Připomínky k novým tématům

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod milan ferdián » pát 15 úno, 2008 4:44 pm

Právě jsem též o tomto tématu přemyšlel,proto navrhuji,všem těm zájemcům,co mě již kontaktovali,že jejich návrhy kolejišť budu zveřejňovat pod předmět:

Plan kolajiska-sco_27

Vždy uvedu pro koho je informace určena.

Sice jsem něco načal u TT-maniaca,ale tady to bude aspoň pro Vás ,pod tímto názvem, již přehledné.Nebo chcete ,abych každému zvlášť do jeho tématu dál odepisoval?
Nebo dokonce založil téma pod novým názvem ,když toto téma se stejným obsahem dotazu se zde několikrát opakuje?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jarda H. » pát 15 úno, 2008 5:14 pm

milan ferdián píše:Právě jsem též o tomto tématu přemyšlel,proto navrhuji,všem těm zájemcům,co mě již kontaktovali,že jejich návrhy kolejišť budu zveřejňovat pod předmět:

Plan kolajiska-sco_27

Vždy uvedu pro koho je informace určena.



To by bylo asi nejjednodušší, jedno téma (předmět) s poznámkou PRO KOHO :!: Netřeba zbytečně (?!) komplikovat stále se rozšiřující diskuzní fórum na těchto stránkách, ne :?:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod sco_27 » pát 15 úno, 2008 6:26 pm

Suhlasim s Milaneem, myslim ze sa nebude zbytocne zneprehladnovat forum.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod milan ferdián » sob 16 úno, 2008 9:10 am

Prosil bych ty lidičky,kteří mě kontaktovali z důvodu návrhu kolejiště ,pro kolejivo HO PECO,aby zatím posečkali .Důvodem jsou všeobecné informace o tomto kolejivu,pro mě, ale nic neříkajíc.Nesrovnalosti se týkájí npř.spojení obloukové a jednoduché výhybky s velkým poloměrem (osy kolejí vychází až na 66.6 mm :!: ).Dále jsem zjistil,že řada z Vás používá rozdílnost v os kolejí (50/52/55/60/62).U Michala jsem si objednal přímo kolejový katalog PECO,snad po proštudování tohoto materiálu , budu chytřejší... :wink: Tímto se všem omlouvám za případné skluzy.Dle obchodních podmínek mi katalog přijde až koncem měsíce února.
Zatím budu pokračovat u těch jež ,nemají v návrhu kolejivo PECO.

Osobně Vám všem ,tímto prostřednictvím, děkuji ,za vyjádření nad mými ,zde zveřejněnými návrhy kolejišť pro Vás.....
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod stefanelmont » sob 16 úno, 2008 12:16 pm

V tištěném katalogu stejně víc informací není .

http://www.peco-gleise.de/

- produkte
Jirka Š - HO - HOe(KBK)
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Příspěvekod Michal Dalecký » sob 16 úno, 2008 7:25 pm

Katalog posilam Milanovi v pondeli, takze tak dlouho nebudete muset cekat. Jinak k plankum navrhuji nasledujici (pokud tedy bude souhlasit Milan i ostatni). Vytvorim v magazinu novou sekci planky kolejist. Zde bude mozne prezentovat nejprve planky a nasledne pripadne i realizace jednotlivych pojektu. Myslim, ze muze byt velice zajimave a poucne videt planek - stavbu - dokonceni kolejist navrhnutych Milanem. Tzn. planovani muze zustat zde a final v magazinu. JEdnotlivi zajemci u Milana si to mohou nejprve vyresit soukrome a sem dal az finalni navrh k pripadnym pripominkam.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Jarda H. » sob 16 úno, 2008 8:35 pm

Michal Dalecký píše:... (pokud tedy bude souhlasit Milan i ostatni). Vytvorim v magazinu novou sekci planky kolejist. Zde bude mozne prezentovat nejprve planky a nasledne pripadne i realizace jednotlivych pojektu. Myslim, ze muze byt velice zajimave a poucne videt planek - stavbu - dokonceni kolejist navrhnutych Milanem. Tzn. planovani muze zustat zde a final v magazinu. JEdnotlivi zajemci u Milana si to mohou nejprve vyresit soukrome a sem dal az finalni navrh k pripadnym pripominkam.



Dobrý nápad :idea: , určitě půjde o jedno z nejnavštěvovanějších témat ! Já jsem pro :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

typové výkresy

Příspěvekod Martin HO » ned 17 úno, 2008 10:18 am

Myslím, že nejen já by uvítal, kdyby na bylo fóru založeno téma "Typové výkresy", nejlépe samostatně pro lokomotivy (parní, dieslové, elektrické, motorové vozy), vagony (osobní, nákladní).

I když vlastním relativně dost lietratury z dřívější doby, dopátrat se k typovým výkresům není snadné, a navíc v modelářské literatuře (zejména v jediném tehdy dostupném časopise Der Modelleisenbahner) se často pojímal spíš jako rukou nakreslený výkres vozidla v uvedeném měřítku.
Z toho nelze dost dobře (se záruku správnosti) vycházet.
Bohužel, i často na pohled pěkné odlitky nejsou přesné, a je třeba (např. velikost oken a pod.) dolaďovat podle typového výkresu.
Martin HO
 

Příspěvekod richard0404 » ned 17 úno, 2008 4:04 pm

Odkaz na podobná fora

Chtěl bych pozdravit všechny fandy tohoto fora a položit otázku zda by sem nešlo dávat odkazy na další podobná fora .Doufám že se na mě nikdo nebude zlobit že pokládám tuto otázku .Spousta z nás stráví mnoho času hledáním odpovědi na něco naco není tady odpověd . Tady bychom měly odkazy na podobná témata.
Oslovil mě Penet z tohoto fora http://stummi.foren-city.de kde řeší podobná témata. Samozřejmě může mnoho z vás namítnout jak se kdo domluví ale to bych nechal na každého z nás . Jsou www překladače a spousta lidí se domluví.
Jestli už to tady někdo řešil tak se omlouvám díky
"H0-analog - V SBB" "Faller Car System" "Moduly sekce N"
Uživatelský avatar
richard0404
 
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27 led, 2008 9:57 pm
Bydliště: Praha 2

Příspěvekod milan ferdián » ned 17 úno, 2008 9:01 pm

Michal Dalecký píše:Katalog posilam Milanovi v pondeli, takze tak dlouho nebudete muset cekat. Jinak k plankum navrhuji nasledujici (pokud tedy bude souhlasit Milan i ostatni). Vytvorim v magazinu novou sekci planky kolejist. Zde bude mozne prezentovat nejprve planky a nasledne pripadne i realizace jednotlivych pojektu. Myslim, ze muze byt velice zajimave a poucne videt planek - stavbu - dokonceni kolejist navrhnutych Milanem. Tzn. planovani muze zustat zde a final v magazinu. JEdnotlivi zajemci u Milana si to mohou nejprve vyresit soukrome a sem dal az finalni navrh k pripadnym pripominkam.


Proč ne,aspoň uvidíme jak to kolegům půjde... :wink:
Ještě k těm plánkům,rád bych také ,ale zveřejňoval i ty mini kolejišťka,kde majitel bojuje o každý centimetr prostoru (nemluvě o financích).ne každý možnost jako sco_27 nebo Abe Simpson.......
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jan Svatoň » sob 08 bře, 2008 11:32 pm

Ahoj,
začal jsem tyto stránky navštěvovat pouze asi měsíc, ale čím dál častěji.
Z mého pohledu, protože hledám nejdříve nejnovější příspěvky, tak bych byl radši, kdyby byly řazeny ne od nejstarších, ale od nejnovějších. Ale nevím, zda to vůbec jde, anebo zda to jiným takto vyhovuje lépe. Mějte se - Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod badliner » ned 09 bře, 2008 7:48 am

Příspěvky se řadí dle poslední opovědi...Čili příspěvek s nejnovější odpovědí je nejvýš...mi to přijde docela přehledné.... 8)
badliner
 
Příspěvky: 238
Registrován: pon 30 říj, 2006 8:37 pm

Příspěvekod Jan Svatoň » ned 09 bře, 2008 8:30 am

To souhlasím, to je perfektní. Ale myslel jsem už potom v tom konkrétním příspěvku. Honza S.
Jan Svatoň
 
Příspěvky: 76
Registrován: úte 29 led, 2008 12:47 am
Bydliště: Lanškroun

Příspěvekod Michal Dalecký » ned 09 bře, 2008 4:20 pm

Jan Svatoň píše:To souhlasím, to je perfektní. Ale myslel jsem už potom v tom konkrétním příspěvku. Honza S.
Ja jsem moc nepochopil jak to myslis. Pokud si otevres jednotlive tema, tak mas prispevky radene od nejnovejsiho. Pokud to chces opacne, tak pouzij rozbalovaci menu v dolni casti stranky: Zobrazit příspěvky z předchozích > Zobrazit nejstarsi.
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Razeni

Příspěvekod mariov8 » ned 09 bře, 2008 5:03 pm

Uz mu rozumim!

Vstoupi do threadu a je na listu jedna nahore coz byl uplne prvni prispevek. A on by ocekaval, ze bude traba na listu 7 a uvidi tu posledni reakci. Ma to svoji logiku, jak je tady vice a vice reakci na prispevky tak je to narocnejsi na orientaci jit odzadu...
H0 a H0e, analog (zatím), III a IV epocha. Lepty. Prototypy. Technika a její vývoj - historie.
Uživatelský avatar
mariov8
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 10 dub, 2007 7:47 pm
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků