Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Vše co se vám k provozu fóra líbí nebo nelíbí. Připomínky adminovi.

Moderátor: Michal Dalecký

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod Rudolf » sob 26 čer, 2010 5:07 pm

Způsob otvírání odkazů se v konfiguraci nastavit nedá - nenašel jsem ho. Já jsem vždy používal postup "Zobrazit nové příspěvky" a pak na témata klikal prostředním tlačítkem a témata se mi otevírala na nových panelech. Takže váš problém nějak neregistruji a ani nevím, jak se přesně fórum ve starší verzi chovalo.

Pokud si tedy myslíte, že proti verzi 2.x je ve verzi 3.x nějaký rozdíl, zkuste najít řešení na http://www.phpbb.com z menu "Community". Je tam diskuzní fórum a určitě někdo bude mít stejný problém. Naleznete-li tam nějaké řešení, pošlete odkaz a já tu úpravu udělám... Bohužel v současné době nemám čas zkoumat fóra na phpbb.com

Stejně tak pokud se vám líbí jiný design fóra, tak je na stejných stránkách možnost si prohlédnout řadu jiných. Design fóra může mít každý jiný a tak vám mohu nainstalovat několik dalších na výběr aby si každý přišel na své. Stačí poslat odkaz na nějaký zajímavý design.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 921
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod petrh » sob 26 čer, 2010 7:31 pm

asi jen nam to naprd. admin zde sice funguje, ale ais toho ma jako kazdy, mozna by to chtelo na toto provozni nastavovani jeste jednoho admina???
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod boy.rough » ned 27 čer, 2010 11:17 am

Ahoj, používám IE a nemám s otvíráním odkazů nejmenší problém.
Klepnu si na odkaz a až si vše přečtu, tak se vrátím zpět šipkou. To je vše.
Prostě máte zarytou pod kůží starou verzi. Mě toto vyhovuje a jsem rád, že je DF opět spuštěno.
Ahoj a ať se Vám daří.
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 621
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod MirekTT » ned 27 čer, 2010 11:40 am

boy.rough píše:tak se vrátím zpět šipkou.

A když vlezu přes odkaz do nějaké fotogalerie, kde prohlídnu sto fotek, tak se cestou zpět ušipkuji :lol:
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2576
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 28 čer, 2010 5:37 am

Hm, takže jak čtu adminovo vyjádření a další příspěvky, tak z toho vyplývá že budu-li na obsah vloženýho odkazu zvědavý, budu si to jako dosud otvírat příkazem otevřít v novém okně. Prostřední myšácké tlačítko u mě totiž nefunguje - přeskakuju jím do oken jiných otevřených programů.... S tímhle se ale dá žít.
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod Michal Šuhajda » pon 28 čer, 2010 8:21 am

MirekTT píše:
boy.rough píše:tak se vrátím zpět šipkou.

A když vlezu přes odkaz do nějaké fotogalerie, kde prohlídnu sto fotek, tak se cestou zpět ušipkuji :lol:

Nebo si rozbalím roletu u šipky zpět a nemusím skákat po jednotlivých stránkách...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2387
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod MirekTT » pon 28 čer, 2010 9:29 am

Michal Šuhajda píše:Nebo si rozbalím roletu u šipky zpět a nemusím skákat po jednotlivých stránkách...

Tedy v případě, že se počet prohlídnutých stránek vejde do rolety, právě u některých fotogalerií to moc nefunguje :wink:

Přirozeně, že šipkovat a roletovat zpět je volovina. Nezbývá tedy než:
Petr Zatřepálek píše:tak z toho vyplývá že budu-li na obsah vloženýho odkazu zvědavý, budu si to jako dosud otvírat příkazem otevřít v novém okně

Já to někdy dělám takto: v oblíbených kliknout znovu na diskuzní fórum, tím se řeší přečtení příspěvku a návrat na hlavní stránku fóra jedním kliknutím - tedy dvěma - nutno předtím rozbalit oblíbené.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2576
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod rawen » pon 28 čer, 2010 8:01 pm

Chtěl bych požádat o přidání vzhledu subSilver. (nikoliv subSilver2)
Má, mimo jiné, tu výhodu, že ikonky přečtení/nepřečtení jsou nalevo. Viz www.buntbahn.de

Předem děkuji, Radek
rawen
 
Příspěvky: 1701
Registrován: stř 08 dub, 2009 10:42 am
Bydliště: Prostějov

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod radeksindy » úte 29 čer, 2010 11:05 pm

radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod Rudolf » stř 30 čer, 2010 6:40 pm

Úpravy podle toho návodu jsou hotové. Je to ono ... ?

Jinak subsilver pro phpbb 3.0.x jsem zatím nenašel. Takže zatím stále platí nabídka - zkuste najít několik stylů fóra , které se vám líbí a já je nainstaluji. Styly pak jdou individuálně nastavit v uživatelském panelu. A každý může mít takový jaký se mu líbí.
Uživatelský avatar
Rudolf
 
Příspěvky: 921
Registrován: ned 08 říj, 2006 11:10 am
Bydliště: Strakonice

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod MirekTT » stř 30 čer, 2010 8:03 pm

Rudolf píše:Úpravy podle toho návodu jsou hotové. Je to ono ... ?

Zkusil jsem otevřít nějaký odkaz a pořád ve stejném okně. Prubni třeba v "Dlouho Nebylo žádné video" kliknout na nějaký jůtjůb a měl by se otevřít ve svém okně, ale otevře se do stávajícího.
Upozornění! Toto je diskuzní fórum, a ne vševědopedie absolutních pravd!
www.ModulyBrno.cz
MirekTT
 
Příspěvky: 2576
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod radekkrupka » stř 30 čer, 2010 8:35 pm

Některé odkazy se skutečně začaly otevírat v novém okně, jiné ale ne... prozatím jsem nepřišel na logiku jak...

Např v tomto vlákně viewtopic.php?f=5&t=3410 příspěvek z dnešního dne (30.6.) - odkaz na gleimo.com se otevře v novém okně, odkazy o příspěvek výše ne...

I výše zmíněný odkaz v mém příspevku už se otevírá v novém okně...ale třeba odkaz v podpisu už ne???
Naposledy upravil radekkrupka dne čtv 01 črc, 2010 10:56 am, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod radeksindy » čtv 01 črc, 2010 8:29 am

... prozatím jsem nepřišel na logiku jak..

Viz poslední věta z phpbb stránek: "The change will not affect existing posts, you must edit them so they can be reprocessed". Výsledný kód zprávy je vytovřen po skončení editace na základě různých template a nastavení. Pokud by se i starší zprávy s linky měly chovat jinak, tak je nutné je znovu otevřít a editovat.

Takže to funguje, díky moc.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod radekkrupka » čtv 01 črc, 2010 10:58 am

radeksindy píše:... prozatím jsem nepřišel na logiku jak..

Viz poslední věta z phpbb stránek: "The change will not affect existing posts, you must edit them so they can be reprocessed". Výsledný kód zprávy je vytovřen po skončení editace na základě různých template a nastavení. Pokud by se i starší zprávy s linky měly chovat jinak, tak je nutné je znovu otevřít a editovat.

Takže to funguje, díky moc.

Bezva...

ještě jedna věc - hodně lidí má v podpisu link (na svů web a pod). Ať dělám co dělám, ten se mi pořád otvírá "nesprávně". Zkoušel jsem znovu uložit v profilu... nic
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Fórum opět spuštěno - POZOR ČTĚTE

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 12 črc, 2010 7:55 am

radekkrupka píše:
petrh píše:ano na uvodni strance je, ale byva dobrym standardem mit toto i v okamziku, kdy si dam vyjet i seznam neprectenych prispevku (search.php?search_id=unreadposts) a zde tedy fakt neni;) ) nevim jak jini, ale ja se deene pohybuji po spouste for a na vetsine je moznost oznacit jako rpectene ty co jsme si rpedtim vyjel v modu unred a jiz z nich dale nechci vybirat...

Souhlas...



Už se s tím něco udělalo? Když si vylistuju nepřečtené příspěvky, a nemám to pak v tom seznamu jak označit, tak mi to postupně nabývá - už toho mám přes dvě stránky a pomalu mě unavaje se furt probírat tematy která mi nic neříkají, ale furt se mi zobrazují jako nepřečtená. Dá se s tím konečně něco udělat?? :evil:
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

PředchozíDalší

Zpět na Připomínky k fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků