Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod petrh » úte 02 lis, 2010 2:55 pm

radekkrupka píše:Mám dotaz:

Když si dám zobrazit nepřečtěné příspěvky a kliknu u nějakého vlákna na tu žlutou ikonku, tak mi to skočí na první mnou nepřečtený příspěvek. Ne však u všech vláken. U některých mi to skáče nesmyslně někam jinam, na nějaký příspěvek, který je klidně měsíc starý? Jsem sám?


nejsi, ale je to dosti casty jev tam, kde jsou vnorovany velike obrazky atd, on si mysli, ze ta pozice je nekde a priptom se ti zobrazuje starsi prispevek treba v puli fotek... bohuzel zatim jsem nevidel reseni jine nez nevkladat obrazky primo do prispevku, ale pouze jako odkaz napr. na rajce atd.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod radekkrupka » úte 02 lis, 2010 4:35 pm

petrh píše:
radekkrupka píše:Mám dotaz:

Když si dám zobrazit nepřečtěné příspěvky a kliknu u nějakého vlákna na tu žlutou ikonku, tak mi to skočí na první mnou nepřečtený příspěvek. Ne však u všech vláken. U některých mi to skáče nesmyslně někam jinam, na nějaký příspěvek, který je klidně měsíc starý? Jsem sám?


nejsi, ale je to dosti casty jev tam, kde jsou vnorovany velike obrazky atd, on si mysli, ze ta pozice je nekde a priptom se ti zobrazuje starsi prispevek treba v puli fotek... bohuzel zatim jsem nevidel reseni jine nez nevkladat obrazky primo do prispevku, ale pouze jako odkaz napr. na rajce atd.

Dík za osvětlení. No tak to se nedá nic dělat.

(Já jsem myslel, že každý příspěvek má před sebou v kódu takovou tu hlavičku "#" a na ni to skáče...tak asi ne)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod petrh » úte 02 lis, 2010 7:44 pm

ale jo kazdy prispek ma kotvu (driv se tomu tak rikalo) = zalozku na ID elementu, ale nektery prohlizec ma jiz ie a pozici v pixlech od shora a na tu odkazuje, ale pak se mu do toho natahaji obrazky odjinud a ty samozrejme toto cle posunou dolu, ael prohlizec uz vi, ze jeho kotva sedi na hloubce placnu 15 cm, ale na 15 cm jsou uplne jine veci, casto fotky odjinud, ktere jsou velike tak, ze se ani do okna zakladu nevejdou... uz je to trosku jasnejsi?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod radekkrupka » úte 02 lis, 2010 7:49 pm

petrh píše:ale jo kazdy prispek ma kotvu (driv se tomu tak rikalo) = zalozku na ID elementu, ale nektery prohlizec ma jiz ie a pozici v pixlech od shora a na tu odkazuje, ale pak se mu do toho natahaji obrazky odjinud a ty samozrejme toto cle posunou dolu, ael prohlizec uz vi, ze jeho kotva sedi na hloubce placnu 15 cm, ale na 15 cm jsou uplne jine veci, casto fotky odjinud, ktere jsou velike tak, ze se ani do okna zakladu nevejdou... uz je to trosku jasnejsi?

Naprosto jasné :) Předpokládám, že je to proto, že v kódu není předem daná velikost obrázku a prohlížeč ho zjistí až poté, co ho stáhne a to je pozdě... No co se dá dělat... Tenhle problém vždycky zmizí, jakmile přeskočí vlákno o stránku dál...

Dík za osvětu, dlouho mi to vrtalo 8)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod 123.marek » úte 02 lis, 2010 7:59 pm

Mám připomínku(jen detail).Neměl by se zde na DF přeštelovat čas z letního na zimní?
H0,digitál,přelom 4.a 5. pětiletky
123.marek
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 01 říj, 2009 3:32 pm
Bydliště: Dobřany

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod pavel » úte 02 lis, 2010 8:20 pm

Taky jsem se díval :D mohl :wink:
pavel
 
Příspěvky: 379
Registrován: stř 24 zář, 2008 7:53 pm
Bydliště: okres ostrava

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod Rudolf » čtv 23 pro, 2010 11:15 am

Právě proběhl upgrade na verzi phpbb 3.0.8.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod Jarda H. » čtv 23 pro, 2010 7:40 pm

Rudolfe, dotaz prosím :D - co pro nás uživatele znamená nová verze ?! Třeba horší přístup pro otravné spamy ....... :?: Díky za odpověď pro mně jako prostého uživatele.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod Rudolf » pát 24 pro, 2010 9:17 am

Změny mezi verzemi jsou pouze typu opravy chyb. Průběžně zkouším různé varianty captchy pro registraci, která bude nejlepší.

Pokud bude problém se spamem do budoucna narůstat, je možné nastavit schvalování nových užiivatelů administrátory a nebo budou noví uživatelé nuceni čekat na schválení svých prvních např 5 příspěvků administrátory. A administrátoři budou mít více práce.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 920
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod Jarda H. » pát 24 pro, 2010 8:41 pm

OK, dík za info ! S těmi spamy bych to neviděl zase až tak tragické (i když mně osobně štvou), aby admini museli povolovat první příspěvky nových členů.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod Colonel32 » čtv 30 pro, 2010 10:56 pm

Proč se archivuje celá sekce prodám/koupím, včetně již dávno neaktuálních inzerátů?
Colonel32
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 24 pro, 2009 12:43 pm

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod petrh » sob 01 led, 2011 8:20 pm

dotaz: ten reklamni -zatim prazdny pruh- dole na foru bude znamenat, ze se nam na forum nacpe reklama? pote bych byl pro, aby ta reklama byla rekneme dobra;) nesnasim, kdyz pak vidite reklama, ktera je o nicem a nabizi iq testy a pod:) docela by se mk libilo, kdyby zde treba byla kontextovka na produkty modely.biz, ale znamenalalo by to i dost dopúlneni web obchodu a mit jej plne aktualni?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod Michal Dalecký » sob 01 led, 2011 8:26 pm

Budou dve pozice pro bannery. Vse reklama z oblasti pouze modelove zeleznice a nejen nase komercni bannery. Navazani na eshop zatim budou pouze formou upoutavek na novinky a casove omezene akce. To ale az pozdeji. Ted nase ceka priprava druhe prodejny :)
:: H0, DCC, III-IV :: http://www.ambmodely.cz :: http://diskuze.modely.biz
Uživatelský avatar
Michal Dalecký
 
Příspěvky: 1823
Registrován: pát 23 lis, 2007 8:50 pm
Bydliště: Praha 6

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod petrh » ned 02 led, 2011 9:14 am

Michal Dalecký píše:Budou dve pozice pro bannery. Vse reklama z oblasti pouze modelove zeleznice a nejen nase komercni bannery. Navazani na eshop zatim budou pouze formou upoutavek na novinky a casove omezene akce. To ale az pozdeji. Ted nase ceka priprava druhe prodejny :)

no tak to zni zajimave, kazdopadne urcite doporucuji vice se zamerovat na cilenejsi reklamu, nar. v ouzkych ouzke, v h0 h0 a ne tt a pod, aspon takto
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod petrh » čtv 13 led, 2011 12:27 pm

muzu vas Rudolfe pozadat ve foru zapnout moznost zobrazovat prvni prispevek na kazde strance? mam nyni anketu, kam bych pripisoval do prvniho info atd a chci aby to bylo vzdy videt. slo by to? bb tohle standartne ma.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků