Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Michal Vaniš » pon 09 srp, 2010 8:23 pm

Souhlasím s citací Jardy H. "Nevěřím, že se někam vůbec dostaneme, z 8 stránek by se dalo odmazat cca 10-15 příspěvků (1/2 stránky), tedy nic moc, v jiných tématech by toho bylo o mnoho méně ! Ale řada příspěvků by opravdu mohla zmizet v propadlišti dějin :lol: :lol: :lol:"

Nevím nakolik adminovi "vyhořelá a zbytečná témata" zabírají místa na disku, ale aspoň mu nebudeme přidělávat práci, natož sobě vymýšlením pravidel.Jak se zde prezentovalo: některé zájmce lze odkázat na jiná přínosná vlákna a jinému nekomunikace naznačí, že jeho dotaz není hoden zájmu(již bylo třeba vyřešeno,trivialita,základní znalosti) popř. ho přinutí k vlastnímu aktivnímu přístupu. "Chytrému napověz..." :lol:
TT+TTe,III-IV ep,ČSD-DR,autor manuálu pro EN Wintrack
Každé vylepšení generuje nové nedostatky :P
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod petrh » úte 10 srp, 2010 8:54 am

jako bych nic nerekl,asi jsme moc zhyckan rpgforem a dalsimi v tomto oboru:))
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Jarda H. » úte 10 srp, 2010 12:44 pm

Petře, jsem stejného názoru či pocitu, že by se dalo pár věcí vymazat a očistit fórum, ale jak vidíš, je nás málo se stejným pohledem na věc ! Co takhle hodit anketu do tématu NEZAŘAZENO ?! Anketa na téma MAZAT ČI NEMAZAT NĚKTERÉ DOTAZY ?
Odpovědi by mohly být např. :
1. ANO (vybrané příspěvky, které jsou dublované, opakované, bezpředmětné, časově neplatné, bez diskuze, ....)
2) NEVÍM (nemám názor)
3) JE MI TO JEDNO (zkrátka mne to nezajímá)
4) NE

Asi bychom se divili výsledkům nejen my dva ..... :roll:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod MirekTT » úte 10 srp, 2010 5:01 pm

No já vám k tomu řeknu dvě věci. Co potřebuju, většinou si vyhledám i na zaplevelených fórech (teď už jo, dřív jsem to neuměl). A za druhé, moderátořina je tvrdý a neplacený chléb. Kdo chcete, požádejte Daleckého o nanebevzetí a vyčistitěte to tady. Já to určitě dělat nebudu ani za prachy.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod petrh » úte 10 srp, 2010 8:37 pm

vlakna, co jsme zalozuil a jsou ot jsme zaslal adminovi na smazani, pojdme do uklidu spolecne:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod fulda » stř 11 srp, 2010 8:00 am

milan ferdián píše:
fulda píše:Možná bych navrhoval jedno téma které by zahrnovalo "hračková kolejiště". Tedy nějakej píseček pro lidi, kteří nemají kolejiště koncipované jako "model reality", ale jako "hračku jiného určení". Třeba moje domácí kolejiště mám hlavně proto, že si rád hraju s procesorovou technikou a automatizací a mám kolejiště prolezlé procesorama a programama a je mi trochu jedno, že ho mám položené na rovném "travním koberci obi".

No to nevím,protože každý vkladatel příspěvku má pocit ,že chce mít profi kolejiště a ikdybych toto samostatné téma zavedl,myslíš ,že by tam byly všechny kolejiště co tam patří :?:


Všechna kolejiště která tam patří určitě ne, ale dává to šanci že větší ze dvou stejných polovit tam dopadne. :twisted:
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod fulda » stř 11 srp, 2010 8:03 am

... a ještě jedno téma: Faller Car System. Vlastně ani nevím, jestli se někdo v čechách zabejval něčím větším s autíčkama, ale nenašel jsem žádnou diskuzi a ani odkazy na nikoho konkrétního.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod milan ferdián » stř 11 srp, 2010 12:16 pm

fulda píše:... a ještě jedno téma: Faller Car System. Vlastně ani nevím, jestli se někdo v čechách zabejval něčím větším s autíčkama, ale nenašel jsem žádnou diskuzi a ani odkazy na nikoho konkrétního.


Nedělej si z nás srandu :!:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Mauglí » sob 06 lis, 2010 3:44 pm

zdravím
poradí niekto tému na odlievanie kolies,či už lúčových alebo iných tvarov napr.422.0 v pare,čo sa týka
AXONU,resp.Epoxidov, a iných lepiaco-odlievacích hmôt a hlavne ich separátorov napr.voskový spray,
pasta na linoleum Bistrol resp.niečo profesionalnejšie,ľahko dostupné a lacnejšie.Nechcem toho trochu veľa?
Mauglí
Mauglí
 
Příspěvky: 78
Registrován: ned 02 kvě, 2010 9:12 pm
Bydliště: Malý Šariš 256,080 01PREŠOV

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Ferda » úte 08 úno, 2011 9:52 pm

Při procházení fóra mě tak napadlo, zda by nebylo rozumné založit samostatné téma pro začátečníky.
Třeba alda22 má spoustu naprosto začátečnických otázek a nejen, že nehledá, ale na téměř každý svůj dotaz si založil vlastní vlákno!

5 vláken za 8 dní. Docela dobré skóre. :D

Nejdříve mě to lehce rozladilo, ale pak jsem se nad tím zamyslel a zjistil jsem, že ty vlákna jsou jednoduše a docela výstižně nazvána a pomalu se z nich začíná tvořit jakýsi lexikon začínajícího modeláře. kdyby se kumulovaly ve vlastní sekci, tak by se všichni začátečníci mohli celkem jednoduše, rychle a bez dlouhého hledání dobrat základních odpovědí.
klidně bych mu svěřil i funkci moderátora.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Jarda H. » úte 08 úno, 2011 10:08 pm

Vypadá to Ferdo jako dobrý nápad :!: Pokud by k tomu došlo, nejsem proti - založit samostatné téma, třeba pod názvem "Absolutní začátky a naše dotazy" či něco podobného ("Začátečníci se ptají" apod.), a tam tyhle dotazy přesunout.

Stejně si ale myslím, že se vždycky najde někdo, kdo nečte, nehledá, jen se ptá ... a zaplácá fórum v nevhodných vláknech, opakujícími se dotazy, něčím, co lze najít pomocí tlačítka HLEDAT :wink:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Dan Buchtela » úte 08 úno, 2011 10:10 pm

Dobrý nápad, podporuji :wink:
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Ferda » úte 08 úno, 2011 10:44 pm

Napadlo mě to, když jsem si vytáhnul, kam všude ten čipera přispěl a uvědomil jsem si, že si na to zakládá svoje vlákna. Pak jsem zjistil, že je většinou opravdu slušně nazval a v jeho profilu to vypadá jako "Glosař"

Podklad
Flexi koleje
Fixace
Úseky
Relé

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Naše odpovědi na triviální dotazy by pak mohly být velmi jednoduché. Dáš odkaz na "příslušné heslo" a máš víc času na něco smysluplnějšího :D
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Rudolf » stř 09 úno, 2011 7:07 am

Bylo založeno fórum "Začátečníci", přesunul jsem do něj výše vypsaná témata. Kdo chce být moderátor ?

Pokud máte tipy na přesun dalších témat, napište to sem nebo na SZ.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod pekl024 » stř 09 úno, 2011 7:29 am

Rudolf píše:Bylo založeno fórum "Začátečníci", přesunul jsem do něj výše vypsaná témata. Kdo chce být moderátor ?



Píše mi "Nemáte potřebná oprávnění pro čtení témat v tomto fóru. "
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků