Modeláři z okolí Rakovník-Kralovice

Komunikujte s modeláři ve vašem městě či obci....

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Modeláři z okolí Rakovník-Kralovice

Příspěvekod milan ferdián » čtv 21 zář, 2017 8:46 am

Lollin píše:Hezký den páni modeláři, chtěl jsem jen zeptat, zda od doby této diskuse ohledně trati Rakovník - Mladotice se Vám povedlo něco postavit :) Přestěhoval jsem se do Kralovic a začínám stavět tuhle trať - období do "znárodnění" 1925. Zatím mám navrženou "nejjednodušší" zastávku Trojany. Uvažuji, že bych trať na panelech stavěl v "N". Moje otázka zní, zdy bych Vás občas mohl otravovat nějakou otázkou.

Děkuji Aleš

Panely nebo moduly :?: Trojany,co vím tak to byla zastávka s nákladištěm.Klidně otravuj :wink: .Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modeláři z okolí Rakovník-Kralovice

Příspěvekod Lollin » čtv 21 zář, 2017 12:47 pm

začnu tím jednodušším. Trojany bylo nákladiště se dvěma kolejema. V eNku celé nákladiště vychází ca 1,75 dlouhé. tak moje představa je taková, že bych "připojovací" čela udělal až na průběžných kolejích mimo vlastní nákladiště. Dále uvažuji na koncích pro další napojení Fremo šablony. Zatím mám navržený 3D model (bez stromečků), udělaný soupis materiálu (kolejivo Peco Code 55), výhybky ovládané servopohonem a v DCC. Takže k Vaší otázce Panel nebo Modul, po pravdě nevím :), spíš to vypadá na moduly :)
Lollin
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 01 zář, 2017 11:39 am

Re: Modeláři z okolí Rakovník-Kralovice

Příspěvekod milan ferdián » čtv 21 zář, 2017 12:59 pm

Lollin píše:začnu tím jednodušším. Trojany bylo nákladiště se dvěma kolejema. V eNku celé nákladiště vychází ca 1,75 dlouhé. tak moje představa je taková, že bych "připojovací" čela udělal až na průběžných kolejích mimo vlastní nákladiště. Dále uvažuji na koncích pro další napojení Fremo šablony.

Přímo na tvrdo rozhraní rovina FREMO.Nákladiště rozdělit na dva díly a jen krajní čela budou mít normované rozhraní.Vznikne ti jedna přepravní bedna.
Lollin píše: Zatím mám navržený 3D model (bez stromečků), udělaný soupis materiálu (kolejivo Peco Code 55), výhybky ovládané servopohonem a v DCC.

O.K.
Lollin píše: Takže k Vaší otázce Panel nebo Modul, po pravdě nevím :), spíš to vypadá na moduly :)

Jestli moduly,musíš si položit sám sobě tyto otázky:
1 - Budu s modulama jezdit na setkání :?:
2 - Jestli ano,máš zajištěnou přepravu modulů na setkání tam a zpět :?:
Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modeláři z okolí Rakovník-Kralovice

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 22 zář, 2017 12:46 pm

Ahoj,
Trojany jsou dobrá volba. Zvlášť na moduly, protože doma se na nich moc nevyblbneš. Kdybys chtěl jen traťové moduly, pěkná je trať z Mladotic do Trojan s ostrými oblouky v brutálním sklonu. No, ten sklon modul asi nedostaneš.
Kdybys hledal podklady, zajímavá knížka vyšla v r. 1999 ke 100 letům trati. Jmenuje se, 100 let místní dráhy Rakovník- Mladotice. Kdybys měl zájem, můžu Ti ji půjčit. Jsem z Plzně a ke Kralovicím jezdíme často na chalupu k rodičům.
K Milanovým podmínkám bych přidla ještě moduláře v okolí, přece jen jezdit do Blanska je trochu z ruky.
Milan to nerad uslyší, ale eNkařů modulářů v okolí moc nenajdeš. Kdybys šel do H0, máš to kousek do Jesenice, případně nedaleko bydlí Saman55. O Plzni nemluvím, tady to chcípá. Vladimír předělává dům, Semza je v Německu, další jsou taky pryč a ja modelařím když vyjde čas, což vychází tak na 2 setkání do roka. Víkendů je málo, ale to sem nepatří.
Klidně se ozvi.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Modeláři z okolí Rakovník-Kralovice

Příspěvekod Vladimír_B » sob 23 zář, 2017 7:10 pm

o.t.: Vladimír: 1. moduly ani nedodělal, 2. uvažuje jestli je neprodá, 3. když se to sejde, tak má volný víkend 0 až 3 ze tří - protože práce, tak ani na pivo nejdu...

k tématu: chceš-li moduly jdi do H0 a spoj se s jesenickými
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Modeláři z okolí Rakovník-Kralovice

Příspěvekod semza » ned 24 zář, 2017 4:06 am

A když Semza svolá schůzku, tak se sejde v hospodě akorát s Poustvou :-D jako minule
Stavba prvních modulů HO - trať 160
semza
 
Příspěvky: 275
Registrován: čtv 19 lis, 2009 5:19 am
Bydliště: Plzeň - město

Re: Modeláři z okolí Rakovník-Kralovice

Příspěvekod Lollin » stř 27 zář, 2017 12:41 pm

Knížku 100let LBRM mám půjčenou z knihovny v Kralovicích, pomocí lupy se mi povedlo získat pár užitečných informací. Jen by mně ještě zajímala jedna věc ohledně modulů všeobecně. Modeluje se v „rovině“ nebo se modeluje i sklon? v případě Trojan by to bylo v eNku 19mm. Je nějaká možnost, jak sem na forum přidat obrázky nebo PDF? Rád bych znal připomínky od všech, kdo se mašinkám a historii věnuje víc než já (zatím ca rok). Setkání a informacím se nebráním a čas si rád najdu.
Lollin
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 01 zář, 2017 11:39 am

Re: Modeláři z okolí Rakovník-Kralovice

Příspěvekod milan ferdián » stř 27 zář, 2017 1:12 pm

Lollin píše:Knížku 100let LBRM mám půjčenou z knihovny v Kralovicích, pomocí lupy se mi povedlo získat pár užitečných informací. Jen by mně ještě zajímala jedna věc ohledně modulů všeobecně. Modeluje se v „rovině“ nebo se modeluje i sklon? v případě Trojan by to bylo v eNku 19mm. Je nějaká možnost, jak sem na forum přidat obrázky nebo PDF? Rád bych znal připomínky od všech, kdo se mašinkám a historii věnuje víc než já (zatím ca rok). Setkání a informacím se nebráním a čas si rád najdu.

Obrázky jako přílohu zde můžeš vložit.Pdf nedoporučuji,lidi zde pdf nemají moc v lásce.Se mnou se těžko potkáš,jak sám čteš na mém podpisu,jsem z druhého konce republiky.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Modeláři z okolí Rakovník-Kralovice

Příspěvekod Lollin » pát 29 zář, 2017 7:20 am

Ano setkání přes republiku je obtížné, ale vzhledem k tomu, že jezdím na Vysočinu kousek do Brna pracovně ca 2x do měsíce, tak i tuhle variantu bych úplně nevylučoval. Pokus o obrázky v JPG.

https://lollin.rajce.idnes.cz/Kralovice_a_moduly

Zelený podklad jsem původně plánoval udělat ze zbytku polystyrenu, v současnosti se to spíš jeví jako kombinace polystyren + drátěný papír (prohlubně a složitější přechody)

Připomínky vítány
Lollin
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 01 zář, 2017 11:39 am

Předchozí

Zpět na Region Čechy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků