Připomínky k novým tématům

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod Dan Buchtela » sob 03 led, 2009 4:59 pm

Zdá se, že se to vyvíjí rozumným směrem.
Byl bych ale opatrný s tím rozdělováním na měřítka, protože některé témata jsou "nadměřítková".
Speciálně u těch lokomotiv - něco jiného je diskuze nad úpravou modelu konkrétní mašiny od konkrétního výrobce v konkrétní velikosti a něco jiného je obecný dotaz na nějakou předlohu, např. profláknutá debata nad Taurusem s českými barvami nebo debaty o zamračených. Protože zařazení debaty o tomto stroji do nějakého měřítka by nutně ochudilo třeba i tazatele, neboť by si jeho příspěvek patrně nepřečetli lidé sledující jiná měřítka a nemohli by tak přispět třeb s užitečnou odpovědí. Znám podobný sydrom ze zababovských konferencí, kde má každá sekce svou konferu a někdy lidé zapomenou, kde jsou a řeší tam věci, které by se hodily spíše na konferenci celoklubovou.
V každém případě pokud budou použita měřítka, jsem pro pečlivé vážení, kam je všude implantovat, a určitě bych ponechal možnost diskutovat i nad nimi, ted bez měřítka.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod konopaslik » sob 03 led, 2009 8:17 pm

Pokud by šlo o mne, nechal bych to, jak to bylo před těmi novými tématy. Odpovědi se dříve či později každý vždycky dobral, své téma našel a když nenašel, tak se zeptal. To že bylo občas nějaké téma duplicitní, nebyl až tak velký problém, nechal bych to spíše volnější... Přílišná svázanost pravidly (tématy, ...) ničemu nepomáhá. Raději nechat při starém, než dělat _jakékoliv_ změny.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod jobr » sob 03 led, 2009 8:28 pm

To je prave problem stromove struktury. Nekdy budou obecna temata k epose nezavisla na meritku, nekdy naopak. Tezko rozhodnout co dat do stromove struktury drive. Proto by se mi nejvice libilo nechat temata tak jak byla postaru a spise jit cestou dalsich atributu, ktere by bylo mozno pridat k tematu a pak podle nich vyhledavat.
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Příspěvekod boy.rough » sob 03 led, 2009 8:34 pm

konopaslik píše:Pokud by šlo o mne, nechal bych to, jak to bylo před těmi novými tématy. Odpovědi se dříve či později každý vždycky dobral, své téma našel a když nenašel, tak se zeptal. To že bylo občas nějaké téma duplicitní, nebyl až tak velký problém, nechal bych to spíše volnější... Přílišná svázanost pravidly (tématy, ...) ničemu nepomáhá. Raději nechat při starém, než dělat _jakékoliv_ změny.


Jj, vzpomeňme na dobu nedávnou, kdy jedna změna zapříčinila nefunkčnost tohoto superfóra a jak jsme z toho byli všichni mimo :D .
Ahoj a ať se Vám daří.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » sob 03 led, 2009 8:36 pm

Super, jen piste, jsem opravdu zvedavy na vase nazory :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod konopaslik » sob 03 led, 2009 8:39 pm

boy.rough píše:
konopaslik píše:Pokud by šlo o mne, nechal bych to, jak to bylo před těmi novými tématy. Odpovědi se dříve či později každý vždycky dobral, své téma našel a když nenašel, tak se zeptal. To že bylo občas nějaké téma duplicitní, nebyl až tak velký problém, nechal bych to spíše volnější... Přílišná svázanost pravidly (tématy, ...) ničemu nepomáhá. Raději nechat při starém, než dělat _jakékoliv_ změny.


Jj, vzpomeňme na dobu nedávnou, kdy jedna změna zapříčinila nefunkčnost tohoto superfóra a jak jsme z toho byli všichni mimo :D .
Ahoj a ať se Vám daří.


Heh, tak jsem to nemyslel, spíš jsem tím chtěl říct, že "proč měnit to, co funguje".
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod boy.rough » sob 03 led, 2009 9:08 pm

konopaslik píše:
boy.rough píše:
konopaslik píše:Pokud by šlo o mne, nechal bych to, jak to bylo před těmi novými tématy. Odpovědi se dříve či později každý vždycky dobral, své téma našel a když nenašel, tak se zeptal. To že bylo občas nějaké téma duplicitní, nebyl až tak velký problém, nechal bych to spíše volnější... Přílišná svázanost pravidly (tématy, ...) ničemu nepomáhá. Raději nechat při starém, než dělat _jakékoliv_ změny.


Jj, vzpomeňme na dobu nedávnou, kdy jedna změna zapříčinila nefunkčnost tohoto superfóra a jak jsme z toho byli všichni mimo :D .
Ahoj a ať se Vám daří.


Heh, tak jsem to nemyslel, spíš jsem tím chtěl říct, že "proč měnit to, co funguje".

Ano, já jsem Tvou odpověď pochopil a z mojí reakce může být každému jasné, že bych to také nechal bez těch nových "přívlastků". Možná, že ty epochy by se chytly, ale to ostatní jsou, dle mého, už dost specifické obory.
Ještě by mě zajímalo, zda by byl velký problém odstranit nefunkční odkazy, popřípadě stará, již dlouhou dobu nenavštěvovaná témata?!
Děkuji a ať se daří.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Jarda H. » sob 03 led, 2009 9:12 pm

To Michal D. a ostatní admini :

Možná blbej nápad :oops: ale asi co člověk, to jiná představa a složené témat ve fóru ?! Takže co sem hodit nezávazné hlasování, anketu ve stylu otázek např. :
- vrátit do stavu k 31.12.2008 (bez dělení na epochy a želez.správy)
- nechat aktuální stav (leden 2009)
- jiná struktura (pokračovat v diskuzích co a jak ?!)
- nevím
- nezajímá mne rozdělení témat NEBO zvyknu si na cokoliv :lol:

atd.

Zatím jsou tady názory možná 5 nebo 6 lidí, mělo by jich být řádově daleko víc s názorem ZDA a JAK fórum změnit ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod VoVo » sob 03 led, 2009 9:21 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 4:59 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod boy.rough » sob 03 led, 2009 9:29 pm

Smekám před adminem, že je demokrat a chce diskusi. Klidně mohl nastolit diktátorský režim :lol: :D .
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Jarda H. » sob 03 led, 2009 9:29 pm

VoVo píše: ....Jinak pánové, nepleťte si pojmy a dojmy, admin je tu jen jeden, a to je Michal Dalecký! .....


Žil jsem v domnění, že kromě "Michala D." se tu jako admin pohybuje i "Rudolf" ?! Ale to množné číslo admini mi uteklo :wink:
Jinak funkce (nebo spíše možnosti) moderátorů před časem osvětlil třeba Milan F., takže tyhle dva pojmy co do zásahů do fóra si nepletu :lol: ! Přesto Vovo dík za poznámku a snahu o vylepšení fóra !
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Sandy » sob 03 led, 2009 9:34 pm

VoVo píše:Já bych dal alespoň šanci vzniku nějaké testovací verze nového fóra ve stromové struktuře, ať se každý podívá jestli by to bylo lepší. Třeba se shodneme na tom, že to nemá cenu, nebo naopak že to za to stojí. Samozřejmě jestli na to Michal bude mít čas, chuť, a uzná že je o to dostatečný zájem.

Jinak pánové, nepleťte si pojmy a dojmy, admin je tu jen jeden, a to je Michal Dalecký! Ten když řekne, tak my ostatní (moderátoři jednotlivých sekcí) se tím budeme řídit a náš hlas má v těchto rozhodovacích věcech stejnou váhu jako hlas běžných uživatelů!

Hele, když necháme Michala pár týdnů "testovat" a pak mu sdělíme, že nám to nevyhovuje, tak snad abychom Řepy zařadili na seznam míst, která nesmíme navštěvovat :lol:
Na druhou stranu nás třeba nová struktura fora donutí omezit "výkřiky do tmy" (ke kterým máme sklony všichni, i když se jim všemožně bráníme).
Sandy
 
Příspěvky: 1485
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Pavel Dryml » sob 03 led, 2009 9:34 pm

Taky by nebylo od věci napsat nějaká doporučení, kam vytvářet nové témata, prostě takovou kuchařku kde se na co ptát.
Například pokun stavím model lokomotivy v měřítku ... , na pojezdu ... , z odlitku (leptu, plastu) a nevím:

1) jak je něco řešené na předloze (tedy skutečné lokomotivě) tak se budu ptát zásadně v PODKLADECH PRO STAVBU

2) nebudu vědět jak na modelu něco technicky vyřešit zeptám se zásedně ve STAVBĚ LOKOMOTIV a ta dle mého může být klidně rozkasovaná dle velikostí.

Podle mě by přehlednosti dost pomohla taková "kuchařka"

Pokud jde o nová témata, namyslím si, že přehlednosti prospěje vytvoření dalších sekcí, tak aby tazatel byl na pochybách, kam svůj dotaz zařadit.
Ale některé sekce by nebylo dobré dále rozdělit, aby se dotazy typu mně nefunguje (například dekodér v lokomotivě), poraďte mi co s tím ????,
nemísily s dotazy typu jak se funguje (například funkce ABC dekodéru) ???
H0, DCC, V epocha, ale končím u vznniku Carga
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

Příspěvekod Jarda H. » sob 03 led, 2009 9:48 pm

Pavel Dryml píše:Taky by nebylo od věci napsat nějaká doporučení, kam vytvářet nové témata, prostě takovou kuchařku kde se na co ptát. .....


Jako nápad se to jeví dobrý, ale bohužel pokaždé se najde někdo nový, kdo se zeptá rovnou a ještě na blbém místě :!: Fórum už je docela velký, špatně se hledá - občas sám něco hledám a mám potíže ?! A u těch dotazů nových by musela nastat represe (pokud nepřečtou "kuchařku") ve formě předchozího upozornění a následného vymazání dotazu (ne přesunu adminem, ale vymazáním - pak si to už tazatel podruhý nezopakuje :lol: ) ?! Ale tím přibyde zbytečná práce adminům :?:

Ještě poznámka k mazání příspěvků - šlo by nyní rovnou vymazat dle mého toto :
1) dotazy, kde jedinou reakcí je odkaz na místo, kde TO již bylo probráno
2) dotazy, kde reakce jsou pouze "vyčítavé", protože se problém řešil jinde
3) dotazy starší 1 roku bez odpovědi

Taková témata NIC nepřináší a fórum jen zbytečně zanáší ?! Ale to zase přidělávám práci navíc pro admina (-y) :cry: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Martin HO » sob 03 led, 2009 9:58 pm

Jarda H. píše:Ještě poznámka k mazání příspěvků - šlo by nyní rovnou vymazat dle mého toto :
1) dotazy, kde jedinou reakcí je odkaz na místo, kde TO již bylo probráno
2) dotazy, kde reakce jsou pouze "vyčítavé", protože se problém řešil jinde
3) dotazy starší 1 roku bez odpovědi

Taková témata NIC nepřináší a fórum jen zbytečně zanáší ?! Ale to zase přidělávám práci navíc pro admina (-y) :cry: :!:


A ještě sdělení, která dle mého názoru obsahem patří do SZ (Super, dík, e-mail jsem dostal, ..........)
Martin HO
 

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků