Připomínky k novým tématům

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 09 bře, 2008 5:17 pm

No jo, ale jak poznas na co se dotycny pta? Stejne budes muset jit na prvni prispevek abys to zjistil. Zvlast, kdyz sem nekdo nechodi pravidelne.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Odpoved

Příspěvekod mariov8 » ned 09 bře, 2008 5:47 pm

Melo by to jit poznat podle nazvu threadu, jestli nekde ve foru mam rozestaveno je prispevek T444.1 z leptu, tak asi nekdo stavi z leptu T444.1. Je samozrejme otazka filozofie fora, jestli ma byt nahore to nove, nebo to ma smerovat na zacatek.

Za sebe se priznam, ze i kdyz sem chodim nekdy pouze jednou tydne, klikam vpravo dole na to nejvyssi cislo u prispevku aby se mi zobrazila nejaktualnejsi stranka. Mam-li pak zajem (nebo pocit ze mi neco uslo) zkoumam i historii, ale vetsinou se za tyden moc toho nezmeni.
H0 a H0e, analog (zatím), III a IV epocha. Lepty. Prototypy. Technika a její vývoj - historie.
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Odpoved

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 09 bře, 2008 6:09 pm

mariov8 píše:Melo by to jit poznat podle nazvu threadu, jestli nekde ve foru mam rozestaveno je prispevek T444.1 z leptu, tak asi nekdo stavi z leptu T444.1. Je samozrejme otazka filozofie fora, jestli ma byt nahore to nove, nebo to ma smerovat na zacatek.

Za sebe se priznam, ze i kdyz sem chodim nekdy pouze jednou tydne, klikam vpravo dole na to nejvyssi cislo u prispevku aby se mi zobrazila nejaktualnejsi stranka. Mam-li pak zajem (nebo pocit ze mi neco uslo) zkoumam i historii, ale vetsinou se za tyden moc toho nezmeni.
Takze pokud napisu, ze mam napr. "Problem s dekoderem Lenz GOLD", tak ty poznas na co se ptam z nadpisu a pujdes rovnou na posledni prispevek? Fakt nerozumim tomu, proc ti stavajici provedeni razeni prispevku vadi. Navic prejit na posledni prispevek je otazka jednoho kliknuti.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Odpoved

Příspěvekod Martin Srb » ned 09 bře, 2008 6:29 pm

mariov8 píše:Za sebe se priznam, ze i kdyz sem chodim nekdy pouze jednou tydne, klikam vpravo dole na to nejvyssi cislo u prispevku aby se mi zobrazila nejaktualnejsi stranka. Mam-li pak zajem (nebo pocit ze mi neco uslo) zkoumam i historii, ale vetsinou se za tyden moc toho nezmeni.
Jde to ještě lépe - když kliknu na oranžový obdélník u tématu (Obrázek), zobrazí se mi všechny dosud nepřečtené příspěvky. To znamená např. pokud se od mé poslední návštěvy prodiskutovaly dvě stránky, hodí mě to na předposlední.
H0, analog, epocha IV./V.
Martin Srb
 
Příspěvky: 58
Registrován: stř 24 říj, 2007 6:12 pm
Bydliště: Praha / Havlíčkobrodsko

Příspěvekod Jan Svatoň » ned 09 bře, 2008 7:57 pm

Ahoj, vidím, že jsem asi zbytečně zašťoural. Neměl jsem v úmyslu vůbec kritizovat. Pouze jsem v používání Netu ze staré školy, takže tomu až tak nerozumím. Ale díky tomu, jestli to jde jednoduše kliknout na ikonu nepřečtených zpráv, tak je všechno vyřešeno (problém je opět pouze mezi židlí a klávesnicí). Takže zatím díky. Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Razeni

Příspěvekod mariov8 » ned 09 bře, 2008 8:40 pm

Mne to razeni nevadi, neni typicke, ale zvykl jsem si na nej. Je totiz pravda, ze ma svoji logiku. Ale podobne jako kolega jsem byl zvykly prevazne na opacne razeni, tak jsem se problemu chytnul.

Mne osobne jeden klik navic nevadi, v tomto smeru se prizpusobim bez problemu.
H0 a H0e, analog (zatím), III a IV epocha. Lepty. Prototypy. Technika a její vývoj - historie.
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rudolf » ned 09 bře, 2008 8:46 pm

Šikovné je po přihlášení na kliknout vpravo nahoře na "Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy" a je to.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: typové výkresy

Příspěvekod Martin HO » pon 10 bře, 2008 5:41 am

Martin HO píše:Myslím, že nejen já by uvítal, kdyby na bylo fóru založeno téma "Typové výkresy", nejlépe samostatně pro lokomotivy (parní, dieslové, elektrické, motorové vozy), vagony (osobní, nákladní).

I když vlastním relativně dost lietratury z dřívější doby, dopátrat se k typovým výkresům není snadné, a navíc v modelářské literatuře (zejména v jediném tehdy dostupném časopise Der Modelleisenbahner) se často pojímal spíš jako rukou nakreslený výkres vozidla v uvedeném měřítku.
Z toho nelze dost dobře (se záruku správnosti) vycházet.
Bohužel, i často na pohled pěkné odlitky nejsou přesné, a je třeba (např. velikost oken a pod.) dolaďovat podle typového výkresu.


Mrzí mne, že do dneska nikdo z modelářů na toto téma nezareagoval. Přitom každý kdo chce postavit jakýkoliv skutečnosti odpovídající model, potřebuje pro něj věrohodné podklady. nejlépe typové či podobné výkresy. A netýká se to jen vozidel, ale i staveb a ostatních doplňků.
Martin HO
 

Re: typové výkresy

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 bře, 2008 12:17 pm

Martin HO píše:
Martin HO píše:Myslím, že nejen já by uvítal, kdyby na bylo fóru založeno téma "Typové výkresy", nejlépe samostatně pro lokomotivy (parní, dieslové, elektrické, motorové vozy), vagony (osobní, nákladní).

I když vlastním relativně dost lietratury z dřívější doby, dopátrat se k typovým výkresům není snadné, a navíc v modelářské literatuře (zejména v jediném tehdy dostupném časopise Der Modelleisenbahner) se často pojímal spíš jako rukou nakreslený výkres vozidla v uvedeném měřítku.
Z toho nelze dost dobře (se záruku správnosti) vycházet.
Bohužel, i často na pohled pěkné odlitky nejsou přesné, a je třeba (např. velikost oken a pod.) dolaďovat podle typového výkresu.


Mrzí mne, že do dneska nikdo z modelářů na toto téma nezareagoval. Přitom každý kdo chce postavit jakýkoliv skutečnosti odpovídající model, potřebuje pro něj věrohodné podklady. nejlépe typové či podobné výkresy. A netýká se to jen vozidel, ale i staveb a ostatních doplňků.


To je problém,dostupnost výkresů jen z modelářských časopisů ,co již vyšli.Typový výkres z důvodu rozměru ,sem nedostaneš.To by jsi musel vlastníkem velkého sceneru,nemluvě o velikosti .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod sco_27 » pon 10 bře, 2008 1:57 pm

Ano, Ako pise Milan, mam k dispozici typove vykresy Ablika, mozno aj 464.1 a pod. ale nascanovat to ide len po kuskoch pretoze to je na 2ks A 3-ky.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: typové výkresy

Příspěvekod Martin HO » pon 10 bře, 2008 5:38 pm

[quote="milan ferdián To je problém,dostupnost výkresů jen z modelářských časopisů ,co již vyšli.Typový výkres z důvodu rozměru ,sem nedostaneš.To by jsi musel vlastníkem velkého sceneru,nemluvě o velikosti .[/quote]

No já měl na mysli zejména právě ty "typáky" do formátu A3, jedno jakého původu (časopisy modelářské, odborné, Železničář, prospekty vozidel a pod.)
Martin HO
 

Re: typové výkresy

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 bře, 2008 6:15 pm

Martin HO píše:[quote="milan ferdián To je problém,dostupnost výkresů jen z modelářských časopisů ,co již vyšli.Typový výkres z důvodu rozměru ,sem nedostaneš.To by jsi musel vlastníkem velkého sceneru,nemluvě o velikosti .


No já měl na mysli zejména právě ty "typáky" do formátu A3, jedno jakého původu (časopisy modelářské, odborné, Železničář, prospekty vozidel a pod.)[/quote]

No tak o tom by se dalo uvažovat,časopisy jsou tištěny většinou ve formátu A4.U té A3,no nemuselo by to na sebe správně navazovat,to by Ti nevadilo :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Martin HO » čtv 13 bře, 2008 3:37 pm

Názorný příklad v příspěvku Mawericka z 12.3.2008 v sekci Stavby lokomotiv - MUV
Martin HO
 

Příspěvekod George V. » úte 08 dub, 2008 7:28 am

Chybí mi tady téma k údržbě a opravám starších hnacích (továrních) modelových vozidel. Něco jako čím remotorizovat, kde sehnat náhradní díly, jaké alternativní náhradní díly použít, jak je případně vyrobit, atd. Bylo by možné něco takového založit?
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Příspěvekod Jarda H. » úte 08 dub, 2008 8:10 am

George V. píše:Chybí mi tady téma k údržbě a opravám starších hnacích (továrních) modelových vozidel. Něco jako čím remotorizovat, kde sehnat náhradní díly, jaké alternativní náhradní díly použít, jak je případně vyrobit, atd. Bylo by možné něco takového založit?


Jako nápad to není špatné :lol: ! Tyhle informace se sice vyskytují v řadě témat kolem "stavby lokomotiv", ale být to pod jednou střechou, hmmm - to by bylo fajn :idea: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků