Připomínky k novým tématům

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod kvasha » pát 02 led, 2009 10:03 pm

musím se přiznat, že přidáváním čím dál detailnějších témat se pro mne stává celé fórum poměrně nepřehledné ...
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 02 led, 2009 10:10 pm

kvasha píše:musím se přiznat, že přidáváním čím dál detailnějších témat se pro mne stává celé fórum poměrně nepřehledné ...

Přidávám se ke kvashovi, mám stejný pocit.
Navíc poměrně navštěvovaná regionální fóra se posunula až někam úplně na konec stránky a nad nimi podle mne zbytečně zabírají plochu některá zcela nevyužitá fóra. Tak bych navrhl alespoň změnit řazení a ty navštěvovanější skupiny posunout někam nahoru.
Je mi jasné, že se nejde zavděčit včem, berte to tedyjen jako námět...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod VoVo » pát 02 led, 2009 10:34 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:59 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 02 led, 2009 10:59 pm

VoVo píše:Třídění na epochy i na správy je dobrý nápad, ale takto je to zmatečné!

Jojo, to by chtělo spíše stromové třídění, ale nejsem si jist, jestli to tohle fórum umí.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Jarda H. » sob 03 led, 2009 7:34 am

Jsem stejného nebo podobného názoru jako kolegové - je toho ve fóru nějak moc ?! A jak třeba napsal VoVo, že přemýšlí do kterého tématu svůj dotaz dát = de facto stejná problematika bude roztříštěná ve více odkazech, jak a kde potom hledat odpověď na svůj dotaz a problém ?! Sám osobně vím a mám odzkoušeno, že když použiju odkaz HLEDÁM, že sakra záleží na zvolených slovech, co hledám
Všimněte si, že například téma Železná Ruda je vlastně vloženo do dvou témat (a hodí se do obou), ještě se může objevit třeba v sekci Epochy nebo sekci Měřítko (velikost), .... zkrátka čím více témat, tím menší přehlednost ?! Mně osobně se zdají "nová" témata nadbytečná, tyhle konkrétní dotazy na epochu, drážní správu, ... apod. šlo upřesnit v názvu dotazu ve starých, původních tématech ?! Čím více témat, tím hůře se člověk orientuje :wink:


Dan Buchtela píše: ..... Jojo, to by chtělo spíše stromové třídění, ale nejsem si jist, jestli to tohle fórum umí.

Snad alespoň (pokud to půjde) tohle řešení pomůže ke zlepšení orientace !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Rudolf » sob 03 led, 2009 10:45 am

Pokud vstoupíte na stránky fóra, stačí kliknout vpravo nahoře na "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy" a nemusíte procházet všechny diskuze...
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod kvasha » sob 03 led, 2009 11:04 am

Rudolf píše:Pokud vstoupíte na stránky fóra, stačí kliknout vpravo nahoře na "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy" a nemusíte procházet všechny diskuze...


to samozřejmě dělám. Na faktu nepřehledného fóra to, z pohledu nadměrného tříštění témat, nic nemění. Mám na mysli výše uvedené příklady. Kam mám umístit příspěvek s tím a tím novým tématem ... Já osobně jsem již jednou psal jako námět ponechat pouze obecná témata, rozdělená tak, jak jsou. Např. setkávání modelářů (Praha, Liberec, ...) by se v pohodě vešlo do nezařazených pod jednotlivé Topiky. Stejně tak např. modelové velikosti. "0", "1" a "G" celkem 1 příspěvek ?!

Oproti tomu sekce "modelové kolejiště" 217 témat a přes 5000 příspěvků. Podobně sekce "DCC" a "stavba lokomotiv". Tady bych chápal detailnější členění i v základním menu fóra. A např. u těch lokomotiv už by dělení podle modelové velikosti mělo velký význam. Jinými slovy, fórum bych přizpůsoboval podle aktuálních zájmů a samozřejmě základního dělení (právě obecná témata).

Nepíšu to jako kritiku, ale jako námět. Na fóru se pohybuju opravdu dost na to, abych si takový názor mohl udělat. Díky.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod jobr » sob 03 led, 2009 11:11 am

Souhlasim, forum se stava neprehledne z hlediska poctu sekci i z pohledu spravneho zatrideni prispevku. Stromove trideni by pomohlo, ale neresi vse. Idealni by bylo moci zadavat atributy prispevku ( stavba lokomotiv, V epocha, CD ...) a pak mit moznost dynamickych pohledu. To jsme ale na zcela jinem foru :cry:
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Příspěvekod MirekTT » sob 03 led, 2009 12:48 pm

Mně současné nejnovější členění ani nevadí tak, jako časté a radikální změny.
MirekTT
 
Příspěvky: 2573
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Rudolf » sob 03 led, 2009 1:22 pm

kvasha píše:Oproti tomu sekce "modelové kolejiště" 217 témat a přes 5000 příspěvků. Podobně sekce "DCC" a "stavba lokomotiv". Tady bych chápal detailnější členění i v základním menu fóra. A např. u těch lokomotiv už by dělení podle modelové velikosti mělo velký význam. Jinými slovy, fórum bych přizpůsoboval podle aktuálních zájmů a samozřejmě základního dělení (právě obecná témata).


To chápu. Spíš jde o to, navrhnout rozumné stromové uspořádání na kterém se všichni (hlavně ti nejaktivnější) shodnou a to nejdůležitější - kdo to udělá. Protože to není práce na pár minut ...
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod Michal Dalecký » sob 03 led, 2009 2:37 pm

Ahoj vsem, urcit budu reagovat na vase podnety. Puvodne jsem chtel razeni podle zel. sprav a modelove velikosti zaradit obecne do tematu modelove zeleznice. Az pri realizaci jsem vlastne zjistil, ze forum neumi pro nas vhodnou stromovou strukturu. Uvedena temata jsem zaradil take proto, ze si o ne sami pisete. Obcas presunuji temata do jinych for. Asi by stalo za to zmenit defaultne vice temat. Obecne by se mi libilo forum treba u lokomotiv takto: Lokomotivy/modelova velikost/epocha, ci sprava/samotne tema/samotny prispevek. Ceka nas prechod na novou verzi fora, protoze podpora teto verze konci. Tam to vse mozna pujde. Me se tato aktualni podoba temat libi, zaroven bych je ale take videl ve stromove a prehlednejsi strukture. Pokud by to neslo, tak posupne presunu obecna temata Modelove zeleznice do specializovanych for. Napr. lokomotivy rozclenim podle meritek apod.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Michal Dalecký » sob 03 led, 2009 2:50 pm

Ted jsem na to koukal a nova verze phpBB3 umi uvedenou stromovou strukturu, takze po prechodu presunu spolecne s adminy temata do vhodnych for. Mozna vas pozadam o navrhy vhodne zakladni stromove struktury. Zpracuji je a vystavim zde jeste pred prechodem. Obecne vidim primarni razeni podle meritka, pak lokomotivy, vozy apod., dale epocha a zel. spravy. Piste mi SZ nebo na mail. Nove forum zprovoznime nejprve v testovacim rezimu a k doladeni rozdeleni temat. SAMOZREJME POKUD ALE VETSINA UZIVATELU O PODOBNE ZMENY NESTOJI A POKUD VAM TATO PODOBA FORA VYHOVUJE, TAK TO MUZE ZUSTAT TAK JAK JE. Cus :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod milan ferdián » sob 03 led, 2009 3:11 pm

kvasha píše:
Oproti tomu sekce "modelové kolejiště" 217 témat a přes 5000 příspěvků.


No ,ono není problém staré příspěvky smazat a tak zredukovat přehlednost.Otázkou je zda dotyčni nebudou naštvani,když jim zmizí jejich témata a druhá otázka , co ponechat :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod VoVo » sob 03 led, 2009 3:37 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:59 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod Jarda H. » sob 03 led, 2009 3:49 pm

Michal Dalecký píše: ..... nova verze phpBB3 umi uvedenou stromovou strukturu ..... Mozna vas pozadam o navrhy vhodne zakladni stromove struktury. Zpracuji je a vystavim zde jeste pred prechodem. Obecne vidim primarni razeni podle meritka, pak lokomotivy, vozy apod., dale epocha a zel. spravy. ..... Nove forum zprovoznime nejprve v testovacim rezimu a k doladeni rozdeleni temat. .....


To nás tady čeká pěkný průvan :lol: , hlavně ale v případě těch změn uvítám testovací režim ! Jinak to rozdělení jak popsal Michal D. vypadá schůdně a snad do budoucna i z větší části zachová přehled !!

Věřím, že se dočkáme v této oblasti ještě bohaté diskuze - ale musíme na to rozumně, my uživatelé i admini :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků