Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Rudolf » stř 09 úno, 2011 7:39 am

Už by to mělo jít. Problém je, že při práce na fóru má v tuto chvíli velmi malou prioritu. :-)
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 09 úno, 2011 12:51 pm

Měl bych malou připomínku,jestli mohu.Přesunul bych začátečníky hned na první místo,přijde mi totiž,že někteří příševší jsou líní otočit kolečkem na myši a posunout se na po stránce dolů a najít vhodné téma.Prostě vidí modelové kolejiště a už to tam mydlí, :D třeba dotazy na elektriku,DCC apod.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod radekkrupka » stř 09 úno, 2011 1:00 pm

miroslav lengyel píše:Měl bych malou připomínku,jestli mohu.Přesunul bych začátečníky hned na první místo,přijde mi totiž,že někteří příševší jsou líní otočit kolečkem na myši a posunout se na po stránce dolů a najít vhodné téma.Prostě vidí modelové kolejiště a už to tam mydlí, :D třeba dotazy na elektriku,DCC apod.Míra

Souhlasím, dal bych to výš, možná přejmenovat na "Začátečnické dotazy". Já vím, že je to napsané pod tím, ale to už je drobným písmem :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 09 úno, 2011 1:12 pm

Na druhou stranu je otázkou,jestli to bude mít nějaký efekt :D Hned na prvním řádku je provoz fóra(pro nově příchozí)a mám ten dojem,že tam NIKDO ani nenakoukne.Připomíná mi to lidi,kteří si koupí výrobek za x peněz a ani se neobtěžují přečíst návod k použití a pak se diví,že jim to nefunguje jak má.Když to tady někdy čtu,tak si připadám,že mluvím do dubu nebo si vzpomenu na házení perel sviním :mrgreen: Nechápu,že se chce někdo věnovat modelařině a dělá mu obtíže si něco najít nebo nedej bůh si něco přečíst.To mi prostě hlava nebere :o Co já bych za to dal,kdybych měl před čtyřiceti lety takovéto informace,jaké jsou k dispozici teď.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Rudolf » stř 09 úno, 2011 1:42 pm

miroslav lengyel píše:Připomíná mi to lidi,kteří si koupí výrobek za x peněz a ani se neobtěžují přečíst návod k použití a pak se diví,že jim to nefunguje jak má.Když to tady někdy čtu,tak si připadám,že mluvím do dubu nebo si vzpomenu na házení perel sviním


To je ale dnešní zcela obecný problém.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod milan ferdián » stř 09 úno, 2011 2:00 pm

Rudolf píše:
miroslav lengyel píše:Připomíná mi to lidi,kteří si koupí výrobek za x peněz a ani se neobtěžují přečíst návod k použití a pak se diví,že jim to nefunguje jak má.Když to tady někdy čtu,tak si připadám,že mluvím do dubu nebo si vzpomenu na házení perel sviním


To je ale dnešní zcela obecný problém.


Já mám obavy,aby z tématu "Začátečnické dotazy" nebyl časem galymatyáš.Důvod,aby z pokročilých nebyli najednou nováčci. Na co se starat ,když mě nováčkovi tady odpoví .Nemusím nic hledat,jen klidně čekat...A jak já poznám nováčka :?: Dle mě se toto téma brzo zneužije. :x
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Rudolf » stř 09 úno, 2011 3:06 pm

Pokud se bude zneužívat, tak ho zrušíme.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 913
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod radekkrupka » stř 09 úno, 2011 3:11 pm

Tak minimálně by mohlo téma sloužit k tomu účelu, že zde budou admini přesunovat podobné dotazy z jiných vláken. Skutečně je někdy zajímavé, pod jakým tématem je někdo schopen se zeptat třeba "na kolik voltů jezdí mašinky".
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Jarda H. » stř 09 úno, 2011 9:35 pm

Původně jsem byl pro založení vlákna pro začátečníky, po necelých dvou dnech provozu nabývám dojmu, že je zneužíváno - a to ve smyslu kladení otázek, které by si každý modelář měl najít v rámci vlastního studia :!: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod D » čtv 10 úno, 2011 1:00 am

Kategorie Začátečnické dotazy podle mě tříští rozdělení diskuze. Jsou tam témata o elektronice, stavbě kolejiště, materiálech a další navzájem zcela nesouvisející. Doteď schopný začátečník hledal poučení třeba o elektronice ve stejnojmenné sekci. Teď bude muset hledat ve dvou kategoriích. I pro odpovídající bude těžší dohledávat témata k odkázání. Opravdu si nemyslím, že by se kvůli jednomu člověku, který není ochotný číst, hledat ani poděkovat, měla zřizovat nová kategorie.

Onen souhrn vědomostí pro začátečníky bych vyřešil jinak. Do nějaké povinné/univerzální kategorie (asi Provoz fóra) bych založil jedno téma s názvem ve smyslu Časté dotazy začátečníků, které by obsahovalo ony dotazy seřazené podle kategorií s odkazy na konkrétní témata, kde se problém řeší (řešil). Vše by bylo v prvním moderátorově příspěvku a členové diskuze by dalšími příspěvky mohli navrhnout doplnění dalších témat. Po schválení nebo neschválení by moderátor ostatní příspěvky umazával. Výsledkem by byl souhrn základů pro začátečníky na jednom místě i správně zařazená témata.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 10 úno, 2011 5:34 am

Chlapi jak bych řekl,že je to úplně jedno.Když prolezete fórum a že ho mám prolezlé,tak rychle zjistíte,že je tu pěkný binec.Některá témata tu jsou probírána snad stokrát,na různých místech a to někdy i takových,kde by jste to čekali nejméně.Takže v recenzi modelů se dočtete o zapojení osvětlení vozů,v novinkách jaký použít zvukový dekodér :o a takhle můžeme pokračovat.Začátečnické téma se založilo s dobrým úmyslem,ale je zjevné,že to skutečně nikam nevede.Prostě nechuť některých jedinců něco si přečíst,najít atd. je neuvěřitelná :x Tak co s tím?Vždy se najde nějaké dobračisko,které na ty dotazy bude odpovídat a pak se plevelí nesmyslama vlákna určená něčemu jinému.Ideální stav by byl,kdyby zkrátka příspěvek,který nepatří k danému tématu byl ihned odstraněn,ale kdo to bude dělat,že?Rovněž tak bych se nezabýval dotazy,kde je zřejmé,že dotyčný ani nehnul prstem,aby si něco našel nebo přečetl.Jsou samozřejmě lidé,kteří si to sice přečtou,ale nepochopí a musí se jim to vysvětlit jinak.Je to složité a už vůbec ne jednoduché se všem zavděčit,takže bych to asi nějak zvlášť neřešil.Kdo si zde chce něco najít a prodiskutovat,tak si myslí cestu vždycky najde.Třeba přes SZ a nemusí to řešit zde na fóru.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod radekkrupka » čtv 10 úno, 2011 6:52 am

Tak od toho je to diskuzní fórum a nikoliv kuchařka. V řadě vláken se holt ta diskuze přelévá podle toho, co tam zrovna kdo napíše. To těžko uhlídáš. Pokud nemáš admina/y na plný úvazek, kteří budou sledovat každé vlákno a při každém náznaku odbočení od tématu vlákno rozdělí, tak se tomu nevyhneš. Nezdá se mi ale, že by bylo tolik vláken vysloveně zcestných. Když jde o vlákno k brejlovci od Roco, tak se tam holt řeší i jeho jízdní vlastnosti, skutečná předloha, jeho digitalizace, případně související modely. Velmi zřídka se to zvrhne zcela jiným směrem?
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod Yarda » čtv 10 úno, 2011 7:26 am

Pravda je, že je tu binec. Dal jsem si tu práci a spočítal všechny příspěvky a došel k číslu 68948. Skoro 70 tisíc příspěvků, kdo se v tom má vyznat natož něco smysluplného vyhledat? A upřímně řečeno, kolik z těch příspěvků je k věci a má nějakou informační hodnotu? Tohle není práce tzv."začátečníků", kteří údajně zaplevelují fórum banálními dotazy. To je naopak dílo některých grafomanů, kteří mají nutkavou potřebu psát a psát...

Prvních 50 (z celkových necelých 1800 uživatelů) má "na svědomí" skoro 38000 příspěvků, ale z nich jen tak 3-5 má co sdělit ostatním. Třeba takový "popopo" tu prezentuje své skvělé pojezdy bez zbytečného žvanění, jen popis+fotky, ale co příspěvek to bomba. Naopak jsou tu borci, kteří ve svých tisících příspěvků neřekli téměř nic, co by stálo za zaznamenání...

Takže podle mě není důvod nějak vylepšovat strukturu fóra, ale přimlouval bych se za stručnost a věcnost...
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod MirekTT » čtv 10 úno, 2011 7:55 am

To je přesně to, čem píše RadekKrupka a Yarda. Jaký zvolit poměr mezi naučnou knižnicí a debatou. :wink:

Viděl bych nás na uzavřenou komunitu (proto debata) otevřenou nově příchozím (proto naučná knižnice) :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Jsou ve fóru temata na všechno co potřebujete?

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 10 úno, 2011 8:07 am

Yarda píše:Pravda je, že je tu binec. Dal jsem si tu práci a spočítal všechny příspěvky a došel k číslu 68948. Skoro 70 tisíc příspěvků, kdo se v tom má vyznat natož něco smysluplného vyhledat? A upřímně řečeno, kolik z těch příspěvků je k věci a má nějakou informační hodnotu? Tohle není práce tzv."začátečníků", kteří údajně zaplevelují fórum banálními dotazy. To je naopak dílo některých grafomanů, kteří mají nutkavou potřebu psát a psát...

Prvních 50 (z celkových necelých 1800 uživatelů) má "na svědomí" skoro 38000 příspěvků, ale z nich jen tak 3-5 má co sdělit ostatním. Třeba takový "popopo" tu prezentuje své skvělé pojezdy bez zbytečného žvanění, jen popis+fotky, ale co příspěvek to bomba. Naopak jsou tu borci, kteří ve svých tisících příspěvků neřekli téměř nic, co by stálo za zaznamenání...

Takže podle mě není důvod nějak vylepšovat strukturu fóra, ale přimlouval bych se za stručnost a věcnost...


No je to tak,jak píše kolega o patro výše a Ty taky.Je to diskuzní fórum a někdo sem chodí pro informace,někdo jen tak pokecat,pochlubit se svými výtvory atd.,můžeme pokračovat do nekonečna.Třeba pro mě je tu od každého trošku,zkrátka se tu bavím a třeba mě někdo zrovna může považovat za grafomana. :mrgreen: Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků