Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Yarda » čtv 10 úno, 2011 8:18 am

V zásadě nemám nic proti grafomanům, jasně že je to přátelské diskusní fórum a každý máme tendenci si pokecat :D ale trochu mi vadí, když ti samí grafomani osočují jiné (a nejlepším terčem jsou "začátečníci") ze zaplevelování fóra... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 10 úno, 2011 8:59 am

Tady ale nejde o to,že chce někdo osočovat začátečníky,ale o to,že se např.ptají na tu samou věc ve více vláknech bez toho,aby si vůbec něco zkusili přečíst a přemýšlet o tom.
Přečti si poslední příspěvky v začátečnickém fóru a uděláš si obrázky sám.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod radekkrupka » čtv 10 úno, 2011 9:08 am

miroslav lengyel píše:Tady ale nejde o to,že chce někdo osočovat začátečníky,ale o to,že se např.ptají na tu samou věc ve více vláknech bez toho,aby si vůbec něco zkusili přečíst a přemýšlet o tom.
Přečti si poslední příspěvky v začátečnickém fóru a uděláš si obrázky sám.Míra

Případně dotazy na věci, které jsou podle mě jasné a nebo se dají zjistit opravdu naprosto primitivním způsobem - např. jestli se dá flexi ohýbat. Stačí mrnkout do katalogu (na webu, v obchodě) nebo na web každého druhého modeláře?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Yarda » čtv 10 úno, 2011 9:40 am

miroslav lengyel píše:Tady ale nejde o to,že chce někdo osočovat začátečníky,ale o to,že se např.ptají na tu samou věc ve více vláknech bez toho,aby si vůbec něco zkusili přečíst a přemýšlet o tom.
Přečti si poslední příspěvky v začátečnickém fóru a uděláš si obrázky sám.Míra


Míro, to máš úplnou pravdu. Z druhé strany ale zase vidím, že na jeden hloupý dotaz připadá 5 chytrých odpovědí ve stylu "neumíš hledat???" Jarda :mrgreen:
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Ferda » čtv 10 úno, 2011 9:53 am

Každý jsme jiný. Někomu to stačí napsat jen jednou.
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 10 úno, 2011 11:32 am

Yarda píše:
miroslav lengyel píše:Tady ale nejde o to,že chce někdo osočovat začátečníky,ale o to,že se např.ptají na tu samou věc ve více vláknech bez toho,aby si vůbec něco zkusili přečíst a přemýšlet o tom.
Přečti si poslední příspěvky v začátečnickém fóru a uděláš si obrázky sám.Míra


Míro, to máš úplnou pravdu. Z druhé strany ale zase vidím, že na jeden hloupý dotaz připadá 5 chytrých odpovědí ve stylu "neumíš hledat???" Jarda :mrgreen:


Každý to máme asi jinak,já jsem například prolezl x stránek modelářů,než jsem začal klást nějaké otázky,protože si myslím,že se dá skutečně spousta věcí najít svépomocí.Trošku mi to připadá ve stylu,hele chtěl bych se věnovat modelařině,napište mi,kde se dají ty vláčky koupit.Jsem už trošku kmet :lol: a opravdu nechápu,že se chce někdo věnovat takovému koníčku,kde spousta věcí se narodí časově náročným,dlouhodobým zkoušením,pak se dotyční o své zkušenosti podělí zdarma o své zkušenosti a někomu dělá problém si to najít a přečíst.Nemluvím o tom,že každý není tak zručný,aby si vyrobil sám třeba stromky,já bych se do stavby lokomotivy také nepustil. :mrgreen: Přitom stačí zadat třeba výroba stromečků a vypadne Ti hafo odkazů.A to nemusíš ani hledat zde na fóru,stačí to zadat do Seznamu a nasměruje Tě to rovnou do vlákna zde.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Sandy » čtv 10 úno, 2011 2:12 pm

radekkrupka píše:Tak minimálně by mohlo téma sloužit k tomu účelu, že zde budou admini přesunovat podobné dotazy z jiných vláken. Skutečně je někdy zajímavé, pod jakým tématem je někdo schopen se zeptat třeba "na kolik voltů jezdí mašinky".


Řekl bych to asi takhle (a tím nechci nikoho urazit) : "Žádný učený z nebe nespad', ale blbce jakoby shazovali" :roll:
Tím chci říci, že na začátku každý z nás v mnoha věcech tápal, a byl rád za každou radu.
Založení tematu Začátečnické dotazy byl výborný nápad, ale doufám, že tam budou jen ty nejzákladnější dotazy.
Mně osobně dotaz na to, jestli je flexikolej ohebná, neuráží. Buď vím, kde se odpověď najde nebo mlčím. Spíše mně vadí arogantní odpovědi typu "Hledej". Z vlastní zkušenosti vím, že někdy se hledání prostě nedaří. Třeba proto, že mě nenapadne klíčové slovo.
Pokud jde o "zaplevelování", tak si myslím, že každý z nás má občas nutkání napsat příspěvek, jehož vypovídací hodnota je nulová nebo nule blízká. Ale najde se tu pár jedinců, kteří se každou chvíli "kácí na záda" a pozastavují se nad kdejakým příspěvkem, aniž by ale svou odpovědí věc posunuli, byť jen o milimetr.
Díky výšeuvedenému se, samozřejmě, stává forum (eufemisticky řečeno) méně přehledné.
Tady by měli nastoupit moderátoři, kteří by ve svém tematu občas udělali pořádek.
Ale v 90% je to M.D. a ten to určitě nemůže stihnout. Takže tady je "pole neorané" pro dobrovolníky......
Třeba tyhle (Yardo, tebe nemyslím) :)
Yarda píše:V zásadě nemám nic proti grafomanům, jasně že je to přátelské diskusní fórum a každý máme tendenci si pokecat :D ale trochu mi vadí, když ti samí grafomani osočují jiné (a nejlepším terčem jsou "začátečníci") ze zaplevelování fóra... :mrgreen:
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Yarda » čtv 10 úno, 2011 3:02 pm

Sandy píše:Mně osobně dotaz na to, jestli je flexikolej ohebná, neuráží. Buď vím, kde se odpověď najde nebo mlčím. Spíše mně vadí arogantní odpovědi typu "Hledej"....Ale najde se tu pár jedinců, kteří se každou chvíli "kácí na záda" a pozastavují se nad kdejakým příspěvkem, aniž by ale svou odpovědí věc posunuli, byť jen o milimetr.

Vidím to stejně, Sandy. Proč komentovat každý prd, který tu někdo nadnese - ať už z neznalosti nebo z lenosti hledat? Když mě to nezajímá, tak mlčím...

radekkrupka píše:Případně dotazy na věci, které jsou podle mě jasné a nebo se dají zjistit opravdu naprosto primitivním způsobem - např. jestli se dá flexi ohýbat. Stačí mrnkout do katalogu (na webu, v obchodě) nebo na web každého druhého modeláře?

Radku promiň, ale ten primitivní způsob je snad právě dotaz do fóra, ne? Proč by měl kluk, kterej si teprve ujasňuje pojmy, hledat kdovíkde v nějakém katalogu odpovědi na své triviální dotazy, když tu má tohle fórum? Kdo ví, odpoví a kluk je spokojenej. Uvědomte si, že jsou to malé děti, tak proč mu dávat najevo, že otravuje s hloupostma, který si může najít jinde... Můj kluk (je mu 14) mě dennodenně otravuje doma s motorkama, který mě samotného přestaly bavit už dávno, ale jsem rád, že má zájem se o tom se mnou bavit (když už ho nechytly mašinky) a že to neřeší jen se svýma soukmenovcema na motorkáři.cz. A když vidím, kolik mladých baví vláčky ve srovnání s motorkama nebo PC hrama, tak si myslím, že si nemůžeme dovolit otrávit ani jednoho z nich... :wink:
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod petrh » pát 11 úno, 2011 7:08 am

mozan by bylo reseni zkusit udelat takovou terminovo uakzkou textaci a tu zobrazovat vhodne velkych " jako vstupni podminky registrace. rozhodne ne hledej, ale flexi je to a to, n, h0, hoe atd maji rozchody ty a ty, prujezd resi norma ta a ta a tu najdes zde a zde, modulkovka je tohle, panel velikosti 90*100 vysel uzivatele na 150k a treba fotka, a pak s eomezi, hele nasi maji oudu 5*3 chci panel. a podobne. panove me je letos 30 a stejne proste mnoho nevim, denne pracuji s pc 12 hodin, hledam v googlu a optimalizuju ruzny veci v pozadi vyhledavacich databazi a stejen zde taky obcas nenajdu. byt to mam na ocich. to se proste stava. ano vim, ze plevelim, tak neni problem to mazat, klidne si projdu vsechny sve prispevky a omazu to, udelate to kazdy? me osobne nejvice vadilo na zacatku, kdyz jsme poslal mail do kzm p3 ze mam nejky prostor (o tomto foru jsme nevedel) a chtel bych si na nem v h0 postavit kolejiste, dostal jsme odpoved haha na tomto h0 maximalne start set, konec cela, citil jsme se jak luser, ze me to nenapadlo, nakonec me zena odvezla do modeltrainua tam se mi nikdo za blbe otazky nesmal. stravil jsme tam 3 hodiny a dalo mi to vice nez mnoho cteni na netu. a berme to tak, ze dnesni mladi jsou celym svetem prave vyzdvyhovani za pocty prispevku na fake booku, twiteru atd. takze bohuzel treba ani si to neuvedomuji a uz to sazi 5x, protoze v jejich normalnim svete je to bezne a jsou za to kongove. hosi doba se meni a jak tu bylo terfne poznamenano, dorost se musi hyckat ne po nem kamenem.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 11 úno, 2011 8:31 am

Sandy píše:
radekkrupka píše:Tak minimálně by mohlo téma sloužit k tomu účelu, že zde budou admini přesunovat podobné dotazy z jiných vláken. Skutečně je někdy zajímavé, pod jakým tématem je někdo schopen se zeptat třeba "na kolik voltů jezdí mašinky".


Řekl bych to asi takhle (a tím nechci nikoho urazit) : "Žádný učený z nebe nespad', ale blbce jakoby shazovali" :roll:
Tím chci říci, že na začátku každý z nás v mnoha věcech tápal, a byl rád za každou radu.
Založení tematu Začátečnické dotazy byl výborný nápad, ale doufám, že tam budou jen ty nejzákladnější dotazy.
Mně osobně dotaz na to, jestli je flexikolej ohebná, neuráží. Buď vím, kde se odpověď najde nebo mlčím. Spíše mně vadí arogantní odpovědi typu "Hledej". Z vlastní zkušenosti vím, že někdy se hledání prostě nedaří. Třeba proto, že mě nenapadne klíčové slovo.
Pokud jde o "zaplevelování", tak si myslím, že každý z nás má občas nutkání napsat příspěvek, jehož vypovídací hodnota je nulová nebo nule blízká. Ale najde se tu pár jedinců, kteří se každou chvíli "kácí na záda" a pozastavují se nad kdejakým příspěvkem, aniž by ale svou odpovědí věc posunuli, byť jen o milimetr.
Díky výšeuvedenému se, samozřejmě, stává forum (eufemisticky řečeno) méně přehledné.
Tady by měli nastoupit moderátoři, kteří by ve svém tematu občas udělali pořádek.
Ale v 90% je to M.D. a ten to určitě nemůže stihnout. Takže tady je "pole neorané" pro dobrovolníky......
Třeba tyhle (Yardo, tebe nemyslím) :)
Yarda píše:V zásadě nemám nic proti grafomanům, jasně že je to přátelské diskusní fórum a každý máme tendenci si pokecat :D ale trochu mi vadí, když ti samí grafomani osočují jiné (a nejlepším terčem jsou "začátečníci") ze zaplevelování fóra... :mrgreen:


Kolego přečti si prosím téma Začátečnické dotazy a zejména vlákno Flexi koleje od začátku až do konce.To jen abys věděl,o čem jsme se tu vlastně z Radkem bavili.Jinak jsem nezaznamenal,že by tady někdo po nováčcích házel kamení,či je jiným způsobem vyháněl.Pokud vím,tak dostane základní odpověš případným odkazem na danou problematiku,takže nevím o jaké aroganci se zmiňuješ.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Yarda » pát 11 úno, 2011 12:27 pm

Kolegové, když už jsme tady rozpoutali debatu o zaplevelování fóra, o mazání příspěvků a vůbec o chování na fóru, snad by nám pomohlo, kdybychom všichni měli na paměti následující:

1. Nikdo neví všechno, proto je tu fórum.
2. Nikdo není dokonalý, ale měl by psát srozumitelně, stručně a jasně.
3. Každý má právo na názor, ale měl by psát jen tehdy, když má co sdělit.
4. Nikdo nemá patent na rozum, ale jeho sdělení by mělo mít hlavu a patu.
5. Nikdo není bezchybný, ale měl by si zkontrolovat svůj text a opravit překlepy.
6. Každý má právo na (banální) dotaz, ale nemůže očekávat (vyčerpávající) odpověď.
7. Každý má právo reagovat, ale měl by se vyjadřovat k věci.
8. Když už je nutno vložit fotku, pak pokud možno co nejmenší.
9. Pokud je nutno použít funkci "citace", pak ale z citátu odstranit několikrát vnořené "subcitace" nebo fotky.
10. Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě... :)
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 11 úno, 2011 12:49 pm

No Jardo v podstatě jsi popsal to,co je psáno zde na fóru hned nahoře v levém rohu. :D Jmenuje se to Provoz fóra(POZOR ČTĚTE NOVĚ PŘÍCHOZÍ),po rozkliknutí se zobrazí kuchařka,jak se zde chovat.Zejména body 4,5 a 6 stojí za přečtení :lol: A to je to oč tu běží.Když se tím bude každý aspoň trochu řídit,nemusíme zde mlátit prázdnou slámu :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 11 úno, 2011 1:33 pm

Panove staci se podivat kolikrat byla ta temata v sekci provoz fora za celou tu dobu prectena a je jasne, ze toto proste nefunguje :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod milan ferdián » ned 13 lis, 2011 9:59 pm

Vážení modeláři,poslední dobou zjišťuji,že téma"Začátečnické dotazy" svým obsahem dotazu,degradujete.Některé vaše dotazy nesouvisí s tímto tématem nebo již dotaz zadán byl.Jestli se nepolepšíte,tak po dohodě s adminem toto téma uzavřeme a vy si potom poděkujte sami sobě.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Jarda H. » pon 14 lis, 2011 1:19 pm

Milane, tohle varování asi mělo být i přímo v sekci "začátečnických" dotazů, už jen proto, že třeba dnes - PO 14.11. - jen potvrzení situace ... nové vlákno zcela mimo mísu viewtopic.php?f=43&t=4922

Zamknutím vlákna se ale domnívám dojde k většímu bordelu v tématech ?! Takže zbývá jen nekompromisně mazat, nebo velkej bič a malej dvorek :lol: :lol: ...
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků