Připomínky k novým tématům

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 08 led, 2009 5:38 pm

boy.rough píše: Já osobně bych se např. epochám nebránil a protože se snažím o naší ČSD, tak bych hlavně sledoval tedy SPRÁVA ČSD. Do ostatních bych jen nakouknul ...

No ono jde o to, že ČSD, resp. ČD tady dělá valná většina, takže ta ostatní témata by spíš zabírala místo na hlavní obrazovce, než přinášela nějaký závratný počet příspěvků...
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Jarda H. » čtv 08 led, 2009 5:47 pm

Dan Buchtela píše:
boy.rough píše: Já osobně bych se např. epochám nebránil a protože se snažím o naší ČSD, tak bych hlavně sledoval tedy SPRÁVA ČSD. Do ostatních bych jen nakouknul ...

No ono jde o to, že ČSD, resp. ČD tady dělá valná většina, takže ta ostatní témata by spíš zabírala místo na hlavní obrazovce, než přinášela nějaký závratný počet příspěvků...


Souhlasím, téma železničních správ a tedy i železn.epoch /vzhledem k možnému počtu diskuzních příspěvků/ může být ve formě dotazů v již zavedeném fóru !
Mně osobně se "velká" hlavní obrazovka s vysokým počtem témat nezamlouvá :wink: ! Ale jak jsem již psal dříve - co člověk, to jiný názor :idea:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod boy.rough » čtv 08 led, 2009 5:51 pm

Dan Buchtela píše:
boy.rough píše: Já osobně bych se např. epochám nebránil a protože se snažím o naší ČSD, tak bych hlavně sledoval tedy SPRÁVA ČSD. Do ostatních bych jen nakouknul ...

No ono jde o to, že ČSD, resp. ČD tady dělá valná většina, takže ta ostatní témata by spíš zabírala místo na hlavní obrazovce, než přinášela nějaký závratný počet příspěvků...


Jj, asi jako nyní komunita 0, Z, 1 a G :?:
To Jarda H: A co Houmrovy stránky a úvodní obrazovka, také je dost velká a co s tím tedy?! Požádáme Houmra jestli to upraví? Myslím si, že o tom to přece není. Asi je to jen o disciplíně, nic víc.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod radekkrupka » pát 09 led, 2009 8:35 am

Kacířská myšlenka:

Napadlo mě, zdali by se dalo toto fórum nějak nastavit tak, aby se dalo sledovat přs RSS? Já RSS nepoužívám, možná jsem úplně mimo, ale třeba by to bylo přínosem? Pak bych se to možná i naučil používat :)

Pak by měl člověk dobrý přehled o dění na fóru a nemusel by pořád obnovovat stránku :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod konopaslik » pát 09 led, 2009 8:56 am

boy.rough píše:
Dan Buchtela píše:
boy.rough píše: Já osobně bych se např. epochám nebránil a protože se snažím o naší ČSD, tak bych hlavně sledoval tedy SPRÁVA ČSD. Do ostatních bych jen nakouknul ...

No ono jde o to, že ČSD, resp. ČD tady dělá valná většina, takže ta ostatní témata by spíš zabírala místo na hlavní obrazovce, než přinášela nějaký závratný počet příspěvků...


Jj, asi jako nyní komunita 0, Z, 1 a G :?:
To Jarda H: A co Houmrovy stránky a úvodní obrazovka, také je dost velká a co s tím tedy?! Požádáme Houmra jestli to upraví? Myslím si, že o tom to přece není. Asi je to jen o disciplíně, nic víc.


Jenže u Houmra a podobných webů máš hned nahoře napsáno, kdy se naposledy něco změnilo a co se změnilo. Zbytek je pořád stejný, takže pokud nehledáš něco, co jsi už četl, tak se na něj nemusíš vícekrát dívat. Kdežto na fóru může být i úplně vespod nějaká změna, která tě zajímá. A pokud musíš scrollovat přes tři stránky pokaždé, když chceš checknout změny, není to příliš user friendly.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod JBr » pát 09 led, 2009 8:58 am

konopaslik píše:Jenže u Houmra a podobných webů máš hned nahoře napsáno, kdy se naposledy něco změnilo a co se změnilo. Zbytek je pořád stejný, takže pokud nehledáš něco, co jsi už četl, tak se na něj nemusíš vícekrát dívat. Kdežto na fóru může být i úplně vespod nějaká změna, která tě zajímá. A pokud musíš scrollovat přes tři stránky pokaždé, když chceš checknout změny, není to příliš user friendly.


Ale presne na tohle mas hned nahore na uvodni strance funkci Zobrazit nove prispevky od posledni navstevy.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod boy.rough » pát 09 led, 2009 10:41 am

konopaslik píše:
boy.rough píše:
Dan Buchtela píše:
boy.rough píše: Já osobně bych se např. epochám nebránil a protože se snažím o naší ČSD, tak bych hlavně sledoval tedy SPRÁVA ČSD. Do ostatních bych jen nakouknul ...

No ono jde o to, že ČSD, resp. ČD tady dělá valná většina, takže ta ostatní témata by spíš zabírala místo na hlavní obrazovce, než přinášela nějaký závratný počet příspěvků...


Jj, asi jako nyní komunita 0, Z, 1 a G :?:
To Jarda H: A co Houmrovy stránky a úvodní obrazovka, také je dost velká a co s tím tedy?! Požádáme Houmra jestli to upraví? Myslím si, že o tom to přece není. Asi je to jen o disciplíně, nic víc.


Jenže u Houmra a podobných webů máš hned nahoře napsáno, kdy se naposledy něco změnilo a co se změnilo. Zbytek je pořád stejný, takže pokud nehledáš něco, co jsi už četl, tak se na něj nemusíš vícekrát dívat. Kdežto na fóru může být i úplně vespod nějaká změna, která tě zajímá. A pokud musíš scrollovat přes tři stránky pokaždé, když chceš checknout změny, není to příliš user friendly.

Se mi zdá, že jste nějací zhýčkaní.
Přeci, když něco chci a něco potřebuji, tak musím obětovat trochu času :P .
Mimochodem, hlasoval jsem pro stávající stav tohoto fóra, ale žádným změnám se nebráním :D :D :D .
Tak ahoj a ať se Vám daří.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod Nomed » pát 09 led, 2009 2:48 pm

JBr píše:
konopaslik píše:Jenže u Houmra a podobných webů máš hned nahoře napsáno, kdy se naposledy něco změnilo a co se změnilo. Zbytek je pořád stejný, takže pokud nehledáš něco, co jsi už četl, tak se na něj nemusíš vícekrát dívat. Kdežto na fóru může být i úplně vespod nějaká změna, která tě zajímá. A pokud musíš scrollovat přes tři stránky pokaždé, když chceš checknout změny, není to příliš user friendly.


Ale presne na tohle mas hned nahore na uvodni strance funkci Zobrazit nove prispevky od posledni navstevy.


No to sice ano, ale když se přihlásíš, klepneš na "Zobrazit nove prispevky od posledni navstevy" - zděsíš se, že toho je nějak hodně a nestihneš si to přečíst všechno, pak se odhlásíš a jdeš si něco zařídit (třeba jen hodinu nebo i dva dny), tak při dalším přihlášení se ti zobrazí jen změny od Tvého posledního odhlášení - kdy ses zděsil. U Houmra vidíš jasně pořád datum změny a sekci, tudíž si lépe uvědomíš, kam žes to chtěl předtím mrknout, i bez rolování.
Nomed
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 06 led, 2009 1:01 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod milan ferdián » pát 09 led, 2009 2:55 pm

Tak to máš pravdu,protože někdy musím rychle od počítače a tak nepřečtu co jsem měl předtím.Ale my jsme diskusní fórum,kdežto Houmr a ostatní, třeba Dan,s tím nemůžou mít problém protože to jsou jejich stránky,kdežto tady se to neustále mění,tím kolik kdo a kdy přispívá v časovém horizontu.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod JBr » pát 09 led, 2009 3:17 pm

Nomed píše:
JBr píše:No to sice ano, ale když se přihlásíš, klepneš na "Zobrazit nove prispevky od posledni navstevy" - zděsíš se, že toho je nějak hodně a nestihneš si to přečíst všechno, pak se odhlásíš a jdeš si něco zařídit (třeba jen hodinu nebo i dva dny), tak při dalším přihlášení se ti zobrazí jen změny od Tvého posledního odhlášení - kdy ses zděsil. U Houmra vidíš jasně pořád datum změny a sekci, tudíž si lépe uvědomíš, kam žes to chtěl předtím mrknout, i bez rolování.


Osobne tohle resim tak, ze si ty vlakna, ktera me zajimaji, otevru do novych zalozek. Pak muzu klidne vypnout prohlizec a zapnout ho za dva dny a otevrou si mi z cache stranky v takove podobe jako jsem je pred dvema dny mel. Pripadne to pouzivam treba kdyz si to chci precist offline kdyz jedu vlakem nebo tak. V Opere s tim nemam problem. Neni to systemove reseni problemu, ale funguje to :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Příspěvekod boy.rough » pát 09 led, 2009 7:34 pm

Přátelé, je vidět, že poznámku (kterou jsem tedy jako příklad udělal já) o Houmrových stránkách jste vůbec nikdo nepochopil :twisted: .
Nešlo vůbec o aktualizaci jeho stránek a o tom co je tam nového, ale o velikost "úvodní obrazovky".Někteří z nás prostě nechtějí scrolovat, což se mi zdá jako úplný blábol. Nebo že by lenost? Nevím. To už nechám na každém.

Houmre promiň, že jsem uvedl jako příklad Tvé úžasné stránky.
Ahoj a ať se Vám daří.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod konopaslik » pát 09 led, 2009 7:50 pm

boy.rough píše:Přátelé, je vidět, že poznámku (kterou jsem tedy jako příklad udělal já) o Houmrových stránkách jste vůbec nikdo nepochopil :twisted: .
Nešlo vůbec o aktualizaci jeho stránek a o tom co je tam nového, ale o velikost "úvodní obrazovky".Někteří z nás prostě nechtějí scrolovat, což se mi zdá jako úplný blábol. Nebo že by lenost? Nevím. To už nechám na každém.

Houmre promiň, že jsem uvedl jako příklad Tvé úžasné stránky.
Ahoj a ať se Vám daří.


Zkus se někdy mrknout do webdesignerských příruček, co se tam píše o přehlednosti a dostupnosti informací... Možná bys byl překvapenej, jak je to, co ty nazýváš "blábolem" a "leností", považováno za důležité. A není tomu tak kvůli nevyužitým mozkům pár lenochů. Scrollováním jako takové při prostém "hledání změn od minula" je prostě nežádoucí efekt, ať už jej nazveš jakkoliv pohrdlivě. U osobních webů typu Houmr by to nemělo být vůbec (a není, což je v pořádku), u diskuzáků je to nutné zlo, které je třeba zčásti tolerovat, ale stále je rozdíl, jestli roluješ půl stránky, nebo pět.
Uživatelský avatar
konopaslik
 
Příspěvky: 384
Registrován: pon 28 dub, 2008 6:17 pm
Bydliště: Praha - Čimice (dřív Letňany)(dřív Holešovice)(dřív Kobylisy)(dřív Prosek) - prostě Praha-sever :)

Příspěvekod Nomed » pát 09 led, 2009 9:31 pm

JBr píše:
Nomed píše:
JBr píše:No to sice ano, ale když se přihlásíš, klepneš na "Zobrazit nove prispevky od posledni navstevy" - zděsíš se, že toho je nějak hodně a nestihneš si to přečíst všechno, pak se odhlásíš a jdeš si něco zařídit (třeba jen hodinu nebo i dva dny), tak při dalším přihlášení se ti zobrazí jen změny od Tvého posledního odhlášení - kdy ses zděsil. U Houmra vidíš jasně pořád datum změny a sekci, tudíž si lépe uvědomíš, kam žes to chtěl předtím mrknout, i bez rolování.


Osobne tohle resim tak, ze si ty vlakna, ktera me zajimaji, otevru do novych zalozek. Pak muzu klidne vypnout prohlizec a zapnout ho za dva dny a otevrou si mi z cache stranky v takove podobe jako jsem je pred dvema dny mel. Pripadne to pouzivam treba kdyz si to chci precist offline kdyz jedu vlakem nebo tak. V Opere s tim nemam problem. Neni to systemove reseni problemu, ale funguje to :)


To máš pravdu. Taky mám Operu a taky to využívám.
Nomed
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 06 led, 2009 1:01 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod petrh » čtv 12 úno, 2009 3:41 pm

parada, Michale, ted je to super:) body hore za houmrovo vlakno:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod milan ferdián » stř 04 bře, 2009 6:40 am

Všem děkuji,kdo se vyjádřili v anketě.K těm dotazům,asi jsem se špatně vyjádřil.Šlo mi o to ,že řada z vás má pro své kolejiště k dispozici jen určitý prostor,malý.Víme ,že existují modulové formy, segmenty,ale i sklápěcí atd.Chtěl jsem zjistit procentuálně kolik z vás je na tom s prostorem bledě i s tím kolik z vás preferuje tu svou modelovou velikost do tohoto svého skromného prostoru.Rád bych vyplnil prostor v pláncích kolejišť těch mini (domácí možnosti-proto ty míry),ale i případně těch které jsou již notoricky známé.
Výsledek ankety je jasný ,jde vidět že TT-ečkaři vyhráli zlatou a prostor ten největší 800*1200 a víc.
A další věc,ikdyž tramvaj patří již mezi MHD,je to kolejové vozidlo a kdysi dávno tramvaje zajišťovaly i nákladní dopravu a ne všude byly v městských aglomerací. Co vy na to :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků