Připomínky k novým tématům

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Příspěvekod Dan Buchtela » sob 03 led, 2009 10:05 pm

Byla zde řeč o tom, že nejpočetnější témata by zasloužila vyčlenění do samostatných okruhů s podtématy - minimálně mě napadají modelová kolejiště a lokomotivy. Tahle osamostatněná témata bych považoval rozhodně za přínosnější, než osamostatněné epochy a žel. správy (ale je to jen můj subjektivní názor).
Zkusil jsem proto připravit jakýsi první nástřel možného členění těchto témat. Není jistě vyčerpávající, spíše pro představu, zda by toto třídění bylo řešením a zda nad tím přemýšlet dále. V tomto návrhu nejsou zohledněna ani měřítka, ani modelové epochy ani železniční správy.

Lokomotivy
- Dotaz na předlohu
- Pojezdy
- Odlitky
- Stavba modelu
- Přestavby továrních modelů
- Údržba, opravy modelu
- Tabulky, popisy, obtisky

Kolejiště
- Desková kolejiště
- Moduly
- Segmentová kolejiště
- (Diorámata)
- Reálné předlohy pro použití na kolejišti
- Dotazy na kolejivo
- Konstrukce kolejiště
- Technika na kolejišti (přestavníky, točny apod.)
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod Sandy » sob 03 led, 2009 10:18 pm

Martin HO píše:
Jarda H. píše:Ještě poznámka k mazání příspěvků - šlo by nyní rovnou vymazat dle mého toto :
1) dotazy, kde jedinou reakcí je odkaz na místo, kde TO již bylo probráno
2) dotazy, kde reakce jsou pouze "vyčítavé", protože se problém řešil jinde
3) dotazy starší 1 roku bez odpovědi

Taková témata NIC nepřináší a fórum jen zbytečně zanáší ?! Ale to zase přidělávám práci navíc pro admina (-y) :cry: :!:


A ještě sdělení, která dle mého názoru obsahem patří do SZ (Super, dík, e-mail jsem dostal, ..........)

Jo, to jsou ty "výkřiky do tmy".
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod dan » sob 03 led, 2009 11:33 pm

Já si myslím že čím bude struktura jednodušší tím lépe. Pak se v tom bude lépe hledat, než když se menu rozstříští na mnoho sekcí
N TT H0 www.skoda100nacestach.cz
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod petrh » ned 04 led, 2009 8:41 am

dan píše:Já si myslím že čím bude struktura jednodušší tím lépe. Pak se v tom bude lépe hledat, než když se menu rozstříští na mnoho sekcí

jednoznacne souhlas;) a pak bych taky posilil adminy ci moderatory, aby proste plevel skubali (sam jsme obcas plevel sazel) jeste mozna by stalo za uvahu a vse co uz je doresene ci starsiho dalta zamknout a jako posledni prispevek dat, ze pokud nekdo chces prispet a jet dale necht posle SZ moderatorovi (tohle funguje na rpgforu a je s tim dle mych info 90ˇsouhlas)
edit: primlouvam se za zjednoduseni struktury, pripadne prevedeni fora na verzi bb3
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Petr Zatrepalek » ned 04 led, 2009 9:30 am

To posílání SZ adminovi nepovažuju za dobrý nápad - povede to jen ke tvorbě nových, zbytečných temat - než čekat na odpověď admina, tak se radši rovnou zeptám!

To mazání plevele - jak poznáš že je to plevel? Lepší by bylo kdyby si autor tematu toto tema mohl sám smazat (např. v sekci prodám - mám tam spoustou starých neaktuálních temat, ale nemohu si je smazat).

jinak v tuhle chvíli už se forum stává nepřehledné - ta základní struktura už přesahuje velikost obrazovky. Už tady zaznělo, že by témata s posledními příspěvky měly být vždy nahoře - to by myslím dost pomohlo.

To další členění na epochy a železniční společnosti považuji za ne příliš šťastné - jak už zaznělo dřív, temata v nich budou obsahově zapadat i do dalších "normálních" temat (stavba kolejiště, stavby vagonů, budov aj)
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Příspěvekod kvasha » ned 04 led, 2009 9:44 am

petrh píše:
dan píše:Já si myslím že čím bude struktura jednodušší tím lépe. Pak se v tom bude lépe hledat, než když se menu rozstříští na mnoho sekcí

jednoznacne souhlas;) a pak bych taky posilil adminy ci moderatory, aby proste plevel skubali (sam jsme obcas plevel sazel) jeste mozna by stalo za uvahu a vse co uz je doresene ci starsiho dalta zamknout a jako posledni prispevek dat, ze pokud nekdo chces prispet a jet dale necht posle SZ moderatorovi (tohle funguje na rpgforu a je s tim dle mych info 90ˇsouhlas)
edit: primlouvam se za zjednoduseni struktury, pripadne prevedeni fora na verzi bb3


převedení na BB3 se chystá.

opět potvrdím, že co člověk to názor. já bych se neoháněl nečím, pro co se vžilo pojmenování "zaplevelení". Je nutné si uvědomit, že na fóru je registrovaných přes 800 uživatelů, z nichž cca 150 má více jak 40 příspěvků, čímž ho lze považovat za aktivního přispěvovatele. Nůžky ve schopnosti přesně pojmenovat/najít svůj problém, jsou mezi těmito uživateli hodně rozevřené. Co je pro někoho "plevel" může být pro někoho podstatný dotaz/reakce, které ho mohou nastartovat k dalšímu modelářskému bádání. Fórum by tedy mělo být otevřené a Ti zkušenější, by měli občas ty méně zkušené usměrňovat. A Ti si pak musejí uvědomit, že to není útok na ně samotné, ale že se jim ten dotyčný snaží pomoci.

A navíc, jak si lze všimnout, tak fórum je kontaktní místo určité komunity lidí, kam prostě patří i příspěvky typu: Super, dík, e-mail jsem dostal. Já sám ve spoustě případů samozřejmě oslovuji SZ, ale tím vlastně ochuzuji někoho, koho by uvedené téma také zajímalo. A tím, že někomu poděkuji, nebo pošlu veřejně odkaz, nepovažuji za zaplevelení fóra. Výjímkou jsou samozřejmě klasické "spamy", které se zde také vyskytují.
H0 - digitál - RailCo 7.0 Gold - ep.V
kvasha
 
Příspěvky: 551
Registrován: pon 05 bře, 2007 2:16 pm
Bydliště: KLADNO, Ústí n.L.

Příspěvekod Houmr » ned 04 led, 2009 9:47 am

Osobně bych epochy zrušil, jak již bylo napsáno víše. Dotaz se stejně bude týkat i jiných témat, tak proč to ještě více dělit. V jednoduchosti je síla, mě současné členění vyhovovalo, možná bych se přiklonil k tomu co navrhl Milan F.
"HO" - DCC - III - IV
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod petrh » ned 04 led, 2009 9:51 am

spis bych urcite zjednodusil strukturu... co se taky zamceni a presuni do topicu archiv (treba jak se tu pise uz uzavrene prodeje a pod.) ci uzamceni a pod...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Mart » ned 04 led, 2009 10:11 am

Tak jsem taky něco napíšu.
Já jsem pro spíše jednodušší systém členění fóra, od určité hranice, jak už bylo výše řečeno a s čím se plně ztotožňuji,, začíná to tu být lehce nepřehledné.Člověk můsí hodně přemýšlet kam dát příspěvek, kde hledat odpověď a šance, že se netrefí do správného tématu rapidně vzrůstá. Současné přidané sekce železničních správ a epoch považuji za zbytečné. Určitě bych souhlasil s vymazáním příspěvků bez odpovědi starší 12 měsíců (myslím, že by to nikomu nevadilo), totéž u sekce prodám,koupím (ve smyslu - prodáno).
Přesedlal jsem na H0 - ty páry se zvukem mě dostaly:-)
Mart
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 14 říj, 2007 7:56 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Rudolf » ned 04 led, 2009 10:39 am

Jarda H. píše:
VoVo píše: ....Jinak pánové, nepleťte si pojmy a dojmy, admin je tu jen jeden, a to je Michal Dalecký! .....


Žil jsem v domnění, že kromě "Michala D." se tu jako admin pohybuje i "Rudolf" ?! Ale to množné číslo admini mi uteklo :wink:
Jinak funkce (nebo spíše možnosti) moderátorů před časem osvětlil třeba Milan F., takže tyhle dva pojmy co do zásahů do fóra si nepletu :lol: ! Přesto Vovo dík za poznámku a snahu o vylepšení fóra !


Abych to upřesnil - Michalovi patří tohle fórum, já pro něj dělám něco jako technického správce. Z toho důvodu mám také práva admina.

Na upgrade fóra na verzi 3 se chystám. Do této doby jsem uvažoval následující postup - vyzkoušet převod na verzi 3 na lokáním pc a pokud to projde dobře, udělat ho i na tomto provozním fóru při zachování všeho co v něm je. To by znamenalo odstávku fóra na cca 2 dny. Je nutná spolupráce s hostingem.

Pokud by ale mělo dojít k nějakým velkým změnám v rozložení témat, možná by chtělo zvážit i možnost nainstalovat verzi 3 prázdnou a začít znovu. Verze 2 by zůstala vedle jako archiv.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod jobr » ned 04 led, 2009 10:46 am

Chapu, ze jsem asi se svymi atributy otravny, ale jeste posledni prispevek - slibuji :) Ani treti verze fora pro pridani atributu k prispevkum podporu nema, ale dalo by se to mozna resit standardizovanymi bbcode na zacatku prvni spravy v tematu. Vim ze na to nejsou bbcode primarne urcene, ale umoznili by standardizovat klicova slova aby nekdo nepsal HO a nekdo H0 :lol: a jejich definovany seznam by mohl trknout i novacky ( to ale nebude nikdy idealni ) nasledne by se podle nich dala vyhledavat temata. Navic by se daly i pridavat v prubehu diskuze a tema by se vyhledalo i tak.
Pak by na foru stacila jen cast obecna temata, mozna ve stromove strukture dale specifikovana jak psal myslim Danik ( lokomotivy -> dotaz na predlohu, pojezdy, ... ) a vsechno ostatni ( meritko, epocha, sprava ) by se resilo pomoci bbcode. Idealni by bylo, kdyby mohly byt primo v predmetu, to ale asi zatim nejde.
H0 DCC, navrat k masinkam kvuli detem :-)
Uživatelský avatar
jobr
 
Příspěvky: 124
Registrován: sob 01 bře, 2008 11:25 pm

Příspěvekod Radek » ned 04 led, 2009 10:49 am

konopaslik píše: "proč měnit to, co funguje".

Vidím to stejně. Nová vlákna však nechci zavrhnout dřív, než je čas prověří. Co mě nezajímá prostě nenavštívím a třeba to bude někomu k užitku.
HO-II.-Ve stádiu oťukávání
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 622
Registrován: pon 03 pro, 2007 8:02 am
Bydliště: Pražmo

Příspěvekod Rudolf » ned 04 led, 2009 10:49 am

Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 917
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Příspěvekod Pavel Dryml » ned 04 led, 2009 11:01 am

Podle mě nechat toto forum jako zasobárnu dat, povede jenom k tomu, že se budou znovu hladat ta samá řešení a až na pár lidí jej nikdo nebude využívat.
Pokud jde o nová témata jako je epocha a železnniční správa, tak ty dle mého skutečně nejsou třeba.
Pokud jde o sekce, které tu byla dříve, tak si myslým, že by je bylo dobré trochu rozčlenit na podtsekce, aby člověk, který hledá něco o ABC funci nemusel projít několik stránek sekce DCC v praxi. Ono totíž v půlce druhé stránky je už tolik zblblý, že nevnímá co vidí.

Dovoli jsem si trochu zpracovat jak by mohlo vypadat členění. Použil jsem příspěvek, který napsal Dan Buchtela, trocu upravil a doplnil. Zde je:

Kolejiště (spíše nedělít podle měřítek )
- Desková kolejiště
- Moduly
- Segmentová kolejiště
- (Diorámata)
- Reálné předlohy pro použití na kolejišti
- Dotazy na kolejivo
- Konstrukce kolejiště
- Technika na kolejišti (přestavníky, točny apod.)

Stavba a udržba lokomotiv (podle mě vhodné dělit podle měřítek)
- Pojezdy
- Odlitky
- Lepty
- Stavba modelu
- Přestavby továrních modelů
- Údržba, opravy modelu
- Tabulky, popisy, obtisky
- Přestavby továrních modelů
- Údržba, opravy modelu

Stavba a udržba vozů (podle mě vhodné dělit podle měřítek)
- Pojezdy
- Odlitky
- Lepty
- Stavba modelu
- Přestavby továrních modelů
- Údržba, opravy modelu
- Tabulky, popisy, obtisky
- Přestavby továrních modelů
- Údržba, opravy modelu

Stavba budov (podle mě vhodné dělit podle měřítek)
- Přestavby továrních modelů
- Údržba, opravy modelu


Stavba ostatní (podle mě vhodné dělit podle měřítek)
- Přestavby továrních modelů
- Údržba, opravy modelu


DDC v praxi
- Dekodéry příslušenství a jejich programování
- Lokomotivní dekoděry a jejich programování
- Proč to nefunguje ?

Elektrika a elektronika
- Regulátory a ovládání lokomotiv
- Ovládání příslušenství
- Vytváření závislostí
- Ostatní

SoftWare
asi nemá cenu vrstvit

Materiální zdroje ke stavbě (dotazy typu kde sehnat ? )
- Materiály ke stavbě rámů
- Materiály k výrobě zeleně
- Materiály ka stavbě budov

Pomůcky a nářadí ke stavbě
nenapadlo mě jak vrstvit

Podklady ke stavbě
- Lokomotivy a motorové vozy
- Osobní vozy
- Nákladní vozy
- Budovy
- Mosty a propustky
- Drobná technika ve stanici a na širá trati
- Ostatní

Modelářské akce a výstavy ( mazat neaktuální příspěvky )

Prodám, koupím ( mazat neaktuální příspěvky )

Naše chyby a omyly

Recenze modelů
- H0
- TT
- N
- Ostatní měřítka

Kritizujte a navrhujte změny, fórum je tu přece pro nás :twisted:
H0, DCC, V epocha, ale končím u vznniku Carga
Pavel Dryml
 
Příspěvky: 183
Registrován: úte 05 čer, 2007 12:13 pm

Příspěvekod Jarda H. » ned 04 led, 2009 12:09 pm

Pavel Dryml píše: ..... Dovoli jsem si trochu zpracovat jak by mohlo vypadat členění. Použil jsem příspěvek, který napsal Dan Buchtela, trocu upravil a doplnil. ......


Návrh Pavla D. jako základ do diskuze je dobrý ! Z první vody načisto mne napadají dva návrhy :lol: :

1) sekci Kolejiště doplnit samostatným blokem "Plánky a návrhy k diskuzi" - tohle bych asi nedával do jednotlivých bloků Desková kolejiště - Segmentová kolejiště - Moduly ?! Některé návrhy se rapidně změní nebo nedojde vůbec k realizaci ..... Lépe se bude hledat i inspirace novým zájemcům o stavbu !!

2) doplnit zcela samostatnou kapitolu "Drbárna o všem možném - aneb co se nikam nevejde !"
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků