Návrh řešení něketrých problémů

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Návrh řešení něketrých problémů

Příspěvekod MaHa » úte 11 pro, 2007 8:58 pm

sco_27 píše:No prepac MaHa ale myslim si ze je to totalna blbost... Myslim si ze nie kazdy ma digi fotak napr. ani juraj h0 nema a co? mam mu vycitat ze nepostavil motorak (uz neviem aky typ) ked ho nezverejnil na webe fotkou ? Ak to chapem zle prosim oprav ma.

Je to jednoduché: Nevyjadřuji se k věcem které jsem 1. nepostavil 2. neopravoval, neseřizoval, nepoužil 3. nenechal nějaký odkaz 4. jsem zde systematicky napadán člověkem, který doposud sám nic prokazatelně nepostavil. Jak to mám řešit? Jsou dvě možnosti 1.Buď přestat psát úplně (a např. ty sám si budeš muset řešení T444.0 nebo T334.0 najít sám - viz kapitoly v daných sekcích - člověk který sám dotyčnou věc nedělal Ti totiž těžko seriozně odpoví) 2.Navrhnout administrátorovi aby něco udělal
PS: Napsal bych to jako SZ, ale ty prozatím nefungují!
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod sco_27 » stř 12 pro, 2007 6:20 am

No to chapem, ale napr. Zdenek T 444.0 nepostavil a predsa sa tomu rozumie a je informovany co tam pasuje...A poradil mi dobre ten Atlas by tam pasoval uz len doriesit postu.
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Houmr » stř 12 pro, 2007 9:16 am

No já se Zdenkem setkal osobně a neřekl bych, že je to člověk, který neví o čem je řeč. Navíc vždy napsal, že tu úpravu osobně vyzkoušenou nemá a nabízel jen možná řešení, což já podporuju, víc hlav víc rozumu a každý pohled je užitečný, třeba i nesprávný. Diskuzní fórum je o diskuzi. Takže modeláři diskutujme a neveďme žabomyší války, stejně to nevyřešíš. Máš přeci volbu, buď na příspěvek reagovat, nebo ne.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Dan Buchtela » stř 12 pro, 2007 1:11 pm

Prosím rozlišujme mezi náměty a návody. Zdeněk svá pojednání uvádí jako náměty, nikomu nic nepodsouvá.
Není vždy totiž potřeba publikovat na vše hotový návod, někdy stačí jen trochu popostrčit správným směrem a člověk pak už si vše dohledá a dořeší sám ... a třeba se časem rád pochlubí. Jen se navzájem vychovávejme k samostatnosti, naše společnost to potřebuje nejen v modelařině :-)

Podmiňovat publikování příspěvků na fóru prokazatelnou stavbou nepovažuji za rozumné, i když tu motivaci chápu. V každém případě ale považuji "brainstorming" na jakékoliv téma za užitečnou věc, rozumný člověk se tím probere sám a vyhodnotí si použitelné příspěvky od "spamů". Opačný přístup by nás mohl ochudit o některé dobré nápady (i když nás ušetří i zjevných kravin, to je fakt).

A na závěr - prosím opravdu o ukončení napadání Zdeňka co by modeláře. Prokazatelné vím, že Zdeněk je jeden z nejčinnějších lidí v téhle zemi, má spoustu dobrých modelářských kontaktů zde i v zahraničí a jeho názory považuji za velmi relevantní, alespoň v oblastech, ke kterým se vyjadřuje. Kvalita a užitečnost člověka a modeláře se v mých očích neměří jen počtem postavených modelů...

Dan
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod dan » stř 12 pro, 2007 3:14 pm

K tomu se také připojuji, já také nepostavil všchny mašiny světa a přesto dokážu občas dobře poradit, protože informaci získám třeba od někoho kdo tu mašinu stavěl a přeci si to nenechám pro sebe.
dan
 
Příspěvky: 516
Registrován: úte 10 říj, 2006 10:33 pm
Bydliště: Strašín, Říčany

Příspěvekod TT-maniac » stř 12 pro, 2007 5:13 pm

dan píše:K tomu se také připojuji, já také nepostavil všchny mašiny světa a přesto dokážu občas dobře poradit, protože informaci získám třeba od někoho kdo tu mašinu stavěl a přeci si to nenechám pro sebe.
Přesně tak já sem úplný začátečník, ale taky něco vím od známých nebo od někud z internetu .......
TT , analog , epochou se neřídím ... dělám to co se mi líbí
Uživatelský avatar
TT-maniac
 
Příspěvky: 169
Registrován: sob 17 úno, 2007 3:43 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvekod StandaR » stř 12 pro, 2007 5:17 pm

TT-maniac píše:
dan píše:K tomu se také připojuji, já také nepostavil všchny mašiny světa a přesto dokážu občas dobře poradit, protože informaci získám třeba od někoho kdo tu mašinu stavěl a přeci si to nenechám pro sebe.
Přesně tak já sem úplný začátečník, ale taky něco vím od známých nebo od někud z internetu .......


Samozřejmě, nemůžu se dělit jen o to co jsem vytvořil, ale i o to co jsem slyšel jak vytvořit
StandaR
 
Příspěvky: 635
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Příspěvekod Michal Dalecký » pát 14 pro, 2007 7:31 pm

No, panove, myslim, ze podobne tema tu uz bylo nekolikrat reseno. Ja jsem se k tomu nekolikrat vyjadroval a od te doby se nic nezmenilo. Takze uz posté: "NECHTE SI TO NA SOUKROMOU KORESPONDENCI MAILEM A SEM TO NETAHEJTE".
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1821
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod MaHa » sob 29 pro, 2007 5:25 pm

sco_27 píše:No to chapem, ale napr. Zdenek T 444.0 nepostavil a predsa sa tomu rozumie a je informovany co tam pasuje...A poradil mi dobre ten Atlas by tam pasoval uz len doriesit postu.

......mňo a hlavně proclení. Při placení cla se pokud možno usmívej, aby si úředníci nemysleli že jsi morous :lol: . Tedy mnoho štěstí do Nového roku zejména při vyřizování proclení. :D

PS: Píšu to sem protože SZ stále nechodí.
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod MaHa » sob 29 pro, 2007 5:33 pm

Houmr píše:No já se Zdenkem setkal osobně a neřekl bych, že je to člověk, který neví o čem je řeč. Navíc vždy napsal, že tu úpravu osobně vyzkoušenou nemá a nabízel jen možná řešení, což já podporuju, víc hlav víc rozumu a každý pohled je užitečný, třeba i nesprávný. Diskuzní fórum je o diskuzi. Takže modeláři diskutujme a neveďme žabomyší války, stejně to nevyřešíš. Máš přeci volbu, buď na příspěvek reagovat, nebo ne.

Milý Houmre máš naprostou pravdu -- a proto také např. Zdenál dodnes láme vrtáky 1.9 a 2.6mm místo toho aby si konečně koupil tu kulatinu příslušné velikosti :lol: a to i přez své kontakty, kterými se tak rád chlubí. Do Nového roku Ti přeji krom zdraví abys nemusel dělat podobné věci jako úmyslné lámání vrtáků. :D

PS: Napsal bych to jako SZ, ale ty ještě nechodí.
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod MaHa » sob 29 pro, 2007 6:11 pm

Dan Buchtela píše:Prosím rozlišujme mezi náměty a návody. Zdeněk svá pojednání uvádí jako náměty, nikomu nic nepodsouvá.
Není vždy totiž potřeba publikovat na vše hotový návod, někdy stačí jen trochu popostrčit správným směrem a člověk pak už si vše dohledá a dořeší sám ... a třeba se časem rád pochlubí. Jen se navzájem vychovávejme k samostatnosti, naše společnost to potřebuje nejen v modelařině :-)

Milý Dane! Námět lze dát na kolejiště, umělecké dílo(obraz, sochu), oblečení, barevné řešení obalů, barevné řešení fasády domu, architektonický návrh atd. Určitě ale dost dobře nelze nělat námět na pojezd trakčního vozidla protože hodně z nich končí ve slepé uličce -- musí se pak začít úplně od začátku :D . V rámci vychovávání Zdenka k samostatnosti jsem např. zatím neprozradil zdroj kulatiny 1,9 a 2,6 mm :D
Dan Buchtela píše:Podmiňovat publikování příspěvků na fóru prokazatelnou stavbou nepovažuji za rozumné, i když tu motivaci chápu. V každém případě ale považuji "brainstorming" na jakékoliv téma za užitečnou věc, rozumný člověk se tím probere sám a vyhodnotí si použitelné příspěvky od "spamů". Opačný přístup by nás mohl ochudit o některé dobré nápady (i když nás ušetří i zjevných kravin, to je fakt).

Dane dík za názor. Respektuji ho. Ale když je řeč o zjevných kravinách, tak při čtení některých stránek Zababova si nezaujatý čtenář může myslet, že nejde o klub železničních modelářů, ale o klub bojující za zrušení některých fyzikálních zákonů a technického návosloví. Takže to do Nového roku nechej opravit.
Dan Buchtela píše:A na závěr - prosím opravdu o ukončení napadání Zdeňka co by modeláře. Prokazatelné vím, že Zdeněk je jeden z nejčinnějších lidí v téhle zemi, má spoustu dobrých modelářských kontaktů zde i v zahraničí a jeho názory považuji za velmi relevantní, alespoň v oblastech, ke kterým se vyjadřuje. Kvalita a užitečnost člověka a modeláře se v mých očích neměří jen počtem postavených modelů...

Dan

Dane v příštím i přez příštím roce mu dám pokoj, ale za 2 roky se ozvu, protože kvalita člověka dnes měří také podle toho zda umí dodržet slovo,
což je dnes velmi vzácné. :cry: Zdenek mě samozřejmě svými názory nepřesvědčil až ukáže zda také něco postavil. Co se týče jeho ostaní bafuňářské činnosti, tak znám také plno velmi činných lidí - učiťe zde není sám. Do Nového roku Ti přeju zdraví, štěstí a úspěch při korekci stránek Zababova. :D

PS: Napsal bych to jako SZ, ale ta nechodí!
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod MaHa » sob 29 pro, 2007 6:22 pm

Abe Simpson píše:
TT-maniac píše:
dan píše:K tomu se také připojuji, já také nepostavil všchny mašiny světa a přesto dokážu občas dobře poradit, protože informaci získám třeba od někoho kdo tu mašinu stavěl a přeci si to nenechám pro sebe.
Přesně tak já sem úplný začátečník, ale taky něco vím od známých nebo od někud z internetu .......


Samozřejmě, nemůžu se dělit jen o to co jsem vytvořil, ale i o to co jsem slyšel jak vytvořit


Pánové, akceptuji Vaše názory a dík za ně. :D Můj návrh pochopíte až budete sami stavět nějaký pojezd a zjistíte že jde o slepou uličku a budete muset začít znova :lol: . Do Nového roku Vám přeju to štěstí , zadraví a co nejméně slepých uliček. :lol:

PS: Napsal bych to jako SZ, ale ona nechodí.
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Příspěvekod MaHa » sob 29 pro, 2007 6:25 pm

Michal Dalecký píše:No, panove, myslim, ze podobne tema tu uz bylo nekolikrat reseno. Ja jsem se k tomu nekolikrat vyjadroval a od te doby se nic nezmenilo. Takze uz posté: "NECHTE SI TO NA SOUKROMOU KORESPONDENCI MAILEM A SEM TO NETAHEJTE".

Nejlepší na závěr:
Milý Michale do Nového roku Ti přeju krom obvyklého také úspěšné spuštění rubriky SZ abych to nemusel psát sem! :lol:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno


Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků