Připomínky k novým tématům

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod Martin HO » stř 07 led, 2009 11:47 am

I moje řeč.
Martin HO
 

Příspěvekod petrh » stř 07 led, 2009 11:48 am

byl bych pro nechat strukturu temer jako ted, vypada relativne dobre...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod MirekTT » stř 07 led, 2009 11:53 am

Taky se přikloním k názoru nechat být. Pouze malý nápad do budoucna: v případě změn fóra by bylo hezké intarzovat funkci volby samočinného smazání příspěvku. Přesněji pokud si myslím, že můj text není konstruktivní, řekněme takové ty pochvaly nebo naopak nadávky, chtěl bych mít možnost takový text vložit volitelně jako samomazný, t.j. řekněme po 14ti dnech se sám smaže. Získame tak samoodplevelovací fórum plné konstruktivních rad a nápadů.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod Yarda » stř 07 led, 2009 12:11 pm

Taky souhlasím, že není třeba nic měnit. Ke zpřehlednění víc pomůže, pokud se omezí zbytečné a nicneříkající příspěvky... Když nemám co říct, mlčím.
Uživatelský avatar
Yarda
 
Příspěvky: 255
Registrován: pon 08 říj, 2007 11:48 am

Příspěvekod Houmr » stř 07 led, 2009 2:08 pm

MirekTT píše:Taky se přikloním k názoru nechat být. Pouze malý nápad do budoucna: v případě změn fóra by bylo hezké intarzovat funkci volby samočinného smazání příspěvku. Přesněji pokud si myslím, že můj text není konstruktivní, řekněme takové ty pochvaly nebo naopak nadávky, chtěl bych mít možnost takový text vložit volitelně jako samomazný, t.j. řekněme po 14ti dnech se sám smaže. Získame tak samoodplevelovací fórum plné konstruktivních rad a nápadů.

Ano s tímto bych taky souhlasil, popřípadě i kdyby si to člověk mohl i svůj příspěvek smazat.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Jarda H. » stř 07 led, 2009 5:42 pm

To Houmr : svůj příspěvek můžeš smazat i nyní, jen pokud nebyl poslední v diskuzi, zůstane tam "prázdný" prostor (s tvými iniciálami) !

To MirekTT : ten návrh samovýmazu zpráv typu "děkuji, paráááda, napiš SZ, ...." se mi jeví jako bezva nápad ! Svůj účel (informace) splní a časem zmizí v propadlišti dějin :lol: :!: Jsem pro !!

Celkově kladně hodnotím první změnu - zmizela samostatná diskuzní témata pro železniční správy a epochy, úvodní obrazovka se scvrkla na původní rozměr :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Radek Mende » stř 07 led, 2009 7:08 pm

Taky souhlasím s návrhem Mirka TT,"samovýmazné"zprávy by to dost zpřehlednily.
Jen je otázka,kolik lidí si uvědomí,že zrovna ten jeho příspěvek je "hoden"toho aby časem zmizel,a označí ho tak.
TT DCC , PC ovládání Model Jop+ FCS,v současné době i N moduly
http://www.radyme.websnadno.cz
Uživatelský avatar
Radek Mende
 
Příspěvky: 493
Registrován: pát 20 dub, 2007 2:35 am
Bydliště: Neratovice

Příspěvekod Houmr » čtv 08 led, 2009 4:50 am

Jarda H. píše:To Houmr : svůj příspěvek můžeš smazat i nyní, jen pokud nebyl poslední v diskuzi, zůstane tam "prázdný" prostor (s tvými iniciálami) !

To MirekTT : ten návrh samovýmazu zpráv typu "děkuji, paráááda, napiš SZ, ...." se mi jeví jako bezva nápad ! Svůj účel (informace) splní a časem zmizí v propadlišti dějin :lol: :!: Jsem pro !!

Celkově kladně hodnotím první změnu - zmizela samostatná diskuzní témata pro železniční správy a epochy, úvodní obrazovka se scvrkla na původní rozměr :lol: :!:

Byl bych pro, aby se dal zpětně smazat celý příspěvek i s okínkem a iniciálami.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod MirekTT » čtv 08 led, 2009 10:37 am

Radku M.>>Jen je otázka,kolik lidí si uvědomí,že zrovna ten jeho příspěvek je "hoden"toho aby časem zmizel,a označí ho tak.<< toho bych se nebál. Toto fórum řekl bych do dneška funguje co se žel. modelářství týče na jedničku i bez výmazů.
Ale myslím, že pokud bude zaveden můj návrh, hrozí pravý opak. Spíše bude mnoho přehnaně skromných respondentů vymazávat i cenné dojmy, kterými se vyjádří nějakému tazateli, a které ať negativní, či pozitivní, mohou správně tazatele nasměrovat k svému cíli. Té přehnané skromnosti bych se bál více. Čenichám zde již rok a teprve nedávno jsem se registroval. Mohu vás kolegové respondenti ubezpečit, že min 98% z vás považuji za uvědomělé a soudné lidi. Jde jen o to usnadnit nováčkům cestu, která je již vyšlapaná, neboť jedině tak se nám pro vláčky podaří získat více lidí, což znamená zvětšení poptávky po modelech, následně rozšíření trhu a pobídku pro výrobce. Na tomto získáme všichni.
Pro nově příchozí je toho tady fakt mnoho. A než procházet vše, než se zeptám (a týká se to i odkazu hledat), to radši nový nadpis.
Možná by bylo vhodné odsouhlasit si a vystavit jistý morální kodex, ve kterém nebudeme potírat nováčky a líné googlisty (mezi které se řadím) a naopak ignorujme provokatéry s tím, že osočený jednotlivec může malým odstavcem obhájit svou nevinu (i když někdy cítím potřebu vyjádřit solidaritu napadeným, ale to jde i přes SZ) a osočená skupina se vyjadřovat nebude. Popravdě nejhorším trestem pro provokatéra je prázdný terč.
P.S. dodneška jsem nečetl "Čtěte nově příchozí". Je to nevýrazné, málo do očí bijící, a ke čtení nemotivující.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod petrh » čtv 08 led, 2009 10:48 am

urcite by sel upravit BB code a udelat tam vetsi font a pod:) nebo pro lidi, co si jej necetli nezobrazit nic jineho, nez si to prectou a nasledne dole kliknou, potvrzuji a rozumim:)
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Nomed » čtv 08 led, 2009 12:09 pm

MirekTT píše:Radku M.>>...Pro nově příchozí je toho tady fakt mnoho. A než procházet vše, než se zeptám (a týká se to i odkazu hledat), to radši nový nadpis.
Možná by bylo vhodné odsouhlasit si a vystavit jistý morální kodex, ve kterém nebudeme potírat nováčky a líné googlisty (mezi které se řadím) a naopak ignorujme provokatéry s tím, že osočený jednotlivec může malým odstavcem obhájit svou nevinu (i když někdy cítím potřebu vyjádřit solidaritu napadeným, ale to jde i přes SZ) a osočená skupina se vyjadřovat nebude. Popravdě nejhorším trestem pro provokatéra je prázdný terč.
P.S. dodneška jsem nečetl "Čtěte nově příchozí". Je to nevýrazné, málo do očí bijící, a ke čtení nemotivující.


Pod výše citované se klidně taky podepíšu.

Rok studuji tohle fórum a stejně jsem neobsáhl vše. Je toho moc. A i když něco vyhledávám a vím, že jsem to na několik pokusů nenašel, tak se pomalu bojím na něco zeptat, protože tu jsou určití jedinci, kteří mají zřejmě vypěstovanou alergii na opakované dotazy, takže pak ani pořádně nečtou otázku a automaticky odpovídají něco jako: "zadej výraz XY do hledání". Dělají to relativně často a jsou předvídatelní pro toho, kdo pročetl většinu příspěvků ve fóru. Ten kodex se mi líbí, ale budou ho taky všichni ctít? :D

Na osobní výpady a útoky nemá cenu reagovat. Víte jak je to s olejem a ohněm...

"Čtěte nově příchozí" jsem si taky přečetl až "Per forma" po registraci před třemi dny. :wink:
Nomed
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 06 led, 2009 1:01 pm
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Michal Šuhajda » čtv 08 led, 2009 2:10 pm

Ono, ale taky záleží na způsobu jakým se člověk zeptá. Pokud je otázka položená nějak rozumně většinou se na ní dočká odpovědi. Když však někdo založí téma s otázkou "kde mam koupyit vihibki" aniž by uvedl cokoliv dalšího, tak to vyvolá spíš negativní reakce. A takopvé jsou podle mě plně oprávněné. Pokud vím většinou se kromě doporučení k pilnějšímu hledání (mmch s vihibkou bude práci sebelepší vyhledávač :) ) objeví i konkrétní doporučení nebo nasměrování kde hledat. Třeba zrovna tohle by se dalo řešit taky přes SZ.
Fakt je, že na fóru se hledá poměrně špatně, ale k nepřehlednosti a zvláště nárůstu počtu témat a podtémat přispívají právě otázky na věci, které jsou uvedeny jinde.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod MirekTT » čtv 08 led, 2009 2:59 pm

Máš pravdu Michale Š. Nicméně nejpravděpodobnější příčinou takového dotazu je velmi nízký věk tazatele. I zde se přikláním ke shovívavosti protože když ho sepsujem, půjde radši lepit letadýlka.
A pořád je zde ještě možnost neodpovědět na takový dotaz a s nadpisem ať si poradí kompetentní admini/moderátoři.
MirekTT
 
Příspěvky: 2564
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Věk

Příspěvekod milan ferdián » čtv 08 led, 2009 4:02 pm

To je těžké někdy být shovívaví.Jak můžu předpokládat ,jako moderátor,kolik komu je :?: Snažím se z psychologického hlediska dívat se na formu položeného dotazu i jak je napsán gramaticky.Z toho se snažím vycházet.To,že se sdělí dotyčnému hledej zadané slovo,někdy pomůže víc než sálodlouhá odpověď.Uvědomte si,že zde člověk nemůže sedět 24hodin denně a neustále odpovídat na dotazy,které třeba se již na fóru probírali.
Když to jde, tak odpovíme,když známe zdroj ,sdělíme,ale taky to chce i trochu iniacitivy od těch nových.Potom se divíte ,proč tu je tolik podtémat a noví se v tom ztrácejí.Díval jsem na seznam uživatelů a ten mi hodně napovídá o jednotlivcích.
Už jsem se zde zmínil ,není problém vymazat příspěvky,ale které tu ponechat a které né :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11802
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod boy.rough » čtv 08 led, 2009 5:17 pm

MirekTT píše:Radku M.>>Jen je otázka,kolik lidí si uvědomí,že zrovna ten jeho příspěvek je "hoden"toho aby časem zmizel,a označí ho tak.<< toho bych se nebál. Toto fórum řekl bych do dneška funguje co se žel. modelářství týče na jedničku i bez výmazů.
Ale myslím, že pokud bude zaveden můj návrh, hrozí pravý opak. Spíše bude mnoho přehnaně skromných respondentů vymazávat i cenné dojmy, kterými se vyjádří nějakému tazateli, a které ať negativní, či pozitivní, mohou správně tazatele nasměrovat k svému cíli. Té přehnané skromnosti bych se bál více. Čenichám zde již rok a teprve nedávno jsem se registroval. Mohu vás kolegové respondenti ubezpečit, že min 98% z vás považuji za uvědomělé a soudné lidi. Jde jen o to usnadnit nováčkům cestu, která je již vyšlapaná, neboť jedině tak se nám pro vláčky podaří získat více lidí, což znamená zvětšení poptávky po modelech, následně rozšíření trhu a pobídku pro výrobce. Na tomto získáme všichni.
Pro nově příchozí je toho tady fakt mnoho. A než procházet vše, než se zeptám (a týká se to i odkazu hledat), to radši nový nadpis.
Možná by bylo vhodné odsouhlasit si a vystavit jistý morální kodex, ve kterém nebudeme potírat nováčky a líné googlisty (mezi které se řadím) a naopak ignorujme provokatéry s tím, že osočený jednotlivec může malým odstavcem obhájit svou nevinu (i když někdy cítím potřebu vyjádřit solidaritu napadeným, ale to jde i přes SZ) a osočená skupina se vyjadřovat nebude. Popravdě nejhorším trestem pro provokatéra je prázdný terč.
P.S. dodneška jsem nečetl "Čtěte nově příchozí". Je to nevýrazné, málo do očí bijící, a ke čtení nemotivující.


Třeba by to šlo udělat tak, že pokud by dotyčný nepřečetl "čtěte nově příchozí", aby ho fórum nepustilo dál.
(Ale špatně položenou otázku může spáchat i mazák :oops: .)
A že je fórum nepřehledné, tak za to si můžeme sami pánové :oops: .
Řekl bych, že admin to myslel dobře s tím rozšířením (epochy a správy). Já osobně bych se např. epochám nebránil a protože se snažím o naší ČSD, tak bych hlavně sledoval tedy SPRÁVA ČSD. Do ostatních bych jen nakouknul a pokud bych náhodou něco věděl, tak bych asi s odpovědí přispěl.
K nepřehlednosti jsem určitou měrou také přispěl :oops: , takže si sypu popel na hlavu a všem se omlouvám.
Ale zase na druhou stranu musím říct,že na fóru se "pohybuji" celkem dlouho a nezdá se mi, že by bylo až tak moc nepřehledné.
Ahoj a ať se Vám daří.
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků