadšenců :-) a začít tvořit "dospělé kolejiště"
sakra docela jsem se rozepsal :-)
Na tom domácím vidím tak jak psal Milan Rakovník- čistá - kralovice - kdyby se vešli mladotice tak je spojit zpátky do Rakovníka cestou jako kdyby vlak přijel od Blatna Louny spojit se skrytým nádražím s příjezdem od Berouna a lužnou nechat koncovou.... někde v tunelu a také to spojit se skrytým nádražím. Sice původní myšlenka byla provoz IV a V epochy, mám docela dost vozového parku, rychlíkové vozy, IC, 150, 151, 163, 363, 754, 750, ale čím dál více začínám být nadšený pro to jak se tu popisuje....
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Příspěvekod pavmar » sob 26 črc, 2008 6:08 pm

docela jsem začal něco tvořit taky nějaký návrh zatím jen v tužce ale nevím jestli je reálné udělat všechny staniční koleje Rakovníka nebo počet omezit to je otázka se kterou si lámu hlavu.
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Příspěvekod milan ferdián » ned 27 črc, 2008 8:06 am

pavmar píše:docela jsem začal něco tvořit taky nějaký návrh zatím jen v tužce ale nevím jestli je reálné udělat všechny staniční koleje Rakovníka nebo počet omezit to je otázka se kterou si lámu hlavu.


Já jsem se dostal ke koleji12.ale není problém pro mě dostat tam i tu kolej14.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod pavmar » pon 28 črc, 2008 1:04 pm

No já si myslím žě 12 kolejí musí bohatě stačit, a tam ty by byly stejně tak krátké že by to vypadalo divně...
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 28 črc, 2008 4:29 pm

pavmar píše:No já si myslím žě 12 kolejí musí bohatě stačit, a tam ty by byly stejně tak krátké že by to vypadalo divně...

Zatím jsem si Rakovník jen zkušebně načrtnul a docela by mě zajímalo jak ses Milane dostal na 4, 5m. Jěstě jsem neměl moc času špekulovat nad zhlavím, ale i tak mi vychází pekelně dlouhé. Nějak se nemůžu rozumně napasovat ani do 6m... Fakt je, že jsem zkoušel jen překreslit skutečný plánek, ale budu zkoušet a lámat si hlavu a tužku:-). Jak jsem četl, mám na to měsíc :D
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod milan ferdián » pon 28 črc, 2008 5:33 pm

Michal Šuhajda píše:
pavmar píše:No já si myslím žě 12 kolejí musí bohatě stačit, a tam ty by byly stejně tak krátké že by to vypadalo divně...

Zatím jsem si Rakovník jen zkušebně načrtnul a docela by mě zajímalo jak ses Milane dostal na 4, 5m. Jěstě jsem neměl moc času špekulovat nad zhlavím, ale i tak mi vychází pekelně dlouhé. Nějak se nemůžu rozumně napasovat ani do 6m... Fakt je, že jsem zkoušel jen překreslit skutečný plánek, ale budu zkoušet a lámat si hlavu a tužku:-). Jak jsem četl, mám na to měsíc :D


Nesmíš ten plánek přepočítavat,ikdyž je ve velikosti H0,ber ho jako celek :D ,dělej to srdcem ne rozumem. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod pavmar » pát 01 srp, 2008 7:41 pm

Docela jsem zvědavej co kdo vymyslí... :-) iž aby přešlo to vedro aby se dalo něco začít dělat.
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

Příspěvekod pavmar » úte 12 srp, 2008 10:01 am

Milane měl bych prosbu nemohl bych nahlédnout na ten původní plánek...? jen pro inspiraci, díky PM
pavmar
 
Příspěvky: 284
Registrován: ned 10 úno, 2008 8:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Region Čechy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků