Připomínky k novým tématům

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Připomínky k novým tématům

Příspěvekod stefanelmont » sob 12 led, 2008 12:46 pm

Prosím , než založíte nové téma , zkuste se podívat , jestli už takové , nebo podobné není . Diskuse se , když člověk hledá něco staršího , stává velmi nepřehlednou , když je tu na jedno téma několik " témat " .
Stává se to samozřejmě i mně , když chci formulovat otázku a přehlédnu téma s podobným námětem . Ale na druhou stranu , když chci napsat nějaký postřeh , kolikrát vůbec nevím , do kterého threadu to napsat .
A stejně když se rozhodnu , tak za chvíli najdu thread , do kterého by se to hodilo víc .

Nic konkrétně osobního proti nikomu . Jen obecná úvaha .
Děkuji za pochopení , asi jsem si to mohl odpustit .

Jirka Š
Uživatelský avatar
stefanelmont
 
Příspěvky: 130
Registrován: pon 13 lis, 2006 8:29 pm
Bydliště: Beroun

Re: Připomínky k novým tématům

Příspěvekod mee » sob 12 led, 2008 2:51 pm

stefanelmont píše:Prosím , než založíte nové téma , zkuste se podívat , jestli už takové , nebo podobné není . Diskuse se , když člověk hledá něco staršího , stává velmi nepřehlednou , když je tu na jedno téma několik " témat " .
Stává se to samozřejmě i mně , když chci formulovat otázku a přehlédnu téma s podobným námětem . Ale na druhou stranu , když chci napsat nějaký postřeh , kolikrát vůbec nevím , do kterého threadu to napsat .
A stejně když se rozhodnu , tak za chvíli najdu thread , do kterého by se to hodilo víc .

Nic konkrétně osobního proti nikomu . Jen obecná úvaha .
Děkuji za pochopení , asi jsem si to mohl odpustit .

Jirka Š


ale nee souhlas, problém je že když dva myslí totéž, nemusí to stejně popsat :c)
nebijte mě, člověk se celý život učí
mee
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 13 srp, 2007 6:39 pm

Příspěvekod Jarda H. » ned 13 led, 2008 1:38 pm

Připomínka dobrá, postihuje skutečnost, že se některé dotazy zbytečně opakují ! Ale asi se mine účinkem, vždycky se najde někdo, komu se nechce číst a hledat a pak předloží staronový dotaz.

A tak aspoň věřme, že takových dotazů ubude :D :D !!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2791
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Michal Dalecký » úte 15 led, 2008 8:26 pm

Zatim jsem to tady neresil, ale alespon jasne definovany nadpis prispevku by mel byt pavidlem. Nezbyva nez nove prichozi na tuto skuzecnost uporoznovat. Podivejte se do pravidel provozu fora a za cely rok a neco si info o vyhledavani pred novym prispevkem a jasnem definovani nadpisu precetlo cca 90 lidi :twisted: Predpokladam, ze pokud na doraz bude jasne a srozumitelne odpovezeno a problem bude vyresen, tak prispevek zamknu.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Hospoda vláčkařů

Příspěvekod Zippich » stř 16 led, 2008 8:42 am

Michal Dalecký píše:Zatim jsem to tady neresil, ale alespon jasne definovany nadpis prispevku by mel byt pavidlem. Nezbyva nez nove prichozi na tuto skuzecnost uporoznovat. Podivejte se do pravidel provozu fora a za cely rok a neco si info o vyhledavani pred novym prispevkem a jasnem definovani nadpisu precetlo cca 90 lidi :twisted: Predpokladam, ze pokud na doraz bude jasne a srozumitelne odpovezeno a problem bude vyresen, tak prispevek zamknu.


Michale, naprosto souhlasím s tím, že je nutné ctít daná pravidla a s tím, že jako administrátor máš právo o nich rozhodovat. Vytvořils fórum, kde se vláčkaři rádi scházejí a to, myslím, všichni oceňujeme.
Ale já myslím, že tahle diskuze je tak oblíbená právě proto, že to není jen technická pomůcka k řešení problémů, ale že je to taková virtuální hospoda, kam si chodí stejně postižení lidé ze "široka-daleka" popovídat, i když zrovna žádný problém neřeší. Narozdíl od jiných internetových diskuzí, kde to možné není. Právě to je tajemství její oblíbenosti. Viz diskuze o tom, co kdo dostane na Vánoce, a podobně. Takže se přimlouvám, aby tohle fórum nebylo jen o "srozumitelném vyřešení problému", jak píšeš, ale aby zůstalo také trochu tou vláčkařskou hospodou...
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Příspěvekod Houmr » stř 16 led, 2008 9:23 am

Tak s tímhle můžu jen souhlasit. Ale je pravda, že někdy se založí téma a hned první odpověd řeší daný problém a nikdo k tomu nic nedodá. To jsou myslím témata, která Michal myslel zamknout.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 16 led, 2008 9:44 am

Urcite nehodlam do fora nejak zasahovat a ani nechci tvořit nějaká omezující pravidla. I me se libi, ze si forum žije vlastním životem, prakticky bez mých zásahů. Je tu zrejme jediny nesvar a to je to, co pise Stefan. Jednoznacne definovane nazvy temat. To je ale problem kazdeho diskuzniho fora a novacku v nem. Co se tyce zamykani, tak jsem to myslel tak, ze pokud se nekdo zepta na nejaky problem, treba nastaveni CV v dekoderu a dalsi uzivatel presne odpovi, tak uz je zbytecne to dal resit a ja bych forum zamknul. Jde fakt jen o technicke veci ne o ty obecne. To je ale jen muj navrh. Pokud to nebudete chtit, tak to delat nebudu.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Tomáš » stř 16 led, 2008 10:01 am

na některých diskuzních fórech se to řeší tak,že admin,téma které se neusále opakuje zařadí k příslušnému tématu a nový stejný příspěvek smázne...možná by nebylo od věci to i zde praktikovat...i když i já osobně mám máslo na hlavě a občas založím téma na něco co se tu už dávno probíralo :oops: :oops:
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Martin HO » stř 16 led, 2008 10:09 am

S požadavkem na výstižný název nového témat i předchozí rešerže zda už někdo něco takového neřešil, nebo alespoň nezaložil jiné vhodné téma příbuzné problému na který se chci zeptat lze jen souhlasit.

Nepochopil jsem ale, co se získá zamknutím již vzniklého fóra. Nebylo by spíš lepší příspěvky z tohoto dublovaného fóra přenést do vhodného existujícího fóra. Ale nevím.

Ale když už píši, tak by mne zjímalo, zda je s novým otevřením fóra "oficielně" povoleno dávat do textu příspěvků obrázky (fotografie).

Řada nás, kteří respektujeme původní pravidla fóra to stále řeší odkazem na fotky na svých webech nebo na jiné webové zdroje.

A jak to je (bude) se slibovanou fotogalerií?

Díky za odpověď
Martin HO
 

Příspěvekod Myšpulín » stř 16 led, 2008 10:10 am

Já bych ty fóra nezamykal. Časem se může stát, že někdo další bude mít problém lehce odlišný nebo se bude pokoušet použít popsané řešení a někde narazí. Pak musí založit nové téma s názvem dost podobným a bude to směřovat právě k tomu, co popisuje Stefan.
Je ale otázkou, jestli jde obsah takto vytvořeného tématu přehodit do nějakého staršího podobného a pokud ano, nevyužívat tuto vlastnost.
Je to jen názor mé bezvýznamné maličkosti, takže pokud se tato myšlenka někoho dotkla, nechť vezme v potas mou bezvýznamnost a nekamenuje mne tu.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod Myšpulín » stř 16 led, 2008 10:12 am

Ha, vidím, že Tomáš a Martin umějí rychleji datlovat, takže se omlouvám.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 16 led, 2008 10:20 am

Martin HO píše:S požadavkem na výstižný název nového témat i předchozí rešerže zda už někdo něco takového neřešil, nebo alespoň nezaložil jiné vhodné téma příbuzné problému na který se chci zeptat lze jen souhlasit.

Nepochopil jsem ale, co se získá zamknutím již vzniklého fóra. Nebylo by spíš lepší příspěvky z tohoto dublovaného fóra přenést do vhodného existujícího fóra. Ale nevím.

Ale když už píši, tak by mne zjímalo, zda je s novým otevřením fóra "oficielně" povoleno dávat do textu příspěvků obrázky (fotografie).

Řada nás, kteří respektujeme původní pravidla fóra to stále řeší odkazem na fotky na svých webech nebo na jiné webové zdroje.

A jak to je (bude) se slibovanou fotogalerií?

Díky za odpověď
Prenaseni pripevku by byla celkem pakarna a hodne casove narocna zalezitost. To ne. Zamykani jsem myslel jen kvuli prehlednosti - problem je vyresen a tak to neni potreba resit. Souhlasim,ale s tim ze se dale diskuze muze rozjet s novymi poznatky, tak tuto myslenku opoustim. Ohledne obrazku to ted prave resime a bude instalovan mod viz. ukazto.com. Podivejte se tam a pochopite. Vkladani obrazku funguje, toto mi ale prijde praktictejsi.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Zippich » stř 16 led, 2008 10:21 am

Osobně bych thready nezamykal. Časem se změní technika, nebo materiál a může se objevit důvod téma znovu otevřít. Potom bude zamčené vlákno působit kontraproduktivně a bude kvůli němu nutno založit vlákno nové, podobného obsahu.
Ačkoli ani opakující se podobná vlákna nevidím jako velký problém. Čemu to vadí? Nevytváříme přece encyklopedii, ale živou diskuzi. Pokud někdo zpětně hledá odpověď k nějakému problému, tak si maximálně najde vyhledávačem více vláken a udělá si sám obrázek. A už vůbec bych nemazal příspěvky jen proto, že někdo něco starého nenašel a založil nové podobné téma. To by lidi odradilo a diskuze by se stala jen mrtvým souborem sebraných spisů modelářských proroků.
Kdyžtak tam nováčkovi hodím link na odpověď ze starého dotazu a on se zastydí, že nehledal, ale třeba jiný nový přispěvatel k tomu zase doplní něco nového. A pokud je problém s místem, tak bych raději osekal spíš nějakou grafiku, než příspěvky...
Naposledy upravil Zippich dne stř 16 led, 2008 10:23 am, celkově upraveno 1
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 16 led, 2008 10:21 am

Tomáš píše:na některých diskuzních fórech se to řeší tak,že admin,téma které se neusále opakuje zařadí k příslušnému tématu a nový stejný příspěvek smázne...možná by nebylo od věci to i zde praktikovat...i když i já osobně mám máslo na hlavě a občas založím téma na něco co se tu už dávno probíralo :oops: :oops:
S tim souhlasim a pokud mi vyjde cas, tak to budu resit podobne.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Michal Dalecký » stř 16 led, 2008 10:27 am

Zippich píše:Osobně bych thready nezamykal. Časem se změní technika, nebo materiál a může se objevit důvod téma znovu otevřít. Potom bude zamčené vlákno působit kontraproduktivně a bude kvůli němu nutno založit vlákno nové, podobného obsahu.
Ačkoli ani opakující se podobná vlákna nevidím jako velký problém. Čemu to vadí? Nevytváříme přece encyklopedii, ale živou diskuzi. Pokud někdo zpětně hledá odpověď k nějakému problému, tak si maximálně najde vyhledávačem více vláken a udělá si sám obrázek. A už vůbec bych nemazal příspěvky jen proto, že někdo něco starého nenašel a založil nové podobné téma. To by lidi odradilo a diskuze by se stala jen mrtvým souborem sebraných spisů modelářských proroků.
Kdyžtak tam nováčkovi hodím link na odpověď ze starého dotazu a on se zastydí, že nehledal, ale třeba jiný nový přispěvatel k tomu zase doplní něco nového. A pokud je problém s místem, tak bych raději osekal spíš nějakou grafiku, než příspěvky...
Me take nevadi dublovane prispevky to bude moje prace a pokud to bude neunosne, tak to budu resit. Cela tato diskuze vznikla z problemu s nazvy temat a s tim myslim souhlasime vsichni. Lehke postouchnuti novacku, ze uz se to tu resilo je myslim to nejlepsi. Praktikuje se to tu a to se mi libi.
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Další

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron